Jump to content


Photo

Solidarnost sa bratskim Beloruskim narodom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
406 replies to this topic

#16 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 16 February 2006 - 14:11

Ako Belorusima zasmeta Lukašenko, skinuće ga sami i bez nadobudnih izvoznika liberalizma.

<{POST_SNAPBACK}>


Jel' ko sto su i Srbi skinuli Slobu?????? Sami? :wub:

#17 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 February 2006 - 14:19

SPS i dalje vlada zemljom, a mi smo u svinjcu kojem se ne nazire kraj.
Sloba je u zatvoru, a i mi...izem ti revoluciju.
Hvala vam na takvoj revoluciji!

#18 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 February 2006 - 14:33

Imaš pravo, totalno beznadežna (i NEPISMENA) peticija.
Lukašenko ima 80% podrške gradjana, prema najnovijim anketama, a država Belorusija ove godine beleži najveći privredni rast u Evropi.

<{POST_SNAPBACK}>


da, i milošević je imao sve vreme 80-90% podrške građana i sve vreme je beležio izuzetne ekonomske i privredne retzultate, a pod genijem mirkom marjanovićem je proizvodnja porasla i 50%, izvoz nikad bolji, ma šta da ti kažem, raj na zemlji. a posle dođoše izdajnici i sve pokvariše :wub:

#19 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 16 February 2006 - 14:38

Nije to nista komplikovano. Mislim, naravno, na Belorusiju. Kad se steknu uslovi (citaj: jos par stotina miliona dolara "pomoci za razvoj demokratije") ima i Lukasenko ce da ide...

#20 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 February 2006 - 14:55

Nisam se navrzao na tebe, ako to misliš - izvini...

Nego: poznavao sam gomilu otporaša koji su ušli u priču čista srca. I smatram da su kompletno, stopostotno izmanipulisani.

I da ukinem ovaj lični ton: verujem da su tvoje akcije bona fide usmerene ka boljitku Belorusa. Ako sam ostavio drugačiji utisak, izvinjavam se iskreno i duboko.
.......
Verovatno misliš da sam partijiski orijentisan, i da sam kompleksiran zbog nedostatka nekih bednih politikantskih satisfakcija na ličnom planu.

<{POST_SNAPBACK}>

Izvinjenje prihvaceno. Ne volim kad me stavljaju u kos tih "otporasa".
(Inace - bio sam aktivan u osnivanju, povukao se kad je ideja pocela sa "obnarodovanjem", pomagao im tu i tamo kasnije - GOTV kampanja i treninzi sa Slovacima, upravo. Razduzio se sa svim izvestajima, kljucevima i lovom u periodu izmedju 24. sept. i 5. okt. 2000. Bolelo me je za zasluge!)
Prihvatam i to za licni ton. Ti si mi stvorio utisak - napisao sam post pre 20dana i ti si mi se obratio sa "Mogao bi nesto da kresnes" (svasta), sledece obracanje ti je bilo ovo.
Ne interesuje me da li si politicki orjentisan, zvao sam prijatelja koji "visi" ovde na forumu da pitam zasto si se ti navrzao na mene i on mi je rekao "Nemam pojma, ok je lik generalno, i politicki, mislim da je neki ligas." Nebitno, samo trazio uzrok za tvoj napad, i sam sam non-partizan :wub:

Međutim:
Demokratija se ne uči na seminarima, čoveče - demokratija nije marketinška igra!
Demokratija se ne može uterivati spolja, ne može se uvoziti i izvoziti.
Kao u Ukrajini? Samo je napravljen totalni svinjac: da bi se skinuo proruski element doveden je čovek koji se ponosi skinhedsima u svojoj stranci. Prvi premijer bila je ženturača koja se vozi u zlatnom Boingu, i koja je sa svojih deset, sve noseći buriće sa gorivom, zaradila 5.000.000.000. dolara.

Ne, ne možeš da pomogneš. Ne na taj način. Ne preko interneta, ne kroz prozor mini busa, ne u konferencijskim salama, ne na treninzima. Moraš živeti u nekoj zemlji da bi je razumeo.

E ovde se vec delimicno slazemo.
Ok su ti predhodni primeri za Irak (for the record: odbio sam super honorar), Arabiju i Paragvaj, potpuno druge kulture i problematike i ne treba da se mesamo ali svi mi ovde u regionu imamo slicne probleme. A moj savet ti je ne idealizuj demokratiju - RETKO GDE SE ONA USPOSTAVLJA DEMOKRATSKIM METODAMA (mislim, svaka cast Gandiju ali ipak on je samo film 0:) ) I IMA NAS KOJI VERUJEMO U NJU KAO U CILJ, A NE KAO U SREDSTVO :)
Jos je redje, da ne kazem nemoguce, da prva politicka garnitura posle one autoritarne, bude demokratska. Po Cercilu je cak potrebno bar 3 generacije.

#21 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 16 February 2006 - 15:13

I IMA NAS KOJI VERUJEMO U NJU KAO U CILJ, A NE KAO U SREDSTVO :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


A svi znamo da "cilj opravdava sredstvo, narocito ako je plemenit" (korektan/potpun citat)... Je@i ga, to je ok jedino sto pritom masa ljudi popije po bubrezima, glavi, 'metar ispod zemlje' i/ili nesto slicno misleci naivno da su bash oni ta 'treca generacija'.

#22 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 16 February 2006 - 15:21

Ako Belorusima zasmeta Lukašenko, skinuće ga sami i bez nadobudnih izvoznika liberalizma.

<{POST_SNAPBACK}>



otprilike kao sto su Srbi skinuli sami Milosevica kada im je zasmetao B)

mda, skidanje sa vlasti je slicno striptizu, uvek se skine ali nikad na isti nacin jer to nije interesantno a cim je predvidljivo nije izvodljivo :wub:

Edited by Pontijak, 16 February 2006 - 15:35.


#23 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 16 February 2006 - 16:13

Jaso, predlazem ti da se onda preselis u Pinsk, Svir ili Mogilov kad je tako dobro. Posetio sam proslog proleca kolhoz u Sviru, i ponovo su prebacili normu!

Lukasenko je sitni diktator u najgorem smislu te reci.

<{POST_SNAPBACK}>


Ili u Gomelj gde je Cernobil navise ozracio :wub:


Juscenko, Rusi...

<{POST_SNAPBACK}>


Juscenka je vecina naroda Ukrajine i htela za predsednika. Podela na izborima je bila po nacionalnoj liniji, Ukrajinci za Juscenka, Rusi za Kucminog kandidata Viktora (ne mogu da se setim prezimena. Tamo su bili potrebni samo posteni izbori nikakav spinning da bi Juscenko dobio. Nesto slicno kao kod nas sa slobom, manjinska podrska + manipulacije = vecinska vlast.

U svakom slucaju, tada je u Ukrajini Viktor pobedio na izborima :).

#24 Jasa Tomic

Jasa Tomic
  • Banned
  • 319 posts

Posted 16 February 2006 - 16:49

Hmm, ovaj Zajcev mnogo obrazovan tip. :wub:

Ja sam isao 2001 tamo da radim na profilu jednog opozicionog predsednickog kandidata, sa do jaja razradjenim cover up-om

<{POST_SNAPBACK}>

:) 0:)

Elem, Belorusija ima duplo jaču ekonomiju od Srbije u ovom momentu, i Srbija u narednih 10 godina neće dostići sadašnji beloruski stepen razvoja.

Serbia and Montenegro
http://www.cia.gov/c...ok/geos/yi.html
Belarus
http://www.cia.gov/c...ok/geos/bo.html

GDP (purchasing power parity):
Serbia and Montenegro $26.27 billion (2004 est.)
Belarus $70.5 billion (2004 est.)

Zato je idiotski porediti nesposobnog Miloševića koji je kriminalizovao Srbiju i upropastio srpsku privredu, ( Npr. dok su ljudi gladovali, njegov sin Marko gradio "Bambilend" ... itd. ) sa beloruskim režimom. Belorusija je uredjena i napredna država.

#25 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 16 February 2006 - 17:05

Viktora (ne mogu da se setim prezimena.

<{POST_SNAPBACK}>

Янукович :wub:

#26 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 February 2006 - 17:21

Hmm, ovaj Zajcev mnogo obrazovan tip. :)
0:)  :huh:

Elem, Belorusija ima duplo jaču ekonomiju od Srbije u ovom momentu, i Srbija u narednih 10 godina neće dostići sadašnji beloruski stepen razvoja.

Zato je idiotski porediti nesposobnog Miloševića koji je kriminalizovao Srbiju i  upropastio srpsku privredu, ( Npr. dok su ljudi gladovali, njegov sin Marko gradio "Bambilend" ... itd. ) sa beloruskim režimom. Belorusija je uredjena i napredna država.

<{POST_SNAPBACK}>

Dragi Jado Tomicu,
ne mozes ti da ih boldujes koliko ona mogu da budu velika u tvojim ocima :wub:

Inace ti zelim da se sto pre preselis u ovaj raj od zemlje ili bar da na gajbi imas uredjenost o koju njima pripisujes.
Jedine 3 razlika izmedju Belorusije sad i SMradove Srbije su:
1. Kilometraza do Moskve
2. Posedovanje nuklearnog arsenala
3. Broj ratova koje su vodili u poslednjih 15tak godina

#27 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 16 February 2006 - 18:10

Nije u pitanju izvoz demokratije već pomoć ljudima koji već imaju oformljenu svest o najvažnijim političkim pitanjima da svoje stavove prezentuju tako da oni postanu većinski. A to se radi kampanjama.

I da se spreči krađa glasova kada to manjinsko mišljenje postane većinsko.

A u Srbiji su stranci obučavali ljude ne da govore o demokratiji, evropskoj uniji, ljudskim pravima, već o načinima plasiranja poruka koje su bile s tim u vezi.

I naravno, da obuče ljude da na biračkim mestima ne dozvole da 734 albanca u Drenici glasaju svi redom za Sloba. :wub:

I to je uspelo. Kako su se stvari dalje odvijale je za ovu priču manje bitno. To dalje zavisi mnogo više od nas samih.

#28 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 February 2006 - 20:08

Ili u Gomelj gde je Cernobil navise ozracio :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


Ovo uopšte nije smešno

#29 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 16 February 2006 - 21:28

I sta kazes druze Joco, boli njega arhimandrit za demonstracije. Ljubi ga cika, pa to isto ko Sloba i Sadam.

#30 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 16 February 2006 - 21:38

Hmm, ovaj Zajcev mnogo obrazovan tip. :wub:
:)  0:)

Elem, Belorusija ima duplo jaču ekonomiju od Srbije u ovom momentu, i Srbija u narednih 10 godina neće dostići sadašnji beloruski stepen razvoja.

Serbia and Montenegro
http://www.cia.gov/c...ok/geos/yi.html
Belarus
http://www.cia.gov/c...ok/geos/bo.html

GDP (purchasing power parity):
Serbia and Montenegro $26.27 billion (2004 est.)
Belarus $70.5 billion (2004 est.)

Zato je idiotski porediti nesposobnog Miloševića koji je kriminalizovao Srbiju i  upropastio srpsku privredu, ( Npr. dok su ljudi gladovali, njegov sin Marko gradio "Bambilend" ... itd. ) sa beloruskim režimom. Belorusija je uredjena i napredna država.

<{POST_SNAPBACK}>



Ovo je veoma problematicno. Po podacima svetske banke GNI 2004 godine po Atlas metodi je za Srbiju i Crnu Goru 2620 $ a za Belorusiju 2120 $!

Dakle tvoja tvrdnja da Belorusija ima dvaput jacu privrede od Srbije ne stoji!

Edited by Posmatrac, 16 February 2006 - 21:40.