Jump to content

Photo

Hrvati su došli iz Egipta i Mezopotamije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 18 June 2006 - 08:00

@mile

pogledaj sta kazu knjige o tome. smile.gif smile.gif

#32 hafid

hafid
  • Members
  • 68 posts

Posted 18 June 2006 - 20:43

Ako je ovo za hrvate tacno, onda su nam uzeli jezik.Kraj price.

#33 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 18 June 2006 - 21:10

QUOTE(hafid @ 18 Jun 2006, 21:43)

E, ti bi se brace Hrvata tako jednostavno resio!?
Malo sutra. Latini su to.
Hrvatska domoljubna lingvisticka nauka se vec pre vise od jedne decenije nedvosmisleno ocitovala glede jezika: Vuk Karadzic je pokrao hrvatski jezik i zato danas srpski toliko lici na hrvatski.

#34 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 18 June 2006 - 22:19

QUOTE(mile curcic @ 18 Jun 2006, 21:10)
Hrvatska domoljubna lingvisticka nauka se vec pre vise od jedne decenije nedvosmisleno ocitovala glede jezika: Vuk Karadzic je pokrao hrvatski jezik i zato danas srpski toliko lici na hrvatski.

Odakle ti to Mile? Mislim, ko je izvor?
...Ili je to odgovor na ono moje sta kazu knjige

Cek, cek, tek sam sad skontala. Zar se to Mile nije odnosilo na pojedine reci iz hrvatskog? (kojih je nas jezik inace pun)

Edited by BeatrisDal, 19 June 2006 - 02:58.

#35 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 18 June 2006 - 22:21

QUOTE(hafid @ 18 Jun 2006, 20:43)

Hafide, jesi ti nekad cuo za staroslovenski ?

#36 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 21 June 2006 - 08:12

Tokom 90ih se izrodilo toliko naucnika, posebno istoricara i lingvista koji su koristili dnevnu politiku radi sopstvene promocije, ili promocije ideja koje niko zdrav ne bi uzimao za ozbiljno u normalnim okolnostima. Pa tako dodje i ova teorija. Garantovano prepisana od slicnih teoreticara u Srbiji (ako se ne varam, Olga Lukic-Pjanovic), koji tvrde da su Srbi dosli iz Egipta, bazirano na tome sto je Oziris u stvari Svetozar a ne znam ko se zvao Arsa itd.....
Btw, teorija o hrvatima je jos ludja - jesu li dosli iz Egipta ili Mesopotamije?!

#37 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 21 June 2006 - 11:08

QUOTE(Nimrod @ 21 Jun 2006, 09:12)
Tokom 90ih se izrodilo toliko naucnika, posebno istoricara i lingvista koji su koristili dnevnu politiku radi sopstvene promocije, ili promocije ideja koje niko zdrav ne bi uzimao za ozbiljno u normalnim okolnostima. Pa tako dodje i ova teorija. Garantovano prepisana od slicnih teoreticara u Srbiji  (ako se ne varam, Olga Lukic-Pjanovic), koji tvrde da su Srbi dosli iz Egipta, bazirano na tome sto je Oziris u stvari Svetozar a ne znam ko se zvao Arsa itd.....
Btw, teorija o hrvatima je jos ludja - jesu li dosli iz Egipta ili Mesopotamije?!

Celovita prica, na kojoj je zasnovana ta teorija, govori o putu od Indije, preko Perzije i Mezopotamije, u Egipat, a onda opet, istocnom obalom sredozemnog basena na Kavkaz. Najludje od svega je sto ima odredjenih elemenata za takvu pricu, i sto ona vazi kako za Hrvate, tako i za Srbe.
Medjutim, svi spomenuti elementi (uglavnom jezickog porekla) daleko su od bilo kakve teze, a kamoli teorije.

#38 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 21 June 2006 - 13:29

QUOTE(mile curcic @ 17 Jun 2006, 15:00)
Potpuno je pogresno Hrvate nazivati Srbima. Hrvati su pokatoliceni Srbi.
Nije jasno?
Pa kad Srbin prestane da bude pravoslavan i postane katolik, onda vise nije Srbin nego Hrvat.
Srbi imaju jedinstvenu priliku u svetu, medj`narodima, da vide kako bi izgledali ako bi se odrekli Pravoslavlja.

laugh.gif
Hrvati su s Marsa, Srbi su s Venere.
Ili mozda obrnuto?

#39 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 21 June 2006 - 18:46

Ti mu još odgovaraš......?Mislim stvarno...... laugh.gif

#40 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 21 June 2006 - 21:53

A zasto ne? innocent.gif

#41 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 21 June 2006 - 22:57

QUOTE(Cro-boy @ 21 Jun 2006, 14:29)
laugh.gif
Hrvati su s Marsa, Srbi su s Venere.
Ili mozda obrnuto?

Srbi i Hrvati medjusobno se odnose kao materija i antimaterija. U to sam potpuno ubedjen. I ako su Srbi dosli iz Indije, preko Perzije, Mezopotamije i Egipta na Kakvkaz, onda su i Hrvati garantovano sledili isti put.
Na severu Evrope, gde su nekad ziveli (luzicki) Srbi, postoje nedvosmisleni tragovi o hrvatskoj prisutnosti.
Pa dokle, majku mu!
Treba da se jednom vec tresnemo pa da vidimo sta bude kad materija udari u svoju senku!

#42 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 21 June 2006 - 23:50

Legendo........ biggrin.gif

#43 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 22 June 2006 - 10:19

QUOTE(mile curcic @ 21 Jun 2006, 23:57)
Pa dokle, majku mu!
Treba da se jednom vec tresnemo pa da vidimo sta bude kad materija udari u svoju senku!

Pa tresnuli smo se cetr'sprve i tresnuli smo se devedes'prve i vidjeli da dolazi do tendencije unistavanja i materije i antimaterije, tj. sve tezi ka nistavilu.

Nego, umjesto da se tresnemo, ajde radije da se kresnemo (Make love, not war)

Mislim, ovo zadnje nemoj shvatit osobno, to ja vise onako generalno... biggrin.gif

#44 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 22 June 2006 - 10:22

QUOTE(Hannah @ 22 Jun 2006, 00:50)
Legendo........ biggrin.gif

Eeee... cekaj samo da ga dovoljno upoznas... Mile ti je nesto kao antimaterija ostalih forumasa, uvijek na radikalskoj strani, uvijek desnicar, ali to ga ipak nije sprijecilo da potpise tzv. anticitulju za Slobodana M. (Mile, mojne se ljutis innocent.gif )

Za upoznavanje cjelokupnog opusa i licnosti doticnog virtuelnog lika, upucujem te na forume Politika i Drustvo.

#45 Dalmatinac

Dalmatinac
  • Members
  • 888 posts

Posted 22 June 2006 - 16:43

QUOTE(Cro-boy @ 22 Jun 2006, 11:22)
Eeee... cekaj samo da ga dovoljno upoznas... Mile ti je nesto kao antimaterija ostalih forumasa, uvijek na radikalskoj strani, uvijek desnicar, ali to ga ipak nije sprijecilo da potpise tzv. anticitulju za Slobodana M. (Mile, mojne se ljutis  innocent.gif )

Za upoznavanje cjelokupnog opusa i licnosti doticnog virtuelnog lika, upucujem te na forume Politika i Drustvo.

Nemoj zaboraviti da Mile svijetom putuje koristeći hrvatsku putovnicu.....a baš čitam kako se interesira i za cijene prijevoza vlakom.....to će Mile i da putuje lijepom našom....

On sam je živi dokaz vlastite teorije nastanka hrvata iz srpskog nacionalnog tijela....još samo da promijeni retoriku i to je to....Mile Ustašić

Edited by Dalmatinac, 22 June 2006 - 16:44.