Jump to content


Photo

Evrop(j)esma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
309 replies to this topic

#1 vitezkoja

vitezkoja
  • Members
  • 201 posts

Posted 11 March 2006 - 04:09

Gledao sam veceras na kratko Beoviziju. Smejurija. Od toga da bi nas kandidat trebao da bude neka pesma tzv. "lakih nota", sve se to lagano pretvara u jedan kulturni slandal sa politickim posl(j)edicama, pod direktorskom palicom Tijanic Aleksandra i urednickom palicom Tucakovic Marine. Nije ni cudo. Turbo folk je jednostavno nezadrziv.

Koliko sam uspeo da saslusam na ovom losem RTS-ovskom stream sistemu pobedili su Madzgalj i onaj mali nas. Jos ako sutra dobiju Evropesmu-Evropjesmu, pa to bi bio pravi oprostaj od Drzavne zajednice. Pesmica je onako - polusrpska/polucrnogorska, tako da nam je usp(j)eh zagarantovan. Ako se ne varam, vefevendum je zakazan za 21. maj, a finalno vece Eurosonga je 20. maja.

Sta ce biti ako SCG pob(j)edi na Eurosongu? C(ij)enim da ako se zbog necega braca Crnogorci odluce za Zajednicu, to ce biti usled Eurosonga! A sta ako u subotu 20. maja trijumfuje Zajednica, a u nedelju 21. maja se raspadne! Kakav bi to bio tuzan i simbolican kraj. Za jedan vikend DZ SCG bi dozivela i svoj najveci uspeh i svoj tragi(komi)can kraj.

#2 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 11 March 2006 - 08:37

Kakve veze ima Tijanić sa evrop(j)esmom (koja je sama po sebi sprdnja sa svime)?

#3 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 11 March 2006 - 09:55

QUOTE(filipenko @ 11 Mar 2006, 08:37)
Kakve veze ima Tijanić sa evrop(j)esmom (koja je sama po sebi sprdnja sa svime)?

Pa za sve lose u medijima kriv je Tijanic, nisi to znao? I kad B92 lupeta, kriv je Tijanic, i kad se Beba ukaki (od tuzbe) kriv je Tijanic i kad prodaju YUINFO kanal za 6 milki dinara, mora da je kriv Tijanic, i kad TV POLITIKA trazi strateskog partnera za NACIONALNU FREKVENCIJU kriv je NARAVNO Tijanic i kad Danko Djunic (bivsi vice premijer SRJ) sa jos nekoliko firmi napravi TV stanicu... kriv je pogadjas TIJANIC.
A za uredjivanje RTS-a je naravno najvise kriv Tijanic, iako je glavni i odgovorni urednik bivsi novinar lista VREME Nenad Lj. Stefanovic, ali ipak kriv je Tijanic.

Tako da to sto se shitovizija emitije na RTS-u i sto celu smehoteku organizuje RTS naravno da je kriv Tijanic! A sam je lepo priznao da je bio oslobodjen muzickog, mozda je ZATO onako los izbor izvodjaca i pesama/pjesama (gledao sam 10 sekundi ukupno 3 pesme/pjesme i to mi je bilo vise nego dovoljno za zakljucak) i za to je naravno kriv Tijanic! Nisi znao?

#4 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 11 March 2006 - 09:59

QUOTE(milosh76 @ 11 Mar 2006, 09:55)
Pa za sve lose u medijima kriv je Tijanic, nisi to znao?  I kad B92 lupeta, kriv je Tijanic, i kad se Beba ukaki (od tuzbe) kriv je Tijanic i kad prodaju YUINFO kanal za 6 milki dinara, mora da je kriv Tijanic, i kad TV POLITIKA trazi strateskog partnera za NACIONALNU FREKVENCIJU kriv je NARAVNO Tijanic i kad Danko Djunic (bivsi vice premijer SRJ) sa jos nekoliko firmi napravi TV stanicu... kriv je pogadjas TIJANIC.
A za uredjivanje RTS-a je naravno najvise kriv Tijanic, iako je glavni i odgovorni urednik bivsi novinar lista VREME Nenad Lj. Stefanovic, ali ipak kriv je Tijanic.

Tako da to sto se shitovizija emitije na RTS-u i sto celu smehoteku organizuje RTS naravno da je kriv Tijanic! A sam je lepo priznao da je bio oslobodjen muzickog, mozda je ZATO onako los izbor izvodjaca i pesama/pjesama (gledao sam 10 sekundi ukupno 3 pesme/pjesme i to mi je bilo vise nego dovoljno za zakljucak) i za to je naravno kriv Tijanic! Nisi znao?

Da nisi ti Milloše, Tijanić... biggrin.gif

#5 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 11 March 2006 - 10:08

QUOTE(Gjovani @ 11 Mar 2006, 09:59)
Da nisi ti Milloše, Tijanić... biggrin.gif

Jesam, zato i kazem da je za sve kriv Tijanic! biggrin.gif

#6 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 11 March 2006 - 11:51

QUOTE(milosh76 @ 11 Mar 2006, 09:55)
A za uredjivanje RTS-a je naravno najvise kriv Tijanic, iako je glavni i odgovorni urednik bivsi novinar lista VREME Nenad Lj. Stefanovic, ali ipak kriv je Tijanic.

Pa u suštini jeste kriv,jer on bira te urednike. E sad, meni je RTS u suštini mnogo bolji nego pod prethodnima, razlika se oseća.

QUOTE(milosh76 @ 11 Mar 2006, 09:55)
Tako da to sto se shitovizija emitije na RTS-u i sto celu smehoteku organizuje RTS naravno da je kriv Tijanic! A sam je lepo priznao da je bio oslobodjen muzickog, mozda je ZATO onako los izbor izvodjaca i pesama/pjesama (gledao sam 10 sekundi ukupno 3 pesme/pjesme i to mi je bilo vise nego dovoljno za zakljucak) i za to je naravno kriv Tijanic! Nisi znao?

Mislim da je RTS samo medijski pokrovitelj. Oni ne biraju takmičare, niti se zezaju sa proglašenjem pobednika, njihovo je da ture veliki RTS logo i da prenose, i tu im se završava nadležnost. Možda imaju još neku obavezu, ali ovo je glavno.


Kad smo kod toga, nedavno sam gledao neku emisiju o ubacivanju narodnjaka u evroviziju. Sa jedne strane neki se groze, dok drugi smatraju da naš pop jednostavno nije ni do kolena stranim produkcijama i da su narodnjaci možda naša jedina šansa na tom takmičenju. Kakvo je vaše mišljenje o tome? Ja bih svoje mišljenje zadržao za sebe, da ne krenem opet o ritualnom spaljivanju zvezdi Granda nasred Terazija, ironije radi odmah pored česme da se jede što više što je spas blizu, a tako daleko...

#7 vitezkoja

vitezkoja
  • Members
  • 201 posts

Posted 11 March 2006 - 22:17

QUOTE(filipenko @ 11 Mar 2006, 11:51)
Pa u suštini jeste kriv,jer on bira te urednike. E sad, meni je RTS u suštini mnogo bolji nego pod prethodnima, razlika se oseća.
Mislim da je RTS samo medijski pokrovitelj. Oni ne biraju takmičare, niti se zezaju sa proglašenjem pobednika, njihovo je da ture veliki RTS logo i da prenose, i tu im se završava nadležnost. Možda imaju još neku obavezu, ali ovo je glavno.
Kad smo kod toga, nedavno sam gledao neku emisiju o ubacivanju narodnjaka u evroviziju. Sa jedne strane neki se groze, dok drugi smatraju da naš pop jednostavno nije ni do kolena stranim produkcijama i da su narodnjaci možda naša jedina šansa na tom takmičenju. Kakvo je vaše mišljenje o tome? Ja bih svoje mišljenje zadržao za sebe, da ne krenem opet o ritualnom spaljivanju zvezdi Granda nasred Terazija, ironije radi odmah pored česme da se jede što više što je spas blizu, a tako daleko...


Ovo nije trebalo da bude o Tijanicu. Njegovo ime u post je ubaceno vise kao ezoterija. Stvarna tema je bila druga. Ali nije to najvaznije.

Ne mislim da je RTS bolji nego sto je bio. To je TV Bastilja i uvek ce biti to. Pod Tijanicem, Crkvenjakovim, Risticem, Milanovicem, Vucelicem, i onim prvim nesrecnikom, kako mu bese ime - Mitevic bese?... Pa kada spojis sva ta imena, a tebi zaista ne moze da se ne povraca.

RTS je organizator takmicenja. Nacionalne televizije su odgovorni organizatori izbora za nacionalne predstavnike. Tijanic je u tom smislu kao GD postavio Tucakovicku valjda. Ne uzmite za sigurno, ne znam, nisam zbog njih dvoje postavio temu. Bar ne u potpunosti, hehe.. biggrin.gif

Mislim da je blesavo da mi propagiramo narodnjake u Evropi. Mislim da ce nam Crnogorci u tom smislu ove godine biti ozbiljni korektiv, da sve to ne zvuci bas skroz seljacki, kako je Tucakovicka planirala. Oni bar vole da se foliraju da su Evropa. Mi se ni ne trudimo, nama se bas j..e za to.

Edited by vitezkoja, 11 March 2006 - 22:18.


#8 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 12 March 2006 - 00:31

laugh.gif Nisam gledao bolji izbor za p(j)esmu evrovizije u zivotu laugh.gif laugh.gif laugh.gif ....bolje ovi dukljanski pedercici nego "retardirosi"

#9 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 12 March 2006 - 00:34

Какав скандал! Ово је сјајно! laugh.gif

#10 vitezkoja

vitezkoja
  • Members
  • 201 posts

Posted 12 March 2006 - 00:37

QUOTE(Zeka Peka @ 12 Mar 2006, 00:34)
Какав скандал! Ово је сјајно!  laugh.gif

mene kao zapanjuje zasto mi uvek ispadnemo budale. blink.gif

#11 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 12 March 2006 - 00:39

QUOTE(vitezkoja @ 12 Mar 2006, 00:37)
mene kao zapanjuje zasto mi uvek ispadnemo budale.  blink.gif

Као да "наши" нису ништа научили из прошлогодишњег избора. dry.gif

Срамота, у сваком случају.

А ја се још увек ваљам од смеха. laugh.gif

#12 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 12 March 2006 - 00:40

E sad neka mi neko kaze Srbi su primitivni posle ovog glasanja u Sava centru.

#13 mrachni

mrachni
  • Members
  • 35 posts

Posted 12 March 2006 - 00:40

Bruka No name,bez komentara.
Pobegose crnogorci sa bine kao sto hoce iz SCG.

#14 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 12 March 2006 - 00:40

Zna li neko ko je pob(j)edio?Bezimeni su kao oficijalni pobjednici,dok su retardinjosi pevali na kraju(i to na bis) laugh.gif laugh.gif laugh.gif ,majke mi bolji show nisam gledao.

Edited by mandingo, 12 March 2006 - 00:41.


#15 MiddleClass

MiddleClass
  • Members
  • 2,444 posts

Posted 12 March 2006 - 00:41

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!
Ne pamtim kad sam se ovoliko smijao. Dje nas ovi kukavci predstavljaju?!
Sto bi Delije rekle:"Otcepi se!Otcepi se!"