Jump to content


Photo

Mogu li Srbi i Hrvati zajedno?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
264 replies to this topic

#256 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 23 June 2002 - 00:38

Henry Chinaski:
Molio bih za pojasnjenje kako bi se ovo iz drugog dela recenice izvelo a da se ne kosi sa prvim delom iste? Da li ovo znaci da drzava ima pravo da meni ogranici pravo da se volim, druzim itd sa nekim iz Hrvatske? Ako da, ovo ima ime i zavrsava se na "izam". Ili znaci da je drzava neki zivi organizam (kako je veliki broj ljudi ovde i shvata, a koji je iznad bilo kog pojedinca) a da sam ja samo jedna njegova nebitna celija i moram da sledim onu "kud svi Turci tu i ludi Mujo"? Ako da, posto bi se takvoj drzavi fuckalo za mene kao pojedinca(a tako je i bilo u prethodnom periodu i to drasticno), i meni bi se fuckalo za takvu drzavu i smatrao bih da imam puno pravo da joj naskodim kako god mogu.

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2002-06-22 16:30 ]</font>


Pojasnjenje:
Prvo ja uopste ne razumem kako si ti zakljucio da bi drzava mogla tebi da zabrani da se sa bilo kim druzis.Spoljna politika drzave je jedno a tvoj privatni zivot(gde spada druzenje ) nesto sasvim drugo.Znaci ako je saradnja sa nekom drzavom na politickom nivou minimalna nevidim kako to tebi onemogucava da siris svoja prijateljstva.Moj stav je da nam saradnja ili nedaj Boze neka integracija nije potrebna.Drzava nema pravo da tebi ogranici slobodu kretanja,govora,pa i ljubavi s kim god ti hoces ,ali ima pravo da stavi do znanja doticnoj drzavi da nam je do saradnje sa njima stalo kao i do saradnje sa St.Kitty i Nevis..Ako ovo odgovara bilo kojoj od tvojih formulacija raznih -izama ja to prihvatam.Sto se tice formi organizacije drzave to je vec druga tema i o njoj bi mogli nasiroko da raspravljamo,pa i o ovoj koju si ti naveo a koju je kod nas forsirao Ljotic.
Licno smatram da svaki pojedinac mora imati ujedno i prava i obaveze,tako da ukoliko ne ispunjava obaveze koje su normalne u demokratskim kapitalistickim zemljama nemoze ocekivati ni da ima ista prava kao onaj koji ih revnosno ispunjava.Dakle postovanje izmedju pojedinca i drzave mora biti uzajamno.Posto je sada moderno citirati amerikance,podsetio bih te sta je rekao njihov najomiljeniji predsednik (koga su sami ubili;zivot je ironija, sta ces)J.F.K:
``Ne pitaj sta drzava moze da uradi za tebe ,vec sta ti mozes da uradis za drzavu``
Toliko za sad,nadam se da je pojasnjenje bilo korisno.Pozdrav....

Nonick-Nemoj da se osetis povredjeno ali ja stvarno neznam kako da ti odgovorim na ono sto si ti napisao.Dragi??cokoladice?itchy&scratchy?
Mozda da pokusas da sredis tu konfuziju(nadam se da si obavljao neki drugi posao dok si ovo gore pisao,samo tako mogu da razumem toliku odsutnost smisla u onome sto sam procitao)
pa da onda pocne nesto sto bi licilo na dijalog.Ovako .....

#257 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 23 June 2002 - 01:26

Dobro, prihvatam kao odgovor, mada se sa istim ne slazem (u principu, ko sam pa ja da prihvatam ili ne prihvatam neciji odgovor), ali Boze moj, kol'ko ljudi - tol'ko cudi. Malo je megalomanski i ksenofobican (do saradnje sa njima nam je stalo kao do saradnje sa St.Kitty i Nevis; jedina razlika je u par hiljada ne km nego milja), ali je ipak suvisao odgovor. Sto se tice Amera, nije to sad moderno citirati Amere, vec je uvek* i bilo. Dok Srbende nisu preuzeli posao. Sto se mene tice, ja za ovu drzavu cinih koliko mogu, davah primere, a i svoje dete tako vaspitavam, ali, gluvom zboriti zna se sta je. Zato cu ja moje dete uputiti da istu napusti, kad mu vreme dodje. I, jes' rece Ameri (bez ulazenja u to ko je ubio J.F.K-a). Pa ono, ima i ono drugo "The tree of liberty must be refreshed from time to time with the blood of patriots and tyrants" - Thomas Jefferson SMC. A ja kako vidim nista od toga se ovde dogodilo nije (ni iz misli JFK-a a ni iz misli TJ-a), pa nam se zato razni Gosponi Sto Svojevremeno Nosahu Belo Odelo cere u lice sa "prozora u svet". Jebo ja takav svet ako ga predstavljaju Mirko i Slavko. Takav svet ne zasluzuje nista drugo do sudbine dinosaura. Sreca da se moja braca "Srbi" u tom svetu nista ne pitaju. Da je po njihovom, jos od '99 bi mi (ako bi do sada uopste bilo "nas" ) uzivali u nuklearnoj zimi. No dobro, bice bolje i to ovako "i ti ces (brate Srbine) ovo da radis, samo sutra" :wink:

*uvek = od 1945

#258 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 23 June 2002 - 18:17

Radovane, naravno da razumes sta sam napisao... nisam ni imao sumnje da ces imati poteskoca shvatiti. Zato me i cudi tvoj odgovor koji nisi ni dao (nisam ni trazio), jer ti svoje nacisticke ideje (zid izmedju razlicitih nacija-kao metafora) ni samom sebi ne priznajes. Ignorises ih, ne primecujes ili ih samo uzimas sa lakocom? Da li plasiras slicne ideje verbalno i u javnosti, sa drugovima ili sa porodicom? Ili mozda samo u raznim internet forumima? Jer ne mogu da zamislim naprimer da odes na neki javni skup i pocnes: kako bi bilo da sazidamo zid izmedju hrvata i nas, znate ovo je samo metafora...itd. Da ne kazem da ima mogucnosti da na tom skupu ima drugih nacija pa i hrvata.

Ako zid i prodje :smile: ovo sigurno nece:

>>Dozvolicu sebi da parafraziram Djenerala Nedica : I dalje ce srpkinje radjati mondijaliste i zrtve koje uvek i rado prastaju ,a hrvatice samo hrvate i za 50 godina ajd` jovo nanovo! " <<

Ovo nema nigde :smile:
Da si ne daj boze politicar/javna licnost ova izjava bi bila u novinama sutradan u svakoj civilizovanoj zemlji.

Ako i tvoji postovi imaju i ponesto po meni normalnog za diskusiju, tvoje predrasude (koje negiras) su enormne pa bi bilo da pricam zidu kako je i Lun primetio.

pozdrav Radovane!

#259 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 24 June 2002 - 00:13

Henry- to sto kazes da ces da ces da uputis dete da sto pre ode odavde po meni je krajnje tuzno i pogresno(umesto da se dosadasnje izbeglice i emigranti vracaju ti ces uticati na stvaranje novih) ali da me krivo ne shvatis to je samo tvoja stvar i ja sam zastupnik one teze da niko nema pravo da se mesa roditeljima u vaspitanje njihove dece.Za razliku od tebe (gle cuda ) ja mislim da je uvek bilo onih koji su spremni da se posvete borbi za napredak drzave i njenu slobodu pa da za nju poloze i zivot.
Medjutim nasa zemlja je od 1944 pod jednim te istim diktatorskim i represivnim rezimom(zasto ovaj novi polako ali sigurno pocinje da mi lice na prethodni? )tako da je stanje u njoj bilo ocajno i nepodnosljivo.Otpora je uvek bilo ,ali promene u glavama zaplasenog naroda bile su spore i nedovoljne.Ali ako je resenje da se u teskim situacijama umesto beskompromisne borbe podvije rep i ode negde drugde gde su se drugi vec izborili da ti dodjes na gotovo( i zbog toga ce o tebi imati veoma visoko misljenje)onda razmisli kada bi svi tako uradili na sta bi svet licio?
P.S. Ne spominji Mirka i Slavka u negativnom kontekstu jer ce te neki ovdasnji postovaoci tekovina Nob-e a koji su te do sada uvazavali staviti na crnu listu :smile:

Nonick-sta reci?
Covek uopste nezeli da prica samnom a konstantno mi se obraca?
Nacisticke ideje ?
Uf,zaboravih ,da neki ovde one koji se ne slazu sa njihovim misljenjem po dobrom starom obicaju njihovih ucitelja iz komiteta
kvalifikuju najpogrdnijim nazivima.
Svoje ideje uvek plasiram slobodno,iza njih stojim i nisam od onih koji osecaju da su ovde u vecini pa onda vredjaju i izvrcu ruglu ideoloske protivnike da bi dokazali svoju nekakvu politicku korektnost.O zidu necu vise a ono sto ti nije jasno mozes da potrazis na prethodnoj strani ako nisi pazljivo citao,mada mislim da ipak jesi i da pripadas onoj drugoj grupi koja jednostavno ne zeli da shvati.Sto se Djenerala Nedica tice skroz mi je jasna tvoja mrznja prema njemu jer si tako ucio ceo zivot iz komunistickih pamfleta koji su ti ocigledno bili jedino stivo(e ovo je vec stvarno tuzno).Njegova izjava koju je dao jednom brdjaninu i komunistickom antihristu koji ga je isledjivao bila je:``Od danas ce srpkinje radjati komuniste,a hrvatice samo hrvate i za 50 godina ajd jovo nanovo``(Ni ne pokusavaj da shvatis ovo sam napisao zbog drugih).I dok ja citiram Djenrala ti citiras Luna sto je sasvim prirodno i logicno.
Sto se dalje diskusije s ` tobom tice (iako je verovatno uzaludna,jer si ideoloski zatrovan) ja kao covek koji nije iskljuciv nemam nista protiv.Ukoliko ti imas kao sto kazes ,jednostavno prestani da me spominjes i da mi se obracas i eto reeeseenja!
Nesto sam zaboravio ....
A da Pozdrav!

#260 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 24 June 2002 - 03:33

Radovane, slazem se sa tobom. Ni ja ne razumem tebe ni ti mene.

P.S. inace "ideoloski" nisam "zatrovan", a Nedica ne mrzim jer ne znam nista o njemu. Nisam bio na casu.

#261 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 24 June 2002 - 05:21

Mnogo mi poznat nesto ovaj stil ?!
Posebno mi se svidja onaj deo o posveti na borbutu za napredovanjete na drzavutu i njenutu slobodutu (misli se na drzavinu slobodu, ne piscevu licno) kao i o neophodnosti polaganja zivota za istu.
I ono o ideoloskim razlikama - ja bih ih pre nazvao civilizacijskim.
Pozdrav

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-06-24 06:39 ]

#262 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 24 June 2002 - 09:46

Bas ce pa mene neko slusati kad odraste, ja samo mogu da je od malena uputim kroz razne price gde je bolje, pa neka odluci sama. Drzava meni nista ne znaci. Jedino sto sam dobio od toga sto zivim ovde je konstantno maltretiranje i ponizavanje celog zivota i ic mi se ne svidja ideja da tako zivi i moje dete kasnije, kao sto ce ocigledno biti. Ti koji se posvete "zadatku" napredovanja drzave, ovde na kraju dobiju sipak, tako je bilo i bice. Ovde i inace svi dobijaju sipak, i sirotinja i "ugledni gradjani" samo ovi drugi to ne znaju. Sipak ovde ne dobijaju lopovi, mufljuzi, lazovi, prevaranti, nasilnici (dobijaju i oni, kako rekoh, ali ne znaju)... i oni se time ponose. Dok je bio Milosevic drzala me nada da ce po njegovom padu koji je jednom morao da se dogodi sve doci na svoje mesto. A ono vidis, nije a prosle su skoro dve godine (sasvim dovoljno da se bar vidi smer kojim se ide). Ni politicki ni ovako. Ocigledno je da ovde ne postoji politicka volja da se postojece stanje izmeni (i dalje se prave dilovi sa "ljudima" iz bivse vlasti, a sto je jos vaznije sa sumnjivo obogacenim sljamom koji je i delom kriv za postojece stanje), a niti postoji volje i svest u narodu, a sto je jos bitnije, u "narodnim vodjama" tj ljudima na visokim polozajima koji nemaju toliko veze sa politikom. U vezi poslednjeg, par primera. Ne vidim da neko brani Telekomu da uvede ugovore za neogranicen pristup Netu za recimo 25 EUR mesecno ili collect call, ne vidim da neko brani EPS-u da pocnu da se ponasaju kao servis gradjana i da u slucajevima u kojim su gradjani zaglavljeni kao u Procesu ne priznaju svoje greske, ne vidim da neko brani javnim sluzbama da im sluzbenici budu ljubazni prema strankama, ne vidim da neko brani bankama da se ozbiljno bave bankarstvom (na primer, da uvedu recimo za studente mogucnost dobijanja kreditne kartice bez depozita ili za gradjane mogucnost dobijanja cekova na osnovu depozita ili dobijanje kredita na osnovu zalaganja nekretnina)...i jos milion stvari koje bi pokazale ozbiljno tretiranje gradjanina kao partnera, a ne samo kao bokserskog dzaka. Sve ovo nema veze sa politikom. Jednostavno, ovde si kriv sto si ziv. Sve sto obican posten covek ovde moze da ocekuje je konstantno ponizavanje, maltretiranje, sirotinja i beznjadje. Postoje nacini da se i obican covek koji ima platu 300 DM u proseku oseca kako tako zadovoljno, a neki od njih su gore, da se oseca kao neko prema kome se odnosi sa postovanjem. Tako je bilo (sto je opste poznato, ne samo za vreme Titovih komunista ili prethodnih...fasista, sta li su vec bili, vec i pre WWII) i tako ce biti jos dugo, dugo. Pretpostavljam da je to ovde endemski psihicki poremecaj. To (nasilnicki mentalitet naroda koji je uvek bio, kao i nadmen i prezriv odnos onoga ko dobije bar malo vlasti, kako on to shvata, pocev od onih sto naplacuju struju i vodu pa do direktora najmocnijih firmi, prema drugim gradjanima) nece izmeniti nikakav DOS, SPO niti bilo ko drugi. Takve promene treba da dodju "odozdo" , iz tzv "baze" to jest naroda (sto se nece desiti), a samo inicirane odozgo (sto ce se mozda i desiti).

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2002-06-24 11:11 ]

#263 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 24 June 2002 - 10:19

Gresis Henry. Ne dolaze te stvari "iz baze" sto bi rekao Bane Ivkovic. Drzava moze cudo da uradi samo ako zelela da se potrudi. A, morace, ma koliko se i ovi sada trudili da nas ubede da ce i oni vecno da vladaju kao i prethodnici (mlad je Ceda J.) "to june nece da ih mune". Kada se malo ustale izbori i pocnu vlasti da se smenjuju doci i do toga. Ipak se ne radi o vekovima, mnogo toga moze da se uradi i za nekoliko godina.

#264 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 24 June 2002 - 10:59

Nisam ni znao da su MONDIJALISTI identicni sa
KOMUNISTIMA. Ali eto,covek uci ,od pametnih,dok je ziv. Ili je taj "Djeneral " Nedic rekao nesta drugo ili mu je to,ili jedno od tog dvoga,citat????????

#265 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 24 June 2002 - 11:40

nikcevm:

Drzava moze cudo da uradi samo ako zelela da se potrudi.


Moze, ali ako se u tome preteruje, to onda prelazi u "izam". Dzabe ce drzava uredjivati nesto ako se to ne "hvata" u narodu. A ako se na silu uredjuje, onda tu idu Goli Otoci i slicno (sto za ovaj narod i nije tako lose sredstvo kad se vec sam ne krsti). To treba raditi diskretno, npr kao sto Djoka Bus trci trku da da primer kako treba odrzavati kondiciju i takve stvari. Ali se treba i sa najgorim rusiteljeima obracunavati na nacin na koji se sa njima obracunava svuda. I sada postoje zakoni kojima je stosta uredjeno, pa se uglavnom ne postuju, cak se shvataju kao nesto cemu se treba po svaku cenu odupreti. Na primer vezano za zagadjivanje okoline, uznemiravanje javnosti kao i narusavanje javnog reda i mira i slicno. Niti se postuju, a niti ih neko sprovodi. Nismo valjda ja ili ti duzni da radimo posao policije i raznih inspekcija, da ispravljamo svaku krivu Drinu u ovoj drzavi, pa da na primer idem ulicama i (kao sto su neki radili u Titinoj Jugoslaviji i u tome uzivali) cinkam svakoga ko se ne ponasa kao treba, tj drzi u radnji robu sa isteklim rokom trajanja, maltretira okolinu muzikom iz kafica, da cekam sa foto aparatom svakoga ko baca smece na ulicu ili u prirodu i tako to. Radio ovo ili ne radio, isto ti je. Neko treba valjda da bude svestan, ako ima malo ljudskog u njemu, da ne prodaje sokove za decu sa isteklim rokom trajanja ili brzu hranu koja 'ajde sto je losa za organizam, ali u kojoj ako je recimo pljeskavica, 40% je "meso" a ostalo soja ili hleb.. Tu drzavni aparat ne pomaze. Drzao sam i ja "privatno" , pa me bilo sramota ako nesto nije kako treba. Ali ja sam jedan, a njih je mnogo. Kako neko bese pisao, ne mozes senku ispraviti ako je izvor senke kriv. Ovo ti je bila i ostala 1984 uzivo. Ili jos bolje Proces.