Jump to content

Photo

Izbor skole...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 27 May 2006 - 14:18

Hteo bih da ucim nemacki jezik, ali ne znam koju skolu da izaberem. Da napomenem da od nemackog znam mozda 5 reci i to je to. Znaci na nuli sam.

10x in adv

#2 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 29 May 2006 - 21:36

berlitz. nemoj ni sekund da razmišljaš
nađi na gugletu berlitz serbia, tamo imaš fon, i pozovi odma (u jbt, koja reklama, ima da im udarim procenat) smile.gif

#3 Lucy Van Pelt

Lucy Van Pelt
  • Members
  • 442 posts

Posted 30 May 2006 - 07:58

Ja sam isto nesto ranije razmislala o berlitzu, isla bih na onu stvarno intenzivnu varijantu, ali ne znam da li im je taj total immersion program rezervisan samo za engleski.
Mislim da je to najbolji koncept za ucenje stranog jezika i ne vidim da ima puno skolica sa takvim sistemom, tako da bih posavetovala tako nesto, mada ne znam da ima i drugde.

#4 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 May 2006 - 09:57

QUOTE(Lucy Van Pelt @ 30 May 2006, 08:58)
Ja sam isto nesto ranije razmislala o berlitzu, isla bih na onu stvarno intenzivnu varijantu, ali ne znam da li im je taj total immersion program rezervisan samo za engleski.

da, samo za engleski. međutim taj total immersion je, šta ja znam... ideš tamo po ceo dan, cena je ooogromna, to je samo u krajnjoj nuždi...

odeš na običan kurs nemačkog, nivo 1, spika samo na nemačkom naravno, naučiš za 3 meseca osnove, onda na nivo 2, i tu već možeš onako da počneš i sam/a da se usavršavaš.
kažu da se posle nivoa 4 opušteno komunicira sa ljudima...

#5 Lucy Van Pelt

Lucy Van Pelt
  • Members
  • 442 posts

Posted 30 May 2006 - 11:15

Eto, tako sam i mislila.

Ma da, skupo je, samo sto standardni kurs mnoogo sporo ide. Dok ti pocnes da se snalazis treba ti koji mesec.
Ja sam nemacki ucila sama, iz delfina i ranije asimila (veeeelika greska, nemojte to da radite laugh.gif ) Naravno, ne nauci se mnogo, al se zato i to zaboravlja..

A na nekom kursu koji je bio na faksu za dz, dosli ljudi koji se ne bave jezikom pa dve nedelje ova drvi sta je zamenica, dok je krenula s azbukom ja se smorim ko stoka i odustanem. Trebalo je da znam da nema nista za dz laugh.gif

#6 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 30 May 2006 - 11:36

Berlitz:
Program traje od jedne do šest nedelja, po 8 ili 12 sati dnevno,

Huh? blink.gif

Volim ja jezike, ali mislim da bi pošašavio. wacko.gif

#7 Lucy Van Pelt

Lucy Van Pelt
  • Members
  • 442 posts

Posted 30 May 2006 - 11:47

O da, izgleda da tu i jeste neka fora da covek sizne.
Al napredak je nemerljiv.

Posto mi je blize, znam da je najbolje mesto za ucenje arapskog Detroit.
Oni bukvalno ne daju ljudima da se jave svojima, znaci nema upotrebe nijednog drugog jezika dok traje kurs i posle izvesnog vremena glava malo boli, ali se stvarno nauci.

U Americi je to vrlo popularno. Imala sam priliku da upoznam jednog Amera koji je tako ucio srpski tri meseca po ceo dan i bila sam blago receno sokirana kolko taj zna.
Reko bi covek da je ucio tri godine.

Edited by Lucy Van Pelt, 30 May 2006 - 11:47.

#8 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 01 June 2006 - 14:52

QUOTE(Bolek @ 30 May 2006, 12:36)
Berlitz:
Huh? blink.gif
Volim ja jezike, ali mislim da bi pošašavio.  wacko.gif

to im je taj total immersion program

običan kurs je naravno 2x45 min, 2 puta nedeljno smile.gif