Jump to content

Photo

Poslednji jezik koji ste culi/citali/pricali

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 Mccormac

Mccormac
  • Members
  • 30 posts

Posted 02 March 2006 - 14:44

Ova tema je još jedan od mnogobrojnih dokaza da evrocentrizam ima jako uporište kod nas, skora da njegovog jakog uticaja nismo ni svesni...ali valjda je to normalno u ovoj zemlji i u skladu sa ovdašnjim društveno-političkim stremljenjima... :wub: :) :huh: :( 0:)

japanski...čitao neke materijale za magistarski

#17 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 02 March 2006 - 23:54

English again.

#18 bodolino

bodolino
  • Members
  • 1,032 posts

Posted 03 March 2006 - 01:27

french

i nesto googlala pa se borila s ceskim

#19 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 March 2006 - 01:36

uhhh, neke vesti na kabilskom (berberskom). red - khkhdzhkhdzh, red - vavavava. finski i madjarski su cista poezija i sinonim za milozvuk.

#20 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 03 March 2006 - 01:39

hopelandic

(slušao Sigur Ros, 3 albuma zaredom)

#21 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 May 2006 - 09:15

jutros mi je trebalo cca 15 minuta da provalim da je u izvesnom razgovoru u mojoj neposrednoj blizini rec o nemackom <kakvih sve tu dijalekata ima! huh.gif >

#22 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 May 2006 - 07:29

Poljski na kablovskoj, uletele neke reklame.

#23 jela73

jela73
  • Members
  • 322 posts

Posted 15 May 2006 - 12:15

English
http://www.englishmo....uk/normans.htm

#24 anti

anti
  • Members
  • 417 posts

Posted 23 May 2006 - 01:08

schwiiizerdüüütsch... za one koji ne znadu: zbirni naziv za sve varijante svajcarskog dijalekta.

#25 aleksjazzy

aleksjazzy
  • Members
  • 16 posts

Posted 01 June 2006 - 07:25

CAJUN(ACADIAN) - u Subotu 27-og maja, Rue Saint Louis u Nju Orleansu. Dva matorca, tipicni americki farmeri. Bio sam iznenadjen jer je retkost naci ljude koji koriste taj jezik svakodnevno.

engleski cujem i govotim svaki dan, ponekad spanski. Na internetu redovno citam slovenacku "Mladinu"

#26 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 01 June 2006 - 09:37

QUOTE(aleksjazzy @ 1 Jun 2006, 08:25)
CAJUN(ACADIAN) - u Subotu 27-og maja, Rue Saint Louis u Nju Orleansu. Dva matorca, tipicni americki farmeri. Bio sam iznenadjen jer je retkost naci ljude koji koriste taj jezik svakodnevno.

engleski cujem i govotim svaki dan, ponekad spanski. Na internetu redovno citam slovenacku "Mladinu"

E, prvi put cujem za taj jezik, bas zanimljivo.
http://en.wikipedia....ki/Cajun_French rolleyes.gif

#27 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 01 June 2006 - 10:53

E, prvi put cujem za taj jezik, bas zanimljivo.

Potrudi se pa iskopaj i njihovu muziku. Neverovatno, ultranazalno iskustvo.

#28 aleksjazzy

aleksjazzy
  • Members
  • 16 posts

Posted 02 June 2006 - 00:21

QUOTE(vasudeva418 @ 1 Jun 2006, 05:53)
Potrudi se pa iskopaj i njihovu muziku. Neverovatno, ultranazalno iskustvo.

Mislim, ja sam slusao cajun radio i cajun muziku uzivo hiljadu puta, jer zivim na jugu (i obozavam ga), ali sam uvek mislio da je to samo ocuvanje tradicije u anglofonskom moru, i vise sam to shvatao kao, eto foru. Mada sam cuo od ljudi da jos ima dosta porodica narocito oko Lafayette county i juznije sto govore cajun french. Cak mi je profesor statistike koji je cajun (Patrick Gerard) pominjao je da se u njegovoj kuci uvek pricao cajun, mada opet imam gomilu cajun prijatelja koji ne znaju da beknu taj jezik (a prezivaju se Dubien, LeBlanc, Lavigne, Dubisson...). Medjutim ne secam se da sam ikada do prosle subote cuo da ga neko bas koristi u govoru. Dva starija coveka(farmeri ili ribari-shrimperi) su se motali oko restorana Antoine's (koji je zatvoren, ali vlasnik tu ima office jer drzi jos par restorana u NO) prvo su medjusobno pricali cajun, a onda su upitali(na engleskom) jednog koji je izasao iz restorana, za vlasnika. Ako ikada dodjete u Big Easy obavezno idite u Mulates, tipican cajun restoran, bar sa cajun muzikom. Klopa je najbolja na svetu.Tu sam proveo mnoge veceri slusajuci pesme na tom jeziku.
Inace to subotnje jutro sam sa svojom voljenom zenom isao na NAJBOLJI NA SVETU brunch, nase omiljeno mesto "Court of two sisters" (koje su takodje bile French/Creole). Vrhunska klopa, lecenje mamurluka sa mimozom(sampanjac+squeezed orange juice), bastica i dva jazz banda sviraju u jutro rano pa sve do posle podne....i tako se to sve zbilo (znam da iskacem iz teme ali morao sam da se nastavim). mellow.gif

Edited by aleksjazzy, 02 June 2006 - 00:30.

#29 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 03 July 2006 - 12:49

Italijanski :-)

#30 ProudToBeAlbanian

ProudToBeAlbanian
  • Members
  • 10 posts

Posted 11 July 2006 - 08:32

Arapski u Dubai

Edited by ProudToBeAlbanian, 11 July 2006 - 08:33.