Jump to content


Photo

Urbane legende


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
233 replies to this topic

#1 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 20 April 2006 - 11:26

Šta ste čuli od svega toga? Ja znam pregršt nekih koje se vode kao "istinite", a takođe poznajem i ljude koji se kunu kako je to tačno.
Naravno, ima i patoloških lažova koji se naljute ako im ne poveruješ.

U srednjoj je bila aktuelna tema o nekom Romu sa Zvezdare koga su zvali "Čokoladni", koji je, navodno vozio kola 180 km/h i video bebu nasred puta. Nakon što su tog trenutka kočnice otakazale, lik je toliko pritiskao dotičnu papučicu da je probio patos automobila i zakočio poput Freda Kremenka biggrin.gif .

'Ajd' sad vi:

#2 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 20 April 2006 - 11:36

Bio jedan kod nas u kraju koji se hvalio da je njegov deda sa bojlera skakao lastu u napunjenu kadu.

#3 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 20 April 2006 - 11:37

mile rizik, vozac 25-ice. pocetna stanica, kasni polazak. putnici se uzvrpoljili, gundjaju sto autobus ne krece, a mile sedi zajedno sa njima. tek ce on odjednom: gde je, bre, ovaj vozac?! ma sad cu ja da vozim i sede za volan i picne autobus po gasu, a putnici se usrase i pocese vristati: stani, stani, nemoj!!
a mile place od smeha.

mile legenda.

#4 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 20 April 2006 - 11:38

biggrin.gif


Prvo sto mi pada na pamet je prica o nekom crncu skinsu koji je izlazio u KST krajem osamdesetih, pocetkom devedesetih. Pa kao kako crnac moze da bude skins a on navodno mrzeo zutace. blink.gif rolleyes.gif

#5 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 20 April 2006 - 11:55

Jaran zvani Shufto, nasho Ilijadu i Odiseju zakupanu u shumi iza stadiona, samo je meni rekao gde je nasao ali nije hteo da mi pokaze. dry.gif

Tu su price asfalt heroja tipa:

- Muki, Zeko, Cane i ja smo 82 kod Doboja zaustavili i opljackali voz pun televizora.

- Chuna iz Sandzaka koji krade po zapadu, marne prvo desnu pa posle par dana levu patiku iz izloga.

- Nas 18 u Dijani pijanih na autoputu, pichimo stoju, ja ispadnem puknem glavom od zemlju i nista mi.

Navijacke price:

- Isli na gostovanje, dodje murija, prebijemo njih par, oni ko pizze pobegnu, ja sam sa dvojicom ortaka, kad eto ti njih 200. Dobra tuca bila, ostao ja sam.

- Tako ti mi krademo baklje u Italiji na nekom tajlanskom brodu, kad nas ufatishe naoruzani cuvari broda. Sve ribe covece! Sve bolja od bolje.

bla bla

#6 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 20 April 2006 - 12:02

QUOTE(HoldenCaulfield @ 20 Apr 2006, 12:37)
mile rizik, vozac 25-ice. pocetna stanica, kasni polazak. putnici se uzvrpoljili, gundjaju sto autobus ne krece, a mile sedi zajedno sa njima. tek ce on odjednom: gde je, bre, ovaj vozac?! ma sad cu ja da vozim i sede za volan i picne autobus po gasu, a putnici se usrase i pocese vristati: stani, stani, nemoj!!
a mile place od smeha.

mile legenda.


Navodno su ga suspendovali kad je zgodna snajka zurila na posao/sastanak/wtvr pa je Mile odvezao autobus na dezignaciju bez stajanja na postojkama.

#7 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 20 April 2006 - 12:05

QUOTE(HoldenCaulfield @ 20 Apr 2006, 12:37)
mile legenda.



QUOTE(BGhost @ 20 Apr 2006, 13:02)
Navodno su ga suspendovali kad je zgodna snajka zurila na posao/sastanak/wtvr pa je Mile odvezao autobus na dezignaciju bez stajanja na postojkama.


Koji lik biggrin.gif

Al super je topik, mada se do sad pisalo mahom o onim "rekla-kazala" spikama u društvu. A ja udaram glavu da se setim, pre par godina sam čuo baš 2-3 dobre priče, baš koje bi potpadale pod "urbane legende", al se ne mogu setiti lepo nijedne.

#8 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 20 April 2006 - 12:10

a ima i ona cuvena baronija koju sam cuo sa sesnaest razlicitih strana.

bezi baja na bajsu od murije, i to na gazeli, kad mu otpadne volan. sta ce on, nema kud, stavi prst u rupu gde je bio volan i pocne na taj nacin da upravlja. murija ga stisla otpozadi, sleti on sa mosta i uhvati se nekako rukom da ne bi u vodu pao.
prolaze tako sati, a onda se smorio i poceo da radi zgibove. biggrin.gif

#9 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 20 April 2006 - 12:26

Nešto najjače što sam ja čuo je prepričavao lik u lokalnoj kafani u selu kraj Petrovca na Mlavi, za vreme bombardovanja, sve penzos do penzosa, neki aktivni, neki neostvareni lovci:

Elem, matori besedi: "Krenem ti ja tako u lov, poveo svog psa, kad se on nešto uzjoguni, nanjušio velim divljač. Istrči zec pred pušku, ja opalim i zec pade. Pas odskakuće, onjuši zeca, ja pokupim životinju, ali pas nešto nervozan. Trči on dalje, ja za njim, kad - ne lezi vraže - malo dalje leži lisica (il' lasica, ne sećam se). Znači, ubio sam dve životinje jednim metkom. Eeeee, ni tu nije kraj, pas otrča dalje, i ja vidim - srna. Jednim metkom - tri životinje. I tu pas ne izdrža i reče mi: "Svaka ti čast" "

Naravno, ovi ostali matorci u fazonu "Uuuu, čoveče, nemo' da pričaš" biggrin.gif

#10 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 20 April 2006 - 12:31

QUOTE(Šumejker-Levi 9 @ 20 Apr 2006, 14:26)
Nešto najjače što sam ja čuo je prepričavao lik u lokalnoj kafani u selu kraj Petrovca na Mlavi, za vreme bombardovanja, sve penzos do penzosa, neki aktivni, neki neostvareni lovci:

Elem, matori besedi: "Krenem ti ja tako u lov, poveo svog psa, kad se on nešto uzjoguni, nanjušio velim divljač. Istrči zec pred pušku, ja opalim i zec pade. Pas odskakuće, onjuši zeca, ja pokupim životinju, ali pas nešto nervozan. Trči on dalje, ja za njim, kad - ne lezi vraže - malo dalje leži lisica (il' lasica, ne sećam se). Znači, ubio sam dve životinje jednim metkom. Eeeee, ni tu nije kraj, pas otrča dalje, i ja vidim - srna. Jednim metkom - tri životinje. I tu pas ne izdrža i reče mi: "Svaka ti čast" "

Naravno, ovi ostali matorci u fazonu "Uuuu, čoveče, nemo' da pričaš"  biggrin.gif

laugh.gif laugh.gif

Svaka ti cast!

#11 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 20 April 2006 - 12:41

http://www.snopes.com/

#12 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 20 April 2006 - 12:47

QUOTE(HoldenCaulfield @ 20 Apr 2006, 12:37)
mile rizik, vozac 25-ice. pocetna stanica, kasni polazak.

za ovo sam i ja cula pre par godina a nikad mi nije bilo jasno da li je trac ili istina (mislim moglo bi ladno i bez problema da bude i istina)

#13 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 20 April 2006 - 13:02

Setih se ja jednog, istina je onoliko koliko mi je drug prepričao biggrin.gif Možda je više za "street stories", al dobro...

Dakle, početkom devedesetih, pre mobilnih telefona, scena u nekom novobeogradskom busu: ulazi na sred busa mlađani tip, totalno normalnog izgleda, šorc, letnja maja, velika sportska torba, kao da se vraća sa treninga. Stoji on tako baš na sredini, "harmonici" autobusa, i otvara sportsku torbu. Vadi iz nje stari budilnik, i to baš stari, ne digitalan, nego one vekerice što imaju zvono ko vatrogasci. Navija ga navija, a sve onako šeretski upućuje poglede ljudima oko sebe, jer su ga par njih već počeli gledati pitajući se valjda šta radi ovaj dečko sa antikvitetom od sata u torbi. Zatim vadi telefonsku slušalicu, za koju je još prikačen kabl i premešta i nju po torbi, koju zakopčava. Namigne on tim dvoje-troje ljudi oko sebe onako u fazonu "e paz'te sad" i odšeta se napred, bliže vozaču. Ni za minut-dva, sve prenula jaka zvonjava. A momak hladan kao tečni azot, otkopčava torbu, petlja nešto po njoj, zvonjava utihnu, i vadi telefonsku slušalicu i prinosi je uvu. I on tako nasred autobusa poče da kao vodi razgovor na telefonu, a od slušalice se kabl završava negde u torbi biggrin.gif Možete zamisliti bakutanere oko njega koji se kao trude da ga ne gledaju, a ne mogu da veruju očima. Pričao je tako najnormalnije 2-3 minuta i sišao na sledećoj.

#14 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 April 2006 - 13:31

Urbane legende iz doba bombardovanja, sirili ih penzionisani oficiri po naselju. Inace vreme provodili sedeci ispred zgrade. Jedna od prica:
kako su oni srusili taj nevidljivi avion.
-"Znas, oni u uvek lete u formaciji"
-(Njih sest drugih klima glavom i vice "Jes jes, u formaciji").
-"I tako, oni lete u formaciji, pet aviona, oni uvek lete njih 5, jer su p...e"!
-"Jes, jes, njih 5"
-"I to lete tako da ovaj nevidljivi bude u sredini, a ona cetiri oko njega"
(klimanje glavom)
- "I ovaj nas, posto je znao da oni lete u formaciji od pet, uzme i nanisani u sredinu formacije, tamo gde se nista nije videlo, i tako srusi nevidljivog"
- ostalih 6 klimaju glavama i vicu "Jes, jes".

Prica druga: pala bomba na raskrsnicu. Jedna velika raskrsnica blizu naselja, pored nekog trznog centra. U toku prethodne noci, bombardovali brdo Strazevicu (Rakovicani i okolina ce znati o cemu pricam), poprilicno. Ujutro, ista grupica penzionisanih, sa ostalim, mladjim dokolicarima:
- "Pala bomba od 5 tona na raskrsnicu! To je to sto je puklo nocas veliko!"
(U toku dana, kad je podosta ljudi proslo istom raskrsnicom i nigde videlo nikakvog traga od bombe, dolazi objasnjenje).
- "To je specijalna bomba, te od 5 tona!"
- (sest glava klima) "jes, jes, specijalna"
- "Ta bomba, ona je navodjena, specijalno"
- (opet klimanje)
- "I ona dodje na 1.5 metar iznad zemlje, onda eksplodira, i ne ostavi nikakav trag"! blink.gif blink.gif
- (vise niko ne klima, valjda se svi pitaju koja je svrha doticne bombe).

#15 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 20 April 2006 - 13:44

Iz istog perioda, dvojica penzionisanih geosratega setaju Kalisem : "Ja ne znam sta ceka ta Rusija. Da sam nesto onaj Jeljcin, odmah bi anektirao Egipat!" blink.gif

Ortak i ja se mal ne upisasmo od smeja.