Jump to content


Photo

Naj kucni ljubimac


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

Poll: Koji vam je najzanimljiviji kucni ljubimac? (44 member(s) have cast votes)

Koji vam je najzanimljiviji kucni ljubimac?

  1. Ribice (6 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  2. Kornjaca (4 votes [9.09%])

    Percentage of vote: 9.09%

  3. Hrcak (leming, morsko prase) (7 votes [15.91%])

    Percentage of vote: 15.91%

  4. Mis (2 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  5. Zmija (1 votes [2.27%])

    Percentage of vote: 2.27%

  6. Papagaj (9 votes [20.45%])

    Percentage of vote: 20.45%

  7. Kanarinac (ili neka druga pticica) (2 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  8. Pauk (2 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  9. Guster (gekon) (6 votes [13.64%])

    Percentage of vote: 13.64%

  10. Nesto drugo (5 votes [11.36%])

    Percentage of vote: 11.36%

Vote Guests cannot vote

#1 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 21 February 2006 - 00:36

Pitanje moze da bude i sta imate od sitnih ljubimaca, ili sta biste voleli da imate. Prosle nedelje mi je uginuo lemming. zvala se stella ... :wub: sad hocu da kupim hrcka ... u svakom slucaju, glasao sam za glodare ... 3. opcija! i interesuje me da li je neko imao slucajeve da su mu zivotinjice dobile bebe? ili ima neko ko bas uzgaja?

#2 cune

cune
  • Members
  • 107 posts

Posted 21 February 2006 - 08:43

Imao sam papagaje i ribice (afrcke ciklide), uspeo sam neke i da razmnozim ali sam ih prodao kada sam menjao stan. Sada imam na poslu akvarijum, doduse nesto manji ali isto sa "afrkancima" - jos su mali, ali ako uspem da ih razmnozim saljem fotke :wub:

#3 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 22 February 2006 - 15:47

Pitanje moze da bude i sta imate od sitnih ljubimaca, ili sta biste voleli da imate. Prosle nedelje mi je uginuo lemming. zvala se stella ...  :wub: sad hocu da kupim hrcka ... u svakom slucaju, glasao sam za glodare ... 3. opcija! i interesuje me da li je neko imao slucajeve da su mu zivotinjice dobile bebe? ili ima neko ko bas uzgaja?

<{POST_SNAPBACK}>

Ladno... A meni je jutros uginulo morsko prase. Poziveo je 5 godina, jbg. (ne znam da li je to puno ili malo)

I ja sam glasao za tu opciju 3. Samo sto ne zive dugo, nazalost... :)

#4 jela73

jela73
  • Members
  • 322 posts

Posted 26 February 2006 - 14:40

Imamo zebice, papige, 4 akvarijuma (od kojih najveci skoro 400l vode), macku, tri psa....neko misli da je previse, ali mi (muz i ja) naprosto volimo zivotinje.

#5 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 27 February 2006 - 18:22

Trenutno, zbog mačke ne mogu ništa drugo da držim u kući. Glasao sam za hrčka-morsko prase opciju. Od životinja sa spiska imao sam Hrčka Gligorija, par morskih prasića (!?) koji se nisu parili tokom 5 godina života, šumsku kornjaču, 3 puta nimfe, zebe. Van spiska, u kući su bili vučjak, mačke 2 puta, zec, veverica i jež. Neko duže, neko kraće. Veverica je rodila dva veverića ali ih nije nikada dotakla. Uginuli su posle dva dana. Rekli su mi da je to zbog toga što je bila u zatvorenom. Posle sam je pustio iz kaveza kod "Cvijete Zuzorić". Bio je lep osećaj gledati je kako juri ka drvetu. Gligorije je bio najveće zadovoljstvo. Spavao mi je u džepu od košulje. Neverovatno zabavna životinja. Preporučujem je svima iako joj je život kratak :wub: , oko tri godine.

#6 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 27 February 2006 - 19:23

Kod mene je bilo svega.Od hrcka Gedze koji je ziveo neke tri i po godine i jos nekih koji na zalost nisu poziveli mnogo,do morskih prasica,kolrnjaca,ribica i zeba.Bila su cak i dva zeca.Od glodara su ipak najpreporucljivije cincile koje mogu ziveti i do 20 godina iako im treba jako puno nege zbog izuzetne osetljivosti.Trenutno mi je brojno stanje na 3 psa i 4 macke.Iako su sve te sitne zivotinje preslatke vise ih nikada ne bih drzala jer se uzasno vezes za njih a zive mnogo kratko.By the way kako izgleda lemming?

#7 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 28 February 2006 - 15:26

ovo je bio moj lemming po imenu stella. uginula je pre 2 nedelje! :wub:

Posted Image

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 28 February 2006 - 19:43

ne znam shto ljudi uopshte uzimaju glodare kad tako kratko zive.

#9 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 28 February 2006 - 21:08

zato sto su umiljati, lovely kad ih vidis kako trckaraju po sobi, kad se umivaju ...

#10 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 01 March 2006 - 00:18

Ma preslatki su ali je stvarno muka kada se vezes a oni bas brzo uginu.Mada po toj logici ne bi trebalo drzati nijednu zivotinju sa zivotnim vekom kracim od 50 godina.Ipak sve vreme koje se provede sa njima puno znaci.

#11 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 01 March 2006 - 23:09

a, s obzirom da je puno vas drzalo glodare ... da li vam se desilo da su se nekada muzjak i zenka potukli?? i da li ste ikada imali mladunce??

#12 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 29 March 2006 - 16:56

Mom prvom hrcku je zenka dosla glave unsure.gif

Tako ga je potkacila da je zavrsio na veterinarskom, i nije poziveo jos dugo, nekih dva dana mozda. (kod glodara nema nesto mnogo lecenja ako je ozbiljna povreda)... sad.gif

Edited by st.maurice, 29 March 2006 - 16:56.


#13 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 29 March 2006 - 18:37

Za rodjendan sam pre cetiri godine dobio kornjacu.
Toliko me je odusevila da sam joj kupio i decka
u roku od mesec dana. I eno ih sad u svom prostranom
terarijumu, veselo se svadjaju oko najosvetljenijeg mesta.
Jako su dobri ljubimci, samo ih je neophodno pravilno odrzavati
i to ne toliko zbog njih, koliko zbog vas - zbog smrada i zbog
salmonele koja parazitira ponekad na njima.

#14 jela73

jela73
  • Members
  • 322 posts

Posted 30 March 2006 - 20:38

Nama su ukradena pre dva dana dva psa- cujem da je sada to unosan posao- kradja pedigriranih mladih pasa i njihova preprodaja:-(. Treceg psa-oranz-belog bretonca (inace mog ljubimca) su ostavili-ima 11,5 godina i poluslep je, pa su ga lopovi zaobisli.

#15 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 31 March 2006 - 16:40

QUOTE(jela73 @ 30 Mar 2006, 21:38)
Nama su ukradena pre dva dana dva psa- cujem da je sada to unosan posao- kradja pedigriranih mladih pasa i njihova preprodaja:-(. Treceg psa-oranz-belog bretonca (inace mog ljubimca) su ostavili-ima 11,5 godina i poluslep je, pa su ga lopovi zaobisli.


Aiiii... ohmy.gif

A ja Shi-tzu-a od nepune tri godine, redovno ostavljam vezanog ispred prodavnice/apoteke i sl.

Skoro sam je ostavio ispred Maxi-ja i po izlasku je umalo zaboravio... unsure.gif

Sva sreća lajala je... rolleyes.gif