Jump to content


Photo

Predlog za nove podforume


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Inteligencija

Inteligencija
  • Sleepers
  • 6 posts

Posted 24 April 2006 - 17:42

Mislim da bi ovaj B92 forum bio mnogo kompletniji sa podforumima za psihologiju
i filozofiju... smile.gif Valjda nema potrebe da obrazlazem zasto... wink.gif

#2 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 24 April 2006 - 20:16

Neeeeeee! yucky.gif

#3 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 April 2006 - 20:19

QUOTE(betty @ 24 Apr 2006, 20:16)
Neeeeeee!  yucky.gif


Ma što? Šta fali? Neka malo i inteligencije.

#4 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 24 April 2006 - 23:06

Za

#5 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 25 April 2006 - 01:24

QUOTE(king louie @ 24 Apr 2006, 21:19)
Ma što? Šta fali? Neka malo i inteligencije.

Hm. Zato sto imam strah da bi se to pretvorilo u 'psihologiziranje' i 'filozofiranje' koji ne bi imali mnogo veze ni sa psihologijom ni sa filozofijom. Vec i Drustvo mi se cini suvise rasplinuto po tom pitanju. Bas je skoro neko prokomentarisao kako necemu nije tamo mesto jer to nije potforum Nauka. Mislim, nije da stvarno imam nesto protiv, samo slutim da tu ne bi bilo mnogo mesta za psihologe i filozofe. Mozda gresim.

#6 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 April 2006 - 09:16

QUOTE(betty @ 25 Apr 2006, 01:24)
Hm. Zato sto imam strah da bi se to pretvorilo u 'psihologiziranje' i 'filozofiranje' koji ne bi imali mnogo veze ni sa psihologijom ni sa filozofijom. Vec i Drustvo mi se cini suvise rasplinuto po tom pitanju. Bas je skoro neko prokomentarisao kako necemu nije tamo mesto jer to nije potforum Nauka. Mislim, nije da stvarno imam nesto protiv, samo slutim da tu ne bi bilo mnogo mesta za psihologe i filozofe. Mozda gresim.


Pa? Ti bi lijepo zaobilazila rečeni podforum, ali bi ti ipak sreću kvarilo što nekakvi anonimni likovi "psihologiziraju" i "filozofiraju" u nekakvom zabačenom kutku interneta?
...slutim da tu ne bi bilo mnogo mesta za psihologe i filozofe. Barabe bi ih izgurale? tongue.gif
Javni forumi ovog tipa su upravo namijenjeni entuzijastima i diletantima. Profici imaju svoje forume, virtualne i stvarne, i ionako se neće zamajavati s rajom. φ & ψ podrazumijevaju duže textove, a to nije najsretnija forma za forumske diskusije. Ima mnogo ljudi koji ne čitaju duže postove. Ali opet - neka cvjeta tisuću cvjetova! tongue.gif

#7 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 25 April 2006 - 09:34

Da! Da!
Hocemo filozofiju!

A zasto ne bi bio i podforum: seksualnost, recimo?

#8 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 25 April 2006 - 09:55

QUOTE(AndiSam @ 25 Apr 2006, 10:34)
Da! Da!
Hocemo filozofiju!

A zasto ne bi bio i podforum: seksualnost, recimo?


Filozofiju i religiju.

Dosta vise s tim religioznim temama na citavom forumu.


- Da li ste religiozni?

- Ljudsko telo skodi duhu, dusi i moralu

- Veliki cetvrtak

- Srecan Uskrs

- Isus je postojao isto koliko i ja i vi

PDF "Drustvo" se slobodno moze preimenovati u "Religija". dry.gif

#9 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 25 April 2006 - 11:51

QUOTE(king louie @ 25 Apr 2006, 10:16)
Pa? Ti bi lijepo zaobilazila rečeni podforum, ali bi ti ipak sreću kvarilo što nekakvi anonimni likovi "psihologiziraju" i "filozofiraju" u nekakvom zabačenom kutku interneta?
  ...slutim da tu ne bi bilo mnogo mesta za psihologe i filozofe. Barabe bi ih izgurale? tongue.gif
Javni forumi ovog tipa su upravo namijenjeni entuzijastima i diletantima. Profici imaju svoje forume, virtualne i stvarne, i  ionako se neće zamajavati s rajom. φ & ψ podrazumijevaju duže textove, a to nije najsretnija forma za forumske diskusije. Ima mnogo ljudi koji ne čitaju duže postove. Ali opet - neka cvjeta tisuću cvjetova! tongue.gif

Pa cekaj, pitanje je da li ja zelim da se otvori takav potforum - i ja ne zelim, iz svojih razloga. Drugi ce zeleti, svako ce se izjasniti i basta. Neka cveta tisucu cvetove, jel wink.gif A zasto mi smeta da ljudi koji ne znaju bas nista o tome pricaju s jednakim autoritetom koji znaju svasta o tome - tja, valjda zato sto je to rasirena pojava? Da je izolovana, bila bi mi verovatno simpaticna. Ovako postane frustrirajuce nakon nekog vremena. No, ko sto rekoh, to je moje misljenje. Kapiram da ce vise ljudi biti ZA.

#10 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 April 2006 - 11:58

QUOTE(betty @ 25 Apr 2006, 11:51)
Pa cekaj, pitanje je da li ja zelim da se otvori takav potforum - i ja ne zelim, iz svojih razloga. Drugi ce zeleti, svako ce se izjasniti i basta. Neka cveta tisucu cvetove, jel  wink.gif  A zasto mi smeta da ljudi koji ne znaju bas nista o tome pricaju s jednakim autoritetom koji znaju svasta o tome - tja, valjda zato sto je to rasirena pojava? Da je izolovana, bila bi mi verovatno simpaticna. Ovako postane frustrirajuce nakon nekog vremena. No, ko sto rekoh, to je moje misljenje. Kapiram da ce vise ljudi biti ZA.


betty, ti si takvo jedno heart.gif. Imaš slatke kučiće. I mišljenje imaš. Slatko.

#11 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 25 April 2006 - 12:00

ja protiv

dovoljan je pdf nauka, za ozbiljne teme iz oblasti psihologije (kojih je, vidim, bilo u izobilju rolleyes.gif), i pdf drushtvo za 'svakodnevnu zdravorazumsku psihologiju'.
moj utisak je da sve to vodi proliferaciji bedastih topika, no dobro.

mozda vas zbunjuje ovaj deo "...i tehnologija"?

bolje pdf "roditelji".

Edited by kingmaker, 25 April 2006 - 12:15.


#12 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 25 April 2006 - 12:07

QUOTE(king louie @ 25 Apr 2006, 10:16)
Pa? Ti bi lijepo zaobilazila rečeni podforum, ali bi ti ipak sreću kvarilo što nekakvi anonimni likovi "psihologiziraju" i "filozofiraju" u nekakvom zabačenom kutku interneta?


naravno. niko nije primoran da cita ono sto ga ne zanima, a oni koje zanima imali bi srodne topice na jednom mestu.
glasam za.

#13 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 25 April 2006 - 12:10

QUOTE(kingmaker @ 25 Apr 2006, 13:00)
bolje pdf "roditelji".


nije losa ideja.
ali nisam sigurna da bi i ovaj pdf odoleo najezdi nonsens topica, a to je vidim jako bitno kao kriterijum za prodju nove ideje wink.gif

#14 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 April 2006 - 12:12

Na φ & ψ bi sigurno bilo provala samo takvih. Zato podržavam. tongue.gif

Ali podforum roditeljstvo bi bila prava stvar. thumbsup.gif

#15 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 25 April 2006 - 13:56

Ima vec dovoljno podforuma. Uostalom, Kingmaker je u pravu, nauka i drustvo pokrivaju uglavnom citav taj domen drustveno-naucnih disciplina, u koje spadaju npr psihologija, sociologija, antropologija...

A podforum religija je ranije postojao, ali je ukinut zbog toga sto je bio preplavljen ispraznim flameovanjima, cut-pasteovanjem svakakvih 'verskih' obznana i niskim prepucavanjima (ispravite me ako gresim). Ne znam da li je pametno vracati ga, cak i u novoj inkarnaciji 'religija i filozofija'. Postojeci topici o religijskim temama ionako mogu da se podvedu pod drustvo, a cestitanja raznih praznika su za chit-chat ili nesto tako.