Jump to content


Photo

Mulen Ruz


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 09 March 2002 - 00:38

Totalno remek delo, zene da se smeju i da placu, maco - muskarci da spavaju, deca da vriste!!! Nicole Kidman u ulozi zivota.

#2 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 13 March 2002 - 14:13

Priznajem - dremao sam.

#3 copywriter

copywriter
  • Members
  • 166 posts

Posted 16 March 2002 - 15:43

Film je fenomenalan!
Nikada nisam voleo filmove sa pevanjem, jos manje kada pevaju glumci koji to u principu ne znaju, ili ih postujem zbog nekih ranijih radova (McGregor), ali ovo je fantasticno!
Njih dvoje pevaju neke odvratne banalnosti, a meni je lepo. Neponovljivo. Slazem se, Nikol u zivotnoj ulozi.

Because we can.

#4 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 16 March 2002 - 16:21

Sladak filmcic, ali kostimografija me je oborila s nogu...A bogami i Tuluz Lotrek :smile:...

#5 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 19 March 2002 - 21:04

Brilijantno! Pravi mjuzikl, u tradiciji klasicnog holivudskog filma i sa duhovitim citatima.

Cujem da je Buzu trebalo 4 godine da ga snimi. Volela bih da dobije nekog Oskara...jest da je rezimska manifestacija, al' onako, cisto zbog njega!! :smile:

#6 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 19 March 2002 - 21:09

>>Totalno remek delo, zene da se smeju i da placu, maco - muskarci da spavaju...<<

Lun: >>Priznajem - dremao sam<<

:grin:

#7 goldie

goldie
  • Members
  • 9 posts

Posted 21 March 2002 - 15:36

Film je neocekivano super. Ja sam otisla u bioskop iz ciste dosade, nadajuci se da Nikol nece mnogo da me smori, ali su me brzina, scenografija i duhovitost filma odusevili. Prosto neverovatno za dosadne americke filmove.

:grin:

#8 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 21 March 2002 - 17:41

pa u tome i jeste fora - nije americki nego australijska. svezija, nepotrosena kinematografija. uporedite samo rane filmove petera wiera ili brucea beresforda pre nego sto ih je samlela masina sa onime sto su radili kasnije u americi.

#9 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 March 2002 - 21:07

Buz Luhrman vec jeste u "masini koja melje", koju jos zovemo Hollywood i ne mislim da je to onemogucilo njegov kreativni zamah. "Moulin Rouge" se kandiduje za Oskara u nekoliko kategorija kao americki film.

Cinici bi verovatno rekli da su u pitanju samo americke pare, ali to je tek deo istine. Ovo je zaista "najamerickiji" Luhrmanovov film, do kraja odan holivudskoj zanrovskoj estetici, klasican mjuzikl, klasicna melodrama.

#10 daniel

daniel
  • Members
  • 130 posts

Posted 24 March 2002 - 01:29

Australijski kriticari upravo smatraju filmove kao Mulen Ruz napustanjem australijske tematike. Juce se pojavio clanak u The Australian-u koji vrlo negativno govori o "holivudizaciji" australijanske kinematografije. Jedini problem sa australijskom kinematografijom sto u njoj vecinom nema Australije. Primenjuju se u potpunosti americka merila uspeha, a glavno merilo je americka filmska nagrada. Australija upravo histerise na temu sledece nedelje, tj. dodele Oskara. Opet, ne moze se poreci da je Nikol krajnje cool, zar ne :smile: Nije ju slucajno novinar "Danasa" nedavno prozvao "zenskim Demijanom" :smile:

#11 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 10 April 2002 - 01:19

odgledao sam 3/4 filma. opasno me smorio. u zivotu se nisam toliko dosadjivao. neki moji prijateljime smatraju za opasnog pateticara.
moja ocena je da nisam gledao pateticniji film.
mozda ga vadi ona 1/4?
cisto sumnjam.

#12 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 10 April 2002 - 04:21

...mda, sto bi bio jedan od zadataka melodrame, da bude pa recimo "pateticna".

Uopste, kako napraviti mjuzikl, koji je vec stilizovana, nerealisticna forma (ljudi se ne obracaju jedni drugima pevanjem). I kakav je to sadrzaj koji pevanjem ne bi postao "patetican"?

#13 daniel

daniel
  • Members
  • 130 posts

Posted 10 April 2002 - 05:58

luka:
odgledao sam 3/4 filma. opasno me smorio. u zivotu se nisam toliko dosadjivao. neki moji prijateljime smatraju za opasnog pateticara.

Veoma cinican dozivljaj filma od strane osobe koju prijatelji smatraju pateticarem (i to opasnim). Kakvi li su cinici tek ti prijatelji?

#14 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 10 April 2002 - 10:42

"Patos", helenizam, skulpture, i jos ponesto...Zvuci poznato? :smile:

#15 Srne

Srne
  • Members
  • 64 posts

Posted 12 April 2002 - 05:31

Daniel, razocaracu te..uprkos visokim ocekivanjima, zaspala sam za vrijeme filma cak i pored veoma drage osobe :grin: