Jump to content


Photo
- - - - -

Zene su losiji vozaci od muskaraca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
576 replies to this topic

Poll: Jesu li? (322 member(s) have cast votes)

Jesu li?

  1. Jesu (101 votes [33.55%])

    Percentage of vote: 33.55%

  2. Ja im nikad ne bih dao(la) volan u ruke (23 votes [7.64%])

    Percentage of vote: 7.64%

  3. Nisu (29 votes [9.63%])

    Percentage of vote: 9.63%

  4. Nema pravila (77 votes [25.58%])

    Percentage of vote: 25.58%

  5. Muskarci su losiji (8 votes [2.66%])

    Percentage of vote: 2.66%

  6. Zene su ljepsi vozaci (63 votes [20.93%])

    Percentage of vote: 20.93%

Vote Guests cannot vote

#31 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 13 February 2006 - 11:49

ta jasno je to za naslov, nego kazem da je takav stav jedna od brojnih bezveznih predrasuda (a cini mi se da je to bilo pitanje)

#32 ingglick

ingglick
  • Members
  • 931 posts

Posted 13 February 2006 - 11:57

Pa, statisticki su verovatno zene 'bolji' vozaci. Mene vrlo cesto nervira sto je, iz mog iskustva, vecini zena pojam 'drug na drumu' potpuna nepoznanica.

Za 10 godina svakodnevne voznje po Bg-u mi se nikada nije desilo da me zenski vozac pusti da se ukljucim iz poprecne ulice (ili da skrenem u poprecnu ulicu) ako nemam prednost, a ona stoji pred raskrnicom i sasvim je izvesno da nece proci na prvo zeleno.
Ne secam se da sam video zenu za volanom koja se setila da NE udje u raskrnicu (da ne bi zatvorila prolaz ljudima koji dolaze iz poprecne ulice) ako vidi da nece proci na prvo zeleno. Veliki broj zena ima nezgodan obicaj da se na autoputu ubaci u levu traku sa mocnih 80km/h, i da ne pokazuje ni najmanju zelju da se skloni, iako amblendujes kao lud. Susret sa zenom vozacem u dvosmernoj ulici koja je preuska da se mimoidju dva auta je tek divota...

<{POST_SNAPBACK}>


Ustedeo si mi 10-tak minuta. :wub:

#33 pikli

pikli
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 13 February 2006 - 12:14

Pikli
A mene je moj instruktor naucio da vozim dobro, a ne da vozim kao muskarci, posto ima muskaraca koji voze kao majmuni.

<{POST_SNAPBACK}>

Da ima muškaraca koji voze gore nego majmuni

ali sam ja sestru i devojku naučio da ne menjau brzinu na 5000 obrtaja, da puštaju ljude, da se guraju, da gledaju levo ili desno kad se prestrojavaju, da obilaze.......

s parkiranjem u rikverc se još uvek bore ali cenim da je to zbog ženske precepcije prostora

da sumiram
Komotno mogu da legnem pozadi i spavam kad neka od njih vozi i da lepo sanjam :wub:

#34 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 13 February 2006 - 12:55

ženske precepcije prostora

<{POST_SNAPBACK}>

:wub:

#35 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 13 February 2006 - 13:25

Sto se mog vozackog iskustva tice - mogu samo da kazem da su muskarci vrlo prepotentni u voznji. Evo dogadjaj od pre par dana. Ulica ima dva trake u jednom pravcu pa ostrvo pa dve trake za suprotan smer. E tip je ladno upalio sva 4 zmigavca i ostavio kola dok on trkne skroz preko (preko ostrva i traka za suprotan smer) do kioska da kupi nesto. To sto je guzva i sto on stvara jos veci haos - nema veze. Sad ce on, samo da kupi nesto a i gde se svima nama zuri. Jedno 500m dalje tip dao desni zmigavac i stoji u desnoj traci. Njemu je isto odgovaralo da tu stane i nekog saceka. A to sto svi autobusi i trole koji idu tom desnom trakom moraju sada da se uguravaju u kolonu u levoj traci i sto nastaje opsti haos - nema veze. Njemu tako odgovara.

Ovo su samo dva primera a kako svaki dan vozim kola, neprekidno se susrecem sa razno raznim glupostima. Ne kazem da zene ne prave gluposti - ponekad me sramota kad vidim sta je neki zenski-vozac uradio. Ali daleko bezobrazniji su muskarci. A inace verujem da se vecina muskih vozaca pita cemu uopste sluzi pokazivanje zmigavca kada se prelazi iz trake u traku.

Ako je negde ogranicenje 40, pa valjda je to sa razlogom i ne vidim zasto mora da se vozi 80. Boravila sam jedno vreme u Austriji i Nemackoj. I moje iskustvo govori da su mnogo mirniji vozaci od nas ovde.

A sto se parkiranja tice to je zaista teze zenama nego muskarcima, ali to ima prvenstveno veze sa osecajem u prostoru. Ali se i to da uvezbati.

#36 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 13 February 2006 - 13:49

Pikli

ali sam ja sestru i devojku naučio da ne menjau brzinu na 5000 obrtaja, da puštaju ljude, da se guraju, da gledaju levo ili desno kad se prestrojavaju, da obilaze.......


Sve o cemu pricas su osnove voznje koje treba znati (i zna) svaki vozac, neovisno o spolu. Osim guranja, koje smatram cistim bezobrazlukom i strahovito me iritira to bezrazlozno *urcenje; u pravu si- to je tipican muski nacin voznje tipa "imam muda".


s parkiranjem u rikverc se još uvek bore ali cenim da je to zbog ženske precepcije prostora


Ne znam posjeduju li zene generalno smanjenu sposobnost percepcije, ali samo vjezba, vjezba. Da - vjezbom se takve stvari dovedu do savrsenstva.
Parkiram u rikverc, sprijeda, bocno, gdje god treba, neki dan sam se uvukla u misju rupu iz cistog kaprica :wub: , a uopce nisam mogla otvoriti vrata.
Osnovna greska koju mozda zene(i ne samo zene) rade: nauce parkirati na nacin koji im odgovara i koji je laksi i na tome ostanu. Medjutim kad zivis u vecem gradu, gdje je svaki pokusaj parkiranja maltene borba za opstanak, onda naucis i sve finese vezane uz parkiranje.

#37 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 13 February 2006 - 13:53

2 Eneja



A inace verujem da se vecina muskih vozaca pita cemu uopste sluzi pokazivanje zmigavca kada se prelazi iz trake u traku.


Tipican balkanski mentalitet. Svi primjeri koje si navela nemaju veze s dobrom voznjom, vec s nekulturom voznje.
U pravu si, takvo ponasanje ces u Austriji i Njemackoj rijetko sresti.

#38 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 13 February 2006 - 13:55

...

Edited by Grunf, 13 February 2006 - 14:12.


#39 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 13 February 2006 - 14:06

:wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Dzaba se mrstis. Zene se zaista teze snalaze u prostoru, dok npr. imaju nesto sire vidno polje od muskaraca. Na Discovery kanalu je bila emisija u kojoj je izveden zanimljiv ekspreminet. U raznim uslovima su uporedjivali zenske i muske vozace. U svemu su bili vise-manje izjednaceni, osim u sledecem zadatku: cetiri zene, cetiri muskarca, dva auta. Obema ekipama su dali mapu i rekli kako se zove gradic do koga treba da dodju. Muskarci su stigli sat i nesto pre zena :) Ako se dobro secam, neki profesor je pricao da zene nemaju sposobnost da mapu okrenu u glavi, vec moraju da je fizicki okrenu u pravcu voznje.

Sto se mog vozackog iskustva tice - mogu samo da kazem da su muskarci vrlo prepotentni u voznji. Evo dogadjaj od pre par dana. Ulica ima dva trake u jednom pravcu pa ostrvo pa dve trake za suprotan smer. E tip je ladno upalio sva 4 zmigavca i ostavio kola dok on trkne skroz preko (preko ostrva i traka za suprotan smer) do kioska da kupi nesto. To sto je guzva i sto on stvara jos veci haos - nema veze. Sad ce on, samo da kupi nesto a i gde se svima nama zuri. Jedno 500m dalje tip dao desni zmigavac i stoji u desnoj traci. Njemu je isto odgovaralo da tu stane i nekog saceka. A to sto svi autobusi i trole koji idu tom desnom trakom moraju sada da se uguravaju u kolonu u levoj traci i sto nastaje opsti haos - nema veze. Njemu tako odgovara.

Ovo nema veze sa temom. Potpuno iste stvari rade i zene, u istoj meri.

Ako je negde ogranicenje 40, pa valjda je to sa razlogom i ne vidim zasto mora da se vozi 80.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa, najcesce su takva ogranicenja bez ikakvog smislenog razloga (pricam o otvorenom putu, ne gradskoj voznji).

#40 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 13 February 2006 - 14:09

dupli post

Edited by Grunf, 13 February 2006 - 14:11.


#41 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 13 February 2006 - 20:14

Ako je negde ogranicenje 40, pa valjda je to sa razlogom i ne vidim zasto mora da se vozi 80. Boravila sam jedno vreme u Austriji i Nemackoj. I moje iskustvo govori da su mnogo mirniji vozaci od nas ovde.


<{POST_SNAPBACK}>


Da al' ako u gradu imas zeleni talas 60 a neko vozi 30 zato sto je u gradu ogranicenje 40... sta onda?

#42 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 13 February 2006 - 20:19

Moja bivsa, cura zavrsila flautu, u stanju da sredi orkestar pod konac, od 20 piskala zna koji svira fals a potpuno ali potpuno nesposobna da cuje motor u kolima.
Morao sam da je natjeram da greda obrtometar svake 2 sekunde.

Malo se popravila posle prvog unistenog motora.

#43 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 13 February 2006 - 21:34

Moja bivsa, cura zavrsila flautu, u stanju da sredi orkestar pod konac, od 20 piskala zna koji svira fals a potpuno ali potpuno nesposobna da cuje motor u kolima.
Morao sam da je natjeram da greda obrtometar svake 2 sekunde.

Malo se popravila posle prvog unistenog motora.

<{POST_SNAPBACK}>


:wub:

Onda tvoja cura ima problem sa sluhom (mozda ne cuje dobro pojedine zvukove), a ne s voznjom.



Da al' ako u gradu imas zeleni talas 60 a neko vozi 30 zato sto je u gradu ogranicenje 40... sta onda?



Taj neko ne mora biti nuzno zena. Ima i muskih puzeva. :)

Edited by Ziza, 13 February 2006 - 21:37.


#44 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 13 February 2006 - 22:01

U raznim uslovima su uporedjivali zenske i muske vozace. U svemu su bili vise-manje izjednaceni, osim u sledecem zadatku: cetiri zene, cetiri muskarca, dva auta. Obema ekipama su dali mapu i rekli kako se zove gradic do koga treba da dodju. Muskarci su stigli sat i nesto pre zena :) Ako se dobro secam, neki profesor je pricao da zene nemaju sposobnost da mapu okrenu u glavi, vec moraju da je fizicki okrenu u pravcu voznje.

<{POST_SNAPBACK}>


a i uzorak od po 4 komaTa je narocito impozantan u svojoj uverljivosti :wub:

edit: no edit, predomislih se 0:) (nesto htela da dodam)

Edited by Leia, 13 February 2006 - 22:05.


#45 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 13 February 2006 - 22:34

ja se ne bih potpuno slozio sa ovim, zato sto te statistike ne pokazuju koliko ko vozi...
posto [recimo] muskarci voze mnogo vise nego zene, i logicno je da ce imati vise nezgoda...

s druge strane, glasao sam za 'nema pravila' jer znam i zene/devojke koje voze super i neke koje voze ocajno...

edit: typo

<{POST_SNAPBACK}>


u zemljama gde zene imaju relativnu ekonomsku moc (ne zavise od muske plate) podjednak je broj muskih i zenskih vozaca.

zene voze bas kao i muskarci: neke dobro, neke ocajno.

muskarci nisu ni i gori ni bolji vozaci. mogu biti blesaviji - gde zivim , ovde, konstanto se trkaju skupim automobilima po gradskim ulicama i ubijaju neduzne pesake. niti jednom za volanom nije bila zena - sve junci od 19-tak godina koji pokusavaju da dokazu da im je veci ...motor...i koji, naravno, suoceni sa ovom anketom ne bi mnogo razmisljali no bi kazali da su zene loshiji vozachi.