Jump to content


Photo

Prstaci u CG


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 25 May 2006 - 14:11

QUOTE(Speedy @ 25 May 2006, 12:51)
[attachment=23718:attachment]

Ne znam kako stoji sa propisima, ali znam da se prstaci mogu naci u (nekim) restoranima. Proslog ljeta sam zaista uzivao u prstacima i  "plodovima mora" sa nekim drustvom u Kamenovu. To je neki bezimeni restoran uz samu obalu kada se spustis prema plazi u Kamenovu pa krene se lijevo (na prilozenoj fotografiji to je ona suprotna strana - sa kraja plaze krene se jos malo u pravcu S. Stefana). Restoran je na "pjeni od mora". Pretpotstavljam da je restoran "divlji" i otvoren samo ljeti, ali je kuvar (koji je izgleda i gazda) I liga.  Ti prstaci i ostali specijateti su bili zaista vrhunski spremljeni. Cuh da tu dolaze neki iz beogradske "estrade".
Cijene ne znam, posto sam bio pozvan kao gost.

Cuo sam da u Hrvatskoj vazi zabrana za prstace, ali da se mogu naci. To sigurno bolje znaju forumasi iz Hrvatske.
i kafanam

Istina je da se u Crnoj Gori, jos uvek, mogu pojesti prstaci ukoliko ste poznati gost.
Kako stoje stvari u ostalim mediteranskim zemljama? Kod Hrvata je, koliko sam upucen, zabranjeno?
Jeste da uvek imam moralnu dilemu, kada se pojavi tanjir ispred mene, ali nakon 5 sekundi dilema nestaje i prepustam se gastronomskom uzitku najukusnije skoljke mediterana. smile.gif
Kakva je situacija sa prstacima u Turskoj, Grckoj, Egiptu... i ostalim zemljama gde je moguce letovati?

P.S.
Citah Politiku i temu o Crnoj Gori, pa krete neka prica o Catovica Mlinima o Skala Santi, o nekim drugim kafanama, o prstacima, o ugostiteljstvu, pa reko', da iskoristim slagvort i otvorim topik na kulinarstvu.

Edited by foto, 25 May 2006 - 14:16.


#2 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 25 May 2006 - 14:14

u hrvatskoj jeste zasticena vrsta, ali moze da se nadje na nekim mestima, ako znas kojim


ili da ih vadis sam



ukusni jesu, ali nije mi toliko velika razlika izmedju prstaca i pidoca, pa onda ovde prve ne jedem od kad su ih zastitili

#3 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 25 May 2006 - 14:21

QUOTE(kingmaker @ 25 May 2006, 15:14)
u hrvatskoj jeste zasticena vrsta, ali moze da se nadje na nekim mestima, ako znas kojim
ili da ih vadis sam
ukusni jesu, ali nije mi toliko velika razlika izmedju prstaca i pidoca, pa onda ovde prve ne jedem od kad su ih zastitili


Eeee,
Znam i ja da ih vadim sam.
Ali, lepo je kada ti neko donese u tanjiru i ti samo treba da ih pojedes. Bez lomljenja stene i ostalih zajebancija.
Ja znam nekoliko mesta u Cgori gde se mogu jesti prstaci, ako si "ozbiljan ili 'poznat' " gost. Da li to postoji jos negde na Mediteranu?

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 May 2006 - 15:04

QUOTE(foto @ 25 May 2006, 15:11)
Jeste da uvek imam moralnu dilemu, kada se pojavi tanjir ispred mene, ali nakon 5 sekundi dilema nestaje i prepustam se gastronomskom uzitku najukusnije skoljke mediterana. smile.gif

mda. jacha ti dilema kad ih uvek pojedesh. dry.gif yucky.gif

#5 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 25 May 2006 - 15:08

QUOTE(kingmaker @ 25 May 2006, 14:14)
ovde prve ne jedem od kad su ih zastitili

znam bar troje sa Instituta koji bi te za ovo cmoknili u čelo

da, zabranilo prstace. u praksi to znači da ih jedu uglavnom ''državni dužnosnici'' i slična sorta koja najmanje drži do zakona. dakle isto kao i prije.

naravno, iluzija je bila da će rapoložive snage na moru, kojih je taman za pričuvat jedan olimpijski bazen, ići po plažama, gurat glavu u more i slušat tko tuče prstace.

#6 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 25 May 2006 - 15:44

QUOTE(kingmaker @ 25 May 2006, 16:14)
u hrvatskoj jeste zasticena vrsta, ali moze da se nadje na nekim mestima, ako znas kojim
ili da ih vadis sam
ukusni jesu, ali nije mi toliko velika razlika izmedju prstaca i pidoca, pa onda ovde prve ne jedem od kad su ih zastitili


kako je meni moj rođo biolog iz Dubrovnika objasnio, uopšte nije poenta u tome što su oni ugroženi kao vrsta, već u tome što se "lovom" na njih devastira obala (jer rastu unutar stijene). mada opet, rekao mi je i da im je potrebno 50 godina blink.gif da narastu do "konzumne" veličine od cca 10 cm, tako da elementarna logika nalaže da ni s aspekta ugroženosti vrste stvari ne mog stajati baš najsjajnije.

a da su ukusni, ukusni su tongue.gif ja ih najviše volim na žaru, sa minimumom začina...
:obliz: :balav: :slin:

Edited by Pantelija jr, 25 May 2006 - 15:45.


#7 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 May 2006 - 15:57

50 godina?! ohmy.gif Trebalo bi me bit sram.

Prvi put sam ih jeo s ocem, kad ih je sam vadio. Nosili smo kamen i lupali. Javno. Na žaru, izvrsni.

Zadnji put na Adi Bojani, prije par godina. Na buzaru. Izvrsni. Bili najnormalnije u ponudi.

U Cro je zanimljivo da pred restoranima često piše prstaci na onim menu pločama, ali kad upitaš za iste, svi se iščudjavaju ko da si s neba pao.

Znači, ništa. Gastronomska uspomena. Živote. sad.gif

#8 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 May 2006 - 18:11

...

Prstac, datul
PRSTAC, DATUL – LITHPHAGA LITHOPHAGA
http://www.mnhn.fr/m...lithophaga.html

Strani nazivi:
1. engleski: Date shell
2. francuski: Datte de mer
3. grčki: Daktvli
4. njemački: See-datel
5. španjolski: Datil de mer
6. talijanski: Dattero marino
7. ruski: Morskoy finnik


Pripada obitelji Mytilidae-a.
Boja svjetlije ili tamnije kestenjasta. Najduža osovina ljušture 12 cm, težina do 40 gr. Srednja lovna težina oko 20 gr. Skoljka mu je izduzenog oblika. Mrijesti se krajem proljeća i ljeti.
Meso odličnog okusa, jede se kuhano i prijesno.

Rasprostranjen je po čitavoj kamenoj obali našega primorja od 0 do 10 metara dubine, izuzimajući one položaje koji su suviše izloženi jakom udaranju mora. Općenito, prstac odabire mirna staništa, ali gdje ima jačeg strujanja vode. Živi u samom kamenu, nasipima i kamenim gromadama. Mladi prstac stopom koja luci kiselinu izdubi u kamenu otvor u koji se smjesti. Otvor uvjek ostaje manji samo se siri mjesto u kamenu u kome se nalazi. Hranise planktonom i organskim tvarima.

U suviše oslađenoj vodi ga nema (Novigradsko more). Poznata su lovišta Stonski zaljev, Mljetska jezera, Hvar, okolica Splita, zapadna obala Istre, itd. Ali ga ima i na mnogim drugim mjestima, samo se još ne iskorištava.
Može se loviti tokom cijele godine, lakše u toplim mjesecima. Vadi se iz kamena koji se prethodno raskomada jačim čekićem, ili vadi posebnim pincetama nakon što su otvori prošireni. Lov je najrazvijeniji u okolici Splita.

Kamen u kojem su naseljeni prstaci lako se poznaje po sitnim rupicama na površini. Usljed visoke cijene naselja ove školjke su opustošena te se već mora misliti na zaštitne mjere.
Godišnji ulov sigurno doseže količinu od 30 tona. Većina ga lovi za vlastitu upotrebu ili pak po narudžbi za mnogobrojne ugostiteljske radnje uzduž primorja.

ne treba ga brkati sa

Prstavac, šljanak
PRSTAVAC, ŠLJANAK - SOLEN VAGINA (da covek ne poveruje!)
http://www.arkive.or...ne/Ensis_ensis/

Strani nazivi:
1. engleski: Razor shell
2. francuski: Couteau droit
3. grčki: Solines
4. njemački: Gerade messerscheide
5. španjolski: Longueiron
6. talijanski: Capalonga
7. arapski: Navaja (Alžir)
8. ruski: Morskoy čerenok


Pripada obitelji Solenidae-a.
Boje sivkaste do sivkastosmeđaste ili jantaraste. Najduža osovina školjke do 16 cm, težina do 40 gr. Srednja lovna težina oko 20 gr. Skoljka mu je kvadratastog oblika na krajevima. Mrijesti se na proljeće i ljeti.
Meso odličnog okusa, uvijek i općenito traženo, a priprema se kao i prstac.

Rasprostranjen u plitkom obalnom pojasu samo na pješčanim i pješčano-muljevitim plićacima pred riječnim ušćima od 0.5 do 3 metra dubine. Nađe se i po plićacima uvala nekih otoka, ali i tu samo onda ako u blizini proviru oslađene vode. Jedno od najbogatijih lovišta prostire se oko ušća rijeke Cetine i potoka Žrnovnice istočno od Splita, zatim na nekim mjestima zapadne obale Istre, otoku Vergadi, Rabu itd.

Može se loviti cijele godine, ali je najuputnije u proljeće kad su najpuniji. Lovi se pomoću tanke željezne šipke koje vrh ima zaoštren zub. Treba dosta iskustva i vještine da se pronađu i pogode pravi otvori kanala u pijesku u kojima prstavac živi: oni u obliku broja osam. Treba gađati u veći otvor da se izvuče prstavac.

Dosta ih se povadi kašikama kojima se vadi morski građevni pijesak. Odličan kao meka za lov ovčica i lovrata. Usljed zagađenih voda rijeke Cetine, prstavac je na ušću te rijeke skoro nestao.
Uglavnom se lovi za vlastitu potrošnju, a usput i za razonodu.
Ako se lovi za prodaju, onda ga redovito otkupljuju riblji restorani i serviraju izbirljivcima.

Iz knjige:
Fabjan Grubišić
RIBE, RAKOVI I ŠKOLJKE JADRANA
Štamparski zavod »Ognjen Priča« Zagreb, 1982.
Izdavači: ITRO »Naprijed«, Zagreb, Palmotićeva 30 / GRO »Liburnija«, Rijeka, Bulevar Marxa i Engelsa 20.

.........................................

Sad citam kako neko kaze - "na zaru" pa se zgranem!

Meso im je tako delikatesno, nezno, meko, - neponovljivog ukusa.
To samo treba trositi zivo, uz malo limuna i neko dobro ohladjeno belo.

I jedan drugi, po meni, jedini prihvatljivi nacin:

- Sipati u sherpu / posudu maslinovo ulje i lagano zagrejati;
- dodati beli luk (svaki chen na "cetvrku")
- staviti prstace

(neko bi dodao kolut limuna i grancicu persuna?)

Drzati na vatri taman toliko dok se ne otvore i iz skoljki ne iscuri morska voda! To je sve.

Uz njih ide neko dobro, hladno, belo.
Normalno - mocha se pokupi hlebom.

"Na zharu", - to mi je nekako isuvise ... radikalno. No, kako mi se cini, - "roshtilj je nasa sudbina". Steta.
Postoje i drugi nacini pripreme: "na buzaru", sa pastom - no sve mi je to upropastavanje delikatesa.

Negde s kraja '80. godina sam ih na Hvaru vadio sa dubine od 1m, tako po 15-20 komada, za dve porcije, ne vise. Onda je to bilo dozvoljeno.
Samo da nemas odelo i veliki cekic. Sa bocama - to je vec krivolov. Sa dinamitom - to je vec za robiju.
Kod nas su (i onamo i ovamo) ponestali bas zbog takvog "lova".

...

#9 Minja 2

Minja 2
  • Members
  • 523 posts

Posted 26 May 2006 - 12:10

Vađenje prstaca je čin ravan EKOCIDU. Je li netko od vas vidio podmorje u kojem su vađeni prstaci?
Cijeli dijelovi podmorja se pretvaraju u izlomljene kamene pustinje.

Vađenje prstaca je kriminalno djelo. Mislim da bi i konzumiranje istih trebalo ući u zakonik. Ako je stranac koji naručuje , trebalo bi ga oglobiti, nabiti mu petogodišnju zabranu ulaska u zemlju i ekspresno šutnuti preko granice. mad.gif

#10 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 26 May 2006 - 12:37

u ekoloskoj crnoj gori, prstaci se slobodno prodaju, kako zivi u ribarnicama (kao sto je ona u ljutoj u boki) tako u restoranima. nikada nisam cuo da je iko imao problem da naruci i dobije prstace, ako ih naravno ima u frizideru.
u tom smislu, nema razlike izmedju njih i recimo, virsli.
nego, probah neke spanske skoljke koje lice na prstace ali su duze i manje sofisticiranog ukusa, zovu se navajos ili navahas ne mogu sad da se setim tacno. jel i one rastu u kamenu ili....?

#11 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 26 May 2006 - 14:08

QUOTE(gazza @ 26 May 2006, 14:37)
u ekoloskoj crnoj gori, prstaci se slobodno prodaju, kako zivi u ribarnicama (kao sto je ona u ljutoj u boki) tako u restoranima. nikada nisam cuo da je iko imao problem da naruci i dobije prstace, ako ih naravno ima u frizideru.
u tom smislu, nema razlike izmedju njih i recimo, virsli.
nego, probah neke spanske skoljke koje lice na prstace ali su duze i manje sofisticiranog ukusa, zovu se navajos ili navahas ne mogu sad da se setim tacno. jel i one rastu u kamenu ili....?


mislim da nije baš istina da se otvoreno prodaju, jer je lov na njih zabranjen zakonom već dvije godine, ako ne i više... ovo što si napisao nema veze sa životom, u ribarnici u Ljutoj definitivno ih nema u otvorenoj ponudi, a što nude prijateljima (i ljudima koji im valjda manje liče na žbira nego, recimo, ja) nemam pojma. takođe, ne možeš ih dobiti gotovo ni u jednom restoranu duž primorja, osim ukoliko znaš gazdu ili si, uopšteno govoreći, neka faca. čak ni u Ulcinju, gdje je pristup sprovođenju zakonâ uvijek bio daleko relaksiraniji nego u drugim promorskim mjestima, ne možeš ih bilo gdje, i tek tako naručiti. mada, pretpostavljam da je lakše ako je očigledno da nisi iz CG, pa otud vjerovatno nisi ni neki inspektor i štotijaznam.

ali upoređivati lakoću naručivanja i dobijanja prstaca i viršli, hm... huh.gif nema baš puno veze sa realnošću.

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 May 2006 - 02:12

2 gazza
.....................

>> ... nego, probah neke spanske skoljke koje lice na prstace ali su duze i manje sofisticiranog ukusa, zovu se navajos ili navahas ne mogu sad da se setim tacno. jel i one rastu u kamenu ili....? <<

Sorry, - nisi opisao izgled skoljke / ljusture?

Evo neki linkovi:
http://www.masmar.co...es/desc/95.html
http://www.lareira.n...scast.php?Id=83
http://www.lonxanet.....php/cPath/6_50

Pa kaze: Longueirón (Ensis Siliqua)
- Longueirón Extra (24 piezas/kg)
- Longueirón Grande (36 piezas/kg)
- Longueirón Mediano (48 piezas/kg)

Sto znaci love se!
Raznih velicina - razne cene. To sam video (i kusao) i u Italiji.
Prstace - mnogo retko!

A evo i link za recepat:
http://www.lareira.n...IdRecetas=r261r

Prijatno!

...

#13 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 27 May 2006 - 10:37

QUOTE
Ako je stranac koji naručuje , trebalo bi ga oglobiti, nabiti mu petogodišnju zabranu ulaska u zemlju i ekspresno šutnuti preko granice.


Vrlo interesantan pogled na problematiku tongue.gif , elem 2004 kada sam poslednji put bio u CG na odmoru nisu mogli da se nadju bas bilo gde, odnosno jedino u Catovica Mlinima nije bilo ''iznenadjenja'' na pitanje imate li prstace, mada nisu bili ni priblizno tako dobro spremljeni kao kod ''Iva'' u Kotoru pre vise godina.

#14 Guest_foxyBg_*

Guest_foxyBg_*
  • Guests

Posted 27 May 2006 - 14:48

prstaci nisu "ugrozena vrsta", vec se njihovim vadjenjem unistava obala... jer se oni nalaze u kamenu i za vadjenje je potrebno unistiti skroz taj 'kamen', deo obale... i zamislite koliko bi se toga lomilo da bi se zadovoljili gastronomski apetiti smile.gif
inace jela sam ih proslog leta na kornatima.. (sta cu;)) ph34r.gif

mogu se i vestacki odgajati, u stiroporu... mada nisam sigurna da li se to kod nas praktikuje wink.gif

#15 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 31 May 2006 - 16:18

QUOTE(Pantelija jr @ 26 May 2006, 14:08)
mislim da nije baš istina da se otvoreno prodaju, jer je lov na njih zabranjen zakonom već dvije godine, ako ne i više... ovo što si napisao nema veze sa životom, u ribarnici u Ljutoj definitivno ih nema u otvorenoj ponudi, a što nude prijateljima (i ljudima koji im valjda manje liče na žbira nego, recimo, ja) nemam pojma. takođe, ne možeš ih dobiti gotovo ni u jednom restoranu duž primorja, osim ukoliko znaš gazdu ili si, uopšteno govoreći, neka faca. čak ni u Ulcinju, gdje je pristup sprovođenju zakonâ uvijek bio daleko relaksiraniji nego u drugim promorskim mjestima, ne možeš ih bilo gdje, i tek tako naručiti. mada, pretpostavljam da je lakše ako je očigledno da nisi iz CG, pa otud vjerovatno nisi ni neki inspektor i štotijaznam.

ali upoređivati lakoću naručivanja i dobijanja prstaca i viršli, hm... huh.gif  nema baš puno veze sa realnošću.


ako govorimo o onoj ribarnici u ljutoj koja se ne nalazi na molu, kod samog uzgajalista, vec malo dalje sa suprotne strane puta, proslog avgusta sam nicim izazvan kupio kilo prstaca i to tako sto sam kupovao neku ribu i u bazencicu video prstace kako stoje u plasticnom dzaku. znaci na pitanje hocete jos nesto izgovorio sam magicni odgovor - i kilogram prstaca, molim. ako sam dobro upamtio kostalo je nesto vise od 15 a manje od 20 evra a sad me ubi da se setim tacno koliko.

a sto se tice mesta gde sam u poslednje 2 godine jeo prstace ne bih da ofiram mesta li cu pomenuti 2 lokacije, najbolji restoran na adi bojani, najbolji restoran u tivatskom zalivu sa pogledom na sv.nikolu, jedan razvikani restoran u bigovu. dovoljno?

a za zabranu sam evo ovde prvi put procitao. nigde nisam imao osecaj da trazim dobijam i placam nesto zabranjeno.