Jump to content


Photo

Da li ste primetili da na ulicama Beograda..


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 Talicni Tom

Talicni Tom
  • Sleepers
  • 83 posts

Posted 06 May 2006 - 12:18

... novih Jugica? Bas ih ima dosta. Onako nabudzeni ne lice bog na sta, ali u poslednje vreme ih bas vidjam. Po novinama ima dosta reklama, te popust, te poklon... Za oko 4000e u kesu se dobije jugic... za osiromasene gradjane taman koliko mogu da skupe, a da ne bude 10 godina stari stranac.
Pitanje je samo koliko se isplati.
Jel kupio neko novog Jugica skoro? Kakvi su utisci?

#2 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 06 May 2006 - 15:03

Zastava marketing?? wink.gif

#3 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 06 May 2006 - 16:52

2 godine star Fiat PUNTO
Trosi 6 lit/100 (bezolovnog)
Air Bag-ovi
ABS
Muzika
Servo volan
City pojacivac servo volana
6000€

naspram

Novi Yugo
Trosi 8 lit/100 (skupljeg Supera u prvoj godini, u drugoj oko 10 l/100)
Nema ABS
Nema Air Bag
Nema muziku
Nema Servo volan...
4000€

Ko nema 6k€ nema ni 4k... razlika za kredit i nije tako velika... There You-Go..
edit: ah, da odgovor na pitanje - nisam primetio!

Edited by kovjanic, 06 May 2006 - 17:05.


#4 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 06 May 2006 - 20:40

QUOTE(kovjanic @ 6 May 2006, 17:52)
Novi Yugo
Trosi 8 lit/100 (skupljeg Supera u prvoj godini, u drugoj oko 10 l/100)


Ne preteruj. Moj 14 godina star ne prelazi 6,5 l/100km.

#5 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 06 May 2006 - 23:08

Ja znam koliko sipam i sta predjem sa svojim sluzbenim...doduse onaj 101, nije Yugo, vec kako se to uopste zove, "Stojadin", al isti djavo. Odrzavan je besprekorno, pa opet guta ko lud!

Dodatak:
Punto
Pomerljivi retrovizori iz kabine
Sediste podesivo po visini
Prednji kocioni diskovi


YuGo
Srecan si ako retrovizor uopste dobijes - do nedavno su samo srafili one metalne na vrata koji nicemu nisu sluzili...
Sediste zavareno da se ne klima i ne skripi
Prednji kocioni bubnjevi

#6 Santa

Santa
  • Members
  • 125 posts

Posted 06 May 2006 - 23:38

blink.gif

Kočioni bubnjevi? Zavareno sedište? Nadam se da je to samo tvoje nepoznavanje mehanike.

#7 pikli

pikli
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 06 May 2006 - 23:46

QUOTE(gotivac @ 6 May 2006, 21:40)
Ne preteruj. Moj 14 godina star ne prelazi 6,5 l/100km.

Smanji malo, ispašće da ide na vazduh

moj je trošio 11 po gradu, a 8-9 na putu

#8 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 07 May 2006 - 02:40

QUOTE(kovjanic @ 7 May 2006, 00:08)
Sediste zavareno da se ne klima i ne skripi
Prednji kocioni bubnjevi


Kog li si ti to Yuga vozio? Nisam siguran, ali mislim da je cak i fica (novije serije) imao diskove.

Ne postoji Yugo sa prednjim kocionim bubnjevima. I nikad nisam video zavareno sediste.

@pikli:

Znas, auto se pomalo i odrzava, ne samo vozi.

#9 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 07 May 2006 - 08:35

QUOTE(pikli @ 7 May 2006, 00:46)
Smanji malo, ispašće da ide na vazduh

moj je trošio 11 po gradu, a 8-9 na putu

Koliko ce trositi zavisi od toga kako se odrzava, kako i gde se vozi itd. Generalno motor Punta je mnogo savremeniji, ali je Yugo manji i laksi tako da u potrosnji u istim uslovima ne bi trebalo da bude previse razlike. Kvalitet izrade Zastavinih automobila je standardno ocajan, ali ni Fiat tu nije na preterano dobrom glasu.

#10 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 07 May 2006 - 09:55

Ovako, iako vozim privatnog Punta, nije da ga branim. Daleko je to od nekog savrsenstva. Moja firma ima 20tak sto jugica sto tih stojadina, svi 2004 godiste, Novembar. To je ocaj, a odrzavaju se doslovno svakodnevno, posto postoji sluzba koja ih licka i sredjuje koliko god mogu. Na 80% njih sina za pomeranje sedista je totalno zaglavljena...ili rasklimana. Jedino resenje fiksirati. Svi do jednog se tresu na 90, 110kmh. O zvukovima da i ne govorimo. Retrovizori bocni su prakticno neupotrebljivi, sto zbog idijotskog polozaja u odnosu na sediste, sto zbog toga sto je ta casica u koju su uglavljeni razlabavljena te se mogu fiksirati samo ako se naslone na karoseriju. Tzv. Glove Compartment - Ne postoji. Nije mi jasno da u 21. veku mi pravimo kola bez jedne police koja se moze zatvoriti...
Gde se voze? Uglavnom po Vojvodini... i po gradu. Presli su svi ne vise od 30.000km.



QUOTE
Kočioni bubnjevi? Zavareno sedište? Nadam se da je to samo tvoje nepoznavanje mehanike.

Mislio sam na dobose. Ne razumem se u mehaniku uopste, samo zakljucujem prostim uporedjivanjem. Ok, mozda i nisu dobosi. Izvini. Nek su i diskovi... ne lice mi...

Al, ajde sjebasmo coveku temu! Pa, jel kupio neko tog novog Jugica (sem moje firme) skoro...
Mislim ustvari da se isplati jedino firmama koje imaju mnogo zaposlenih, gde nemas licno SVOJ sluzbeni auto, nego koji ti zapadne tog dana. Znaci, auto koji ce njakati bar 10 razlicitih vozaca... Onda je racunica prosta - umesto 1 recimo Fabie = 2 Yuga, prodas ih posle 3 godine, dok jos ista vrede, onako sve djuture! Ali privatno... hvala lepo.

#11 Shomi81

Shomi81
  • Members
  • 14 posts

Posted 07 May 2006 - 15:13

Yugo, tinejdžer
troši 50l/100km
kočioni sistem ASS (ako stane,stao je)
cena : koliko date
sad.gif sad.gif

#12 gilespi

gilespi
  • Members
  • 271 posts

Posted 07 May 2006 - 15:52

QUOTE(gotivac @ 6 May 2006, 21:40)
Ne preteruj. Moj 14 godina star ne prelazi 6,5 l/100km.


xe xe , ti ako nastavish, uvesce modovi i podforum automobili za decu wahahhaaa

#13 friend

friend
  • Members
  • 280 posts

Posted 07 May 2006 - 15:57

Jedna stvar je sluzbeni Jugo, koga mozes da akas jer nije tvoj i nesto na stasi dao sopstvene pare ili se zaduzio da bi kupio novi.
E sad, ako neko ima 2-3000 e pa nece da kupi 10-ak godina starog stranca, da se aka po "specijalizovanim" servisima, sa "novim" delovima onda skupi, pozajmi ili se zaduzi i kupi nesto za 4-5000e. Za te pare ne mozes uvesti nista vredno paznje legalno, pa ti ostaje polovnjak iz CG pa mucenje sa preregistracijom ili neki preko oglasa, prijatelja i tome slicno.
Naravno krediti su uvek opcija, ali opet pitanje sta novo uzeti. Skoda, Polo, Logan, sve je to oko 6-7000e i ne uklapa se u planove do 5000e. Ko ima za 4 ima i za 6 neko lepo rece, da ali to je dug koji visi nad glavom ako nemas dobre stalne prihode (citaj iznajmljujes stan i odrices se tih para zbog automobila). Naravno taj i takav ce te dobro sluziti bar godinu dana bez popravki, a onda ce doci vreme da juris gore pomenutog servisera i originalne delove.

A ako se ide linijom manjeg otpora, za 2-3000e kupis polovnog Juga starog 2-3 godine i vozis ga i cekas da vidis gde te je predhodni vlasnik zeznuo i sta ti nije rekao da ne radi. A za kredit od 1500e imas nov Jugo, kakav god da je nov je, koji te takodje moze sluziti godinu dana bez extra troskova uz napomenu da te moze kostati extra zivaca. Delova imas svuda, svaki prosecni majstor je dobar za Jugica, pravilnim odrzavanjem ti moze potrajati.

Kljucno pitanje je za sta ce nekom automobil, ako ce da ide dnevno po 100-ak km onda Jugo otpada, ako ce da ga vozi po gradu kuca-posao moze da prodje, ako imas porodicu moze ali postaje vremenom mali.

Nemam Juga, vozim golfa, onog od 10-ak godina i cekam da mi nesto rikne da ga sredim i prodam dok mu je jos cena dobra, ali Jugo bi mogao da bude izbor jedino i samo ako bih isao linijom manjeg otpora.
A i ja bih voleo da cujem iskustva sa novim Jugicem, cisto radoznalosti radi.

#14 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 07 May 2006 - 23:20

Yugici su mali, glasni, zahtevaju konstantno nadgledanje, mnogo para dajes na njih.
Ono sto je najvaznije je da nisu standardizovani.
AKo sad saredjas i provozas 100 yugica, niti jedan neca da vozi isto, da trosi istu kolicinu goriva, da skripi na istom mestu...cak i ako su isto ili priblizno godiste.

#15 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 08 May 2006 - 06:56

QUOTE(WVIZ @ 8 May 2006, 00:20)
AKo sad saredjas i provozas 100 yugica, niti jedan neca da vozi isto, da trosi istu kolicinu goriva, da skripi na istom mestu...cak i ako su isto ili priblizno godiste.

Definitivno tacno!