Jump to content


Photo

krf (kasiopi)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#76 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 11 August 2007 - 00:25

QUOTE(KristinaS @ 25 Jul 2007, 22:26) <{POST_SNAPBACK}>
18 avg. palim na Krf, mesto se, mislim zove Gouvia, to je otprilike 4-5 km od grada Krfa. Prvi put idem tamo. Neko ima savet? rolleyes.gif


Procitaj par strana unazad, saveta ima puno:) najbolji je - ponesi vozacku dozvolu i iznajmi rent-a-kar, oko 120 Evra za pet dana.

Edited by CowBoy, 11 August 2007 - 00:27.


#77 Krvolocna_barbika

Krvolocna_barbika
  • Members
  • 180 posts

Posted 11 August 2007 - 00:30

QUOTE
oko 120 Evra za pet dana.


E, da- ako ides preko neke domace turisticke agencije, kao sto sam ja- imaces izuzetno skuplju rent-a-car ponudu od strane njih od ostalih (lokalnih) rent-a-car agencijica. Npr 120 eur za 5 dana je mnogo manje od 40 i kusur za jedan dan, sto su nama ponudili.
To su obrazlozili time da je to cena sa osiguranjem (a satro nismo osigurani kod lokalaca, i da za jedan shebani retrovizor mozemo da platimo i do '500' eura) tako da- izbor je na vama.

#78 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 11 August 2007 - 01:04

QUOTE(Wilma Flintstone @ 11 Aug 2007, 01:30) <{POST_SNAPBACK}>
E, da- ako ides preko neke domace turisticke agencije, kao sto sam ja- imaces izuzetno skuplju rent-a-car ponudu od strane njih od ostalih (lokalnih) rent-a-car agencijica. Npr 120 eur za 5 dana je mnogo manje od 40 i kusur za jedan dan, sto su nama ponudili.
To su obrazlozili time da je to cena sa osiguranjem (a satro nismo osigurani kod lokalaca, i da za jedan shebani retrovizor mozemo da platimo i do '500' eura) tako da- izbor je na vama.


Naravno - najbolje je dogovoriti se sa vlasnikom rent-a-kar agencije, ako se uzima na deset dana moze da bude i jeftinije od npr. 240 evra. Sve zavisi od modela automobila i broja dana.

Autobuska karta kosta oko euro -dva, zavisi od destinacije.

Inace, Krf je toliko raznolik da je zaista besmisleno ne obici ga uzduz i popreko.

Edited by CowBoy, 11 August 2007 - 01:05.


#79 HaMa3aHa

HaMa3aHa
  • Members
  • 43 posts

Posted 11 August 2007 - 09:34

u ipsosu imate inter corfu rent-a-car
vlasnica je sanda iz beograda.
zaboravih kako joj se vika muž...
umeju da ponude lepu cenu za srbe.

#80 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 21 August 2007 - 00:37

Idem prvog septembra kolima pa ako moze neko nesto malo detaljnije da napise o putu od soluna do igumenice... pumpe, restorani, neko mesto za prenociste i slicno... planirao sam da odem preko meteora a vratim se drugim puptem...

#81 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 21 August 2007 - 08:56

QUOTE(HaMa3aHa @ 11 Aug 2007, 10:34) <{POST_SNAPBACK}>
u ipsosu imate inter corfu rent-a-car
vlasnica je sanda iz beograda.
zaboravih kako joj se vika muž...
umeju da ponude lepu cenu za srbe.


koji inace treba zaobici. u siroookom luku

#82 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 21 August 2007 - 09:00

QUOTE(martinj @ 21 Aug 2007, 01:37) <{POST_SNAPBACK}>
Idem prvog septembra kolima pa ako moze neko nesto malo detaljnije da napise o putu od soluna do igumenice... pumpe, restorani, neko mesto za prenociste i slicno... planirao sam da odem preko meteora a vratim se drugim puptem...

Прва страна топика.

#83 neko_kao_ja

neko_kao_ja
  • Members
  • 8 posts

Posted 21 August 2007 - 14:14

QUOTE(Zeka Peka @ 21 Aug 2007, 10:00) <{POST_SNAPBACK}>
Прва страна топика.

e hvala onima koji su mi odgvorili za nocni zivot na krfu
i evo vratih se pa da podelim sa vama par utisaka
mi smo bili u benitsesu, to je ispod kerkyre nekih 15 km...iskreno kao i sva mesta toj strani ostrva apsolutno je bezveze...ja ne volim kad lezis na plazi a na dva metra od tebe prolaze kola, autobusi, skuteri kojih tamo ima milion
najlepse plaze (odmah da se izjasnim ja sam pasionirana ljubiteljka peskaaaaa) su na drugoj strani ostrva: preposrucujem agios georgios juzni, glifadu( malo je fancy), i agios gordis...ne mogu vam opisati taj fantastican osecaj, pesak, more i stalno talasi..sjajno!
sto se tice nocnog zivota, bila u ipsosu par puta i u kavosu!

ipsos je seljana, srbi i italijani sa juga koji bleje na glavnoj strafti, klubovi su oskudni, i naplacuje se ulaz u svaki otprlike 10eura. ima neko mesto koje drzi neki nas lik navodno, shooters (mi ga prekrstili u shusters), gde dozivljas pozitivnu diskriminaciju ako si iz srbije, ne placas ufur i jeftinije je pice za "nas". ali zato mozete da cujete razdraganog dj-a koji piziva srbe da dignu rucice u vazduh dok pocinje ceca i slicna domaca estradna plejada.
ali zato kavos! british people having fun! opusteno, na ulicu, u klubovima, svi djuskaju, zezaju se, nema agresije niti poziranja( doduse to je mozda zato sto u nekom trenutku svi postaju mrtvi od alkohola i cega vec).
moja preporuka za nocni zivot je definitivno kavos(skroz na jugu), i tamo obavezno klub atlantik ili atlantis, koji ima izlaz i na plazu i gde su zurke do 7 ujutru.
toliko...