Jump to content


Photo

OVK celnici - optuzba u HAGU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 31 March 2002 - 01:41

U naredna tri meseca moze se ocekivati podizanje optuznice za ratne zlocine protiv celnika OVK.Delegaciji Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju,koja je nekoliko proteklih dana boravila u Haskom trinunalu,takodje je receno da ce se Haski tribunal zlocinima baviti samo do odredjenog nivoa,a da ce nizi stepeni odgovornosti biti predavani lokalnim sudovima,odnosno medjunarodnom sudu UNMIK.
=============================================
http://www.pretrazivac.com/vesti

#2 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 31 March 2002 - 03:39

jeste, podici ce optuznice jednog dana a mozda i pre

ma daj, zamajavanje za budale. podizali oni i za tudjmana i za izetbegovica, pa bile mnogo teske da ih se 'digne'...

#3 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 16 April 2002 - 16:45

Ja sam ubedjen da ce do toga doci.

#4 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 16 April 2002 - 19:14

Samo ukratko iz poslednjeg Vremena (ko sta radi ja citiram Vreme, mogli i da mi nesto plate za ovo sto radim:wink:):
citat:

Hašim Tači i Ramuš Haradinaj, istaknuti društveno-politički radnici s Kosova, za većinu albanskog stanovništva nacionalni heroji, za većinu srpskog stanovništva osvedočeni ratni zločinci i po mišljenju (dela) ovdašnje vlasti sasvim sigurni putnici za Hag najzad mogu da odahnu i uživaju u tekovinama svoje borbe. Zakon o saradnji s Haškim tribunalom koji bi do pojavljivanja ovog broja "Vremena" na kioscima (četvrtak izjutra) trebalo da najzad bude usvojen u Saveznom parlamentu ne dozvoljava da u Hag ubuduće putuju oni građani SRJ protiv kojih do sada nije podignuta optužnica. Po Rezoluciji 1244, Tači i Haradinaj su teoretski još građani SRJ i ukoliko glavna haška tužiteljica Karla del Ponte odluči da kojim slučajem jednoga dana protiv njih podigne optužnicu za zlodela počinjena nad kosovskim Srbima, obojici bi se, po upravo predloženom haškom zakonu, sudilo u zemlji. U njihovom slučaju, to najverovatnije znači – nigde."

Koga interesuje ceo clanak je na:

http://www.vreme.com...w.php?id=311812

#5 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 17 April 2002 - 08:37

Problem je bio u tome što Srbi nisu ušli u kosovsku vladu,sada posle odluke da pristupe i učestvuju u radu vlade počeće sprovođenje reda i zakona poteći će med i mleko pohapsiće se zločinci i biće mir na Kosovu.
Zvuči optimistički ?

#6 Mataruga

Mataruga
  • Members
  • 461 posts

Posted 19 April 2002 - 20:12

perkos:
Problem je bio u tome što Srbi nisu ušli u kosovsku vladu,


Ne, problem je u tome sto Srbi ne mogu da izadju do prodavnice bez da ih neko ne masakrira samo zbog toga sto ne znaju da odgovore koliko je sati na albanskom.

A jos veci problem su oni koji od takvih ljudi ocekuju da glasaju u ucestvuju u paradrzavnoj tvorevini koja osim njihovih najosnovnijih ljudskih prava takodje krsi i prava njihove drzave...

#7 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 22 April 2002 - 12:25

Mataruga!
Čoveče nisi me ukapirao!
Izgleda da ostali jesu a naročito(Preševari i ostali.)

#8 CroAnte

CroAnte
  • Members
  • 9 posts

Posted 22 April 2002 - 23:38

Mogucnost da neki od kosovskih lidera u skorije vrijeme odu za Hag je jednaka mogucnosti da se pjesice dodje do Marsa.

U neka druga vremena, mozda kasnije, kada zapadna javnost sasvim izbrise Kosovo i rat za Kosovo iz sjecanja, to ce mozda i biti moguce ali bez mnogo pompe, jer sasvim je sigurno da Ameri ne mogu sebi dozvoliti pitanje pucanstva,kako to da ljudi koji su nasi saveznici odgovaraju za ratne zlocine.

Inace, ovo je nevezano za temu, ali u USA se nezvanicno pominje da bi George mogao da progura amandman po kome bi Amerika mogla vojnom silom da oslobodi njene vojnike ukoliko bi bili uhapseni ili pokusani da budu predati nekom sudu (ovde se nedvosmisleno misli na internacionalni sud za ratne zlocine).

[ Izmena poruke: CroAnte na dan 2002-04-23 12:23 ]

#9 Srne

Srne
  • Members
  • 64 posts

Posted 23 April 2002 - 03:21

DA li mozes da ostavis potencijalni link sa vise detalja o ovom prijedlogu?

Hvala.

#10 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 27 April 2002 - 13:29

Tesko da cemo videti Tacija u Hagu. Ne secam se gde, ali u ona doba kad YU bila bombardovana, vidla sam fotografiju na kojoj Klark, Olbrajtova i Taci nazravljaju sampanjcem.

#11 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 28 April 2002 - 15:00

TETOVKA:
   Tesko da cemo videti Tacija u Hagu. Ne secam se gde, ali u ona doba kad YU bila bombardovana, vidla sam fotografiju na kojoj Klark, Olbrajtova i Taci nazravljaju sampanjcem.  

Kako stvari idu ,iduceg meseca vas Lav Boshkovski nam gostuje na Hagu :smile:

#12 Peacemaker

Peacemaker
  • Members
  • 394 posts

Posted 28 April 2002 - 16:50

28. april
Teško pretučen policajac Rahman Keljmendi
PRIŠTINA - Pripadnika kosovske policje Rahmana Keljmendija jutros je napala i pretukla grupa naoružanih Srba dok je išao na posao iz sela Keljmend, severno od Kosovske Mitrovice, saopštio je Odbor za zaštitu ljudskih prava i sloboda u tom gradu. Policajac je teško pretucen, ali nije u životnoj opasnosti. Prebacen je u bolnicu u Prištini na lecenje. Keljmendi je rekao da ga je napala grupa od 12 napadaca, koji su govorili srpskim jezikom, i da su svi bili naoružani kalašnjikovima...


Ma svakako Srbi pate a Albanci uzivaju,nema sta!?

|Peacemaker|

#13 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 28 April 2002 - 21:42

Ponekad mi je vrlo,vrlo zao......

#14 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 28 April 2002 - 22:44

Peacemaker:
28. april
Teško pretučen policajac Rahman Keljmendi  
PRIŠTINA - Pripadnika kosovske policje Rahmana Keljmendija jutros je napala i pretukla grupa naoružanih Srba dok je išao na posao iz sela Keljmend, severno od Kosovske Mitrovice, saopštio je Odbor za zaštitu ljudskih prava i sloboda u tom gradu. Policajac je teško pretucen, ali nije u životnoj opasnosti. Prebacen je u bolnicu u Prištini na lecenje. Keljmendi je rekao da ga je napala grupa od 12 napadaca, koji su govorili srpskim jezikom, i da su svi bili naoružani kalašnjikovima...


Koje je to selo Keljmend, severno od Mitrovice, gde? Nikad nisam cuo za selo Keljmend severno od Mitrovice. Severoistocno je Bajgora i sela koja su cisto albanska, tamo nema Srba. Severno i severo-zapadno su samo srpska sela i tamo nema Albanaca.

[ Izmena poruke: gastarbeiter na dan 2002-04-28 23:45 ]

#15 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 19 June 2002 - 17:41

Ja sam rekao da verujem da ce se neko od Albanaca naci u Hagu, a dogadjaji od juce i danas govore u prilog tome.