Jump to content


Photo

Germansko vaspitanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#1 Laszlo

Laszlo
  • Banned
  • 209 posts

Posted 11 March 2006 - 18:40

U germanskom vaspitanju bebe se sto je pre moguce stavlaju u odvojene sobe i odbvajaju od roditelja.

Da li je ova praksa ispravna?

#2 Kapetan Kuki

Kapetan Kuki
  • Members
  • 211 posts

Posted 11 March 2006 - 20:27

QUOTE(Laszlo @ 11 Mar 2006, 18:40)
U germanskom vaspitanju bebe se sto je pre moguce stavlaju u odvojene sobe i odbvajaju od roditelja.

Da li je ova praksa ispravna?

Pitaj bebe.

#3 Fernando

Fernando
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 March 2006 - 21:51

Da li su zato onako "hladni"?

#4 Analiza

Analiza
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 15 March 2006 - 07:43

QUOTE(Fernando @ 14 Mar 2006, 22:51)
Da li su zato onako "hladni"?


Ovde je objasnjenje zasto su hladni, i zasto kod nas ima manjeg dela populacije koji su isto takvi (citaj poglavlje o nacistickoj ili centralno evroopskoj autoritarnosti):

http://milosb.users.....yu/analiza.doc

A sto se tice odvajanja beba, verovatno znate da je to veliki stres za bebe, a ljudi ga cine da bi bilo "lakse" majkama, kada se odmaraju od samog stresa porodjaja.

#5 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 15 March 2006 - 19:34

>A sto se tice odvajanja beba, verovatno znate da je to veliki stres za bebe, a ljudi ga cine da bi bilo "lakse" majkama, kada se odmaraju od samog stresa porodjaja.


ajde ne pricaj, a kad ih tuku, onda to nije stres,a? ph34r.gif
ne lupaj vise. puke.gif

#6 Laszlo

Laszlo
  • Banned
  • 209 posts

Posted 15 March 2006 - 21:07

>A sto se tice odvajanja beba, verovatno znate da je to veliki stres za bebe, a ljudi ga >cine da bi bilo "lakse" majkama, kada se odmaraju od samog stresa porodjaja.

mislim na dugorocno odvajanje

#7 Analiza

Analiza
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 16 March 2006 - 07:09

> ajde ne pricaj, a kad ih tuku, onda to nije stres,a?

Stres je sve ono nasta beba, dete ili covek nije u stanju da zrelo odreaguje. A ako zrelo odreaguju, onda im to pomazu da odrastu. Zivot je stres na koji vecina ne reaguje zrelo, i nikada ne odraste, pa zato imas puno infantilnuh ljudi koji imaju i preko 50 godina zivota.

#8 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 March 2006 - 12:58

Moderator, prebacuj ovo na Podforum za Sajkoe. :wicked:

#9 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 16 March 2006 - 13:02

U germanskom vaspitanju bebe se sto je pre moguce stavlaju u odvojene sobe i odbvajaju od roditelja.

Da li je ova praksa ispravna?

<{POST_SNAPBACK}>



mislim na dugorocno odvajanje


ja mislim da nije frka, osim ako soba nije u podrumu i pod kljucem.

#10 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 16 March 2006 - 16:53

nemci hladni? prvi put chujem. :wicked:

#11 Laszlo

Laszlo
  • Banned
  • 209 posts

Posted 17 March 2006 - 20:27

najcesce ih izolouju u sobice sa sagovima da priguse dobro plac. smatraju da se tim stresom i izolacijom formiraju nezavisne samodovoljne i "cvrste" osobe.

naravno, to je laz

#12 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 17 March 2006 - 21:53

najcesce ih izolouju u sobice sa sagovima da priguse dobro plac. smatraju da se tim stresom i izolacijom formiraju nezavisne samodovoljne i "cvrste" osobe.

naravno, to je laz

<{POST_SNAPBACK}>


kakav pristup vaspitnju je po tvom misljenju dobar?

jer meni ni ovaj nas manjak individualizma i preterano vezivanje dece za roditelje (zivot s njima do 30-40 godine, na primer) nije bas neki primer zdravog odnosa.

#13 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 18 March 2006 - 02:11

Leia, malo mi je cudno da ti izgleda podrazumevas da pocetna teza pokretaca ovog topica ima nekakve veze sa realnoscu.

#14 Analiza

Analiza
  • Members
  • 1,851 posts

Posted 18 March 2006 - 03:15

> najcesce ih izolouju u sobice sa sagovima da priguse dobro plac. smatraju da se tim stresom i izolacijom formiraju nezavisne samodovoljne i "cvrste" osobe.

Ako se dete razmazi onda mu je kada poraste stres i ako ga samo popreko pogledas.

Ako hoces coveka sposobnog da zrelo reaguje na stres zivota, onda ga moras suocavati sa stresom od malena, ali na takav nacin da ono taj stres zrelo nadvlada.

#15 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 March 2006 - 06:59

2 Laszlo


U germanskom vaspitanju bebe se sto je pre moguce stavlaju u odvojene sobe i odbvajaju od roditelja.


Pojasni pojam "germansko vaspitanje". U Njemackoj po podacima UNICEF-a postoji 11 baby friendly hospitals, u Austriji 8.


2 Analiza


Ako hoces coveka sposobnog da zrelo reaguje na stres zivota, onda ga moras suocavati sa stresom od malena, ali na takav nacin da ono taj stres zrelo nadvlada.


A to znaci - sto?