Jump to content


Photo

Produzavanje pasosa pre nego sto istekne


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#1 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 12:55

Komplikovana procedura ili ne? unsure.gif

Uzgred, izvinjavam se ako ovo ne spada pod Drustvo al nekako ne vidim nijednu bolju alternativu.

#2 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 05 April 2006 - 12:56

nije komplikovano, treba ti sve isto kao i kad ti istekne pasoš, ista je procedura potpuno

#3 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 05 April 2006 - 12:57

Nije komplikovano, (ukoliko to ne radis u DPK, kod njih sve jeste), samo ti lupe ponisteno preko stranice sa podacima.

#4 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 12:59

a sta je DPK? (da znam da ne idem tamo wink.gif)

#5 Akibono

Akibono
  • Members
  • 616 posts

Posted 05 April 2006 - 13:04

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 13:55)
Komplikovana procedura ili ne?  unsure.gif

Uzgred, izvinjavam se ako ovo ne spada pod Drustvo al nekako ne vidim nijednu bolju alternativu.


Uđeš - Izađeš = Gotovo... Made in Serbia s_w.gif

#6 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 05 April 2006 - 13:05

moz da bude ne mora da znaci

poslednji put kad sam vadio pasos imao sam problema na vozdovcu, otisao na karaburmu i odradio sve laganica

(morao sam da ponistim vazeci zato sto je isticao taman kad sam trebao da budem van srbije, sto se gospodji na vozdovcu nije cinilo kao dovoljno dobar razlog da njega prezvrlja i da mi novi ph34r.gif )

#7 Tosha2EE

Tosha2EE
  • Members
  • 99 posts

Posted 05 April 2006 - 13:05

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 13:59)
a sta je DPK? (da znam da ne idem tamo wink.gif)


pretpostavljam Diplomatsko Konzularna Predstavnistva biggrin.gif

#8 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 13:13

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 13:55)
Komplikovana procedura ili ne?  unsure.gif

Uzgred, izvinjavam se ako ovo ne spada pod Drustvo al nekako ne vidim nijednu bolju alternativu.



Vadila nedavno - i uopste nije bilo komplikovano. Jos mi firma napisala neko parce papira kako mi hitno treba pasos zarad putovanja i sa time otisla direktno u Ljermontovu i sve bilo gotovo za dva dana.

E sad od dokumenata: treba ti stari pasos, drzavljanstvo, neki formular koji tamo kupis i popunis, treba da uplatis takse (moze isto na licu mesta), sveze slike i.... da me ubijes ne mogu da se setim da li mi je trebalo jos nesto od dokumenata. E da secam se da sam pisala izjavu - zasto menjam pasos a nije istekao. I tu sam bukvalno napisala dve recenica - nema vise mesta u pasosu za vize.

E sada ako imas nekog (firmu) da ti napise kako ti hitno treba pasos mogu da ti pronadjem kako to tacno treba da glasi.

A u ovim konzularnim predstavnistvima, cuh da je komplikovano jer oni navodno salju dokumenta vamo pa se pasos ovde "pravi". Nemam pojma jel tacno ili ne.

Edit: u Ljermontovoj je super jer rade ceo dan, ja otisla nesto predvece i nije bilo zive duse, zavrsila sve za 10min smile.gif

Edited by eneja, 05 April 2006 - 13:15.


#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 13:21

a jel se nikako ne moze bez tog papirica od nekoga kako ti hitno treba?

i jel opet ona fora da drzavljanstvo ne sme da bude starije od 6 meseci? (joj s ovim bih mogla ravno da hejt-topik)

bwt kod mene jos nije dogorelo, izdrzace moje preostale 2 cele prazne stranice jos neko vreme, ali moram vec da se psihicki pripremam za produzavanje jerbo do redovnog isteka sigurno izdrzati nece

btw2 ja se nesto ovih godina nadala i kako ce nam dok meni ne istekne pasos ukinuti vize ali bolje da ne potezem tu temu jer to mi je jedan od hejtova nad hejtovima

#10 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 05 April 2006 - 13:26

QUOTE(eneja @ 5 Apr 2006, 14:13)
A u ovim konzularnim predstavnistvima, cuh da je komplikovano jer oni navodno salju dokumenta vamo pa se pasos ovde "pravi". Nemam pojma jel tacno ili ne.

Ne pravi se, ali se šalju podaci u SCG, pa se tamo bogtepitašta proverava, ovo-ono. Mnogo je bolje uraditi u Beogradu ako se može.

#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 April 2006 - 13:32

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 5 Apr 2006, 14:26)
Ne pravi se, ali se šalju podaci u SCG, pa se tamo bogtepitašta proverava, ovo-ono. Mnogo je bolje uraditi u Beogradu ako se može.



Ništa se ne proverava, daš 180EUR (dečiji za 60) i dobiješ pasoš za 10min, u najgorem slučaju dodješ po pasoš popodne, ali istog dana. Najskuplji na svetu a nigde s njim ne možeš, neverovatna pljačka. ph34r.gif

#12 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 13:33

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 5 Apr 2006, 14:26)
Ne pravi se, ali se šalju podaci u SCG, pa se tamo bogtepitašta proverava, ovo-ono. Mnogo je bolje uraditi u Beogradu ako se može.


Pa da, na tako nesto sam i mislila.Samo nisam bila 100% sigurna

#13 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 13:38

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 14:21)
a jel se nikako ne moze bez tog papirica od nekoga kako ti hitno treba?

i jel opet ona fora da drzavljanstvo ne sme da bude starije od 6 meseci? (joj s ovim bih mogla ravno da hejt-topik)

bwt kod mene jos nije dogorelo, izdrzace moje preostale 2 cele prazne stranice jos neko vreme, ali moram vec da se psihicki pripremam za produzavanje jerbo do redovnog isteka sigurno izdrzati nece

btw2 ja se nesto ovih godina nadala i kako ce nam dok meni ne istekne pasos ukinuti vize ali bolje da ne potezem tu temu jer to mi je jedan od hejtova nad hejtovima


Ma moze i bez tog papirica da ti hitno treba. Meni su u firmi to napisala samo kako bih cekala krace. Razlika je "samo" u duzini cekanja. A mozda ako budes imala srece pa na salteru budu fine tete (da, da videla i takve biggrin.gif ), mogu da te stave i u "brzu" proceduru. Prilikom prosle zamene pasosa isto usled nedostatka mesta za vize, uspela sam da iskukam da bude brze gotov.

A inace ovde sva dokumenta moraju da budu do 6 meseci (mozes slobodno na hejt sad.gif ), pa tako i drzavljanstvo ili npr. izvod iz maticne knjige rodjenih.

#14 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 13:42

QUOTE(eneja @ 5 Apr 2006, 14:38)
A inace ovde sva dokumenta moraju da budu do 6 meseci (mozes slobodno na hejt  sad.gif )

Dasta cu (bwt to stvarno nikada nisam razumela u cemu je stos sa tih jebenih 6 meseci).
A btw kako ono bese to sa drzavljanstvom? (posto cu ocigledno morati ponovo da ga uzimam mad.gif )
Jel prvo po novu krstenicu ( mad.gif ) na opstini gde sam rodjena pa onda s njom - gde po drzavljanstvo?

#15 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 05 April 2006 - 13:45

QUOTE(alberto.ascari @ 5 Apr 2006, 14:32)
Ništa se ne proverava, daš 180EUR (dečiji za 60) i dobiješ pasoš za 10min, u najgorem slučaju dodješ po pasoš popodne, ali istog dana. Najskuplji na svetu a nigde s njim ne možeš, neverovatna pljačka. ph34r.gif

Hmm... različita iskustva. Znam ljude koji su čekali po 1-2 meseca, sistem "zvaćemo mi vas kad je gotovo".