Jump to content


Photo

Taksisti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
148 replies to this topic

#136 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 December 2006 - 21:17

Dok se mi ovde raspravljamo o trivijalnim i u modernim drzavama sasvim normalnim stvarima, evo kako ce taksiji izgledati u Njujorku.

whistling.gif


http://www.glas-javn...E06121803.shtml


QUOTE
NJUJORK
Taksi s televizorom

Njujorško udruženje taksista Taxi & Limousine Commission najavilo je novu generaciju taksija koji će se na ulicama pojaviti uoči Nove godine. Vozila će biti opremljena televizorima i interaktivnim monitorima na kojima će putnici moći da vide najnovije vesti, prognozu vremena, ocene najboljih restorana i hotela, a moći će i da prate put svog taksija na elektroničkoj mapi.

Na taj način će putnici lakše pronalaziti i zaboravljene stvari. Biće dovoljno da nazovu centralu i da kažu kada su i gde ušli u vozilo, a info-služba će pomoću uređaja za elektronsko praćenje lako pronaći taksi. Što je posebno važno, novi taksiji će primati i kreditne kartice.


#137 stanoye

stanoye
  • Members
  • 10 posts

Posted 24 December 2006 - 13:44

pre neki dan mi taxista svirao i blicao jer nisam krenuo na žuto svetlo već na zeleno, koja je to stoka

#138 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 December 2006 - 10:16

Zato je za najboljeg taxistu u Beogradu izabrana taxistkinja! Glasali su taxisti, da ne bude zabune. Mogli bi i drugi da nauče nešto o ravnopravnosti polova.

#139 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 22 January 2007 - 16:28

Pre jedno pola godine se trubilo u medijima da će od 01.2007. svi taksisti/njihova vozila biti u obavezi da poseduju GPS navigatore, mogućnost naplate preko kreditnih kartica i obavezno izdavanje fiskalnog računa. I dokle se stiglo po tom pitanju? Ok, kapiram da ovaj "hi-tech" u vidu GPS-a neće skoro, kreditne djene-djene, ali bar račun treba da se podrazumeva? I dalje te gledaju belo kad zatražiš fiskalni, a o bloku za firmu tek nemaju pojma.

Edited by FRY, 22 January 2007 - 16:29.


#140 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 22 January 2007 - 16:58

Pre desetak dana naruci mi kuma taksi za kratku relaciju, tipa 2 - 3 autobuske stanice, u novcima - 135 din i kaze 'nista ne brini, ne smeju oni vise da pitaju dokle ides' bla bla bla. Kad.... ne lezi vraze. Debela vratina (da, bas tako bih ga opisala) pusi sve u 16, nema pojma ni da pita da li smeta ili ne. Prevrnuo ocima kad je cuo dokle cu. Dajem mu novcanicu od 1000 din, kad se on trze kao da sam u najmanju ruku pistolj izvadila i kratko, jasno i vrlo bezobrazno kaze 'NE VAZI!'. Ja : Molim ???????? On: NE VAZI. Ja sad vec u totalnom zbunu: Sto ne vazi ???? ON: Pise Jugoslavija, treba da pise Srbija. Ja: I sta ja sad da radim? On: Jednostavno, dajte mi neku drugu novcanicu. Ja: Nemam. On: Pa ne znam, ja moram da naplatim to sto sam vas 2 sata cekao. (Stoka! Kumi nije radio lift, pa sam sa devetog strcala ali to nije 2 sata). Ja: idem do kioska da vidim da li hoce da mi zamene. On: Nece. To radi samo banka a ja nisam banka. Ja: Ja se izvinjavam. Prvi put sam u zemlji od prosle godine i nemam pojma. Idem do kuce da vidim jel imam nesto a vi me sacekajte. Ok? On: Ostavite nesto u kolima. Ja: evo licna karta. On gleda, nije mu milo sto ostavljam LK; sta bi hteo?? torbu mozda? Sta ako je u torbi bomba? Kakav kreten.
Vracam se sa 'pravom' novcanicom od 1000 din i dobijem kusur 800 din. Lepo!
Ljubazno mu se jos jednom izvinim i jos mu pozelim 'prijatno' a on mulac, cuti! E onda mu zalupim ona vrata pa se mislim, sad cu da ga prijavim sto je pusio u kolima. I setim se da je u rukama imao moju licnu kartu, pa rek'o ajd necu da ne pravim sranja............

mad.gif

#141 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 22 January 2007 - 17:16

Letos kod Ade zaustavlja drugar taksi, jadni da jadniji ne moze biti (Taxi, ne drugar!!)
Krene on da otvori zadnja leva vrata. Ovaj vec histerise: NA DRUGU STRANU!! NA DRUGU STRANU!! Ja mu kazem: Englez je, zbunio se malo. A on ce sa sve peskircetom oko vrata i u atlet majici: OVO JE SRBIJA!! Ja (u sebi): Vidim, brateblink.gif

edit: sve mi se nesto cini da sam ovaj post vec negde nekad okacila unsure.gif

Edited by Maya586, 22 January 2007 - 17:17.


#142 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 23 January 2007 - 01:34

QUOTE(Maya586 @ 22 Jan 2007, 17:16)
Letos kod Ade zaustavlja drugar taksi, jadni da jadniji ne moze biti (Taxi, ne drugar!!)
Krene on da otvori zadnja leva vrata. Ovaj vec histerise: NA DRUGU STRANU!! NA DRUGU STRANU!! Ja mu kazem: Englez je, zbunio se malo. A on ce sa sve peskircetom oko vrata i u atlet majici: OVO JE SRBIJA!! Ja (u sebi): Vidim, brateblink.gif

edit: sve mi se nesto cini da sam ovaj post vec negde nekad okacila unsure.gif



Zbog takvih nekulturnih i jesmo "Srbija" u ocima drugih...

#143 zokiz

zokiz
  • Members
  • 9 posts

Posted 06 February 2007 - 09:05

Nije ni cudo onda sto svako malo neko bude prebijen ili ubijen!

#144 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 09 February 2007 - 10:08

QUOTE(zokiz @ 6 Feb 2007, 10:05)
Nije ni cudo onda sto svako malo neko bude prebijen ili ubijen!


ohmy.gif ohmy.gif ph34r.gif

#145 pachule

pachule
  • Members
  • 104 posts

Posted 05 June 2007 - 21:30

Zna li neko koje bese taxi udruzenje ima voznju do aerodroma po fixnoj ceni?

#146 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 05 June 2007 - 22:07

beogradski taxi. ne beotaxi, da ne bude zabune.

#147 pachule

pachule
  • Members
  • 104 posts

Posted 05 June 2007 - 23:00

Hvala Grunfe, ali izgleda da im to vise ne funkcionise. Ja zvala i pitala, a oni mi rekli: "Koliko pokaze taximetar" sad.gif

Edited by pachule, 05 June 2007 - 23:08.


#148 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 11 June 2007 - 12:04

QUOTE(Stoprocentni @ 17 Nov 2006, 01:14) <{POST_SNAPBACK}>
Mozda nisani onog pesaka unsure.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#149 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 11 June 2007 - 12:05

dupli post...

Edited by _Pile_, 11 June 2007 - 12:15.