Jump to content


Photo

Dobro veče, ovde Goran Marković!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 01 April 2006 - 03:22

Ko je po vama najsposobniji srpski politicar trenutno?Znaci ne onaj koga najvise volite ili ciji rad postujete,nego makijavelisticki ko je po vama najsposobniji?

Hvala

#17 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 01 April 2006 - 08:47

Da li nema -levice- u Srbiji ili -podrske- za levicu u Srbiju (koja se svela na stranke sa 3 posto podrske)?

#18 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 01 April 2006 - 09:52

Gusht je imati vas kao sagovornika, makar na podforumskom
caskanju...
LM, pozdravljam vase uplitanje u sve teme koje nas tište i sto bez zazora
govorite o svemu. U vezi sa tim, da li mislite da kod nas postoji kriza
intelektualaca o kojoj se tu i tamo nesto napise ali se polemika o tome
nije bas rasplamsala?
Koliko se (ponekad i narečeni) intelektualci uplicu i reaguju na ono sto nam se dogadja, imaju li oni neku vrstu odgovornosti u odnosu na svoj status
svedoka vremena i potrebu da se cuje i njihova rec, da li su se ulenjili
i da li tu postoji polarizacija relevantna onoj u politickom i javnom
zivotu?

#19 jovke

jovke
  • Members
  • 13 posts

Posted 01 April 2006 - 12:58

Vec duze vreme se pitam zbog cega se kod nas vise ne prave filmovi za pamcenje, kao 70-ih i 80-ih? Ne verujem da je bas sve u parama jer tada je postao kultni film cak i jedan diplomski rad kao sto je "Kako je propao R'n'R".

Mislim da imamo sjajne glumce i da nisu oni u pitanju vec autori. Cini mi se da autori pak zele da naprave "isplativ" film pa se zato snimaju filmovi tipa "Mi nismo andjeli 2" koji je po mom misljenju dno. Autor ovog filma je sam sebe pljunuo jer je pre desetak godina na sva usta olajavao Pink kulturu, kojoj se ovim filmom sada otvoreno priklonio. Mozda je Srdjan Dragojevic s godinama sazreo i ukapirao da covek ipak mora da se proda jednog dana ne bi li uspeo u zivotu?

Interesuje me Vase misljenje o svemu ovome.

Hvala.

#20 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:04

QUOTE(Tisina @ 29 Mar 2006, 16:42)
Pitanje, zbog cega film Srbja Godine nulte nije promoviran u BiH, osim na jednom malenom festivalu norveske nevladine organizacije, i zasto je sada uoce tesko doci do tog filma.
Da li gosp Markovic dolazi ikako u Sarajevo i kakvi su njegovi dojmovi?

pozdrav iz Sarajeva



Ne znam zašto film nije prikazan u BiH, pogotovu što sam deo snimao u Sarajevu. Od tada nisam bio u tom gradu a došao bih vrlo rado, pogotovu ako bi me neko pozvao tamo.

#21 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:05

QUOTE(Lun @ 29 Mar 2006, 17:58)
Je l' Anica stvarno Dobra?    innocent.gif



dobra glumica!

#22 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:05

QUOTE(marginalis @ 29 Mar 2006, 18:44)
Veliko poštovanje za novog gosta.  biggrin.gif

Imam dva pitanja:

1. Poznajem nekoliko mladih ljudi koji su završili akademiju u poslednjih nekoliko godina, ali koji se danas bave poslovima koji nemaju nikakve veze sa onim što su završili. Konkretno me interesuje kako izgleda proces snimanja filma u Srbiji. Iskreno, čini mi se da je to jedan izuzetno težak posao (posebno mislim na finansijsku stranu). Pretpostavljam da je čak i nekome kao što ste vi  teško da prikupi sredstva za film. Mislim da je važno da to zna brdo mladih ljudi koji kod Bogoljuba (ili kod države) upisuju režiju i sl. da ova zemlja nije najadekvatnije mesto za bavljenje umetnošću.
2. U jednom od poslednjih gostovanja u Peščaniku rekli ste:

...ali, znate, pre neki dan sam, gde sam to sedeo, da li je to bio neki kafić. Ja sam sedeo za nekim stolom, a iza mene je bila grupa od jedno troje-četvoro nekih mladih ljudi. Ja sam, hteo ne hteo, pošto sam bio metar od njih, slušao šta razgovaraju i oni su govorili jednim tako prefinjenim, jednim tako civilizovanim, jednim tako lepim govorom, tako pametnim. Ja se nisam uopšte okrenuo nijednog trenutka, nisam im video fizionomije, slušao sam samo šta pričaju i kako govore. Ja sam pomislio - evo vidiš, ne možeš da uništiš jedan grad koji postoji milenijumima tu, ti ne možeš da uništiš dušu civilizacije.
Hoću da vas pitam sledeće: da li se može zaključiti iz ove vaše besede da vi zapravo verujete u mlade-u bolje sutra- u bolju Srbiju? Dakle, da li je bolja Srbija (normalna Srbija moguća)?.

Pozdrav!


Naravno da verujem da su oni koji dolaze bolji od nas koji odlazimo. Da nije tako, bio bi to pakao a ne stvarnost.

#23 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:06

QUOTE(Hill Bill @ 31 Mar 2006, 03:24)
Interesuje me da li postoji mogućnost za sequel filma "Tito i ja", možda pod nazivom "Sloba i ja"?

Ili je taj film već snimljen; kao da je sve što nam se dešavalo već viđeno vreme poludelih ljudi, malih bogova i velikih boginja, kao da je ona partijska ista kao ova crkvena (variola) vera i samo se menja boja prišteva i priština - smenjuju se crveni i crni. Srbija je memento, svaka nova godina je godina nulta i nova prilika da nanovo nevini majstori, majstori nacionalne klase zbiju kordon oko specijalno vaspitanog naroda koji u svom sabirnom centru pokušava da obavi svoje tragično urnebesne živote  ... bar dok se drugačije ne naredi.

Kada bi Slobodan umeo da peva kao što su njegovi sužnji pevali o njemu, pevao bi:  "Sve je isto u mom kraju, samo mene više nema."




U vašem pitanju je kompletno sadržan i moj odgovor. Nemam šta da dodam.

#24 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:06

QUOTE(Hrundi V. Bakshi @ 31 Mar 2006, 12:09)
Kako se osećate kad vidite da vaš film "Majstori, majstori" na kioscima po Srbiji prodaje firma onog što vam je "zalepio šamarčinu" na malom fudbalu? Kako da nabavim film "Srbija godine nulte", moj omiljeni dokumentarac o devedesetim (ma šta o devedesetim, jedan od najboljih koje sam gledao)?



To što krade moj film mu je najmanji greh. Ako je neko trebalo da zaglavi u Hagu to je baš ta lopurda. Ali, šta da se radi… Ipak, verujem u konačnu, kosmičku pravdu. Platiće on, kad tad…

#25 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:09

QUOTE(zagor @ 31 Mar 2006, 12:25)
Veliki pozdrav najboljem srpskom reditelju i mom imenjaku uz konstataciju da mi je "Tajvanska Kanasta" najomiljeniji domaci film... ever. smile.gif

pitanjca :

1. Kako da nabavim film "Kordon" ?

2. Novi Film ? Kada, sa kim, o cemu, etc ?

3. Imao sam prilku da, ne tako davne 1997 god., na Steriji u SNP-u gledam Vasu sjajnu pozorisnu predstavu "Turneja". Da li se planira ekranizacija iste ?

4. Kakvu muziku slusate ? Omiljeni izvodjaci ? smile.gif

Hvala




1. Navodno će uskoro izaći na DVD-u.

2. Ne znam… Pokušavam nešto ali ovo nisu vremena za mene…

3. To je i bio scenario u početku. Ali, skupo je i niko to neće da finansira.

4. Portishead. Massive atack.

#26 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:09

QUOTE(HattoriHanzo @ 31 Mar 2006, 12:48)
pozdrav jednom od mojih omiljenih reditelja uopste!

bilo bi zanimljivo ako bi ste mogli da uporedite
neke od srpskih politicara sa nekim likovima iz vasih filmova
ili pak koji bi to vas film po vama najbolje odslikavao
danasnju srbiju?

hvala i svako dobro!



Kada bi snimao rimejk filma “Ružni, prljavi, zli” onda bi za njih bilo uloga. Ovako….

#27 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:09

QUOTE(Inter @ 31 Mar 2006, 14:54)
Od chega se plashite?



Plašim se da se više ničega ne plašim.

#28 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:10

QUOTE(Black Flag @ 31 Mar 2006, 16:43)
Da li slusa Alice In Chains i sta misli o njima?

Kako gleda na Zelimira Zilnika i njegova ostvarenja?

Posto je prisustvovao promociji novog izdanja Block Out-a "Ako imas s kim i gde", moze li nam reci svoje misljenje o muzici i tekstovima Nikole Vranjkovica?

Da li u nekom buducem filmu Gorana Markovica, postoji uloga koju bi najbolje odigrala Emmanuelle Beard?



Muziku koju pominjete na žalost ne poznajem. Malo sam mator i lenj da baš sve pratim. Želimira Žilnika, međutim, pretim oduvek. On je moja sušta suprotnost i, samim tim, nedostižni ideal…

#29 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:10

QUOTE(hitch @ 31 Mar 2006, 21:10)
Zasto kod nas nema vise horor filmova? Zar nismo zemlja idealna za ovaj zanr? Jos uvek uzvivam u filmovima Variola vera i Deja vu!



Ne znam. Koliko vidim, u poslednje vreme mladi ljudi pokušavaju da nešto urade na proširenju žanrovske lepeze ali za to treba imati para…

#30 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 01 April 2006 - 18:11

QUOTE(Mioba @ 31 Mar 2006, 23:00)
pozdrav i duboko poštovanje

volela bih da čujem vaše mišljenje o frci koja se digla oko filmskog centra, našeg-čoveka-iz-holivuda, o komisiji koja deli novce...
i šta mislite o ulasku filmskih umetnika u sanu? (ideja by ćosić + pavić)



Ušao sam u komisiju koja treba da pomogne razvitak 10 novih projekata. Trenutno čitam 147 dosijea i na ivici sam snaga. Ipak, mislim da će to uroditi nekim plodom.
SANU je konzervativna ustanova koja ne pokazuje bilo kakvu fleksibilnost i uvek će pre primiti nekog osrednjeg slikara neko vrhunskog reditelja, glumca ili scenaristu. Ali ne mislim da je to jako važno za one koji prave filmove. Za njih je mnogo bitnije da nešto snimaju.