Jump to content


Photo

Rambo Amadeus na HRT- u!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#1 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2006 - 22:42

Jako mi je krivo sto sam samo poslednjih pola sata gledao emisiju Nedeljom u 2 na HRT- u 1.
Rambo je stvarno bio neprevazidjen. Voditelj je isto bio nekonvencionalan. Da li su ista generacija ili sta ali davno nisam gledao zanimljiviju emisiju.

#2 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 24 May 2006 - 23:14

Neprevazidjen?
A mene bash naspushtao svojim ispraznim nastupom.
Onaj deo gde pricha o tome kako mu je marihuana razdrazila osecaj paranoje je naprosto smeshan.
Pa ono kad se nutka i Crnogorcima i Srbima za kulturnog atashea - mada kroz shalu, prilichno jadnichki.
Zatim deo gde se ispostavlja da nema pojma kakva su mu deca jer je to "zenin posao" a ona pritom "Evropejka".

Da ne govorim koliko sam shokiran time shto farba kosu.

Ova zemlja je u stanju sve da upropasti.

Umro je Amadeus, ostao je samo Rambo.

#3 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2006 - 23:35

QUOTE(Lun @ 24 May 2006, 23:14)
Neprevazidjen?
A mene bash naspushtao svojim ispraznim nastupom.
Onaj deo gde pricha o tome kako mu je marihuana  razdrazila osecaj paranoje je naprosto smeshan.
Pa ono kad se nutka i Crnogorcima i Srbima za kulturnog atashea - mada kroz shalu, prilichno jadnichki.
Zatim deo gde se ispostavlja da nema pojma kakva su mu deca jer je to "zenin posao" a ona pritom "Evropejka".

Da ne govorim koliko sam shokiran time shto farba kosu.

Ova zemlja je u stanju sve da upropasti.

Umro je Amadeus, ostao je samo Rambo.

Mislim da Ramba mogu da shvate i prihvate samo oni koji zive zivot bez nekih predubedjenja.
Sve ovo sto ti kazes je deo jednog sablonizovanog zivota s kojim su se genijalni ljudi uvek sprdali.

Edited by melankolic, 24 May 2006 - 23:39.


#4 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 24 May 2006 - 23:40

QUOTE(Lun @ 25 May 2006, 00:14)
Neprevazidjen?
A mene bash naspushtao svojim ispraznim nastupom.
Onaj deo gde pricha o tome kako mu je marihuana  razdrazila osecaj paranoje je naprosto smeshan.
Pa ono kad se nutka i Crnogorcima i Srbima za kulturnog atashea - mada kroz shalu, prilichno jadnichki.
Zatim deo gde se ispostavlja da nema pojma kakva su mu deca jer je to "zenin posao" a ona pritom "Evropejka".

Da ne govorim koliko sam shokiran time shto farba kosu.

Ova zemlja je u stanju sve da upropasti.

Umro je Amadeus, ostao je samo Rambo.

lune, ramba amadeusa ne diraj.

#5 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2006 - 23:48

QUOTE(Miralem @ 24 May 2006, 23:40)
lune, ramba amadeusa ne diraj.

Ne pravim ni od koga idola pa ni od Ramba. One njegove hvalospeve o kupovanju "nase" robe da bismo pokrenuli ekonomiju i pohvale Dinkicu ne mogu da poistovetim s njegovim ingenioznim stavovima glede smisla zivota.

#6 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 25 May 2006 - 00:11

Od kad je izjavio za kompjuterske igre ono sto je izjavio, taj covek za mene vise ne postoji. cool.gif

#7 Nikola77

Nikola77
  • Members
  • 227 posts

Posted 25 May 2006 - 01:45

Bio je faca, a onda je poceo sebe ozbiljno da shvata

#8 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 25 May 2006 - 10:08

kako god, ima toliko kredita da ga ni u sledecih nekoliko godina ne moze potrositi- sve i da hoce.

#9 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 25 May 2006 - 10:32

QUOTE(gotivac @ 25 May 2006, 01:11)
Od kad je izjavio za kompjuterske igre ono sto je izjavio, taj covek za mene vise ne postoji.  cool.gif

A rekao je...

#10 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 May 2006 - 11:10

QUOTE(nbg4ever @ 25 May 2006, 11:32)
A rekao je...


Znaš već, uobičajeno - kako su one uzrok nasilja međ' mladeži, treba ih zabraniti, itd., itd. I mene je iznenadio.

Ja mogu donekle da razumem te priče u PC USA, ali ne shvatam da neko misli da su klinci u Srbiji nasilni kreteni zbog kompjuterskih igara (a ne zbog Gostoljubive Tradicije, Muške Ruke, i TV-a).

#11 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 May 2006 - 11:21

QUOTE(Lun @ 24 May 2006, 23:14)
Onaj deo gde pricha o tome kako mu je marihuana  razdrazila osecaj paranoje je naprosto smeshan.



Umro je Amadeus, ostao je samo Rambo.


Misliš izazvala? Znam ih više nego nekoliko kod kojih je trava više nego jednom izazvala osjećaj paranoje. Znam dvoje u kojih je otpalila psihozu.

QUOTE
Da ne govorim koliko sam shokiran time shto farba kosu.


Rambo farba kosu? Pa šta, i Títo je. A u koju boju?

QUOTE
Ova zemlja je u stanju sve da upropasti.


Jebote kolko ljudi ovdje ima univerzalno objašnjenje za svako sranje koje se dogodi! Ova zemlja je sve upropastila, odnijela mi mlados, prijatelje stare...

#12 zvonko

zvonko
  • Members
  • 757 posts

Posted 25 May 2006 - 11:37

QUOTE(king louie @ 25 May 2006, 13:21)
Jebote kolko ljudi ovdje ima univerzalno objašnjenje za svako sranje koje se dogodi! Ova zemlja je sve upropastila, odnijela mi mlados, prijatelje stare...


tako ti je to. na svakog shupka po 7 izgovora.

#13 DJAVOLAK

DJAVOLAK
  • Members
  • 209 posts

Posted 25 May 2006 - 11:45

Gledam "nedeljom u 2" skoro svake nedelje i mogu samo da kazem da je po meni Rambo najveća legenda koja je ikada bila u toj emisiji.Čak je i moja žena (slovenka,nezainteresovana za takve emisije) rekla da tako inteligentnog čoveka još nije slušala i oduševila se Rambom.RAMBO je CAR!!!

#14 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 25 May 2006 - 11:58

QUOTE(DJAVOLAK @ 25 May 2006, 12:45)
Čak je i moja žena (slovenka,nezainteresovana za takve emisije) rekla da tako inteligentnog čoveka još nije slušala i oduševila se Rambom.

A sta, Slovenke su po defaultu nezainteresovane za takve emisije? rolleyes.gif

#15 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2006 - 12:49

QUOTE(DJAVOLAK @ 25 May 2006, 11:45)
Gledam "nedeljom u 2" skoro svake nedelje i mogu samo da kazem da je po meni Rambo najveća legenda koja je ikada bila u toj emisiji.Čak je i moja žena (slovenka,nezainteresovana za takve emisije) rekla da tako inteligentnog čoveka još nije slušala i oduševila se Rambom.RAMBO je CAR!!!

Slazem se u potpunosti.
Emisija je bila potpuno nekonvecionalna iako je voditelj s vremena na vreme hteo da je takvom predstavi (ipak je to javni servis Hrvatske).
Dve stvari.
Voditelj koji je potpuno bio spreman za takvu vrstu konverzacije s Rambom.
Drugo, Rambo je svojim izlaganjem potpuno odstupio od standardnog izlaganja gosta neke emisije. Za razliku od nekih ranijih intervjua, ova emisija je imala i ravnopravnog sagovornika i sa strane voditelja.
Mozda sam po prvi put aktivno, mentalno, bio prisutan gledajuci neku tv emisiju. Jos neko vreme posle emisije sam razmisljao o njegovom (Rambovom) sistemu razmisljanja i zakljucivanja.