Jump to content


Photo

Jel' ablendujete


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

Poll: Da upozorite one koji vam dolaze u susret? (94 member(s) have cast votes)

Da upozorite one koji vam dolaze u susret?

  1. Da, uvek (66 votes [70.21%])

    Percentage of vote: 70.21%

  2. Ponekad (17 votes [18.09%])

    Percentage of vote: 18.09%

  3. Nikad (11 votes [11.70%])

    Percentage of vote: 11.70%

Vote Guests cannot vote

#31 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 21 February 2006 - 13:31

Cuo sam da u Australiji (mada licno nisam - na srecu - doziveo takvo nesto) postoji avio-osmatranje saobracaja, tj. da te snime iz aviona kad prekoracujes brzinu. Ne znam da li je to istina, znam samo da sam prvi put kad sam cuo za to vozio sve gledajuci u nebesa, tako bivajuci vecom opasnoscu za sebe i druge nego da sam vozio 200 km/h... :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


u Americi na nekim autoputevima koriste helikoptere za to.... :)

Posted Image

#32 ozzy

ozzy
  • Members
  • 1,785 posts

Posted 21 February 2006 - 19:38

Nikad. Ne vidim nijedan razlog zasto bih to radio.

#33 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 21 February 2006 - 19:58

Nikad. Ne vidim nijedan razlog zasto bih to radio.

<{POST_SNAPBACK}>

E, onda bravo. :wub: Verovatno i nikada nisi prekrsio nijedno ogranicenje brzine, je l da?

#34 ozzy

ozzy
  • Members
  • 1,785 posts

Posted 21 February 2006 - 21:21

Naravno da jesam, ali sam za to dobio i kaznu.

Edited by ozzy, 21 February 2006 - 21:21.


#35 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 21 February 2006 - 22:44

Naravno da jesam, ali sam za to dobio i kaznu.

<{POST_SNAPBACK}>

sta, i niko ti nije ablendovao!
koje picke*!
:)


2 eoten:
ma ok je, pogresno sam te razumeo.
[& kakve bre zveri sa 200ks!? to sad ima pod haubom svaki malo bolji porodicni dizel. :wub:]




____________________________
*disclaimer: rec iskoriscena kao prikladan opis karaktera.

#36 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 21 February 2006 - 23:55

Naravno da jesam, ali sam za to dobio i kaznu.

<{POST_SNAPBACK}>

U cemu si, pretpostavljam, beskrajno uzivao, te samim tim ni ne vidis potrebu da nekoga upozoris da moze isto da mu se desi. :wub:

#37 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 22 February 2006 - 00:15

U cemu si, pretpostavljam, beskrajno uzivao, te samim tim ni ne vidis potrebu da nekoga upozoris da moze isto da mu se desi.  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


A postoji, priznaces, mogucnost da neko stvarno prebrzo vozi i svojom voznjom ugrozava i tvoj i zivote drugih ucesnika u saobracaju. Zasto bi nekom takvom cinio uslugu da majstor uspori samo kroz kontrolu i dalje nastavi da vozi tako kako je vozio? Ispada da je strasnije kad neko mora da plati formalnu kaznu (i tu smo svi "braca", ispomazemo se i imamo razumevanja), nego kad neko rizikuje rizikuje i svoju i tudje glave?

#38 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 22 February 2006 - 00:47

A postoji, priznaces, mogucnost da neko stvarno prebrzo vozi i svojom voznjom ugrozava i tvoj i zivote drugih ucesnika u saobracaju. Zasto bi nekom takvom cinio uslugu da majstor uspori samo kroz kontrolu i dalje nastavi da vozi tako kako je vozio? Ispada da je strasnije kad neko mora da plati formalnu kaznu (i tu smo svi "braca", ispomazemo se i imamo razumevanja), nego kad neko rizikuje rizikuje i svoju i tudje glave?

<{POST_SNAPBACK}>

Ta mogucnost svakako postoji, ali ne vidim razliku izmedju 'tvoje' i 'moje' varijante. Neko ko vozi kao manijak ce nastaviti isto tako da vozi, bez obzira da li ce usporiti posto sam mu ja aMblendovao i nece platiti kaznu ili ce platiti kaznu kada ga zaustave. U oba slucaja cim prodje patrolu, nastavice da divlja. BTW, da ne bude zabune: nisam pobornik neke sumanute voznje, svoj stav zasnivam na iskustvu sa puteva u SiCG, gde su ogranicenja uglavnom postavljena van pameti i sluze samo za drkanje i maltretiranje.

edit: progutao slovo.

Edited by Grunf, 22 February 2006 - 00:48.


#39 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 22 February 2006 - 08:35

Desilo mi se jednom, negde oko Topole... Vozim ~90, nailazi auto iz suprotnog pravca i ablenduje mi... Ja prikocim malo, smanjim na 60, mimoilazim se sa automobilom koji mi ablendovao kad ono, pandurski 206...

Kilometar dalje, cika u plavom uslikava..

#40 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 February 2006 - 11:15

Da, redovito. I obozavam to. :wub:

#41 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 22 February 2006 - 11:34

Ta mogucnost svakako postoji, ali ne vidim razliku izmedju 'tvoje' i 'moje' varijante. Neko ko vozi kao manijak ce nastaviti isto tako da vozi, bez obzira da li ce usporiti posto sam mu ja aMblendovao i nece platiti kaznu ili ce platiti kaznu kada ga zaustave. U oba slucaja cim prodje patrolu, nastavice da divlja. BTW, da ne bude zabune: nisam pobornik neke sumanute voznje, svoj stav zasnivam na iskustvu sa puteva u SiCG, gde su ogranicenja uglavnom postavljena van pameti i sluze samo za drkanje i maltretiranje.


Naravno da ce neko sumanut nastaviti da divlja, ali zasto bih ga postedeo jos i opaljivanja po dzepu?

Pored toga, pod neodgovornom voznjom ja licno ne vidim samo tipa koji se ushljiskao lozom i vozi 180km/h na putu gde je dozvoljeno 50; to moze biti i bakica koja vozi brze neki krsh koji je prosao tehnicki pregled tako sto se tutnulo 20e majstoru u ruku ili zato sto je deonica puta tako losa da nije problem izgubiti kontrolu nad vozilom ako se vozi nesto brze. Mislim, razumem ja da smo mi Srbi svi od reda Sene, Prostovi i Sumaheri za volanom, ali sranja se ipak desavaju svakodnevno i to ne samo pijanim i sumanutim vozacima i to je fakt.

#42 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 22 February 2006 - 11:43

Da.

#43 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 22 February 2006 - 14:40

Naravno da ce neko sumanut nastaviti da divlja, ali zasto bih ga postedeo jos i  opaljivanja po dzepu?

<{POST_SNAPBACK}>

You got a point there :wub: Samo, imam utisak da ti i ja pricamo o razlicitim situacijama. Ja mislim da je ok upozoriti ljude koji nemaju zivaca da voze, recimo, 60km/h na otvorenom ravnom putu kroz neku pustaru (a mnogo je ovde takvih sumanutih ogranicenja), pa voze nekih 70-80km/h.

#44 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 22 February 2006 - 14:50

You got a point there :wub: Samo, imam utisak da ti i ja pricamo o razlicitim situacijama. Ja mislim da je ok upozoriti ljude koji nemaju zivaca da voze, recimo, 60km/h na otvorenom ravnom putu kroz neku pustaru (a mnogo je ovde takvih sumanutih ogranicenja), pa voze nekih 70-80km/h.


Da nisu sva ogranicenja brzine skroz smislena, tu se slazem; nekada cak i zaborave da uklone znakove koji su bili postavljeni prilikom opravke puta i slicno. Medjutim, pocetno pitanje je ipak bilo generalno, a ne za te neke specijalne slucajeve kada je znak idiotski postavljen. Kako si kazu da svuda aMblenduju, ispada da su prakticno sva ogranicenja brzne postavljana pod uticajem LSD-a :)

P.S.
Vrlo cesto je malo teze oceniti nepodredno pre aMblendovanja da li onaj ko ti dolazi u susret vozi +15 ili +40km/h i da li je za volanom kreten ili covek prosto smoren ogranicenjem.

#45 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 22 February 2006 - 15:37

ogranicenja brzne postavljana pod uticajem LSD-a :)

<{POST_SNAPBACK}>

:wub: Jbt, sad sam zamislio nekog matorog profu sa saobracajnog koji se uradio LSDijem i postavlja ogranicenja tako razvaljen. 0:)