Jump to content


Photo

Nivo Dunava preko sedam metara


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Toplomer

Toplomer
  • Members
  • 195 posts

Posted 07 April 2006 - 23:22

QUOTE
Na Dunavu od granice s Mađarskom do ušća Tise proglašene su vanredne mere odbrane od poplava, a isto je učinjeno i na celom toku Tise. Očekuje se da vrh talasa za nekoliko desetina centimetara nadvisi ranije predviđene kvote, ali za sada nema opasnosti od prelivanja nasipa.

Gradski štab za odbranu od poplava Novog Sada naložio je večeras direktorima javnih i komunalnih preduzeća da organizuju mašineriju i ljudstvo i otpočnu postavljanje zaštitnih džakova na dunavski kej u dužini od sedam i po kilometara.

Novosadsko vikend naselje Kamenjar je pod vodom, a građani čamcima pokušavaju da dođu do svojih kuća i da izvuku ono što im voda još nije uništila. Danas je u tom delu grada i pojedinim drugim vikend naseljima isključena struja zbog visokog nivoa Dunava, a isto je učinjeno i u pojedinim priobalnim naseljima sa sremske strane Dunava.

U Vodama Vojvodine kažu da će Dunav kod Novog Sada, po poslednjim prognozama, dostići nivo od čak 720 santimetara, što je za četrdeset više u odnosu na prvobitnu prognozu. Taj nivo je za samo pola metra manji u odnosu na vodostaj koji je 1965. godine izazvao katastrofalne poplave u Novom Sadu i Vojvodini. U samom se gradu, duž šetališta uz obalu Dunava, postavljaju vreće s peskom, a uskoro bi, zbog visokog vodostaja, trebalo da počnu i dodatni radovi na samom nasipu. "Verovatno ćemo danas doneti odluku da krenemo u izgradnju zaštitnog zida od početka keja do ušća kanala DTD u Dunav", kaže za B92 Branislav Radanović, generalni direktor JVP Vode Vojvodine.


Vidim da nema topica oko ove stvari a veoma je kriticno ovde uz obalu Dunava...

Sta mislite o tome?

#2 GigaHertz

GigaHertz
  • Members
  • 76 posts

Posted 08 April 2006 - 00:40

E ja danas bio da se prijavim u mesnu zajednicu kao dobrovoljac da branim NS od ove poplave. Kolko vidim niko se nije pohvalio da se prijavio sram vas bilo mad.gif !!!
Danas 08.04.2006 oko 8h ujutro nas par drugara idemo dobrovoljno da malo utovarujemo pesak u dzakove ili nam mozda daju neki drugi zadatak rolleyes.gif
aj odo da spavam pa se javljam posle ove Omladinske Radne Akcije.

73 yz7sjn

#3 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 08 April 2006 - 21:56

svaka cast giga!!! da ima malo vise slobodnog vremena svakako bih se prijavio i pomogao, ali ne mogu ... da je leto, raspust ili nesto slicno ... bio sam danas do petrovaradina, i stvarno je jako tuzno bilo gledati kako vojvodina pliva ... puno srece i htenja da se spasavamo od svojih posledica, jer sve se ovo desava zbog onoga sto smo radili prethodnih godina, a nemojte da nas cudi za koju godinu da imamo slicne problema, ili fruska gora da nam se zapali ili sl. (ne daj boze!!)

"misli globalno, deluj lokalno" !!!

ili ko sto je jedan muzicar jednostavnije rekao: " civilization is a fuckin failure!"

#4 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 08 April 2006 - 23:06

QUOTE(GigaHertz @ 8 Apr 2006, 10:40)
E ja danas bio da se prijavim u mesnu zajednicu kao dobrovoljac da branim NS od ove poplave. Kolko vidim niko se nije pohvalio da se prijavio sram vas bilo  mad.gif !!!
Danas 08.04.2006 oko 8h ujutro nas par drugara idemo dobrovoljno da malo utovarujemo pesak u dzakove ili nam mozda daju neki drugi zadatak rolleyes.gif
aj odo da spavam pa se javljam posle ove Omladinske Radne Akcije.

73 yz7sjn


Ti si za svaki pohvalu al' ako Javno vodoprivredno preduzece Dunav (ili njegov ekvivalent u SCG) nema i mehanizaciju bojim se da gubish vreme...

#5 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 09 April 2006 - 12:31

QUOTE(GigaHertz @ 8 Apr 2006, 01:40)
E ja danas bio da se prijavim u mesnu zajednicu kao dobrovoljac da branim NS od ove poplave. Kolko vidim niko se nije pohvalio da se prijavio sram vas bilo  mad.gif !!!
Danas 08.04.2006 oko 8h ujutro nas par drugara idemo dobrovoljno da malo utovarujemo pesak u dzakove ili nam mozda daju neki drugi zadatak rolleyes.gif
aj odo da spavam pa se javljam posle ove Omladinske Radne Akcije.


E jesi Giga Hertz, svaka ti chast!
Ne zezam se.
Zapravo, mora da je jako malo ljudi spremnih da doprinesu javnoj stvari, javnom dobru, u ovom korumpiranom, pokvarenom i sebichnom moru nekih moralnih patuljaka.
Treba snage da se iscrpi ono ljudsko u takvom okruzenju.

Chuvaj nam Dunu. wink.gif

#6 rose1

rose1
  • Members
  • 2 posts

Posted 09 April 2006 - 17:12

Dunav u Zemunu dostigao 7,10 metara.
Najkriticniji deo Zemuna od restorana Reka do Radeckog gde je i obala napukla.
Zamoliio bih da prema Reci neidete kolima,jer od danas postaje sve opasnije.
Nasi dadlezi se i dalje zezaju jer neznaju kako je bilo 1981 godine.

#7 Toplomer

Toplomer
  • Members
  • 195 posts

Posted 09 April 2006 - 20:43

Novi Sad i okolinu brane pijani radikali koji samo senluce i zderu rakiju,zabole njih uvo za Dunav,vodostaj i slicno... Formirani su neki stabovi koji na kolima imaju oznaku "odbrana od poplava" i koji sede po ceo dan u kafani a ovamo narod pliva.
Ko je otisao u Cerevic (tamo pliva preko 30 kuca),ljudi mole za pomoc ali to niko ne cuje!

#8 GigaHertz

GigaHertz
  • Members
  • 76 posts

Posted 10 April 2006 - 10:44

Situacija sa dunavom je cupava u NS!!! evo ja sam sa drustvom bio dezuran od 16h juce pa do danas u 10h! Sve sa m istrpeo ali NEKE STVARI NEMOGU DA ISTRPIM!
TAMO GDE SE RADI NA ODBRANI OD POLAVE NE DONOSITE SVOJU JEBENU DECU A I KO NECE DA RADI NEK SE NESLIKA TAMO I NE ZADRZAVA!!!
ONE PUMPE STO IZVLACE VODU SU POD VELIKIM PRITISKOM NEDO BOG DA PUKNE CREVO PA POUBIJACE ONU DECU I LJUDE KOJI TAMO PROLAZE! EJ JEDNO CREVO SE OTKACILO I POJURILI SMO DA GA SMIRIMO DVOJICU DOBROVOLJACA JE PODIGLO JEDVA ZIVE GLAVE IZVUKLI! SVAKA POMOC JE NEOPHODNA BOLJE BI BILO DA ZASUCETE RUKAVE I POMOGNETE NEGO STO VATATE KRIVINE!!!
AJ ODO JA NA SPAVANJE JEDVA GLEDAM! furious.gif ranting.gif furious.gif ranting.gif

#9 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 April 2006 - 11:21

Postoji li neka varijanta da se čovek u Beogradu prijavi u dobrovoljce? Planira li gradska vlast ista drugo osim da daje obaveštenja tipa "Zatvorili smo Bul. Vojvode Mišića, nema veze, teraj dalje"?

Ne kažem da loše rade svoj posao, već da uopšte ne znam šta rade.

Inače, put oko Kalemegdana je sinoć brojao poslednje suve minute. Ako on ode, biće veselo voziti se centrom.

#10 GigaHertz

GigaHertz
  • Members
  • 76 posts

Posted 10 April 2006 - 14:35

Nemopjte cekati da vas neko zove! Ako vec nema gde da se prijavi (obicno je u mesnoj zajednici) napravite grupu dobrovoljaca,otidjite na ugrozeno mesto i potrazite neko sluzbeno lice (najbolje vatrogasca,nekog iz civilne odbrane ili vojske...)ili jednostavno pitajte vojsku ili policiju gde potrebna pomoc ljudi! trazite uputstva sta da radite,zaduzenja,organizujte dezurstva,nemojte cekati zadnji cas i da vam djavo bude kriv sto bar ni kap znoja niste ulozili u odbranu!

#11 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 11 April 2006 - 01:26

QUOTE(vasudeva418 @ 10 Apr 2006, 21:21)
Postoji li neka varijanta da se čovek u Beogradu prijavi u dobrovoljce? Planira li gradska vlast ista drugo osim da daje obaveštenja tipa "Zatvorili smo Bul. Vojvode Mišića, nema veze, teraj dalje"?

Javno Vodoprivredno preduzece Sava (sad pod novim imenom), na Starom sajmistu... Kod njih su nekad (negde u shteku) stajali svi 'planovi' za odbranu od poplava, spisak mesta gde je mehanizacija i sve ostalo (ukljucujuci i sat/kako/kada u kojoj situaciji).

QUOTE(vasudeva418 @ 10 Apr 2006, 21:21)
Ne kažem da loše rade svoj posao, već da uopšte ne znam šta rade.

Jel' to zato sto se ne oglashavaju ili zato sto nista ne rade???

#12 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 11 April 2006 - 13:23

kava kisa je pocela u NS ... ovo je jace i od letnje oluje!!!!!! nesto neverovatno .. nastavi li ovako, ne treba nam dunav da bi grad bio poplavljen!!!!! strasno!!!!

#13 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 11 April 2006 - 14:28

I kakvi su rezultati? Ima li novih nevolja ili ne?
Malo je frustrirajuce sto na srpskom internetu nema ni jednog medija sa redovnim update-ovanjem vesti...B92 je to radila dok se nisu okrenuli reklamama za pivo, Velikom Bratu, i ostalim stvarima "od kojih se zivi".

#14 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 11 April 2006 - 16:53

sad sam sa keja, bio sam na faxu, pa reko ajde da vidim sta se desava .... naroda je manje, verovatno zbog kise, ali i oni koji su dosli vise su dosli kao turisti sa sve kamericama, mobiolnim i otsalo ... prolazim pored nekih likova, namestaju se da ih ovaj sto slika uhvati sa mostom da bi se videlo koliko je dunav visoko, miss'im .... strasno ... ne znam kad ce ovaj max talas, ili je prosao ... dunav se izlio na pontonac, pa je malo otislo i na stazicu, ili je to od kise? nemam pojma ....

#15 dacha od bosne

dacha od bosne
  • Members
  • 2,035 posts

Posted 12 April 2006 - 04:44

Da li je preko mostova normalan prelazak automobila? Danas treba da krenem za NS prije pola 3 pa molim ako neko moze dotle da me obavjesti kakvo je stanje i da li je igdje put zatoren. Trebao bi ici poslije i za Vrbas pa me interesuje da li neko zna stanje tamo (kanal DTD)?

poz
Dacha