Jump to content


Photo

TOTO - LEGENDE NAJZAD U BEOGRADU!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
312 replies to this topic

#1 standstand

standstand
  • Members
  • 66 posts

Posted 06 April 2006 - 15:07

Ljudi OVO NE SME DA SE PROPUSTI!!! Najzad, posle toliko godina, Lukater, Paich, Porkaro & comp. sviraju kod nas. Datum je 15. avgust 2006, provereno na sajtu toto99.com. Plasim se samo slabe posete jer danas klinci ne znaju za bilo koga ko se ne pojavljuje cesto na TVu, mladi rokeri maltene postuju samo osim za Death Metal , ostali Techno i srodne pravcre. Ko god voli kvalitetnu muziku treba da dodje i da cuje kako tro rade majstori. Zamislite blam da se na koncertu ovakvih divova (ko nije slusao ne moze ove reci da shvati, znam) okupi samo 100-tinak zaljubljenika. Pa ja bih u zemlju propao... Ko je iole pratio bilo sta osim Afrike i ostalih Toto hitova jasno mu je o kakvim muzicarima se radi. Imam DVD Amsterdam 2003, jubilarni. Ma to nije normalno. Poslusajte Falling In Between (zadnji album!) pa cete videti o cemu pricam...

Zato, svi vi koji volite dobru svirku - razglasite svima koje poznajete, a narocito klincima koji znaju samo za Death Metal da bi bilo steta da propuste ovakav dogadjaj. Vidimo se 15-og avgusta u Hali Sportova ili na Tasu (Milan Djurdjevic mi reche da ce biti na Tasu...).

Pozdrav svima!!!

Dejan

#2 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 06 April 2006 - 15:36

Zasto imam osecaj da ova vest nece bas obradovati ljude na ovom forumu?

#3 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 06 April 2006 - 17:05



mmmm, toootooooooooo

#4 time4heroes

time4heroes
  • Members
  • 594 posts

Posted 06 April 2006 - 17:12

QUOTE(Cvija @ 6 Apr 2006, 18:05)


mmmm, toootooooooooo


a i nije im baš neki čokoladni preliv dry.gif

#5 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 06 April 2006 - 17:49

ovo je sjajno!
genijalno!!
gotovo ravno dolasku osibise na exit!!!
wicked.gif



ok, to su oni shto su imali onaj hit ...tanananana nana afrika...
da, zaista, osim imena, i tog jednog hita iz ranog detinjstva ne znam nishta od njih. ali verujem da ce "starija masa" da odlepi.
mada, zar je toto bio ikada hit? (osim te stvari ...tanananananana afrika...) chini mi se da su u toj varijanti ipak manje face od jednih man at work npr.
...

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 April 2006 - 17:59

imaju i onaj svemirski Hit tanananana (linija) Rozana. Afrika mi je ok pesma iako kontam da lik deonice u refrenu postize gnjechenjem testisa. summa summarum dve pesme. kontam da cu 15. avgust provesti bilo gde osim na koncertu.

#7 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 06 April 2006 - 19:52

Stvarno, doklece taj Bad Music for Bad People da namece svoj ukus srpskoj publici!!

#8 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 06 April 2006 - 20:26

QUOTE(standstand)
Najzad, posle toliko godina, Lukater, Paich, Porkaro & comp. sviraju kod nas.

porkara mogu samo da izlože u muzeumu revolucje, obavešteni.
il su ga možebitno - uzgojili ko bešku? ph34r.gif
QUOTE
Jeffrey Thomas Porcaro (April 1, 1954 - August 5, 1992) was a highly regarded session drummer and a founding member of the Grammy Award winning band Toto.
...
In 1992, at the age of only 38, he died of cardiac arrest caused by a reaction to a pesticide he had used on his property. False rumors of a drug overdose still persist even after all these years. Levels were 21 micrograms of cocaine mentioned in the coroner's report. His wife, Susan, has diligently fought to clear the family's good name of these rumors. 1,500 people attended the funeral at Forest Lawn - Hollywood Hills Cemetery. He left a wife (Susan) and three sons (Christopher, Miles and Nico).

inače, ako nekog zanima stručno em nepristrastno suđe, stvari stoje ovako:

rahmetli porkaro jeste bio geniozan bubnjar, da pomenem ono najobskurnier rolleyes.gif - rozana i afrika - imaju neverovatno komplikovane i razuđene ritmove, vaistinu imo enerđije i rafinisanosti, al ko da je to dovoljno kasi sviruljio s ovijema Veličinama:
QUOTE
Bonnie Raitt, the Bee Gees, Jackson Browne, Michael McDonald, Lowell George, Hall & Oates, Etta James, Joe Cocker, Nils Lofgren, Manhattan Transfer, Greg Lake, George Benson, Larry Carlton, Paul McCartney, Pink Flyod, Elton John, Michael Jackson, Peter Frampton, Airplay, Peter Allen, America, and Stanley Clarke.

bote bog, ovolko ljige na jednom mestu neima ni na puževskim orgijama. yucky.gif


+

pored Životinje wrighta mi nikad nepadenaum da skidam išta drugo tako posvećeno em predano, a espešli ne - srozanu i ostale pesmitšuljke totavaca. dry.gif

+

fyi, brbnjeve @ turnei trenutačno raskantava sajmon filips, takođe oktopod i također - tenkre par ekselans, brez obzira što je snimio dva albuna s tojom vilkoks. rolleyes.gif

Edited by Hella, 06 April 2006 - 20:40.


#9 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 06 April 2006 - 21:23

i ti kazhesh da nisi fan rolleyes.gif (leksikon ispiso)

#10 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 07 April 2006 - 00:49

Toto + роцкеров fan sajt Вајтснејку- pa ja nemam za sta vise da brinem u zivotu...

#11 acanikolic

acanikolic
  • Members
  • 457 posts

Posted 07 April 2006 - 00:51

Jel to bese ono Africa, Rossana?

Salim se! Simpaticni su...

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 April 2006 - 00:54

QUOTE(Hella @ 7 Apr 2006, 05:26)
bote bog, ovolko ljige na jednom mestu neima ni na puževskim orgijama. yucky.gif

Dobro, dobro, zakacen je tu i tamo poneki koji tesko da je ljigavac (Stanley Clarke npr).

#13 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 07 April 2006 - 01:00

Bojažljivo vadim iz svog fotografskog pamćenja sliku Hit strane politikinog zabavnika iz nekih ranih osamdesetih sa tekstom o grupi Toto i pominjanjem dva Porkara u postavi iste ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

Te je moguće da taj na koga je pokretač topika mislio nije bubnjar koji je svirao sa Nils Logfrenom i nekim uglavnom nebitnim ljigavcima pobrojanim par postova iznad.

#14 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 07 April 2006 - 01:08

QUOTE(time4heroes @ 6 Apr 2006, 18:12)
a i nije im baš neki čokoladni preliv dry.gif

mislim da nedvosmisleno pise da je keks sa secernim prelivom...

nego, jel vam bolja riba Rozana ili Patrisa Arket?

Edited by ToniAdams, 07 April 2006 - 01:09.


#15 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 07 April 2006 - 02:04

Patriša.