Jump to content


Photo
- - - - -

Gilmore Girls


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#1 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 01 March 2006 - 10:09

Opis serije sa Pinkovog sajta:
Lorelaj Gilmor, tridesetdvogodišnjakinja, ima veoma blizak odnos s ćerkom Rori pa ljudi koji ih ne poznaju često misle da su sestre. Lorelaj ima čudan odnos s roditeljima, Rori probleme oko uklapanja u školu…Tu su i brojne situacije u odnosima s muškarcima u koje obe upadaju…


I malo suvisliji opis sa Amazona:
A very atypical mother-daughter relationship is at the center of Gilmore Girls, a comedy-drama that immediately set itself apart from the herd with smarter-than-smart dialogue and an endearing mix of whimsical comedy and family drama. Set in the Capra-esque burg of Stars Hollow, where everybody knows everyone and eccentrics abound, Gilmore Girls was less a mother-daughter show and more of a screwball buddy comedy in which the two buddies happened to be parent and child. Pregnant at 16, Lorelai (Lauren Graham) left her rich parents to bring up her daughter Rory (Alexis Bledel) on her own terms; when Rory herself turns 16, Lorelai wants to send her academically gifted daughter to the prestigious Chilton school. The catch is, Lorelai can't afford it on her own, and rather than let Rory go without, the elder Gilmore girl brokers an uneasy truce with her parents (Edward Herrmann and Kelly Bishop), who finally get a chance to bond with their granddaughter while financing her education.

It sounds like a premise potentially fraught with angst and trauma, but in reality Gilmore Girls was one of the freshest, airiest, most enjoyable shows to air on the perpetually melodramatic WB network, critically praised once viewers got hooked on its unique brand of humor. Rory's growing-up adventures, including her acclimation to snooty Chilton and romance with townie dreamboat Dean (Jared Padalecki), gave the show a teen-friendly feel, but Gilmore Girls was anchored in the adult by the luminous Graham, a brilliant comedic leading lady who could turn dramatic on a dime and never break stride. The show's hallmark was its rat-a-tat, whipsmart dialogue, delivered perfectly by Graham and Bledel, as well as a host of wacky supporting characters who would go on to become invaluable cast members.



Serija se emituje na Pinku, nedeljom u 12h (mada uglavnom pocinje u 11:45. A nekad i u 11:00. A nekad i u 10:30. Ustvari, upalite Pink nedeljom cim ustanete, pa kad pocne). Inace serija je trenutno u 6. sezoni (imace i 7. koja ce verovatno biti i poslednja), Pink je jos u I sezoni (stigli do 19 epizode).

#2 tilia

tilia
  • Members
  • 91 posts

Posted 01 March 2006 - 11:46

mene zanima da li ce Pink prikazivati još koju sezonu?
videla sam najavu da počinju Prijatelji od prve epizode od 5.02. u 11-12 sati, a koliko znam to je termin rezervisan za Gilmorice...

EDIT: što promeni avatar bilo baš simpatično :wub:

Edited by tilia, 01 March 2006 - 11:49.


#3 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 01 March 2006 - 12:00

Mislis onaj sa GG? Htela sam da ga vratim (vise mi se svidja od ovog sa Veronicom), ali moram prvo da ga potrazim ponovo.


Pink je otkupio samo I sezonu. Barem je to bila informacija kad su poceli da je emituju, ne znam da li se nesto u medjuvremenu promenilo. Mislim da im je prilicno dobro proslo ovo sto su dosad prikazali, pa bi bilo logicno da nastave da otkupljuju. Ali Pink i logika... ko zna. Evo ja im sad poslah mail s tim pitanjem, ali cisto sumnjam da oni na to odgovaraju.

Edited by Alice, 01 March 2006 - 12:02.


#4 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 01 March 2006 - 23:15

mene zanima da li ce Pink prikazivati još koju sezonu?
videla sam najavu da počinju Prijatelji od prve epizode od 5.02. u 11-12 sati, a koliko znam to je termin rezervisan za Gilmorice...

EDIT: što promeni avatar bilo baš simpatično :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Mislis 05/03 ?

#5 tilia

tilia
  • Members
  • 91 posts

Posted 02 March 2006 - 00:31

da da greška se omakla, u pitanju je mart, tj 5.03.

#6 sunkissed

sunkissed
  • Members
  • 378 posts

Posted 02 March 2006 - 05:19

Meni je bas gotivna serija. Gledala sam je na HRT-u od pola 3. sezone, ali Pinkov termin mi ne odgovara jer uglavnom prespavam seriju ;D Tako gledam kad uhvatim.

#7 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 02 March 2006 - 08:41

Meni je Pinkov termin odgovarao savrseno, a opet sam svake druge nedelje zaboravljala da gledam. Zato sto sve zivo gledam na kompjuteru, pa nemam naviku da uopste palim TV.

Ali sad sam nabavila kompletne Gilmorice na DVD-u tako da sam bas juce popunjalava rupe u gledanju u prvoj sezoni i sad prelazim na drugu.

#8 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 02 March 2006 - 10:51

Ali sad sam nabavila kompletne Gilmorice na DVD-u tako da sam bas juce popunjalava rupe u gledanju u prvoj sezoni i sad prelazim na drugu.

<{POST_SNAPBACK}>

uh, ovaj, moze li se to nekako narezati i podeliti sa nepoznatim osobama sa foruma?
nepoznate osobe sa foruma bi ti bile beskrajno zahvalne :wub:

#9 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 02 March 2006 - 11:05

Stavise nepoznate osobe sa foruma su spremne i cokoladu da ti kupe za ucinjenu uslugu :) ( ofkors i placanje i kupovina CD-a dolaze u obzir :wub: )

#10 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 02 March 2006 - 11:10

Nepoznate osobe - simbol odanosti i zahvalnosti!
Postanite i vi deo tima!
Pridruzhite se odmah nepoznatim osobama.... :wub:

Edited by kayser, 02 March 2006 - 11:10.


#11 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 02 March 2006 - 12:48

Meni je Pinkov termin odgovarao savrseno, a opet sam svake druge nedelje zaboravljala da gledam. Zato sto sve zivo gledam na kompjuteru, pa nemam naviku da uopste palim TV.

Ali sad sam nabavila kompletne Gilmorice na DVD-u tako da sam bas juce popunjalava rupe u gledanju u prvoj sezoni i sad prelazim na drugu.

<{POST_SNAPBACK}>



Rado bih presnimio sebi 2, 3, 4, 5, i sve od 6 sezone. Ako zelis nesto od toga da sherujes sa fanovima, kazi.
Skidati te sezone sa neta je jebeno nezahvalan posao, jer svaka tezi po 7.5GB

poslalji PM za da. placam u zlatu. :wub: :) 0:) :huh: :(

#12 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 02 March 2006 - 14:27

Ali sad sam nabavila kompletne Gilmorice na DVD-u tako da sam bas juce popunjalava rupe u gledanju u prvoj sezoni i sad prelazim na drugu.

<{POST_SNAPBACK}>


Gde? Kako? Wow.

#13 Alice

Alice
  • Members
  • 347 posts

Posted 02 March 2006 - 17:38

Svako koga interesuju DVD-ovi, neka mi se javi na PM, pa cemo se valjda nesto dogovoriti.

A ovde, ima li neko nesto da kaze o samoj seriji? Favorite lik? Favorite line? Anything?

Meni su bili simpaticni Luke, Rory i Paris u ranijim sezonama, ali ne toliko kasnije
Spoiler! --Click here to view--


Ali zato mi je Lorelai zakon, ali ZAKON. Od prve epizode, pa sve do sada. Seriously, Lauren Graham - :wub:.

Evo i par omiljenih quote-a, just to get the ball rollin':

Lorelai: There goes my little girl, off to rule the world!
Rory: Paris will be ruling the world, I will be holding the keys.
Lorelai: Wow, you're pretty, you're smart. Now all you need as a drunken relative behind the scenes embarrassing you with every move they make.
Rory: Will you get on that?
Lorelai: I'm two steps ahead of you.

[Rory se vraca iz posete Wahingtonu i Lorelai je ceka na aerodromu):
Lorelai: Oh, but I got here early and there was nothing to do except feed gummy bears to the bomb-sniffing dogs which, apparently, the United States government frowns upon.
Rory: You got in trouble with the government while you were waiting for me?
Lorelai: Just a little.
Rory: How much is a little?
Lorelai: Learn Russian.

Luke: Very romantic.
Lorelai: Says the man who yelled "Finally!" at the end of Love Story.

#14 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 02 March 2006 - 18:41

Koja smaracka serija...

#15 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 02 March 2006 - 20:44

Odlična serija.