Jump to content


Photo

BEOGRADSKI FANTOM


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 Bladerunner

Bladerunner
  • Members
  • 372 posts

Posted 11 April 2006 - 08:09

Secate li se uvodnih scena "Davitelj protiv davitelja" kada naratorka, u zaljenju sto Beograd nikada nije imao pravog serijskog ubicu, nabraja sve eksecntricne likove glavnog grada 70-ih i 80-ih?
E, pa o jednom od pomenutih se upravo snima film...

Anybody remembers him?

#2 Saszor

Saszor
  • Members
  • 434 posts

Posted 11 April 2006 - 08:39

Vrlo, vrlo dobro...
Vladu Vasiljevica - Beogradskog Fantoma, naravno, nisam lichno poznavao.
Deshavalo se to, recimo, pochetkom septembra (edit - ipak 1979. ...)1980., i oko 00.00 h je Slavija bila mesto za chekanje dotichnog. Tada, ofkors, nije bilo SMS-ova, ali je to okupljanje bilo svojevrsni flashmob, svi su znali gde treba da se nadju u to vreme. Vlada ih/nas nikada, do tragichnog finala, nije izneverio, odvozio bi svoj ludachki krug-2-3, a "publika" je bila zadovoljna. To je bio logichni kraj dana (a trajalo je to nekih 10-ak dana, ako me pamcenje ne vara), a onda bi se svi uputili - ko peshke, a ko nocnim busevima GSP - "na sledece radne zadatke".
Nisam nikad primetio da se bilo ko bojao da ce Vlaad da izgubi kontrolu, i da uleti u "masu"...Murija je, ofkorz, uvek bila "bad guys", some things never change...

Edited by Saszor, 11 April 2006 - 14:44.


#3 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 11 April 2006 - 13:17

Jedva cekam ovaj film!

Jovan Todorovic je jedan od najtalentovanijih reditelja sa FDU.

Edited by Crippled Avenger, 11 April 2006 - 14:38.


#4 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 11 April 2006 - 13:21

http://www.leksikon-...read.php?id=563

#5 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 11 April 2006 - 13:43

cek cek, radi se dugometrazni, po onom njegovom kratkom filmu?
i pricamo o istom coveku?
if so, jedva cekam biggrin.gif

#6 Bladerunner

Bladerunner
  • Members
  • 372 posts

Posted 11 April 2006 - 15:18

QUOTE(Marko Lopusina)
Beogradski Fantom

Vlada Vasiljević, je pre nego je došao u CZ, bio popularan u Beogradu po svojim vratolomnim vožnjama od Slavije do Kalemgdana ukradenim "poršeom 944" Gorana Bregovića. Crveni auto je leteo 200 kilometara na sat, što je dovodilo do ludila saobraćajnu policiju. Narod je zbog toga što je Vlada bio neuhvatljiv ovom momku dao nadimak Fantom. Kada je uhvaćen u zatvoru se ponašao izuzetno korektno, poštujući kućni red. Bio je srednjeg rasta i svakodnevno je radio sklekove, da bi bio u fizičkoj kondiciji. Nekada su mu na leđima sedela i četvorica robijaša. Iako divovski jak Fantom nije koristio silu. Ipak, mi čuvari smo zazirali od njega, a kriminalci su ga poštovali iako nije bio čovek njihove sorte. Mića Dandara, Fantom, Roman Todorović i Ranko Rubežić bi, kada se skinu goli u dvorištu, izgledali kao rimski gladijatori.

Jednog dana, posle posete njegove sestre, Vlada Vasiljević je kroz šuber pobegao iz CZ-a. Tri dana kasnije se sam vratio u zatvor. Rekao nam je da je morao da obavi još jednu noćnu vožnju, da policajci ne misle da su ga pobedili. Za kaznu je dobio 30 dana u samici. Posle toga Fantom je bio zatvorenik bez mane. Izašao je na slobodu, ali je stradao u jednoj staroj "ladi", kada je sleteo sa druma kod Požarevca.


#7 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 11 April 2006 - 15:31

Secam se ljudi u ligestulima sede oko Slavije dok cekaju Fantoma.
Kako je to nevino doba bilo.

#8 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 11 April 2006 - 15:32

Kapiram da ovaj film može da bude nešto zaista dobro.
Fantom, čovek koji je donosio Holivud u komunistički Beograd.
Očekujem priču o individualisti koji preispituje ustaljene norme na
jedan totalno autentičan način.

#9 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 11 April 2006 - 15:35

fenomenalno!

#10 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 11 April 2006 - 21:01

Btw, Porsche je bio Bregovicev, Vlada ga je sacekao u Unionu i zamolio ga da preparkira kola. Ovo nije legenda, pricu je potvrdio sam Bregovic par dana kasnije na Studiju B(ja slusao) u onom svom 'bas-me-briga' fazonu.

Secam se jednog pukovnika koji nije mogao da se nacudi otkud Brega vozi Porsche, kad, eto, on vozi Keca...dobra vremena...kasnije su Pukovnici presli u dzipove...

#11 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 11 April 2006 - 21:55

o fantomu ima puno razlicitih verzija... mozda je najbolje da neko ko ga je stvarno gledao kaze nesto vise. ja sam cuo da je vozio beli, a ne crveni porsche. plus, ako je to bilo '79, onda tesko da je to bio 944 jer se oni prave od 81 ili cak 82... bice da je to bio ipak 911 ili 924. (ako ekipi filma ipak bude bio potreban crveni 944 za snimanje u perfektnom stanju, neka shibnu PM da se dogovorimo tongue.gif )

ima i nekoliko razlichitih verzija shto se tich njegovog hvatanja - sve u svemu, odlichan materijal za film. sinopsis podseca malo na "mlad i lep kao ruzza" - i ovaj mi se svideo, ali ipak jedva cekam da vidim "fantoma"

#12 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 19 April 2006 - 15:25

link za petominutni dokumentarac o BG Fantomu.

#13 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 19 April 2006 - 15:33

ma to je jos jedan od glupih mitova socijalizma u umiranju, secam se te urbane pomame koaj je ipak kratko trajala, nije mi padalo na pamet da idem i drezdim da bih video kako ce neka gradska baraba da projuri u nekom automobilu Slavijom, imao sam veselija posla

nesto se prisecam da je taj covek glupo poginuo u saobracajnoj nesreci i to u nekom obicnom automobilu ali ne secam se kada je to bilo

#14 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 19 April 2006 - 20:27

QUOTE(Pontijak @ 19 Apr 2006, 15:33)
ma to je jos jedan od glupih mitova socijalizma u umiranju, secam se te urbane pomame koaj je ipak kratko trajala, nije mi padalo na pamet da idem i drezdim da bih video kako ce neka gradska baraba da projuri u nekom automobilu Slavijom, imao sam veselija posla

nesto se prisecam da je taj covek glupo poginuo u saobracajnoj nesreci i to u nekom obicnom automobilu ali ne secam se kada je to bilo


Lada, 1982.

#15 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 22 April 2006 - 15:07

do jaja!!!
aj sad neko da mi kaze, ko zna, nesto i o ostalim zlocincima sa pocetka davitelja!?
kao na primer Pavle Siljak koji je rucno napravljenim pistoljem ubijao prolaznike u krznenim ogrtacima!?