Jump to content


Photo

Zasto dolazite


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
149 replies to this topic

#1 Lion'sGate

Lion'sGate
  • Members
  • 157 posts

Posted 05 May 2006 - 08:08

Citajuci topice na ovom forumu covek stekne utisak da na njemu obitava populacija zadovoljnih i uspesnih imigranata ( oni koji nisu imigranti uglavnom dolaze sa temom: kako i gde zapaliti), svi su zavrsili visoke skole, uspesni su u svom novom zivotu, stekli mnoge nove prijatelje... a opet svakodnevno dolaze na ovaj forum i iz dana u dan, godinama vrte istu pricu (zadovoljan sam, srecan sam, najsrecniji dan u mom zivotu je bio dan kad me je Gea-inin minibus dovezao na budimpestanski aerodrom), svadjaju se sa istim ljudima na isti nacin mesecima, sa povremenim kolateralnim stetama po ostalim forumasima.

Zadovoljni ste, srecni ste, ophrvani ste obavezma uspesnog imigranta... zasto onda dolazite na ovo mesto?

Edited by Lion'sGate, 05 May 2006 - 08:09.


#2 Lion'sGate

Lion'sGate
  • Members
  • 157 posts

Posted 05 May 2006 - 08:15

Da pocnem od sebe... ja niti sam zadovoljan samim sobom, svojim zivotom niti okruzenjem u kome zivim. Zivim ovde (na Zapadu) jer nisam imao drugu mogucnost za normalan materijalni deo zivota. Ovo mesto (forum na kome kucamo) vidim kao mesto gde mogu da ubijem sat dugih imigrantskih noci medju ljudima poteklim iz iste sredine a koji su u slicnoj situaciji.

#3 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 05 May 2006 - 08:52

Ja dolazim na ovaj (pod)forum, posebno na apartide, jerbo uskoro odlazim (po drugi put)
Znam kako je na zapadu ali interesuje me šta ovde ljudi pišu i blebeću po forumu tongue.gif i kako se svađaju biggrin.gif , skroz mi je ok da čitam.
Pošto Evropu uglavnom poznajem, posebno su me interesovale informacije za život preko bare, pošto tamo sada idem (ako sve bude OK)
E sad, i kad odem tamo dolaziću i dalje, kapiram da nema to mnogo veze sa zadovoljstvom i uspešnošću, nego je više stvar blejanja (kao uostalom i svaki forum, otprilike kapiram forume kao mesto za izlazak biggrin.gif )

#4 Lion'sGate

Lion'sGate
  • Members
  • 157 posts

Posted 05 May 2006 - 08:57

QUOTE(PeraZdera @ 5 May 2006, 09:52)
Ja dolazim na ovaj (pod)forum, posebno na apartide, jerbo uskoro odlazim (po drugi put)
Znam kako je na zapadu ali interesuje me šta ovde ljudi pišu i blebeću po forumu  tongue.gif  i kako se svađaju  biggrin.gif , skroz mi je ok da čitam.
Pošto Evropu uglavnom poznajem, posebno su me interesovale informacije za život preko bare, pošto tamo sada idem (ako sve bude OK)
E sad, i kad odem tamo dolaziću i dalje, kapiram da nema to mnogo veze sa zadovoljstvom i uspešnošću, nego je više stvar blejanja (kao uostalom i svaki forum, otprilike kapiram forume kao mesto za izlazak  biggrin.gif )


Naravno, forum je mesto za islazak, instant izlazak, cyber izlazak... ili prosto narodno receno mesto za blejanje. Hmmm... zasto se onda ne bleji na nekom RL mestu? Lokalnom kaficu, sa realnim ljudima, poznanicima, prijateljima, rodbinom? Mislim, ako smo zadovoljni, uspesni, puni prijatelja... zasto cyber blejimo?

#5 vanjakisic

vanjakisic
  • Members
  • 7 posts

Posted 05 May 2006 - 08:57

QUOTE(Lion'sGate @ 5 May 2006, 09:15)
Da pocnem od sebe... ja niti sam zadovoljan samim sobom, svojim zivotom niti okruzenjem u kome zivim. Zivim ovde (na Zapadu) jer nisam imao drugu mogucnost za normalan materijalni deo zivota. Ovo mesto (forum na kome kucamo) vidim kao mesto gde mogu da ubijem sat dugih imigrantskih noci medju ljudima poteklim iz iste sredine a koji su u slicnoj situaciji.

Bas ti hvala sto si postavio to pitanje, jer ja koja ne zivim ni na Zapadu, ni preko bare, vec u zemlji Srbijici cesto razmisljam o vama koji ste tamo negde a vrlo ste aktivni na svim forumima i sve pod parolom "uspeo sam u zivotu". A onda, kada se covek malo vise udubi u poentu vaseg odlaska o kome i ja cesto razmisljam ali samo razmisljam, shvati da bez obzira koliko si negde materijalno zadovoljan ipak su zemlja, ljudi, navike, vera, tradicija, obicaji... sa kojim si odrastao najvece bogatstvo i ono bez cega se ne moze bez obzira na materijalno zadovoljstvo. Upravo zbog toga ja odlucujem da ne idem, ali budimo iskreni, zavidim svima vama na odlucnosti koju ste imali i krenuli za svojim snovima.
A to sto nisi zadovoljan ni ovim, ni onim, ni samim sobom... to je verovatno samo rezultat umora i odsustva energije, ali zato su tu snovi kojih se moramo prisetiti jer samo oni nam i daju energiju i podsecaju nas zasto smo ostali ili otisli.

#6 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 05 May 2006 - 08:59

QUOTE(Lion'sGate @ 5 May 2006, 09:57)
Lokalnom kaficu, sa realnim ljudima, poznanicima, prijateljima, rodbinom? Mislim, ako smo zadovoljni, uspesni, puni prijatelja... zasto cyber blejimo?


mozda zato sto mnogima chef ne bi blagoslovio blejanje u real kaficu u radno vreme wink.gif

#7 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 05 May 2006 - 11:55

moj glavni razlog je prozaican: vezbanje i odrzavanje jezika.

#8 sloba_uk

sloba_uk
  • Members
  • 59 posts

Posted 05 May 2006 - 12:08

Malo da popricam srpski sa nekim iz dijaspore,inace na forume dolaze i ovi sto su ostali u domovini.Njihovi su motivi malo drugaciji.

#9 paprika

paprika
  • Members
  • 36 posts

Posted 05 May 2006 - 12:11

trazeci nesto na netu naletjela na ovaj forum, cituckala sta ljudi pisu, htjela ponesto da prokomentarisem i to je to.
Ni manje ni vise.

#10 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 05 May 2006 - 12:41

dobra tema.
mnogi su ovde ostrasceni gotovo bezobrazni ali kada malo bolje razmislis onda shvatis da je ovo ipak srpski forum(bas sam nacionalista) i da bi se neki pre svadjali na srpskom nego zahvaljivali i smeskali na nesrpskom. A ko Srbima da uskrati taj najintimniji dozivljaj...
nekima je potrebna n-ta potvrda za nesto...
nekima je dosadno na poslu (meni uvek ali ja sam u Srbiji)

#11 cancika

cancika
  • Members
  • 396 posts

Posted 05 May 2006 - 13:43

Forum je dobra psiholoska priprema za boravak u Srbiji.

#12 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 05 May 2006 - 14:20

moja misija ovdje je podizanje morala

#13 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 05 May 2006 - 14:22

QUOTE(Lion'sGate @ 5 May 2006, 18:57)
...zasto se onda ne bleji na nekom RL mestu? Lokalnom kaficu, sa realnim ljudima, poznanicima, prijateljima, rodbinom?

Kod mene kafice zatvaraju oko 10-11 uvece... tongue.gif
Rodbina spava. Prijatelji takodje. Poznanici verovatno.

A sve i da ne spavaju slabo da mnogi od njih znaju koje godine je, recimo, Vlatko Stefanovski gostovao na koncertu Azre u SKCu, ko je bio fudbalski shampion SFRJota 1987e, kada je Daniel ishao na Evroviziju... I slicne trivijalije.

#14 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 05 May 2006 - 14:33

QUOTE(Pikoleta @ 5 May 2006, 15:20)
moja misija ovdje je podizanje morala


Da znas da se primeti kad te dugo nema.. a nije te bilo odavno... bas lepo sto si se vratila...

Nego, sto dolazim? Zato sto idem svuda, pa sto ne i ovde. Ujutru raspredem sa regularnim kuchkarima u parku, , uvece sa komsijama kod kuce.
Srbija je i dalje jako zanimljiva, a gledajuci sa strane jos vise. Interesuje me sta se desava, sta se radi jer imam sestru mamu i tatu tu i tako mi je lakse da razumem sta ih boli i sta im smeta.
.

#15 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 05 May 2006 - 19:40

QUOTE Lion'sGate
>>> Hmmm... zasto se onda ne bleji na nekom RL mestu? Lokalnom kaficu, sa realnim ljudima, poznanicima, prijateljima, rodbinom? Mislim, ako smo zadovoljni, uspesni, puni prijatelja... zasto cyber blejimo? <<<

1.Kod mene se u lokalnim kaficima pusta uglavnom muzika od koje dobijam stomacne tegobe, pa tamo i ne zalazim yucky.gif
2.Za druzenje s prijateljima nemam uvek dovoljno vremena, posto moram da se cimam iz kuce, prilagodjavam se vremenskim prilikama, proveravam da li ima dovoljno benzina u kolima, sredjujem fasadu… a s forumashima mogu da se druzim i u tangama, usput kuvam pasulj prebranac, jedno uvo odvojim za tv, a drugo za mjuzu… laugh.gif
3.S komsijama se druzim u ogromnim kolicinam i svakodnevno ih terorisem
pricama o forumu i forumasima- «oridjinalima». Sve cesce me sami zapitkuju
o pojedinima. biggrin.gif
4.S familijom se smaram samo o slavama.. mad.gif
5.Ukucani individualno biraju zadovoljstva po licnom nahodjenju rolleyes.gif
6.Na forumu je mnogo veca kocentracija mislecih bica, nego u realnom okruzenju
7.Na forumu ima sta pametno da se nauci
8.Forum radi kao dragstor, pa je /besplatna/ zabava uvek dostupna
9.Forum je idealno mesto za razmenu abrova od sireg drustvenog znacaja
10.Forum je mesto gde se moze naci kompetentna informacija svake vrste, zahvaljujuci respektabilnoj profesionalnoj strukturi i obavestenosti forumasha
11.Forum pruza ogromne mogucnosti za organizovanje i kolektivno
osmisljavanje korisnih akcija cool.gif
12.Preko foruma sam upoznala nekoliko divnih ljudi i s njima nastavila komunikaciju u svakodnevnom zivotu rolleyes.gif
13.Malo li je?! biggrin.gif