Jump to content


Photo

Madjarska viza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#31 ema31

ema31
  • Members
  • 5 posts

Posted 22 February 2007 - 20:09

kog spiska za Madj.vizu?gde da nadjem sta sve treba?i mene zanima.ima li neki link?
ako ne mozes sve da skupis od dokumenata sto traze,mislim da je najbolje sa nekim tamo u ambasadi licno da se poprica...
pozzzzzzzzz

#32 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 22 February 2007 - 21:46

QUOTE(Myra @ 22 Feb 2007, 19:46)
Mene zanima da li bas sve treba sa onog spiska za Madjarsku vizu  blink.gif . Konkretno, da li treba original radna knjizica i sve one gluposti od poslodavca? Da li moze i neki drugi dokument? Da li agencije mogu da pomognu i sl. Kako je u praxi?  unsure.gif

ma nedavno sam išao da produžim vizu i pošto mi je knjižica bila na siz-u objasnio sam radnicima i rekli su no probljem,međutim kada sam stigao do službenice poslala me je trkom do siz-a po potvrdu,znači bitno im je da si u radnom odnosu.Ako nisi iz Sub.a nedostaje neki doc.rizikuješ da dođeš u turističku posetu Sub.ili Bg.

QUOTE(ema31 @ 22 Feb 2007, 20:09)
kog spiska za Madj.vizu?gde da nadjem sta sve treba?i mene zanima.ima li neki link?
ako ne mozes sve da skupis od dokumenata sto traze,mislim da je najbolje sa nekim tamo u ambasadi licno da se poprica...
pozzzzzzzzz

konzulat

#33 tomo777

tomo777
  • Members
  • 154 posts

Posted 23 February 2007 - 14:56

Pa dobro, jel vi možete igdje putovati bez vize (osim i BiH i Hrvatsku) ???? huh.gif

#34 rafiki

rafiki
  • Members
  • 172 posts

Posted 23 February 2007 - 15:18

QUOTE(tomo777 @ 23 Feb 2007, 14:56)
Pa dobro, jel vi možete igdje putovati bez vize (osim i BiH i Hrvatsku) ????  huh.gif

Kakvo pitanje?!?
Pa, naravno da mozemo: u Crnu Goru smile.gif

#35 Myra

Myra
  • Members
  • 4 posts

Posted 25 February 2007 - 08:28

A sta treba uzmem iz Siza? Ja jesam u radnom odnosu ali ne bih volela da se zezam sa svojim poslodavcem uopste, veruj mi. Volela bih da sama podignem neki dokument, a ne da trazim radnu knjizicu i sl. od njega. Izgleda da je to nemoguce, koliko ja vidim sad.gif
Naravno da ne mozemo nigde da putujemo. Formirace nam se poseban mentalitet kao psu na lancu. furious.gif

#36 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 01 March 2007 - 00:56

Evo prepisa "zvanicnog" spiska zahteva:
- 1 fotografija, format pasos, ne starija od 6 meseci
- Pasos koji vazi najmanje 6 meseci po isteku vize
- Formular (wow!)

Postojanje finansijskog pokrica dokazuje se na vise nacina:
- Izvodi iz banke za zadnja tri meseca
- Potvrda o zaposlenju (na kojoj se vidi datum zasnivanja radnog odnosa i iznos mesecne plate), kao i radna knjizica (original i overena fotokopija, koja se overava u firmi)
- Za privatnike, resenje o registraciji firme i potvrda o placenom porezu
- Za poljoprivrednike, izvod iz katastra i resenje o placenom porezu
- Za penzionere zadnju cek od penzije
- Za maloletne, djake, studente izjava roditelja/staratelja da je voljan snositi troskove boravka u Madjarskoj i odgovarajuci dokumenti sa spiska gore za roditelja; uverenje o pohadjanju skole ili uverenje o studiranju i indeks

Potvrda kojom se dokazuje svrha boravka:
- Turisticki vaucer ili rezervacija smestaja
- Karta/rezervacija karte, ili fotokopija saobracajne dozvole i zelenog kartona.

Kaze da se sve predaje u originalu, osim ukoliko dokument ne moze da se preda (npr. indeks, radna knjizica i sl) - u tom slucaju se predaje fotokopija, a original se daje na uvid.

E sada, tako pise - u praksi su malo blazi. Recimo, meni nikada nisu trazili te famozne originale na uvid (iako sam ih imao spremne). Takodje, bila je dovoljna potvrda o zaposlenju iz firme, nisu trazili i radnu knjizicu. Izvodi iz banke... nikad ih nisam nosio, nikada nisu nista pitali. Konacno, dosta zavisi od toga ko prima zahtev - ima neka zena u BG konzulatu koja je stalno ljuta pa nju nije lose izbegavati. Naravno, ovo treba uzeti sa rezervom jer je sve stvar licnog iskustva - mozda sam imao srece ova cetiri puta koliko sam bio tamo, mozda se nesto promenilo od oktobra, kada sam zadnji put vadio vizu.

Svakako, kada ti nije prva madjarska viza i kada imas dosta drugih viza u pasosu, sve ide puno lakse, posebno ako si cesto bio u Madjarskoj. Ne postavljaju pitanja, manje-vise je sve automatski. Obavezno nositi stare pasose ako imaju bilo koju EU (Schengen ili ne), USA, CAN, AUS i slicnu vizu. Svakoj prepisu serijski broj na zahtev i to je, cini mi se, znacajan plus.

Intervju se u BG konzulatu zakazuje telefonom na 0903/127-127 (20 i nesto din + PDV, dosta jeftinije od tarota...). Posalju ti papire na kucnu adresu i dobijes tacan timeslot, pa sve ide bez cekanja. Moze se doci na lice mesta, ali ne gine bar 2 sata u redu, tako da za 20 dinara stvarno nema smisla to sebi raditi... Trenutno zakazuju intervjue 4-5 dana unapred, a viza se dobija za dva (radna) dana.

Edited by meric, 01 March 2007 - 01:01.


#37 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 01 March 2007 - 01:06

Ah da, tuzan spisak zemalja za koje nam nije potrebna viza moze se naci na http://en.wikipedia....erbian_passport

#38 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 01 March 2007 - 03:42

QUOTE(Myra @ 22 Feb 2007, 13:46)
Mene zanima da li bas sve treba sa onog spiska za Madjarsku vizu  blink.gif . Konkretno, da li treba original radna knjizica i sve one gluposti od poslodavca? Da li moze i neki drugi dokument? Da li agencije mogu da pomognu i sl. Kako je u praxi?  unsure.gif


sve treba sa spiska

uzmi u obzir da ce vrlo uskoro trebati shengen, znaci vec sada sve isto kao za recimo nemacku, austriju...

(to je vazilo jos jula 2006, kad sam poslednji put vadio, cisto sumnjam da su nesto olaksali rolleyes.gif )

u praxi otprilike 3 sata cekanja po suncu/hladnoci, ondak maltretiranje tipa nemas taj i taj dokumenat,

mozes i preko agencije ali ondak sve isto od gonile dokumenata treba da prilozis+da platis hotel preko njih i njihov prevoz

ovo sve vazi za Bg konzulat

u Subotici je lakse dobiti vizu, ali ako ne zivis u Banatu/Backoj, mozes da se slikas, mora u Bg-u.

najsmesnije je bilo sto su jednom liku iz NS, posle 5 sati cekanja po najgorem suncu, odbrusili da mora da ide u Suboticu dry.gif

i tako...

edit... najzad uvedose zakazivanje telefonom (valjda kako neko gore rece)
eh, da je tada bilo...

Edited by PeraZdera, 01 March 2007 - 03:46.


#39 Myra

Myra
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 March 2007 - 07:56

Hvala na odgovorima smile.gif
Hvala Meric wink.gif

#40 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 08 April 2007 - 13:26

I dobro, jel sad meni treba tranzitna viza? U agenciji u BGu na zidu stoji "vazno obavestenje" koje kaze da se ne moze prelaziti preko teritorije Madjarske sa zamenama pasosa. Moji pozovu ambasadu i pitaju da li je belgijski temporary ID takodje zamena za pasos, oni kazu da jeste i da mi treba tranzitna viza za koju moram da imam brdo papira (na pamet mi nije padalo da sa sobom nosim ugovor sa fakulteta i izvestaje iz banke dry.gif ). Trazila sam po netu, i pise da ne treba. Ambasada ne radi, ja putujem u sredu i resila sam da danas pocnem da panicim. ID mi vazi do oktobra. Jel ima neko u slicnoj situaciji da je skoro putovao na slican nacin? Help!

(Prvi i poslednji put da putujem autobusom mad.gif )

#41 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 08 April 2007 - 20:16

QUOTE(meric @ 1 Mar 2007, 02:06)
Ah da, tuzan spisak zemalja za koje nam nije potrebna viza moze se naci na http://en.wikipedia....erbian_passport


Pa kada to gledam ispada da mozete u vise africkih i zemalja oceanije bez vize nego mi smile.gif. Jedino vam je Europa jala. Ako zanemarimo ex YU drzave, ostaje vam Andora i Bjelorusija. Jel' to ja dobro vidim tamo da trebate vizu i za Albaniju ?!?!?!

#42 underdog

underdog
  • Banned
  • 2,628 posts

Posted 09 April 2007 - 03:44

biggrin.gif Jao ala vi muljate oko viza samo vas gledam u pogledu ovog spiska mislim da nije tachan jer treba viza za kosta riku i juznu koreju.SHENGENUSHA roflmao.gif lol_2.gif neko reche nemogu a da se ne nasmejem

#43 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 09 April 2007 - 12:14

QUOTE(underdog @ 9 Apr 2007, 04:44)
biggrin.gif Jao ala vi muljate oko viza samo vas gledam u pogledu ovog spiska mislim da nije tachan jer treba viza  za kosta riku i  juznu koreju.SHENGENUSHA  roflmao.gif  lol_2.gif neko reche nemogu a da se ne nasmejem

E bas sto se tice Kosta Rike, to je i mene iznenadilo... Do pre nekoliko meseci (cak mozda i proslog leta), oni su bili izuzetno strogi, i to i sa nama i sa HR - trazila se ona "autorizaciona viza", sto znaci da su iz ambasade/konzulata slali zahtev u Kosta Riku... I onda ih odjednom ukinuli. Neka nova turisticka politika, sta ti ja znam. Ovo je proverena info od novembra, viza zaista nije potrebna.

A za Juznu Koreju - http://www.mofat.go....025/me06_01.jsp. Ne znam da li se to bas moze nazvati visa-free, ali se na to svodi. Ako ni to ne uspe, barem u Severnu mozemo bez vize, sa onom MUP-ovom 'sluzbeno u...', pa da probamo preko DMZ-a smile.gif

#44 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 09 April 2007 - 12:49

QUOTE(baklavica @ 8 Apr 2007, 14:26)
...



Niko? unsure.gif

#45 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 10 April 2007 - 15:33

QUOTE(baklavica @ 9 Apr 2007, 13:49)

Sorry baklavice, bas ti je netipican problem smile.gif

Ako je to sto imas jedno od navedenog...

Spoiler! --Click here to view--

...mozes se pozvati na Regulation (EC) No 562/2006 of the European Parliament and of the Council of 15 March 2006 i na DECISION No 895/2006/EC OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL. Verzije na madjarskom ovih dokumenata su ovde, ovde i ovde. Preporucujem da ih odstampas i poneses sa sobom, za slucaj da bude nekih problema.

Mada, i bez ove silne papirologije, ako ti to sto imas dozvoljava da udjes u Austriju/Schengen bez problema, isto tako bi trebalo da bude i sa Madjarskom. E sada, kako ce biti raspolozeni na Roszkeu, i da li su navikli na takve slucajeve... to ne mogu da garantujem. Srecno i pisi sta je bilo smile.gif