Jump to content


Photo

TOTO - LEGENDE NAJZAD U BEOGRADU!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
312 replies to this topic

#16 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 07 April 2006 - 02:05

procito

TITO - LEGENDA NAJZAD U BEOGRADU!

#17 standstand

standstand
  • Members
  • 66 posts

Posted 07 April 2006 - 02:14

To Hella:

Majstore, rahmetli Porkaro jeste bio fantastican bubnjar i to je valjda jasno svakome ko se u tematiku iole razume. Njegov brat Mike je tu u bendu od skoro, zadnjih 20-tak i kusur godina tako da se plasim da neko ovde nije bas pazio na casu, ali nije bitno.

Ostalim pljuvacima:

Nemam nameru da ikoga uveravam da jeste ili nije u pravu u vezi ovog benda - ja NIKAD ne pljujem po onome sto ne poznajem. Oni koji su culi samo dve stvari od ovog benda sami svedoce o svojoj neobavestenosti. Termin "ljiga" je vrlo interesantan, ja bih ga vezao za kontekst mode u muzici gde je ono sto je popularno samo u jednom aktuelnom trenutku - vrlo cesto ljiga. Toto odavno nisu ni moderni niti ih ima na MTV-u i slicnim kanalima (valjda ono sto se tamo emituje nije ljiga, a?) i konacno - ako je ljigetina - sladunjav pesmicurak od par akorda, da li je to "Jack To The Bone" ili "Drag Him To The Roof" ili "Home Of The Brave"... Ako je to sladunjava muzika, uh, onda nemam komentar. Uostalom, mislim da nije OK da se pljuje neko o kome se tako malo zna. Preslusajte, pa pljujte. U protivnom - mislim da stvarno nije fer. PA evo ja sigurno necu ici da gledam Stonese, ali nikome okolo nemam nameru da punim glavu kako Mick i drustvo okrecu par rifova vec godinama i prodaju slavu koju i dan danas odrzavaju pomocu par pesmica. Oni koji to vole imaju pravo da to vole i nemam nameru da neki bend nazivam ljigama samo zato sto mi se ne svidjaju njihova dela. Kakvi su oni muzicari, a kakvi su ovi iz Toto - jasno je i iz aviona. A da Toto nikad nece biti slavni kao Stonesi - i to je jasno. Pa, "narod je birao". A narod sto zna da ga ubode, to je da se raspametis (Staljin, Hitler, Tito, Sloba, Causesku, ma da ne nabrajam). Sve je to stvar reklame, kraj price. Nego, bolje da se mi bez razloga ne pljujemo, nego ko voli Toto neka dodje, ko ne voli - bice valjda nesto dobro na TV-u 15-og avgusta...

Pozdrav svima, i ljubiteljima ove grupe, i neukim pljuvacima...

Dejan

#18 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 April 2006 - 02:21

Vlasnik prodavnice muz. instrumenata u mom malom gradicu decidirano tvrdi da je Toto najbolja grupa na svetu.

Ne poznajem lik i delo druga Totoa, pa ne bih komentarisao - a da mi na zivac zesce idu ovi sto "ljigaju" po onome sto inace ne slusaju (niti ih iko na to primorava), to je opce poznato.

#19 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 07 April 2006 - 02:36

QUOTE(Indy @ 7 Apr 2006, 03:21)
Ne poznajem lik i delo druga Totoa, pa ne bih komentarisao - a da mi na zivac zesce idu ovi sto "ljigaju" po onome sto inace ne slusaju.

A na svu muku,grešne duše prokleše da su ''Tonto'' 2hitvonderi. mad.gif

HOLD THE LINE

It's not in the way that you hold me
It's not in the way you say you care
It's not in the way you've been treating my friends
It's not in the way that you'll stay till the end
It's not in the way you look or the things that you say that you do

Hold the line
Love isn't always on time

It's not in the words that you told me
It's not in the way you say you're mine
It's not in the way that you came back to me
It's not in the way that your love set me free
It's not in the way you look or the things that you say that you do

Hold the line
Love isn't always on time

It's not in the words that you told me
It's not in the way you say you're mine
It's not in the way that you came back to me
It's not in the way that your love set me free
It's not in the way you look or the things that you say that you do

Hold the line
Love isn't always on time

It's not in the way that you hold me
It's not in the way that you make me feel
You see
It's all about the way you do the things you do
The way you do it
You've got to hold it
Hold it

Hold the line
Love isn't always on time


Pentriša il' Rozgana?
Pentriša!
Bezdilemno!

#20 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 April 2006 - 02:38

Dobro, tekst nije neki, ali mozda dobro sviraju. biggrin.gif

#21 standstand

standstand
  • Members
  • 66 posts

Posted 07 April 2006 - 02:42

Indy, stvarno mi citas misli. A to sto nisi upoznat sa likom i delom druga Totoa - ma, nema frke, niko nije savrsen. Taj bend je ionako dobio ime po onom keksu Toto, ima iza sebe samo one dve pesmice (Afrika i Rozana). Konacno, zar ti to sto vlasnik prodavnice muzickih instrumenata tvrdi ne govori dovoljno u prilog tvrdnji da vecih ljiga od tog benda svet nije video... Prodavci muzicke opreme i muzicari uopste ionako nemaju pojma sta je dobra svirka. Ej, zivote...

Bez zezanja, stvarno ne vidim razlog za toliko pljuvanja. Kolicina neobavestenosti likova koji odsedaju na forumima mi je poznata. No dobro je, vazno je da se bude fensi, ko jos danas slusa sta tamo neko na bini svira... Bilo nekad...


Jos jednom - Indy, tebi veliki pozdrav!

#22 standstand

standstand
  • Members
  • 66 posts

Posted 07 April 2006 - 02:54

I jos nesto - da brojimo hitove? Jel' broj interkontinentalnih hitova mera za kvalitet benda? Nekad jeste, a bogami nekad i nije, da ne nabrajam neke koji su imali puno hitova a svakako ne zasluzuju vecu paznju. Ono poredjenje sa Man At Work je u najmanju ruku smesno, a ko ne veruje nek pogleda bilo koji koncert Toto-a pa ce da vidi da li publika zna samo te dve-tri pesme ili se pesme tamo prepoznaju od prve do poslednje, po prvom akordu, udarcu u dobos itd.. Ali, vec je poznato da je ovo zemlja fensera/trendera gde je vazno da si "u fazonu". A Toto definitivno nisu "u fazonu", pa i ne ocekujem pojavu pomenutih likova na koncertu, jer nece "biti vidjeni". No, svako ima pravo da svrhu odlaska na koncert odredi za samog/samu sebe.

Sto se tekstova tice - jeste, cesto su isprazni. Da budemo iskreni pa da kazemo npr. kakvi su tekstovi maltrene svih HM bendova (ingeniozni, a?) a i inace kvalitetni tekstovi se srecu samo kod retkih likova koji o tome izuzetno vode racuna i na kraju krajeva - za to imaju talenta. Meni licno Balasevic savrseno odgovara ako mi je do slusanja teksta. Toto me nikad nisu ni zainteresovali tekstovima nego svirkom...

#23 time4heroes

time4heroes
  • Members
  • 594 posts

Posted 07 April 2006 - 08:27

ja glasam za Rozanu.
kakva Partiša... ccc dry.gif

#24 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 07 April 2006 - 08:35

blink.gif
Kad treba nesto da se hejtuje za manje od 12 sati 20 postova ne znam da li je toliko ukupno juce bilo postova na omiljenom mi podforumu.
Ko neke babe ste i to one cangrizave dry.gif

#25 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 07 April 2006 - 08:55

Rozana mi neshto propala lejtli....tako mi se doima ... sooou, Patrishhhha it iz!

#26 Saszor

Saszor
  • Members
  • 434 posts

Posted 07 April 2006 - 09:00

TO, TO - "LEGENDE" NAJZAD U BEOGRADU!

Posle duzhe turneje po dijaspori, charobnjaci urbanog folka i starogradskog biserja ponovo pevaju za vas.
Kupite karte na vreme, i nemojte reci da vas nismo upozorili!
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#27 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 07 April 2006 - 09:02

Ja cu da dodjem masovno biggrin.gif

#28 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 07 April 2006 - 11:46



"It's as easy to see why radio listeners loved Toto as it is to see why critics hated them. Toto's rock-studio chops allowed them to play any current pop style at the drop of a hi-hat: one minute prog rock, the next hard rock, the next funky R&B. It all sounded great, but it also implied that music-making took craft rather than inspiration and that the musical barriers critics like to erect were arbitrary. Then, too, Toto's timing couldn't have been much worse. They rode in during the middle of punk/new wave with its D.I.Y. aesthetic, and their sheer competence was an affront. Of course, there's always been an alternate history of popular music not available to rock critics (it's written in record stores and concert halls and on the radio), and in that story, Toto was a smash. Singles like "I'll Supply the Love" and "Georgy Porgy" (featuring Cheryl Lynn) made the charts, and "Hold the Line" hit the Top Ten and went gold. The members of Toto had already influenced the course of '70s popular music by playing on half the albums that came out of L.A. All they were doing with this album was going public."

by William Ruhlmann

Ako je neko stvarno čuo samo Afriku i Rozanu, dajte makar pola šanse ovoj ploči, for your own piece of mind. Ništa epohalno, ali može ispasti bolje nego što mislite.

edit: nisu mi favoriti, ali poštujem ih i dolazim svakako.

Edited by Koko Bil, 07 April 2006 - 11:49.


#29 cider

cider
  • Members
  • 299 posts

Posted 07 April 2006 - 15:54

ja baš volem afriku i rozanu.
ozbiljno.
kao što volem i izi lavr i i di er tunajt od fila kolinsa.

#30 dejandjuk

dejandjuk
  • Members
  • 419 posts

Posted 07 April 2006 - 16:15

"Hold the line" je mnogo jaka stvar. Vredi makar i zbog te stvari doci na cert.