Jump to content


Photo

Nova isporuka !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#16 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 01 March 2002 - 16:51

ROBERTSON: SFOR CE DOCI PO VAS | 15:11 | Izvor: B92  
 
Brisel -- “Poceli smo novu operaciju, baziranu na informacijama koje smo u cetvrtak prikupili i to pokazuje da cemo bez prekida slediti svaki trag dok posao ne bude obavljen i dok Radovan Karadzic ne bude u Hagu, izjavio je u petak generalni sekretar NATO Dzordz Robertson. On je bivsem lideru bosanskih Srba porucio: "Jednog dana, bilo to sutra, sledece nedelje ili sledeceg meseca, SFOR ce doci po vas. Jedini nacin da lov bude prekinut jeste da se predate. Zato se predajte sada ili cete biti privedeni pravdi", rekao je Roberston.  


Da li ovo treba da razumemo kao najavu sezone bezočnog maltertiranja naroda u delovima RS gde se navodno krije Karadžić?

#17 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 01 March 2002 - 16:52

Zasto se npr. Karadzic ne bi predao da taj narod ne bi bio maltertiran?

#18 desni

desni
  • Members
  • 258 posts

Posted 01 March 2002 - 17:10

to PWwhatever

Gluposti zaslijepljenih pojedinaca ponekad stvarno nemaju granica.
Ako stvarno nisu u stanju da vidis sta je pogresno u tome sto SFOR maltretira ljude, onda mi jedino preostaje da ti pozelim da ti i tvoja porodica sto prije imate bliski kontakt sa istima.

#19 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 01 March 2002 - 18:12

Desni, da pitam ja ponovo sta vi postizete sa tim inacenjem?

Jel' vama jasno da sila boga ne moli?

I da bilo koja policija/vojska, kad zakuca na vrata a niko ne otvara, provaljuje unutra? Sto izigravate velikomucenike, pri cemu samo vi i vasa imovina strada?

Nemate nista od toga; oni ce uhvatiti njega, ili ce ga ubiti. Razlika je sto to moze milom ili silom da prodje, a na vase prkosenje niko se nece sazaliti. Niko.

I da ga RS policija preda, onda SFOR ne bi imao izgovora za ovakve akcije; ovako ispada, kao da ih vi izazivate.

#20 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 01 March 2002 - 18:20

Desni:
"..Ako stvarno nisu u stanju da vidis sta je pogresno u tome sto SFOR maltretira ljude.."
___________________

Izvini, a koja to policija (bolje reci za ovakve slucajeve specijalne jedinice), prvo kuca, pa pita dal' sme da udje i pogleda ima li oruzja slucajno, inace im je jako zao sto uznemiravaju? Svi to rade, i nasi, naravno. Bas njega briga za tvoja ili moja vrata i prozore. Ne znam kako je u Bosni ali znam kako je u Mitrovici i okolini. A to mu dodje na isto. Vazno je sacuvati nerve i zastiti koliko se moze ukucane od traume. Hebes prozore i vrata.

#21 desni

desni
  • Members
  • 258 posts

Posted 01 March 2002 - 20:09

Niti se ja inatem, niti sta dobijam ili gubim sa SFOR-ovim postupcima. SFOR-ovo je da hvata "ratne zlocince" a ne da maltretira neduzne ljude.
Za one koji "..ne znaju kako je u Bosni..", a opet pisu komentare sta bi trebalo da se radi i kako da se ponasuju ljudi u Bosni jedino sto mogu da preporucim da se prethodno informisu.
SFOR-ovo bahato i kabadahijsko (ovo jednog lijepog 'bosanskog' izraza) ponasanje, ne samo u ovom slucaju, je dodijalo svima pa cak i Muslimanima.
Ovoga puta niko nije nastradao osim nekoliko razbijenih vrata, prozora i sl. Medjutim, ja sam siguran da ce prije ili kasnije neko nastradati(kao sto se vec i desavalo prilikom slicnih SFOR-ovih akcija a i prilikom mnogih drugih nevezanih za hvatanje ratnih zlocinca), zato sto se recimo tusirao pa nije "na vrijeme" otvorio vrata ili zato sto je izgledao sumnjivo ili je jednostavno bio na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme.
Ne znam kako samo mozete da odobravate ovakve postupke i da se jos povrh svega branite nekakvim izvitoperenim pragmatizmom.

#22 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 01 March 2002 - 20:21

Desni, probaj da odgovoris gastarbajteru na njegovo pitanje.

#23 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 01 March 2002 - 20:28

desni:
"...Za one koji "..ne znaju kako je u Bosni..", a opet pisu komentare sta bi trebalo da se radi i kako da se ponasuju ljudi u Bosni jedino sto mogu da preporucim da se prethodno informisu..."
_____________________________________
Kao da nisi pazljivo procitao sta sam napisao: "Ne znam kako je u Bosni ali znam kako je u Mitrovici i okolini. A to mu dodje na isto."
Prema tome, da se ispravim, sad znam i kako je u Bosni. Ne znam da li je neko stradao tamo u tim njihovim akcijama ali u Mitrovici i okolini jesu (mislim na srpske delove), ima i poginulih i ranjenih i invalida. Ja to ne odobravam, samo kazem da se to radi i da to svi rade. A oni koji su pokusavali da se junace, najgore su prosli. A to su pretezno mladi, srednjoskolci, sto je najzalosnije. Primeri koje navodis su standardna sema i losa sreca onoga ko se zadesio u kupatilu. U Mitrovici to rade najcesce nocu, mozes zamisliti sta se desava sa malom decom. Na zalost tako biva.Mislim da smo se sad razumeli.