Jump to content


Photo
- - - - -

Movie sequels


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

Poll: Koji je film (po redu) obicno najbolji? (41 member(s) have cast votes)

Koji je film (po redu) obicno najbolji?

  1. I (28 votes [68.29%])

    Percentage of vote: 68.29%

  2. II (11 votes [26.83%])

    Percentage of vote: 26.83%

  3. III (2 votes [4.88%])

    Percentage of vote: 4.88%

  4. (IV) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. (V...) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#16 rainmaker

rainmaker
  • Members
  • 32 posts

Posted 07 May 2006 - 10:48

setih se nekoliko stvari:

"dobar, los, zao" (3. deo) je apsolutni vrhunac svog serijala

romerov "dawn of the dead" (2. deo) je najbolji u svom serijalu

sa izuzetkom gore pomenutog, kao i donekle "evil deada", horror franshize po pravilu imaju zapazen prvi deo, i gomilu sve uzasnijih nastavaka

"highlander" bi trebao poneti laskavu titulu filma najboljeg filma ikad u odnosu na sve svoje grozomorne nastavke

#17 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 May 2006 - 12:50

pa zapravo je i Highlander kec grozomoran sa onim pacenikom koji dobro govori pogledom al kad otvori usta sva misterija ishlapi pre nego shto zavrshi sa prvom lajnom.
inache, od Romerove trilogije Kec mi je najbolji.

#18 Ehiogu

Ehiogu
  • Members
  • 336 posts

Posted 08 May 2006 - 14:07

Rockey, osim IV svi su bili odlicni.
Ratovi zvezda - kolju se.
Terminator II
Od Sumraka do svitanja, gde je posle jadne i bedne dvojke, dosla relativno pristojna trojka.
Betman, poslednji mi je najbolji.
Americka pita 1, 2 i 3, sjajno.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 May 2006 - 14:17

Blade dvojka mi je sto u glavu za keca. trojku nisam ni gledala jer sam chula da je negledljiva.

#20 Ehiogu

Ehiogu
  • Members
  • 336 posts

Posted 08 May 2006 - 14:52

QUOTE(Dunadan @ 8 May 2006, 14:17)
Blade dvojka mi je sto u glavu za keca. trojku nisam ni gledala jer sam chula da je negledljiva.

Kome se nije svideo Blade 1 i 2, njemu je trojka negledljiva. Koje jeste, njemu ce biti dobar (treba uzeti onaj sa 20 dodatnih minuta).

#21 Aria

Aria
  • Members
  • 110 posts

Posted 08 May 2006 - 15:27

Zaista?

A što?

Da li u tih dodatnih dvadeset minuta ima potpuno drugačije koncipirani lik Drakule (je l' Dracula beše, takav je... za zaboraviti).
Da li, možda!, ne podseća na izbacivača iz kluba, gde zalaze razmaže američke mamine i tatine princezice/kurvice beverlihilskog porekla, nakljukan raznim morbidnim i nemorbidnim steroidima i lekićima?
Da li u dodatnoj minutraži barem uspeva da prođe kroz dvojna vrata jer toliki je da se zabrinem. I, verujte mi, razlog za bojazan postoji, jer on je mirovao vekovima, i ako mi onakav ustane iz groba, ja se brinem sada za sebe i svoju metamorfozu makar mirovala par sati.
Da li u tim novim minutima ima ikakvog pomaka u radnji?
Da li ima smanjeni nivo njihove imbecilnosti jer mi je bilo dosta! da za jedno gledanje spuštam svoju lestvicu. A još je i napolju proleće i temperatura raste, nisam u stanju da se argumentovano pozivam i branim niskom spoljašnjom temperaturom.

Mis'sim, ako je sve to promenjeno, možda i pogledam. Možda.

A možda, ipak, ne.

#22 rainmaker

rainmaker
  • Members
  • 32 posts

Posted 08 May 2006 - 16:52

QUOTE(Dunadan @ 8 May 2006, 13:50)
pa zapravo je i Highlander kec grozomoran sa onim pacenikom koji dobro govori pogledom al kad otvori usta sva misterija ishlapi pre nego shto zavrshi sa prvom lajnom.
inache, od Romerove trilogije Kec mi je najbolji.


the kurghan (glavni negativac, ako mislis na njega) te nije sarmirao? ccc, kako mozes da odolis zestokom momku hrapava glasa..

romerova triologija ima 4 dela

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 May 2006 - 17:42

QUOTE(rainmaker @ 8 May 2006, 17:52)
the kurghan (glavni negativac, ako mislis na njega) te nije sarmirao? ccc, kako mozes da odolis zestokom momku hrapava glasa..

o, aman. Kristofer Lamber. Mr. I Can't Act But They Casted Me Anyway.

>>romerova triologija ima 4 dela
ako mislish na Land of the Dead, film je totalno izmeshten u poredjenju sa prva 3.

#24 rainmaker

rainmaker
  • Members
  • 32 posts

Posted 08 May 2006 - 20:52

QUOTE(Dunadan @ 8 May 2006, 18:42)
o, aman. Kristofer Lamber. Mr. I Can't Act But They Casted Me Anyway.

>>romerova triologija ima 4 dela
ako mislish na Land of the Dead, film je totalno izmeshten u poredjenju sa prva 3.


nemoj tako o chika lambertu, znas li ti koliko je on svetova i chovechanstava spasio u svojim filmovima?!


po cemu je land of the dead totalno izmeshten od prva tri dela??

isti je reziser, iste cameo uloge toma savinija odnosno darie argento; ima naslov koji odmah asocira na prethodnike, desava se u istom svetu kao prethodnici, plus sto se prakticno prvom scenom u kojoj vidis "pametnog" zombi lidera nadovezuje na spiku sa "dresiranim" zombijem iz treceg nastavka..

#25 friend

friend
  • Members
  • 280 posts

Posted 10 May 2006 - 11:38

Kad jaganjci utihnu su primer zasto ne treba praviti nastavke. Prvi deo je fenomenalan, druga dva bolje da nisu snimana. Hanibal jos i nekako, ali Crveni zmaj bas i nisu morali da snime.

#26 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 10 May 2006 - 12:05

Uglavnom je prvi deo najbolji <i to *ubedljivo* najbolji> mada ima i izuzetaka (npr Imperija)

#27 Fear

Fear
  • Members
  • 370 posts

Posted 10 May 2006 - 13:34

Nikada nisam pravio razlike u delovima pogotovu ako su priče logični nastavci tipa; Kum, Star Wars, LOTR, likovi ''ekranizovani'' sa stripa (Bet, Spider, X-men) ... !
Može se praviti razlika u nekim drugim nastavcima mada ni to ne određujem kriterijumski i ''gledam'' na njih tako, pa sad kako kome jel' ?!
Prvi delovi su mi -recimo- ponekad smor zbog uvođenja u priču likova i blabla ... a ostali, delovi, ipak sadrže veću dozu akcije ili napetosti ili sl. Ako već moram upoređivat'.

#28 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 12 May 2006 - 01:46

Omen I... Malo bolji Omen II... Omen III za izbegavanje...

Scary Movie... I odlican... II za izbegavanje... III... Najbolji smile.gif

#29 Ehiogu

Ehiogu
  • Members
  • 336 posts

Posted 17 May 2006 - 11:55

QUOTE(Aria @ 8 May 2006, 15:27)
Zaista?

A što?

Sta li ti sve naprica? Da li tebe neko tera da ga gledas? Kao sto rekoh, kome se nije svideo 1 i 2, nece mu se svideti ni 3. Ko vec zeli da gleda neka uzme jos 20min zabave. Ko hoce da se plasi, neka uzme TMMT ili neki drugi horror. Opusti se malo, izgleda da previse gledas depresivne filmove.

#30 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 25 May 2006 - 13:04

QUOTE(Catwoman @ 1 May 2006, 01:24)
Terminator > Terminator II


Star Wars < The Empire Strikes Back

Alien < Aliens

Godfather + Godfather II - celina, ako treba da biram onda Godfather < Godfather II


jos bih dodala:
Highlander odlican (Kurgan je do jaja) >> Highlander II (koji ima dobru scenu u metrou i otprilike to je to?) (a HIII je shite neopisiv)