Jump to content


Photo

PREZIREM OVU ZEMLJU, ovde se nikada mentalitet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
550 replies to this topic

#16 friend

friend
  • Members
  • 280 posts

Posted 26 May 2006 - 22:24

QUOTE(melankolic @ 26 May 2006, 23:16)
A sta si se ti zapalio, hepo?
Zna se kako se to radi u toj Evropi o kojoj pricas. Ili se stavi "granicnik" na zvucnike ili se bukachi privedu u stanicu milicije zbog remecenja javnog reda i mira. Zasto bih ja, kao slobodni gradjanin, zatvarao prozore, bezao iz grada, stavljao antifone u usi i slicno dok se oko mene mamlazi bahate? Neka oni odu na neku planincinu gde ih niko ne cuje pa neka, brate mili, cepaju trube do mile volje. Samo sto nece, lepsa im ova sharada koju prave. Kad vec ne mogu kod kuce.
Nemas pojma. U istoj toj Sloveniji je zabranjeno susenje vesa po terasama stanova i kuca (odmah dolaze murovi) a ti mi pricas o "tolerantnoj Evropi".

A ko tebe sta pita? Nemam nista ni za ni protiv trubaca! Na svadbama i slicnim "slavljima" ih cak izbegavam, pogotovo na onima koje sam organizujem. Ako nisi ukapirao poenta je sta tebe/Urosa briga ko sta slusa, ako je muzika primerene jacine (tu se slazem sa tobom) onda nema sta da ga pogadja! Ako prodjes kroz Skadarliju u bilo koje doba dana posle 17h do ranog jutra cuces i trubace i tamburase... da li su i tamburasi seljacka muzika? Da li ti i oni smetaju? Svako neka slusa sta god zeli! Sto bi rekao Tito "tudje necemo, svoje ne damo" ili parafraza, sve sto me ne ugrozava je OK. A sto se buke tice... i to je stvar licnog osecaja.

Ne znam za susenje vesa po terasama (koga to uopste ugrozava?), ali znam da se neka pravila moraju postovati. Za pocetak pravo na slusanje muzike, a posle na jacinu iste!

Znas, postoje one male sprave koje se zovu cudnim imenom MP3 PLAYER , na srpskom empetri plejer, koji ukljucis i ubacis sluske u usi i ne cujes nista zivo osim tvoje muzike. Mozda je to resenje kad "odvratni" Slovenci narucuju "uzasnu" muziku?

#17 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 26 May 2006 - 22:44

smrt narodnjacima! cool.gif

Čelnik kaštelanske HVIDRA-e spriječio humanitarni koncert Halida Bešlića i najavio rat protiv folka


edit: slovce

Edited by Cruella De Ville, 26 May 2006 - 22:46.


#18 leader

leader
  • Members
  • 203 posts

Posted 26 May 2006 - 23:02

QUOTE(Cruella De Ville @ 26 May 2006, 23:44)

QUOTE
koji bi u Kaštelima umjesto Bešlića radije vidjeli Thompsona

rolleyes.gif

#19 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 26 May 2006 - 23:07

Mozda je taj celnik opet bio oroljan kad je napravio incident...a nas Uros je trezan dok ovo pise.

#20 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 26 May 2006 - 23:10

QUOTE(Cruella De Ville @ 26 May 2006, 23:44)

ej, stvarno... ajde objasni zasto si postovala ovaj link? moze?

#21 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 26 May 2006 - 23:18

To niko ne zna. Moracemo popiti dve tri rakijice, onda se mozda slozimo i sa uvodnim postom... biggrin.gif

#22 onlyme

onlyme
  • Members
  • 263 posts

Posted 26 May 2006 - 23:18

Nije mi baš najjasnije Uroše zašto si se ti toliko potresao oko toga koju muziku Slovenci slušaju u Beogradu? Ako ti misliš da ta muzika nije dobra onda bi to trebalo više da govori o njima nego o nama jer oni su je slušali. Inače ne preferiram tu vrstu muzike ali ako se njima sviđa i uz nju se dobro osećaju pa neka im je. Postoji sloboda govora, kretanja, seksualnog opredeljenja pa zašto onda neko ne bi slušao i muziku koja mu se dopada sviđalo se to nekom ili ne?

#23 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 26 May 2006 - 23:20

QUOTE(Miralem @ 27 May 2006, 00:10)
ej, stvarno... ajde objasni zasto si postovala ovaj link? moze?


a zasto da ne?
sta nije jasno?
jesu li narodnjaci na ovim prostorima goruci problem?

#24 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 26 May 2006 - 23:39

Urose, dete, pa ti nimalo nisi normalan...

i Nemci se isto seku na Kusturicu i pleh muziku, ali to govori vise o njima samima nego o samim izvodjacima doticnih muzickih radova, koji rade za pare i sviraju sto raja iste. I sta sad, treba izbaciti Nemacku iz EU, a Srbiju, Rumuniju i ostale nekulturne zemlje sravniti sa zemljom, a trubacke orkestre povesati o bandere po Vrancuskoj?

Uostalom, kad bi zabranili balkan folk i world music, sta bi ostalo nemcima da pevaju? posebno sto je 'gott sei mit unser Fuehrer' zabranjena, kao i vecina njihovih dicnih tradicionala....

#25 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 26 May 2006 - 23:42

QUOTE(Cruella De Ville @ 27 May 2006, 00:20)
a zasto da ne?
sta nije jasno?
jesu li narodnjaci na ovim prostorima goruci problem?


pa, 'vako. uzmimo za pocetnu premisu da je sprecavanje narodnjackog koncerta uvek sevap.
medjutim, kao kod svakog pravila, i ovde postoji iznimka. npr, ako prihod od koncerta ide deci sa posebnim potrebama.
takodje, ako lik koji sprecava koncert preferira thompsona nad "necu, necu dijamante", licno ne bih bio spreman da ga podrzavam u tome- gubi se onaj r'n'r element, if ju nou vod aj min. a stekao sam utisak da si ti postovala doticni clanak bas u toj, afirmativnoj, nameri. gresim li?

Edited by Miralem, 27 May 2006 - 00:08.


#26 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 26 May 2006 - 23:46

Klikni i ozezi! Opaaa!

#27 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 26 May 2006 - 23:58

Urose, koju ti muziku slusas? Daj pet najdrazih izvodjaca...?

#28 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 May 2006 - 00:15

QUOTE(gotivac @ 27 May 2006, 00:58)
Urose, koju ti muziku slusas? Daj pet najdrazih izvodjaca...?

1.Il Divo
2.Gibonni
3.Khaled
4.Sufi muzika
5.Sheikha Rimitti...

#29 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 May 2006 - 00:18

QUOTE(st.anger @ 26 May 2006, 21:27)
Nemoj tako Urose, šta fali malo egzotike za Slovence.
I ja sam bio u Bgd. i na ručku u Skadarliji
sa susjedne terase se čulo non stop bubnjanje i trubači al nije se moglo vidit na tu terasu, ručak se otegao a muzika dere non stop...
...i kad smo izašli iz restorana prolazimo kraj te terase sa muzikom
...dvije curice cca 17-18 plešu na stolu i sve onako mokre od znoja  smile.gif
a za stolom likovi cca 40-50 god i ludo de zabavljaju a okolo cigići udaraju u trube
(napominjem vrijeme radnje cca 17 sati)

smile.gif  Looodilo

Mozda je tebi,kao gradjinu civilizovane i evropske Hrvatske, to OK, jer nalazis nacin da se izduvas.Ja to gledam svakog dana, i dobro bi mi doslo malo evropskog normalnog podneblja...
Meni ovo nije egzoticno, meni je ovo odvratno!
Uveo bih pravilo koje postoji u Svedskoj-za lomljenje casa i "zabavu" ovakvog tipa-ludnica!

#30 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 27 May 2006 - 00:19

QUOTE(uros_s78 @ 27 May 2006, 01:15)

Znao sam. yucky.gif