Jump to content

Photo
- - - - -

Zaštita životinja

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
295 replies to this topic

#286 kolajcak

kolajcak
  • Members
  • 150 posts

Posted 10 April 2013 - 15:03

Nije to nista navodno, to je tako jako dugo i održava se svake godine....

#287 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,288 posts

Posted 15 April 2013 - 18:55

Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje.... 

Interesuje me koji lek protiv bolova za ljudsku upotrebu je najbezbedniji za pse?

Naime, moj pas je imao operaciju prilicno radikalnu, i iako se dobro oporavlja cini mi se da ima jake bolove, posebno uvece. Veterinar je preporucio Rinapryl ali obzirom da kutija kosta 30eu, a ne moze se kupiti na komad (tipicno za nas iako se svuda u svetu tako prodaje), molim ako neko zna. Negde citam da moze da se da brufen ali nisam siguran.

#288 depresivni vombat

depresivni vombat
  • Members
  • 56,522 posts

Posted 16 April 2013 - 15:50

Interesuje me koji lek protiv bolova za ljudsku upotrebu je najbezbedniji za pse?

Naime, moj pas je imao operaciju prilicno radikalnu, i iako se dobro oporavlja cini mi se da ima jake bolove, posebno uvece. Veterinar je preporucio Rinapryl ali obzirom da kutija kosta 30eu, a ne moze se kupiti na komad (tipicno za nas iako se svuda u svetu tako prodaje), molim ako neko zna. Negde citam da moze da se da brufen ali nisam siguran.

Osoba koja trenutno ne može da ti odgovori me je zamolila da ti ovo prenesem. Možda će ti delovati zbrda zdola ali u pitanju je copy/paste sa fejsa, mislim da ćeš shvatiti suštinu...

Reci mu da postoje analgetici za pse i iako su skupi, mogu da se kupe na komad....

I to upravo poste teskih operacija

posle*

Lek se zove Rimadil

i moze da ga kupi na komad u jednoj veterinarskoj apoteci na Bulevaru Revolucije

kod Cevtkove pijace

tacna adresa apoteke je:

Bulevar K. Aleksndra/bul. revolucije br. 319b

jedna tableta kosta 95 dinara i dovoljno mu je 5-7 tableta za postoperativni tretman

obicno se preporucuje 7, ali moje licno misljenje je da je 5 dovoljno

Ukoliko ti nešto nije jasno, slobodno pitaj, pa ću da prenesem i u dogledno vreme da ti odgovorim.

#289 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,288 posts

Posted 17 April 2013 - 22:54

Hvala

Osoba koja trenutno ne može da ti odgovori me je zamolila da ti ovo prenesem. Možda će ti delovati zbrda zdola ali u pitanju je copy/paste sa fejsa, mislim da ćeš shvatiti suštinu...

Ukoliko ti nešto nije jasno, slobodno pitaj, pa ću da prenesem i u dogledno vreme da ti odgovorim.

#290 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 01 July 2013 - 11:48

Attached File  Land mine victim SL July 07.JPG   115.61KB   4 downloads

:(

#291 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 07 August 2013 - 21:56

World's first lab-grown burger is eaten in London

Bitan korak ka prestanku pokolja životinja zbog ljudske ishrane.

#292 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 17 August 2013 - 23:57

Najcesce oni koji najmanje imaju... 

999745_509348742473224_1611284647_n.jpg

#293 helena.spasicka

helena.spasicka
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 August 2013 - 17:11

Mozda je malo kasno, ali ipak nije lose da ipak napisem. Nemoj nikada da dajes brufen psu, jer se brufen u veterini ne koristi. Inace, Rimadil koji ti je preporucen je za ortopedske probleme i oporavak posle ortopedskih operacija. AKo je tako nesto u pitanju, ok. Veterinari imaju analgetike za pse sa produzenim dejstvom i to je uglavnom najdelotvornije...

#294 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 06 May 2015 - 07:23

http://www.blic.rs/V...oju-Hitnu-pomoc

U tekstu je i broj telefona za poziv.

Hvala Veterini Bg, od srca

#295 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 24 July 2015 - 17:27

Stvarno, da li ima normalnih u ovoj zemji i ovom narodu?
Zabranjeno hranjenje zivotinja na ulici? A gde da ih hranimo? Da imamo azile, ishli bi tamo i da volontiramo i da doniramo, poshto ih nemamo, sta hocete? Da gledamo kako umiru od gladi i zedji, da okrecemo glavu na drugu stranu? E, pa nece moci!
http://petface.net/n...a-u-novom-sadu/

Tom rukom kojom hranimo lutalice, hranimo i komunalnu policiju, prema tome - jezik za zube, komunalci!

Peticija protiv glupave uredbe koja je i u suprotnosti sa vazecim Zakonom o dobrobiti zivotinja:
http://www.peticije2...forum/138307#23

Edited by highlanderka, 24 July 2015 - 17:57.

#296 blond

blond
  • Members
  • 4,610 posts

Posted 05 February 2016 - 11:03

U USA snimili jedinog znanog jaguara, pedesetak godina posle poslednjeg ( mislilo se do nedavno ) ubijenog u USA:

http://www.theguardi...r-video-arizona