Jump to content


Photo

avala


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 verschiedene

verschiedene
  • Members
  • 1 posts

Posted 02 May 2006 - 22:35

ovo je ustvari anketa>>> koje aktivnosti biste voleli da vam budu omogucene na avali? u smilu upotrebljivosti, aktivnosti, rekreacije. bitno mi je vase misljenje, jer radim na jednom projektu za planiranje i aktiviranje avala kupe. sve je moguce i nemoguce, vase zalje i ideje su mi vazne!! jer vi ste korinici jednog dana.. smile.gif

#2 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 03 May 2006 - 09:55

QUOTE(verschiedene @ 2 May 2006, 22:35)
ovo je ustvari anketa>>> koje aktivnosti biste voleli da vam budu omogucene na avali? u smilu upotrebljivosti, aktivnosti, rekreacije. bitno mi je vase misljenje, jer radim na jednom projektu za planiranje i aktiviranje avala kupe. sve je moguce i nemoguce, vase  zalje i ideje su mi vazne!! jer vi ste korinici jednog dana.. smile.gif


javne kuce, bordeli, pusionice opijuma?

#3 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 03 May 2006 - 10:01

Uredjene , raskrcene staze za setnju od podnozja do vrha, po nemackom sistemu (rasporedjene kante za otpatke, povremeno odmoriste sa klupama...) Putokazi za eventualna skretanja ka mestima za osvezenje - kafanicama (ogranicen broj).

#4 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 03 May 2006 - 10:23

QUOTE(Mallorn Tree @ 3 May 2006, 11:01)
Uredjene , raskrcene staze za setnju od podnozja do vrha, po nemackom sistemu (rasporedjene kante za otpatke, povremeno odmoriste sa klupama...) Putokazi za eventualna skretanja ka mestima za osvezenje - kafanicama (ogranicen broj).

Слажем се у потпуности.

Оставити што више "природе" и што мање градити. smile.gif

#5 Kick in the eye

Kick in the eye
  • Members
  • 176 posts

Posted 03 May 2006 - 14:32

Hvala bogu, konacno se neko setio.

Sto se raskrcivanja tice, nemoj da brines, na severu i zapadu sume skoro i da nema, raskrcili su je prodavci drveta za ogrev.

Mislim da je najbolje Avalu ostaviti na miru nakon sto se sprovede sledece:

1. Zabrana paljenje vatre i rostiljanja.
2. Zabrana bacanja smeca ukljucujuci i opuske
3. Zabrana unistavanja biljnog sveta
4. Uvodjenje ekoloske patrole koja ce da kontrolise navedeno i da bude placena na procenat od naplacenih kazni. Dobrovoljno se javljam u patrolu.

Predlozene kazne za navedene prekrsaje:

- 5.000 Evra kazne za svakog pocinioca navedenih prekrsaja. Stavljanje u pritvor dok se novac ne donese. Alternativno - tucanje kamena u zatvoru - 2 evra na jedan dan. Ili odsecanje organa u trzistnoj protivvrednosti. Na taj nacin, za 6 meseci imali bismo najlepsu planinu.

#6 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 03 May 2006 - 18:16

Sve je to OK ali

QUOTE(Kick in the eye @ 3 May 2006, 15:32)
1. Zabrana paljenje vatre i rostiljanja.


Ja sam "palio" rostilj sa drustvom u aparatu zvanom rostilj sa drustvom od 15-20 ljudi... Nista nije ostalo za nama [najozbiljnije] ... Sve smo skupili i bacili u [pre]pune kante za dzjubre ili odneli gajbi itd...

Sustina problema je edukacija ljudi, o bacanju smeca itd... tj. o kucnom vaspitanju...

QUOTE(Kick in the eye @ 3 May 2006, 15:32)
2. Zabrana bacanja smeca ukljucujuci i opuske
3. Zabrana unistavanja biljnog sveta
4. Uvodjenje ekoloske patrole koja ce da kontrolise navedeno i da bude placena na procenat od naplacenih kazni. Dobrovoljno se javljam u patrolu.


2. Prvo se podrazumeva ali da li je opusak biorazgradiv ?? Ja neznam pa pitam... To nemas ni u EU... Polako sa tim....
3. Normalno i tu treba edukovati ljudi o p[ostojecim vrstama... Evo pre par dana je ponovo registrovana Crna Zuna na Avali inace ima [ja mislim] samo 2-3 njena nalaza na toj planini... Ima zanimljivih biljaka, insekata i zivotinja to je tacno samo treba posmatrati.. Ja sam uspeo da posmatram jednu, ne bas cestu, vrstu strzhibube tamo... Ima sta da se vidi....
4. Eh ti si bas optimista... Fale ljudi za bioloska istrazivanja, a kamoli da cuvaju [za sad] "obicnu" planinu, koja nije pod nekom narocitom zastitom... MAda cu to da provarem.. Mozda je zaavedena kao park prirode ili slicno...

QUOTE(Kick in the eye @ 3 May 2006, 15:32)
Predlozene kazne za navedene prekrsaje:

- 5.000 Evra kazne za svakog pocinioca navedenih prekrsaja. Stavljanje u pritvor dok se novac ne donese. Alternativno - tucanje kamena u zatvoru - 2 evra na jedan dan. Ili odsecanje organa u trzistnoj protivvrednosti. Na taj nacin, za 6 meseci imali bismo najlepsu planinu.


Gde ti zivis... rolleyes.gif

#7 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 03 May 2006 - 21:25

QUOTE(Esdy_11192 @ 3 May 2006, 19:16)
Sve smo skupili i bacili u [pre]pune kante za dzjubre ili odneli gajbi itd...

Супер, свака част. smile.gif Али... колико је таквих?

Слажем се да је суштина у едукацији, али потребне су деценије да бисмо се довели у ред. sad.gif

Гледала сам пре неки дан два клинкца који су седели у парку и отварали кесице са сличицама. У повратку (15 минута касније) прошла сам поред те клупе, клинци су увелико отишли а 20ак кесица је стајало у околини клупе и чекало да их ветар разнесе. dry.gif А ово су свакодневне појаве. ph34r.gif

#8 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 03 May 2006 - 22:33

Kod nas je tesko biti fin - moj sin i drustvo mu uredno su posle izleta spakovali svoje djubre i zavezali protokolarnu crnu kesu. Stali su da dopune gorivo i da stave kesu u kontejner - kad ono isti vezan lancem i katancem tako da poklopac ne moze da se otvori.

Tako su kesu dovezli do kuce umesto da je frljnu u jarak pored puta (nacionalni sport u Srbalja).

#9 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 03 May 2006 - 23:40

QUOTE(Zeka Peka @ 3 May 2006, 22:25)
Супер, свака част. smile.gif Али... колико је таквих?

Слажем се да је суштина у едукацији, али потребне су деценије да бисмо се довели у ред. sad.gif

Гледала сам пре неки дан два клинкца који су седели у парку и отварали кесице са сличицама. У повратку (15 минута касније) прошла сам поред те клупе, клинци су увелико отишли а 20ак кесица је стајало у околини клупе и чекало да их ветар разнесе.  dry.gif А ово су свакодневне појаве.  ph34r.gif


Ma nije decenije.. Polako idemo ka tome.. Bar se meni cini.. Dosta faktora je uticalo na vaspitanje pojedinih generacija, tj. delova tih generacija... Jos jedan problem su i vandali koji pale plasticne [nove] zelene kontenjere i male kante... Ali i tih kanti i kontenjjera treba dodatno nabaviti zaz Avalu i redovno ih prazniti....

To za klince je tacno.. Ja [mnogo]mladjem burazeru ne tolerisem da ostavlja prazne kese [na koje posle zaboravi] ni na sto, a komoli da ga vidim da ih baca na ulicu...

QUOTE(Mallorn Tree)
Kod nas je tesko biti fin - moj sin i drustvo mu uredno su posle izleta spakovali svoje djubre i zavezali protokolarnu crnu kesu. Stali su da dopune gorivo i da stave kesu u kontejner - kad ono isti vezan lancem i katancem tako da poklopac ne moze da se otvori.

Tako su kesu dovezli do kuce umesto da je frljnu u jarak pored puta (nacionalni sport u Srbalja).


To je OK... Iskreno retko kad [mislim cak i nikad] sam video da je kontenjer vezan lancecm i katancem, ali naravno da verujem da je tako bilo [verovatno iz nekog posebnog razloga]... Mozda zbog vandala ?? Jedno vreme je bilo IN skidati i prodavati tockice sa kontenjera... huh.gif

#10 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 03 May 2006 - 23:46

QUOTE(Esdy_11192 @ 4 May 2006, 00:40)
To je OK... Iskreno retko kad [mislim cak i nikad] sam video da je kontenjer vezan lancecm i katancem, ali naravno da verujem da je tako bilo [verovatno iz nekog posebnog razloga]... Mozda zbog vandala ?? Jedno vreme je bilo IN skidati i prodavati tockice sa kontenjera...  huh.gif

Nema veze sa vandalima - kontejner je bio na benzinskoj pumpi na putu Arandjelovac-Beograd van naselja. Jedini vandali koji svracaju na pumpe bave se pre kasom nego kontejnerima.

#11 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 04 May 2006 - 00:08

QUOTE(Esdy_11192 @ 4 May 2006, 00:40)
Ma nije decenije.. Polako idemo ka tome.. Bar se meni cini..

Пази, слажем се да напредак постоји. Па до пре пар година ни тих зелених канти које помињеш није било нигде по граду, а сад је у центру скоро немогуће прећи 100 метара а да немаш где да бациш ђубре. smile.gif

Проблем је у смени генерација. А то док се деси потребно је, нажалост, много времена да прође.

У сваком случају подржавам твоје придике млађем брату и осталима. И сама сам из истих разлога једном направила сцену најбољем другу на сред улице. biggrin.gif И такође мислим да би клинцима у школи требало много солити памет у вези са тим, али, с друге стране, ако им кућно васпитање не говори исто, може школа да се труди годинама, успеха неће бити. dry.gif

#12 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 04 May 2006 - 01:51

QUOTE(Mallorn Tree @ 4 May 2006, 00:46)
Nema veze sa vandalima - kontejner je bio na benzinskoj pumpi na putu Arandjelovac-Beograd van naselja. Jedini vandali koji svracaju na pumpe bave se pre kasom nego kontejnerima.


OK, nisam znao detalje... Mozda su radnici pumbe tu umesali prste, jer kazes da je na pumpi... Mada i nije bitno toliko... Vazno je da se ne baca na ulicu... smile.gif

#13 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 04 May 2006 - 01:57

QUOTE(Zeka Peka @ 4 May 2006, 01:08)
Пази, слажем се да напредак постоји. Па до пре пар година ни тих зелених канти које помињеш није било нигде по граду, а сад је у центру скоро немогуће прећи 100 метара а да немаш где да бациш ђубре. smile.gif

Проблем је у смени генерација. А то док се деси потребно је, нажалост, много времена да прође.

У сваком случају подржавам твоје придике млађем брату и осталима. И сама сам из истих разлога једном направила сцену најбољем другу на сред улице.  biggrin.gif И такође мислим да би клинцима у школи требало много солити памет у вези са тим, али, с друге стране, ако им кућно васпитање не говори исто, може школа да се труди годинама, успеха неће бити.  dry.gif


Sve si lepo sazela... biggrin.gif Nema sta da dodam... biggrin.gif biggrin.gif smile.gif

#14 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 04 May 2006 - 09:39

QUOTE(Esdy_11192 @ 4 May 2006, 02:57)
Sve si lepo sazela... biggrin.gif Nema sta da dodam... biggrin.gif biggrin.gif smile.gif

smile.gif

#15 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 09 May 2006 - 15:55

QUOTE(chandra @ 3 May 2006, 11:55)
javne kuce, bordeli, pusionice opijuma?

NEka, to neka ostane tamo gde jeste- u BEogradu:)