Jump to content


Photo

Nebuloze


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 Zeka LaFonten

Zeka LaFonten
  • Members
  • 241 posts

Posted 26 February 2002 - 19:34

'Ajde da na jednom mestu svakodnevno skupljamo sve nebuloze u vezi sudjenja Slobodanu Milosevicu koje su izrecene u sudnici od strane optuzenog, tuzilaca, sudija, prijatelja suda i svedoka, domacih i stranih drzavnika, politicara, javnih licnosti ili u novinarskim komentarima u medijima. Naravno sa nasim komentarima.
Mislim da bi to bilo zanimljivo stivo.

#2 Zeka LaFonten

Zeka LaFonten
  • Members
  • 241 posts

Posted 26 February 2002 - 19:52

Nebuloza br. 1
Danasnji svedok optuzbe Ajmane Behrami iz sela Izbice izjavi:
Da se kolona izbeglica kretala putem prema albanskoj granici i to svo vreme u pratnji srpske vojske i policije a da je ta kolona granatirana opet od strane srpskih snaga.
Komentar:
Da li su Srbi bas toliko lud narod?
Ili ce i ovaj svedok da menja iskaz?

#3 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 26 February 2002 - 20:17

"Prvo duvo neki vetar, nista nisam vid'o! Posle bio neki mrak, nista nisam cuo! Decu da vidim ako nije tako!"
Ciga svedok na sudu u seriji "Gradjanji sela Luga" nekad davno.
Svaka slicnost sa temom - slucajna. Iskreno neznam zasto mi se ovo vrti po glavi od kad je pocelo sudjenje.

#4 Srdan

Srdan
  • Members
  • 83 posts

Posted 26 February 2002 - 20:45

Zeka
Da li su Srbi bas toliko lud narod?
Ili ce i ovaj svedok da menja iskaz?
-------------------------------------------


Da su Srbi "lud" narod je provereno sigurno.
Da sudenje Slobi u Hagu cirkus, je isto tako sigurno.
Svedok nema potrebu da menja iskaz jer Sloba iz zatvora nece ziv izaci.
Da je zasluzio (najmanje) dozivotnu, jeste.
Citavo sudenje moze biti interesantno jedino ako se kojim slucajem desi da se pokaje za sve sto je uradio sopstvenom i drugim narodima na Balkanu.
Kako do sada ide sanse su za to minimalne.
Oni koji se nadaju da ce nekakva istina izaci na svetlo dana, umrece u nadi.
Koga danas zanima istina?
Oni koji mu sude, najmanje. Zasto bi se krivica za pokolj na balkanu bacio i senku na bolesne igre koje su dolazile od danasnjih tuzioca.
Politika je zajebana nauka.

#5 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 26 February 2002 - 22:22

Navijacki pristup ovom sudjenju, gde svedoci govore o svojim poginulima je po mom misljenju neukusan.

Radi se o sudjenju za genocid, a ne o utakmici.

#6 Dejan K.

Dejan K.
  • Members
  • 184 posts

Posted 28 February 2002 - 01:04

>>Barani je izjavio da je izgubio posao trgovackog radnika zato sto je "srpski rezim 1990-1991. godine otpustao zaposlene Albance. Oni su morali da potpisu izjavu da priznaju Srbiju". "Da ne bih bio prinudjen da potpisem izjavu, ja sam napustio posao", rekao je Barani. <<

#7 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 28 February 2002 - 10:31

Milosevic ne zna nista o Srebrenici.

Milosevic nije znao za postojanje logora u Bosni dok se nije u zatvoru sreo sa ljudima koji su u tim logorima radili.

Ali zato vrlo dobro zna detalj iz zivota svedoka anonimusa od pre deset godina : otisao u penziju, a nije otpusten.

#8 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 28 February 2002 - 10:37

Milosevic :

Protiv mog sina sredstva informisanja vrše jednu najužasniju kampanju. Iako nikad nije ni na jedan način došao u sukob ni sa zakonom, ni sa moralom, iako je uvek važio i danas važi za dobrog druga, za mladića sa veoma izraženim osećanjima za solidarnost, iako je pomogao svima i sve što je mogao i ono što je jedva mogao, na njega se sručila lavina medijske mržnje pod kojom je ogorčen i zgranut napustio zemlju a sa njim i njegova tek formirana porodica - supruga i mali sin. Takvo beščašće i kanibalizam nisu zabeleženi u Evropi.

#9 Dejan K.

Dejan K.
  • Members
  • 184 posts

Posted 28 February 2002 - 12:16

>>"Ne sumnjam u poštenu provedbu procesa, i moj je dojam da suci dobro rade svoj posao", rekao je Svilanović na konferenciji za tisak nakon razgovor s finskim čelnicima.

"Način na koji je suđenje počelo pretvorilo ga je u soap operu. Mislim da se slučaj trebao voditi od temelja, s konkretnim zločinima, a onda se trebao pokušati sastaviti lanac odgovornosti", rekao je Svilanović.<<

#10 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 28 February 2002 - 16:03

Zlotvor: 'brojevi telefona su tu na spisku pored imena da mogu da jave majci ako on pogine'

Jedan od svedoka: ' situacija u Prizrenu je postala napetija posle ubistva nekoliko mladih Srba u kaficu, za koje sam cuo da su neke srpske razmirice'

'Milosevic je zatim upitao Baranija da li je tacno da je svojevremeno lepio spiskove Srba za likvidaciju na lokalnoj biblioteci u Kosovskoj Mitrovici. Barani je to negirao rekavsi da je on lepio fotografije albanskih zrtava i da je uz te fotografije stavljao imena Srba za koje tvrdi da ima dokaze da su ucestvovali u zlocinima, na sta ga je Milosevic upitao s kojim pravom je preuzeo ulogu sudije' :smile:



_________________
Bolje ziveti citav zivot kao milijunas, nego sedam dana u bedi!
(Bob Rock- junak naseg doba u obracanju narodima Balkana krajem 2001.)

[ Izmena poruke: VLADAP na dan 2002-02-28 16:25 ]