Jump to content


Photo

Dobro veče, ovde Nikola Samardžić.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#16 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 17:57

Veliki pozdrav,

1. Kako protice proces formiranja stranke? Verujem da je to dugotrajan i tezak proces koji se sastoji iz osnivanja bezbroj odbora, mnogo putovanja, pravnih gluposti itd.

2. Dakle, pretpostavljam da ste u poslednjih nekoliko meseci mnogo putovali po Srbiji. Kako je stanje po gradovima u unutrasnjosti (info. za nas koji retko izlazimo  van granica Beograda)?

3. Gde je Goran Petrovic? Posle onog incidenta sa NIN-om, nije vidjen u medijima?

4. Sta je vas iskrena procena u pogledu prelaska cenzusa LDP-a, da li ce to biti moguce, da li je to ostvarivo  (naravno pod uslovom da se raspisu vanredni parlamentarni izbori krajem godine)?

<{POST_SNAPBACK}>





LDP će preći cenzus, ali je isto tako važno da naše ideju postanu prepoznatljiva alternativa svima koji danas vladaju Srbijom isisavajući njene prostale životne sokove. Kao što su naši gradovi, ma kakvi da su, jezgra novog otpora koji je, u trenutku osnivanja, najubedljivije ukazivao na dužinu puta koji je potrebno preći. Da li su musavi i zapušteni, jesu, ali je takav i Beograd kojim danas vlada interesna grupa čiji je face-lifting prozirna maska primordijalnih predatora. Goran Petrović je član LDP, dok su mediji prema LDP-u i njemu lično očigledno zatvoreni, dok su povremeni izlivi tolerancije kompromisi s medijskim standardima koji su obesmišljeni u onom smislu u kojem su malo verodostojne sve naše institucije.

#17 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 17:57

Pozdrav za profesora Samardzica i par pitanja.

1. Da li LDP kao liberalna stranka vise "naginje" prema centru ili levom centru?

2. Da li nam mozete dati nesto vise informacija o Sergeju Petkovicu?

3. Kakav vid kampanje planirate nakon 11. marta i predstavljanja "10 reformi"? Konkretno mislim u kom obliku, da li kao tokom juna prosle godine putem mitinga? :)

4. Da li je Ceda autoritaran lik kao sto ga neki zele predstaviti? Kakav je Vas utisak?

5. Ceda je na HRT-u rekao jednu zanimljivu stvar koju ja nisam najbolje shvatio, a voleo bih kada bi ste mi objasnili. Nesto u smislu kako je mala razlika/udaljenost izmedju pocetne faze nekog ciklusa i zavrsne (tako je nesto rekao, mozda sam lose parafrazirao ali u sustini je to).

6. Da li ce LDP na izbore izaci sa GSS i SDU ili ce ako se proceni da ne treba da se rasipaju glasovi to uciniti i sa 5.oktobrom zajednicki?

:wub:

<{POST_SNAPBACK}>




Danas nije sasvim jasna podela na levicu i desnicu. LDP je leva stranka u odnosu prema vladajućem pseudotradicionanom konzervativizmu, a desna u svojim zahtevima za bržim reformama, i uopšte, prema levom totalitarnom nasleđu. LD stranke su obično stranke centra. Što se tič Čedomirove autoritarnosti, ta pojava u našem karalteru nema toliko veze ni s jednim pojedincem, koliko s karakretom naše politike i naših institucija. On ima malo godina i mnogo iskustva, i jedna i druga činjenica nespojive su sa autoritarnošću koja nema osnove u potrebi da se rukovodi jednom već ogromnom organizacijom kakva je LDP.
Mi imamo jasno definisan odnos s GSS-om i ne postoji bojazan da ćemo nastaviti da radimo na istom poslu. Na predizborne koalicije sigurno će uticati i predizborni uslovi.

#18 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 17:58

Pozdrav g. Samardžiću.

1. Slažete li se sa mojom konstatacijom da je zapravo vrh DS-a taj koji sve vreme vrši najveći pritisak na LDP?

2. Hoće li LDP u doglednoj budućnosti formirati stručne odbore i pomeriti fokus sa Čedomira Jovanovića na rad partije?

3. Radi li LDP išta na popravljanju svoje koalicione kompatibilnosti? Kakav je stav rukovodstva LDP-a o mogućnosti angažmana u smeru jačanja političke povezanosti partije sa udruženjima manjinskih grupa, manjinskih verskih i nacionalnih zajednica, nezavisnih sindikata i dijasporom? Ima li LDP nameru da pokrene pitanja cenzusa i glasanja u dijaspori? Da pojasnim, iako postoji uverenje da je dijaspora nacionalno obojena, verujem da su ljudi koji su napustili Srbiju nakon 90-te potpuno drugačije raspoloženi.

4. Verujete li da je moguće ostvariti nekakav ozbiljniji rezultat u lokalu, naročito u centralnim BG opštinama ako se imaju u vidu činjenice da su Stari grad i Vračar 90-oprocentno glasali za Borisa Tadića? Takođe mislim da je važno napomenuti uz ovo pitanje i visok stepen povezivanja poslovnih krugova i opštinskih vlasti što se najbolje uočava kroz činjenicu da se na atraktivnim lokacijama sa skupljom kvadraturom najčešće vrše zahvati obnavljanja infrastrukture i komunalija.

5. Zbog čega LDP nije nikada poveo akciju ili kampanju utvrđivanja odgovornosti za nezakonito i revanšističko ponašanje Koštuničine vlasti, to jest zlostavljanje ljudi koji su podržavali reforme Đinđićeve Vlade? Nedavno sam čuo od svojih prijateljica koje rade u MPS da je grupa uposlenika Ministarstva koje je aktuelni režim okvalifikovao kao DOS-ovce i izložio najprimitivnijoj torturi osnovalo neku vrstu support group-a kako bi amortizovali posledice psihičkog maltretiranja kojem su svakodnevno izloženi. Mislim da je situacija slična i u drugim institucijama sistema.

6. Nalazite li da se renoviranje Beograda vrši haotično i amaterski bez osvrta na realne potebe građana? Da li bi ste smeli da date predizborno obećanje Beogradu da ćete napraviti metro kao što su to činili N. Bogdanović i mnogi pre njega?

7. Šta je LDP-u važnije u ovom trenutku: omasovljenje ili kvalitet? Kako sam stekao utisak da je prioritet omasovljenje (užurbano formiranje OO), da li je to pokazatelj da su izbori veoma blizu? Hoće li 11. mart doneti nešto što do sada nismo čuli?

8. Možete li biti sigurni da u LDP-u neće biti izopštavanja i marginalizacije onih koji imaju drugačije mišljenje od vrha partije?

9. U kojoj meri je rezultat lokalnih izbora u Smederevu indikativan kada je reč o rastu popularnosti partije. Da podsetim da u Kuli pre nekoliko meseci LDP nije uspeo da pređe cenzus.

10. Kako kohabitirate :wub:  sa R. Ljušićem na Fakultetu? (razumeću ako ne odgovorite)

<{POST_SNAPBACK}>





Uh. Mislim da će definisanje naše politike, koje će uslediti, odgovoriti na većinu Vaših pitanja. Verovatno će beogradska politika bit nazjanimljivija, jer Beograd je najveći izazov. Beogradom je potrebno da upravljaju Beograđani, bez obzira gde su rođeni, budući da danas Beogradom upravljaju oni koji su rođeni u ovom gradu ali kulturno i antropološki pripadaju nekoj drugoj sredini. Pre svega je nužno da se imovina Republike vrati Beogradu kako bi se pokrenule investicije i ostvarili urbanistički planovi koji su u svakom slučaju poželjna alternativa tekućem provizorijumu.
U ovom trenutku, kad Tadić i Koštunica na Nikolićeve uvrede intimno osećaju da se s njima u suštini slažu, teško je razmišljati o koalicionim potencijalima. Oni će nam biti bliži kad budu odlučili da i sami vode politiku istine, kad budu priznali da im srce zatreperi na svaku Nikolićevu pretnju, koju bi i oni, samo da smeju, ponovili.
Radoš Ljušić javno iznosi svoje mišljenje, a naš odnos je, možda i upravo zato, kolegijalan. On nije šikanirao ljude '98-99. to su radili oni koji su sprovodili Šešeljev zakon o Univerzitetu. I ponovo će, čim se ukaže prilika. Na istoriji, to nije bio on.

#19 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 17:58

Da se ubacim sa poslednjim pitanjem do gostovanja:
Kako ocenjujete formiranje Dodikove vlade u RS i da li mislite da je to pocetak jednog novog "Djindjicevog" politickog vremena" kod njih (s obzirom na obecanja) ili jos jedan prazan politicki balon?

<{POST_SNAPBACK}>




Dobro je da Dodik uđe u izborni proces kao premijer. RS mora da se opredeli, da li je za svoju nezavisnost ili za integraciju s Federacijom, i to je svejedno, ali je potrebno da se suštinski odredi prema politici genocida i da izgrađuje efikasne i verodostojne ustanove

#20 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 17:59

Zanima me na koji nacin ce se LDP, u predizbornoj kampanji, braniti od napada na lik i delo Cedomira Jovanovica (zaboravljene afere ce sigurno opet naci svoje mesto u politickoj trci...)? Da konkretno odgovori da li ce taktika biti prosto ignorisanje (sto ce biti izuzetno tesko) ili imaju novu vrstu strategije?
Takodje me zanima da li postoje neki novi ljudi koji bi se aktivno, u narednom periodu, prikljucili LDP?

<{POST_SNAPBACK}>





Videćemo, da li će biti takvih napada, ali će odgovor biti konkretna politika, i efikasnost i masovnost članstva.

#21 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 18:00

Htela bih da vam kazem da je vasa knjiga Istorija Spanije odlicna i da sam izuzetno uzivala citajuci istu.
Hetla bih da vas pitam da li milisite da Srbija ima snage za 5 ciklus  demokratizacije?
Dakle, zanima me da li mislite da je moguce prevazici ovu strasnu apatiju kod gradjana Srbije, koja je, cini mi se, poprimila klinicki oblik, i ponovo krenuti u promene?
Pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>



Hvala. Deo Srbije za to ima snage. Apatija je duševno stanje kitova samoubica.

#22 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 03 March 2006 - 18:25

Pitanje stiglo putem mail-a:

Poštovani gospodine Samardžiću,
Da li vaša stranka radi na formiranju nekih odbora u inostranstvu, konkretno u Nemačkoj. Ovde postoji značajna populacija mladih ljudi koji su još uvek državljani Jugoslavije i koji bi sigurno dali svoj glas za LDP. Koga i gde bih mogao da kontaktiram u vazi učlanjenja u LDP?

Srdačno vas pozdravljam.

Slobodan.

#23 schmee

schmee
  • Members
  • 88 posts

Posted 03 March 2006 - 18:27

sjajno! ovo mi se veoma sviđa, gost se pojavio čitavih sat i po pre početka :wub:

za sad imam samo jedno pitanje koje me doduše dosta muči ... da li će se ldp potruditi da animira apstinente i na koji način? pričao sam sa mnogo ljudi ... i stekao utisak da su njihove čaure toliko jake da mi se čini prosto nemoguće da se one razbiju u nekom većem broju u skorije vreme (par godina) ... osim ako se opet ne desi neka krajnje nenormalna situacija, pa će ljudi morati da počnu da misle o sopstvenom opstanku. hvala u napred za odgovor i sve najbolje!

#24 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 03 March 2006 - 18:31

sjajno! ovo mi se veoma sviđa, gost se pojavio čitavih sat i po pre početka  :wub:

za sad imam samo jedno pitanje koje me doduše dosta muči ... da li će se ldp potruditi da animira apstinente i na koji način? pričao sam sa mnogo ljudi ... i stekao utisak da su njihove čaure toliko jake da mi se čini prosto nemoguće da se one razbiju u nekom većem broju u skorije vreme (par godina) ... osim ako se opet ne desi neka krajnje nenormalna situacija, pa će ljudi morati da počnu da misle o sopstvenom opstanku. hvala u napred za odgovor i sve najbolje!

<{POST_SNAPBACK}>


Gost pije kafu, ipak počinjemo tek u 19h.

#25 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 18:50

Pitanje stiglo putem mail-a:

Poštovani gospodine Samardžiću,
Da li vaša stranka radi na formiranju nekih odbora u inostranstvu, konkretno u Nemačkoj. Ovde postoji značajna populacija mladih ljudi koji su još uvek državljani Jugoslavije i koji bi sigurno dali svoj glas za LDP. Koga i gde bih mogao da kontaktiram u vazi učlanjenja u LDP?

Srdačno vas pozdravljam.

Slobodan.

<{POST_SNAPBACK}>



Ne, LDP nije registrovana u Nemackoj. Mozete se uclaniti na www.cedajovanovic.com. Glasajte za LDP.

#26 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 18:51

Dobro veče, ovde Nikola.

#27 Ivan Car

Ivan Car
  • Members
  • 1,309 posts

Posted 03 March 2006 - 18:52

Kada ce LDP imati svoj official site?

#28 cesaria

cesaria
  • Members
  • 26 posts

Posted 03 March 2006 - 18:52

Super vam je LDP, ali se bojim da će to podeliti i ovo malo demokratski orjentisanih birača. Ni meni se politika DS-a ne svidja, ali kako da se odlučimo izmedju vas koji ste O.K. ali nemate šanse na izborima i velike stranke koja može da postigne dobar rezultat a čija politika nije kao sto je bila?

#29 Judmila

Judmila
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 18:53

Drago mi je sto gost pije kafu i sto je vec odgovorio na postavljena pitanja.
Pa, da dodam jos neko pitanje, jer je gost raspolozen da odgovara.

Kako gledate na angazovanje Gorana Petrovica u LDP?

Pozdrav pripadniku jedine normale politicke opcije (naravno, ukoliko uspete da se izborite za svoje mesto na politickoj sceni Srbije).

#30 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 03 March 2006 - 18:55

sjajno! ovo mi se veoma sviđa, gost se pojavio čitavih sat i po pre početka  :wub:

za sad imam samo jedno pitanje koje me doduše dosta muči ... da li će se ldp potruditi da animira apstinente i na koji način? pričao sam sa mnogo ljudi ... i stekao utisak da su njihove čaure toliko jake da mi se čini prosto nemoguće da se one razbiju u nekom većem broju u skorije vreme (par godina) ... osim ako se opet ne desi neka krajnje nenormalna situacija, pa će ljudi morati da počnu da misle o sopstvenom opstanku. hvala u napred za odgovor i sve najbolje!

<{POST_SNAPBACK}>



Hvala. Nije niska izlaznost problem. Potrebno je da se promeni profil onih koji redovno glasaju. Da se radikalski i dss glasaci razocaraju, a oni ce se razocarati kad se u narednih nekoliko godina budu suocili s politikom obmane koju vode Nikolic i Tadic, posto zakljuce da su upravo oni zrtve takve obmane. I potrebno je misliti na apstinente pre izborne kampanje.