Jump to content


Photo
- - - - -

Zaštita životinja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
295 replies to this topic

#46 darja

darja
  • Members
  • 27 posts

Posted 07 July 2006 - 22:16

Horacije (65.-8. pr.n.e., klasični rimski pjesnik)
Riskiraj i budi mudar! Prestani ubijati životinje! Onaj tko izšpekulira samo jedan sat savršenog života, nalik je seljaku koji čeka da rijeka presuši, umjesto da je prijeđe.
Thomas Alva Edison (1847.-1931., američki pronalazač, između ostalog: žarulje, gramofona i mikrofona)
Ja sam vegetarijanac i antialkoholičar, jer tako mogu bolje upotrebljavati svoj mozak.
Nenasilje je put do više etike, koja je cilj svekolike evolucije. Sve dok ne prestanemo nanositi zlo svim živim bićima i dalje ćemo biti samo divljaci.
Jean Paul (1763.-1825., njemački pjesnik)
Pravedni Bože! Koliko mnogo sati mučenja životinje je zalemljeno za jednu minutu svečanosti za čovjekov jezik.
Aleksandar von Humbolt (1769.-1859., osnivač znanst. istr. Zemlje)
Svirepost prema životinjama ne može opisati niti kraj pravog obrazovanja niti kraj erudicije. Ona je jedna od naznakovitijih poroka nižeg i prostog naroda.
Leonardo da Vinci (1452.-1519., talijanski univerzalni genije, umjetnik i znanstvenik)
Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice!
Ja sam se još u najmlađoj dobi odrekao jedenja mesa. Doći će vrijeme kada će ljudi ubijanje životinja promatrati istim očima kao i ubojstvo čovjeka.
Onaj tko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio.
Ralph Waldo Emerson (1803.-1882., američki pisac i političar)
Upravo ste objedovali, i koliko god da je brižljivo i u taktičnoj udaljenosti od klaonica, vi ste sukrivac.
Friedrich Nietzche (1844.-1900.)
Sva antička filozofija bila je usmjerena na simplicitet života i naučavala je život bez zahtjeva. U tom smislu više su za čovječanstvo učinili vegetarijanci po filozofskom uvjerenju nego svi novi filozofi zajedno, i sve dok ne smognu hrabrosti da potpuno izmjene svoj način života i to pokažu svojim primjerom, ništa od njih.
Pitagora (580. do 500. pr.n.e., grčki filozof i matematičar)
Sve dok ljudi budu ubijali životinje, ubijat će i jedni druge. Uistinu, onaj koji sije sjeme smrti i boli ne može požnjeti sreću i ljubav.
Ako tvrdite da ste po prirodi stvari određeni za mesnu vrstu ishrane, onda prvo osobno ubijte ono što želite jesti. Međutim, učinite to vlastitim rukama, bez pomoći mesarske sjekire, noža ili bilo kakvog oružja.
Zar da čovjek mojega uma jede leševe?
L.N. Tolstoj (1828.-1910., ruski pisac)
Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso...Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno.
Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi zatomljuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan.
Wilhelm Busch (1832.-1908., njemački pjesnik)
Prava ljudska kultura je tek ona u kojoj se kanibalizmom ne smatra samo jedenje čovjekovog mesa, nego svako uživanje mesa.
Emil Zola (1840.-1902., francuski pisac)
Stvar sa životinjama za mene je ispred brige da me se ne ismije.
Georg Bernard Shaw (1856.-1950., irski dramatičar, pisac, dobitnik Nobelove nagrade 1925.)
Životinje su moji prijatelji, a svoje prijatelje ne jedem.
Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše.
Dok je god čovjek hodajuća grobnica za od njega ubijene životinje, bit će rata na ovoj Zemlji.
Sven Hedin (1865.-1952., švedski istraživač Azije)
Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim.
Franz Kafka (1883.-1924., austr-češki pisac, prilikom promatranja riba u akvariju)
Sada vas mogu mirno promatrati, više vas ne jedem.
Isaac Bashevi Singer (1904. američki pisac, dobitnik Nobelove nagrade 1978)
Svi smo mi Božja stvorenja - da se molimo Bogu za milost i pravednost dok jedemo meso životinja koje su za nas zaklali, nije u suglasju s tim.
Ja bih i dalje nastavio živjeti vegetarijanski, čak i kada bi cijeli svijet jeo meso, to bi bio moj protest protiv stanja svijeta. Atomska energija, bijede zbog gladi, svirepost - moramo nešto poduzeti protiv toga. Vegetarijanstvo je moj prvi korak i mislim da je to vrlo važan korak.
Harvey Diamond (pisac)
Ljudi jednostavno nisu pripremljeni za jedenje mesa. Stavite u kolijevku dijete i uz njega zeca i jabuku. Ako se počne igrati s jabukom, a pokuša pojesti zeca - kupit ću vam novi auto!
Albert Schweitzer (1875.-1965., elsaški teolog i misionarski liječnik, dobitnik Nobelove nagrade za mir 1953)
Moje mišljenje je, da ćemo mi, koji se zauzimamo za zaštitu životinja, potpuno odustati od uživanja mesa i da ćemo protiv toga govoriti.
Prijatelj prirodi je onaj, koji je sa svime, što živi u prirodi, vezan iznutra, onaj koji sudjeluje u sudbini stvorenja, koliko može, pomaže iz jada i krize, i po mogućnosti izbjegava povrijediti život ili ga uništiti.
Mahatma Gandhi (1869.-1948., indijski političar i zastupnik nenasilnog otpora)
Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva.
Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama... Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti.
Victor Hugo (francuski pjesnik i pisac)
Bilo je nužno civilizirati čovjekov odnos prema čovjeku. Sada je nužno civilizirati čovjekov odnos prema prirodi i životinjama.
Plutarh (rimski pisac, iz eseja O jedenju mesa)
Možete li se zapitati koji je razlog naveo Pythagoru da odbaci meso? Što se mene tiče, ja bih radije volio znati pod kojim je neočekivanim okolnostima i u kojem stanju uma prvi čovjek stavio svoje usne na meso i krv mrtvog stvorenja, iznio na stol mrtva, ustajala tijela i usudio se nazvati hranom dijelove tijela koji su do maloprije puštali glasove i krikove, kretali se i živjeli...?
Albert Einstein (1879.-1955., njem-američki fizičar, dobitnik Nobelove nagrade 1921.)
Vegetarijanski način života mogao bi krajnje pozitivno utjecati na sudbinu čovječanstva, čisto fizičkim djelovanjem na temperament ljudi.
Ništa neće toliko pomoći ljudskom zdravlju niti povećati izglede za opstanak života na Zemlji kao prijelaz na vegetarijansku prehranu.
Naš zadatak mora biti da se oslobodimo... širenjem kruga samilosti na sva živa bića i svu prirodu i njenu ljepotu.
Tony Benn (premijer)
Moj sin je uvjerio mene i moju suprugu Caroline da postanemo vegetarijanci ukazujući nam na to da ako bi svijet jeo žitarice umjesto da njima hrani životinje na farmama, nitko ne bi gladovao.
Richard Gere (američki glumac)
Kao stanovnicima ovog planeta, dužnost nam je prema svim vrstama odnositi se ljubazno, s ljubavlju i samilošću. Izvan svakog razumijevanja je patnja koju, zbog ljudske okrutnosti, doživljavaju životinje. Molim vas, pomozite da okončamo to ludilo.
Milan Kundera (pisac)
Istinski moralni ispit čovječanstva, ispit koji je temelj svega ostaloga, očituje se u odnosu prema onima koji u potpunosti ovise o našoj milosti, a to su životinje. Na tom je polju čovječanstvo pretrpjelo potpuni poraz, poraz koji je toliko potpun da svi ostali porazi proizlaze iz njega.
Paramhans Svami Mahesvarananda (duhovni učitelj)
Najviši princip u ljudskom biću jest njegov razum koji mu omogućuje razumijevanje i shvaćanje. Zato razmislite - osjetite i razumijte. Tada je to ono pravo znanje, mudrost. Takva je svijest iznad kulture, tradicije i religije - to je svijest realnosti.
Sveti Franjo Asiški (mistik i propovjednik)
Ne ozlijediti našu skromnu braću (životinje) naša je prva dužnost prema njima, no nije dostatno zaustaviti se na tome. Mi imamo uzvišeniju misiju - služiti im kad god to zatrebaju... Čovjek koji bi isključio bilo koje Božje biće iz okrilja samilosti i suosjećanja, isto bi se tako ponio i prema drugom čovjeku.
Margaret Mead (antropologinja)
Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.
James Cromwell (farmer Hagget u filmu Praščić Babe)
Kada bi mladi ljudi shvatili što je umiješano u proizvodnju svinja na farmama, nikada više ne bi dotakli meso.
Martina Navratilova (svjetska teniska prvakinja)
Postala sam vegetarijanka zbog patnji životinja, ali su se pojavile i neke druge dobrobiti. Počela sam se osjećati zdravije - postala sam puno pokretljivija, što je jako važno za sportaša. Osim toga, bilo mi je potrebno puno manje sna, a budila sam se svježija i odmornija. Moja koža je postala kvalitetnija i sada imam više energije. Obožavam biti vegetarijanka.
Jakki Brambless (prva žena koja je vodila cjelodnevni program na BBC Radio 1)
Posjetila sam roditelje kako bi im pomogla oko ovaca i pomogla sam donijeti ovci na svijet malo janje. Bilo je prekrasno. Idućeg dana farmer nam je donio nogicu od janjeta i sve to činilo mi se nekako krivo. Nisam to mogla uskladiti s onim što sam radila cijeloga dana - pomagala novom životu da dođe na svijet, samo zato da bi ga bezosjećajno oduzela. Tada sam postala vegetarijanka.
Gaby Roslin (britanska TV predstavnica)
Jedenje teletine je neoprostivo.
Damon Albarn (pjevač skupine Blur)
Što više znamo o mesnoj industriji, više možemo učiniti da ih zaustavimo. Zaista, znanje je moć!
Vegetarijanac sam jer nisam mogao podnijeti užasavajući način na koji se životinje ubijaju za hranu. Ako vam roditelji zadaju probleme, recite im zašto ste vegetarijanac i pripremite se da budete popustljivi - nemojte se izolirati. Pokušajte pomoći kod nekih obroka. Na kraju će shvatiti da vegetarijanstvo spašava životinje i okoliš i da je to prava stvar!
Joanna Lumley (glumica)
Ne želim ubijati životinje niti želim da budu ubijane u moje ime. Time što nisam umješana u njihovu smrt, osjećam da imam sretni tajni savez sa svijetom i zbog toga spavam puno mirnije.
Ali MacGraw (američka glumica)
Oduvijek sam osjećala da je način na koji postupamo prema životinjama vrlo dobar pokazatelj koliko suosjećanja imamo prema ostatku čovječanstva.
Heather Small (vodeća pjevačica sastava M People)
Ne vidim nikakvo zadovoljstvo u bivanju mesožderom. Vjerujem da je jedenje mesa jednako osuđivanja planeta.
Michaela Strachan (TV voditeljica)
Ekološki razlozi za nejedenje ribe (koji se tiču očuvanja okoliša) su preplavljujući.
Jeff Banks (dizajner i voditelj emisije Clothes Show)
Ako pogledam količinu ribe koja se izvlači iz mora da bi poslužila kao hrana za ljude i stoku, to me preneražuje. Sve je to tako nepotrebno.
Magi Clarke (glumica)
Ne trebate ubijati da bi imali potpun život. Ako vi ili vaši prijatelji želite postati vegetarijanci, vjerujte mi, puno je lakše nego što se čini, a sigurno da je i prekrasan način života. U svakom slučaju, vegetarijanci su bolji ljubavnici...
Charles Darwin (1809.-1882., engleski prirodoslovac)
Činjenica je da najbolji radnici, koje sam ikada vidio, čileanski rudari, žive samo od biljne hrane, tj. samo od mahunarki (grah, grašak, soja...)
Jack W. Lucas
Tjelesno i psihičko zdravlje može se postići samo tamo gdje postoji humanost i etika.
Linda McCartney
Da klaonice imaju staklene zidove, svi bi ljudi bili vegetarijanci.
Richard Wagner
Vjerujem da je cijeli život sveta stvar. Na vegetarijanstvo gledam kao na prirodnu prehranu koja može spasiti čovječanstvo od nasilničkih tendencija, te nam pomoći vratiti se u davno izgubljeni raj.
Alice Walker
Životinje svijeta postoje zbog njihovih vlastitih razloga. One nisu stvorene za čovjeka, kao što ni crni ljudi nisu stvoreni za bijele ljude ili žene za muškarce.
Sokrat
Ono smo što jedemo.
Thomas Moffet
Ljudi kopaju grobove vlastitim zubima i umiru više od vlastitih djela nego od oružja neprijatelja.
J. H. Kellog
Mrtva krava ili ovca koja leži na travi prepoznaje se kao strvina. Ista vrsta leša, ukrašena i obješena u mesnici, prolazi kao hrana!
Marguerite Yourcenar (francuska književnica, vegetarijanka)
Kada tučemo dijete ili kada ga izgladnjujemo, kad ga odgajamo tako da mu se misao izopačuje ili da gubi volju za životom, činimo zločin spram univerzuma koji se putem njega izražava. To je isto tako istinito kad uzaludno ubijamo životinju ili kad, bez nekog dobrog razloga, siječemo drvo. Svaki put izdajemo svoje ljudsko poslanje, koje bi se sastojalo u tome da organiziramo nešto bolji svijet.
Berta von Suttner (Nobelova nagrada za mir 1905.)
Prema mojem uvjerenju doći će vrijeme, kada se nitko neće željeti hraniti sa leševima, kada više nitko neće biti spreman izučiti se mesaru. Koliko nas već sada ima, koji ne bi željeli nikad pojesti meso kada bi sami morali zariti nož u životinju.
Arthur Schopenhauer

#47 Ticketmaster

Ticketmaster
  • Members
  • 32 posts

Posted 14 July 2006 - 15:02

Izumrli crni nosorozi
14. jul 2006. | 10:58 | Izvor: FoNet
Njujork -- Svetsko udruženje za zaštitu ugroženih vrsta saopštilo da se može zaključiti da je zapadnoafrička podvrsta crnog nosoroga izumrla.

ohmy.gif

#48 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 24 July 2006 - 08:36

Mene jutros obradovalo ovo:

Srbija uskoro dobija prvi zakon o zaštiti dobrobiti životinja!

i ovo, naravno smile.gif
Skupština grada Beograda odobrila sredstva u iznosu od 5,2 miliona dinara za početak masovne sterilizacija napuštenih pasa u okviru akcije koja počinje od septembra meseca.

Ipak se nesto pokrece smile.gif
svaka cast ORCA timu!

Edited by msmodesty, 24 July 2006 - 08:36.


#49 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 15 August 2006 - 22:50

Optužen za ubistvo mačke - BLIC 15.08.2006

ZRENJANIN - Ištvan Kočiš (46) iz Novog Bečeja, naći će se na optuženičkoj klupi Opštinskog suda u Zrenjaninu zato što je mučio i ubio mačku.

Opštinsko javno tužilaštvo u Zrenjaninu podnelo je protiv Kočiša optužnicu koja ga tereti za krivično delo ubijanja i mučenja životinje.

U Opštinskom tužilaštvu rečeno je da je Kočiš u martu ove godine u dvorištu svog domaćinstva, protivno odredbama Zakona o veterinarstvu, mučio mačku. On je uhvatio životinju, vezao joj kanap oko vrata i desne šape, a zatim je obesio o plinsku cev na krovu kuće.

Posle ove torture životinja je uginula.

Kako „Blic“ saznaje, Kočiša su prijavile komšije koje su zapazile da mačka danima visi obešena na krovu kuće.

Prilikom saslušanja kod istražnog sudije, Kočiš je, kako saznajemo, priznao delo za koje je optužen i ispričao kako je mučio i ubio životinju.

On je rekao da mu je mačka dosađivala jer je danima dolazila u njegovo dvorište. U nekoliko navrata je pokušao da je otera, a onda je odlučio da je se reši.

U zrenjaninskom tužilaštvu ističu da je ovo prvi takav slučaj u srednjem Banatu i da je za to krivično delo predviđena zatvorska kazna u trajanju do šest meseci.

Elvir Burazerović, predsednik nevladine organizacije za zaštitu životinja „Orka“, kaže za „Blic“ da je slučaj u Zrenjaninu jedan od retkih u kome je tužilaštvo u potpunosti reagovalo i do kraja procesuiralo mučenje i ubistvo životinje.

- Vest da je podignuta optužnica ohrabruje, jer je to jedan od prvih slučajeva. Nevladine organizacije podnele su preko preko 50 krivičnih prijava, a „Orka“ je podnela tačno 25 krivičnih prijava za zlostavljanje životinja. Nažalost, veliki deo tih prijava se ignoriše, a drugi deo se odbacuje sa obrazloženjem da nema elemenata krivičnog dela - kaže Burazerović.

On napominje da je krivična materija koja reguliše ovu oblast neprecizna i nepotpuna.

- U našem pravnom sistemu ne definiše se šta uopšte znači zlostavljanje životinja, pa se kao posledica toga i zakon slabo sprovodi. Pored zlostavljanja i ubijanja životinja, morali bismo da kao krivična dela u zakonu definišemo zanemarivanje, napuštanje i borbe životinja - smatra predsednik „Orke“.

#50 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 16 August 2006 - 08:58

u zemlji srbiji,

lovci ubijaju svoje kerove u lovu, ako ih obrukaju ...

terijere, koji bukvalno krvare za njih, chesto ostave u rupama,
ako se zaglave, jer su previshe pijani da kopaju ....

pucaju na aportere koji jedu divljach,

ne moze svako biti lovac ... potrebne su za to posebne predispozicije ...

#51 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 19 August 2006 - 03:09

BLIC 19.08.2006 Slučaj iz vršačkog pravosuđa
Optužen za ubistvo psa
VRŠAC - George K. (54) iz sela Mesić u okolini Vršca optužen je pred Opštinskim sudom u ovom gradu za mučenje i ubistvo psa.

Prema navodima optužnice, on je 7. januara iz lovačke puške, na potezu Dumbrava, između Vršca i Mesića, ustrelio nemačkog ovčara koji se pojavio bez vodiča. Vlasnik psa je M.V. iz Mesića, koji je o ovom slučaju obavestio nadležne organe.

George K. se tereti i da je prekršio pravilnik o uslovima i merama za humano hvatanje i uništavanje pasa i mačaka lutalica.

Dva glavna pretresa već su održana, a nastavak se očekuje posle letnje pauze. U međuvremenu, uz saglasnost obe strane, naručeno je balističko veštačenje koje će utvrditi vrstu oružja, kalibar i daljinu sa koje je pucano u psa.

Mesićani samo odmahuju glavom i kažu da njima nije interesantna priča da li je neko ubio nečijeg psa.

- Pasa ima na volju i lutalica i domaćih. Bitnije je da sud brine o nekim važnijim pitanjima - kažu meštani.

Ukoliko se dokaže krivica Georga K., preti mu kazna do šest meseci zatvora ili novčana kazna do 200.000 dinara.

Slučaj Georga K. nije usamljen. Novobečejac Ištvan Kočiš (46) optužen je da je u martu ove godine u dvorištu svog domaćinstva, mučio i ubio mačku. On je uhvatio životinju, vezao joj kanap oko vrata i desne šape, a zatim je obesio o plinsku cev na krovu kuće.

#52 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 19 August 2006 - 07:19

Interesuje me ova uredba o obaveznom "čipovanju" kučića...

Zna li neko tačno o čemu se radi... unsure.gif

Šta je to? Čemu to? Boli li? Zašto bi to radio na primer ja, koji imam registrovano kuče, rodovnik, ocenu, zdravstvenu knjižicu... dry.gif

Pre par dana sam išao u SUP da ćerki izvadim ličnu kartu i pasoš... Nisu je "čipovali"... Treba li i dete da dovedem na "čipovanje" ukoliko zakon tako propiše... mad.gif

#53 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 19 August 2006 - 12:26

QUOTE(dare... @ 19 Aug 2006, 08:19)
Interesuje me ova uredba o obaveznom "čipovanju" kučića...

Koliko sam ja juce cuo na vestima nije obavezno za sada, vec besplatno. Pretpostavljam da ce vremenom postati obavezno. Tako je bilo sa tetovazom u uvetu - mada to je trajalo malo pa nikom nista.
Cipovanje bi trebalo da ima tu poentu, ako sam dobro razumeo, da se lako otkrije ako je neko izgubio/izbacio psa na ulicu....a kod lutalica da se zna da je pas sterilisan..
Valjda takodje postoji fora da chip osim sto bi bio LK za psa, bude i zdravstveni karton (sada ni ja nisam siguran). Pogledaj na orcinom site-u, verovatno pise...

#54 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 28 August 2006 - 08:51

QUOTE(dare... @ 19 Aug 2006, 08:19)
Interesuje me ova uredba o obaveznom "čipovanju" kučića...

Zna li neko tačno o čemu se radi... unsure.gif

Šta je to?  Čemu to? Boli li? Zašto bi to radio  na primer ja, koji imam registrovano kuče, rodovnik, ocenu, zdravstvenu knjižicu... dry.gif 

Pre par dana sam išao u SUP da ćerki izvadim ličnu kartu i pasoš... Nisu je "čipovali"... Treba li i dete da dovedem na "čipovanje" ukoliko zakon tako propiše... mad.gif


Idifix ima cip i nije nista "rekao" kad su mu uboli iglu i bukvalno "ubrizgali cip i kozu iz uveta.
Iskreno, odkako ima cip ja se osecam mnogo sigurnije jer su podaci sa cipa uvek updated, tacni. U situacijama kada se pas izgubi ili ga neko ukrade (oba slucaja mi se cine moguca za svakog psa) lako se sazna sve o psu. Idifixov veterinar kaze da kad god mu dodje neko koga ne poznaje sa kerom/mackom koju nije do sada video, obavezno (cak i da niko ne primeti) predje preko cipa i pogleda podatke.
Tvoja cerka ipak moze da KAZE ko su joj mama i tata i gde je boli ako ode kod lekara, tvoj pas ne moze.
Veruj, Idifix ima cip vec dve godine i od trenutka kad su ga "bocnuli" nije se tu ni pocesao. Igla je stvarno tanka (pokazali su mu je da me uvere da nece da ga boli).

#55 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 05 October 2006 - 21:14


Bali - Zelene kornjače koje je policija zaplenila od lovokradica vraćene su u svoje prirodno stanište na balijskoj plaži Kuta.

#56 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 October 2006 - 15:11

QUOTE(Ticketmaster @ 14 Jul 2006, 16:02)
Izumrli crni nosorozi
14. jul 2006. | 10:58 | Izvor: FoNet 
Njujork -- Svetsko udruženje za zaštitu ugroženih vrsta saopštilo da se može zaključiti da je zapadnoafrička podvrsta crnog nosoroga izumrla.

ohmy.gif


nisu izumrli crni nosorozi vec jedna od shest podvrsta.

The southern white rhino reached its nadir in 1895, with a single population down to about 30 individuals in one South African game park.

Since then, captive breeding and successful protection measures have brought numbers up to nearly 15,000, and groups have been re-established in other countries.


treba ih sve izvuci odande, napraviti im refugijume i to je to. dok ima retarda koji veruju da ce im se impotencija izgubiti ako mljacnu malo praha iz roga, dotle ce i nestajati.

QUOTE(musky @ 16 Aug 2006, 09:58)
u zemlji srbiji,

lovci ubijaju svoje kerove u lovu, ako ih obrukaju ...

terijere, koji bukvalno krvare za njih, chesto ostave u rupama,
ako se zaglave, jer su previshe pijani da kopaju ....

pucaju na aportere koji jedu divljach,

ne moze svako biti lovac ... potrebne su za to posebne predispozicije ...

ovo za lovce.
isuse kako lupetash. previshe pijani da kopaju ?!

QUOTE(Practical @ 19 Aug 2006, 13:26)
Koliko sam ja juce cuo na vestima nije obavezno za sada, vec besplatno.

1500 dinara je. dobijesh i privezak za ogrlicu gde pishe scan me
srela danas zenu pa kaze da je ishla to da ugradi keru jer stalno lunja pa se boji zbog shintera.
previshe mi je 1500 dinara, a i oni ako ochekuju da ljudi masovno krenu da izdvajaju tolke pare za mikrochip, zajebali su se.

Edited by Dunadan, 25 October 2006 - 15:13.


#57 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 27 October 2006 - 00:35

QUOTE(dare... @ 19 Aug 2006, 08:19)
Interesuje me ova uredba o obaveznom "čipovanju" kučića...

Zna li neko tačno o čemu se radi... unsure.gif

Šta je to?  Čemu to? Boli li? Zašto bi to radio  na primer ja, koji imam registrovano kuče, rodovnik, ocenu, zdravstvenu knjižicu... dry.gif 

Pre par dana sam išao u SUP da ćerki izvadim ličnu kartu i pasoš... Nisu je "čipovali"... Treba li i dete da dovedem na "čipovanje" ukoliko zakon tako propiše... mad.gif

Grad je izdvojio novac za 15000 cipova i za vlasnicke i za pse o kojim se neko stara a na ulici su.Dakle cip je besplatan.U slucaju lutalice ne placa se vakcina protiv besnila (koja je obavezna uz cip ukoliko nije vec prethodno data) a za vlasnicke se za vakcinu placa 500 dinara.Sve se to moze obaviti do otprilike januara meseca u najblizoj veterinarskoj stanici Beograd.Cipovanje ce posle ove akcije biti naplacivano ali i obavezno.Inace ugradnja ne boli nista,traje par sekundi i ne vidi se nista spolja.Sve informacije na Orca info 064 235 32 59.

#58 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 02 November 2006 - 20:11

QUOTE(msmodesty @ 24 Jul 2006, 07:36)

Hahaha,najvise mi se dopada prvi clan...odma u centar. Pod stavkom pet:gradjani ili grupe gradjana....
Totalno nedefinisano. Ne moze se SVAKI gradjanin baviti zivotinjama jer mozda ne zna kako se sa njima postupa. Ovim mu namecete da se bavi zivotinjama cime se kris njegovo pravo na slobodu misljenja,tj ljduska prava.
Takodje nemate ni stavku o konfliktu interesa. Zakon polazi od predpostavke da su zivotinje nevine a ljudi zli. E pa nije tako. Interakcija covek zivotinja tece u oba smera a vi ste definisali samo jedan.
Ostalo ajde da kazemo nije lose sem sto je malo jednostrano. dry.gif
Ali sta i ocekivati od hranilaca javnih...

#59 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 02 November 2006 - 20:54

QUOTE(mightygears @ 2 Nov 2006, 20:11)
Hahaha,

jel tamo baš tolka vrućina unsure.gif

sumnjam da se zakonodavac bavio kategorijama dobra i zla...
zakon polazi od pretpostavke da su ljudi odgovorni (pred zakonom) za svoje postupke, a životinje nisu

sistem zaštite dobrobiti životinja ne primorava nikoga uči anatomiju žaba
za početak je sasvim dovoljno da se suzdrži od zlostavljanja

sledeći korak bi mogao da bude npr. razumevanje da humano rešavanje problema pasa lutalica nije njihova egzekucija

#60 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 02 November 2006 - 21:10

QUOTE(Mioba @ 2 Nov 2006, 19:54)
jel tamo baš tolka vrućina  unsure.gif

sumnjam da se zakonodavac bavio kategorijama dobra i zla...
zakon polazi od pretpostavke da su ljudi odgovorni (pred zakonom) za svoje postupke, a životinje nisu

sistem zaštite dobrobiti životinja ne primorava nikoga uči anatomiju žaba
za početak je sasvim dovoljno da se suzdrži od zlostavljanja

sledeći korak bi mogao da bude npr. razumevanje da humano rešavanje problema pasa lutalica nije njihova egzekucija

a pravo na samoodbranu? Jel to dozvoljeno zakonom? Da li ja treba da cekam da me psi ujedu kada dodjem u srbiju pa onda da uzvratim istom merom, ili da hodam na prstima da ih ne bi uznemirio ili narusio njihov dusevni mir dok recimo idem da kupim hleb,ili da moram da i njima uvek kupim nesto da jedu da mene ne bi jeli? Da li da zaobilazim copore tako sto cu recimo hodati po ulici a ne po trotoaru? Da li imam pravo da ubijem psa ako mi recimo pokida tetivu na nogama?