Jump to content


Photo

Fiksna telefonija- elementarna stvar


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

#16 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 02 February 2006 - 13:54

ma znam šta kažeš.danas je na redu moj kum, svi se pomeraju za jedno mesto dole, sutra od zaovine šurnjaje mali, prekosutra precednik lokalnog xxs-a, pa direktor ovaj, iz upravnog odbora onaj, pa oni što su platili, pa...

<{POST_SNAPBACK}>


... pa eto i mene, dobijam telefon - tu sam negde dvamilioniti?, ma super, mozda nagradjuju svakog milionitog? :wub: ,
ali, svega mi, necu da ih jurim sa kovertom dok sam pri ovoj pameti.
Prave tako budale od normalnog sveta, moze im se.

#17 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 02 February 2006 - 14:13

al da ti kažem - telekom je majka mara u odnosu na one iz katastra i poreskog.
slaba uteha, jel da?

#18 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 02 February 2006 - 14:35

al da ti kažem - telekom je majka mara u odnosu na one iz katastra i poreskog.
slaba uteha, jel da?

<{POST_SNAPBACK}>


Kako da nije uteha. :wub: Palim iz ovih stopa u katastar i poresko da predam neke zahteve, pa samo da mi kazu da se malo strpim...
Da onda mogu lepo da pomislim "blago onima sto cekaju recimo telefon 6 godina". I tako da se utesim?
Ne, jos nisam u toj fazi ali nije losa fora. :) 0:) :huh:

#19 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 03 February 2006 - 08:42

Ovo "'Alo" je samo virtuelno jer nemam telefon a zahtev za broj mi se sest godina raspada u nekoj telekomovoj fioci. Po mojim poslednjim saznanjima ispada da prosirenje kapaciteta za Ul Milana Jovanovica i tej deo iznad Trgovacke nije ni u planu.
Nije u redu.

#20 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 03 February 2006 - 08:48

Ovo "'Alo" je samo virtuelno jer nemam telefon a zahtev za broj mi se sest godina raspada u nekoj telekomovoj fioci. Po mojim poslednjim saznanjima ispada da prosirenje kapaciteta za Ul Milana Jovanovica i tej deo iznad Trgovacke nije ni u planu.
Nije u redu.

<{POST_SNAPBACK}>

Majstore, nije u redu, ali cisto sumnjam da neko od ljudi u Telekomu koji mogu da odluce o tvom telefonu cita ovaj forum, a vec si jednu temu postavio.

#21 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 03 February 2006 - 09:01

Probaj ovde

Telekom Centar

Edited by Spirit, 03 February 2006 - 09:02.


#22 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 03 February 2006 - 09:17

Probaj ovde

Telekom Centar

<{POST_SNAPBACK}>


Ih, prijatelju, pa podcenjujes me :wub: .
Probao sam vec par puta od kada su promenili sajt i dobio sledeci poslednji odgovor, obratite paznju, kopiram:

Poštovani,
Ovom prilikom želimo da Vas obavestimo da još uvek nije u planu proširenje centrale na ovom području.
Ovom prilikom želimo da Vas obavestimo da više informacija možete pronaći na www.telekom.yu


Preko sajta sam im i pisao ali vise informacija na sajtu nema, pogotovo sta je u planu i kada bi moglo da bude...
Inace, podrucje je takav cemer od telekomunikacija da to odavno, odavno nije normalno. Kablovski provajder je ikom , telefona nema a i oni koji imaju su bar 85% dvojnici sa ocajnim linijama.
Zasto onda ne stave to podrucje u plan?

#23 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 03 February 2006 - 09:37

Majstore, nije u redu, ali cisto sumnjam da neko od ljudi u Telekomu koji mogu da odluce o tvom telefonu cita ovaj forum, a vec si jednu temu postavio.

<{POST_SNAPBACK}>


Znam, dosadio sam vise i sam sebi, nije ni to u redu ali zamislite moju bespomocnost. Cekam telefon 6 godina a neki iz mog ulaza i po 8 godina.
Vidim da ovde ljudu pricaju o naprednim telekomunikacionim tehnologijama a ja o mom nepostojecem fiksnom telefonu, stvarno je glupo sve to...

#24 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 03 February 2006 - 10:17

nisi otišo ni u poresko ni u katastar. tz-tz-tz. neki ljudi vole da bude nezadovoljni.

#25 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 February 2006 - 11:00

Ovo "'Alo" je samo virtuelno jer nemam telefon a zahtev za broj mi se sest godina raspada u nekoj telekomovoj fioci. Po mojim poslednjim saznanjima ispada da prosirenje kapaciteta za Ul Milana Jovanovica i tej deo iznad Trgovacke nije ni u planu.
Nije u redu.

<{POST_SNAPBACK}>

A da ti lepo napravis frku pomocu neke televizije i slicno? I za manje probleme su cimali tv, pa moze i za ovaj tvoj. Okreni 9813 pa i njima sedni na kicmu, da ti bude lakse:)

#26 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 February 2006 - 11:19

Odgovor telekoma na pitanje kad će se skinuti fucking PCM sa linije (zehtev im stoji ooodavno) :) 0:) :huh:

Поштовани корисниче,
Одговор на прво питање када ће бити демонтирани ПЦМ уређаји није могуће тачно прецизирати јер је дигитализација одавно започета.Уколико је Ваша линија пуштена да ради по ПЦМ уређају то значи проблем у успостављању компијутерске  везе,али не и у телефонском саобраћају.Ако имате проблем да чујете другог претплатника,крчи веза и томе слично упутите захтев за пријаву сметњи.


Obratite pažnju na ono "kompijuterske" :wub:

E sad, ono što je tužno, u fazonu su:

"Pa jel čuješ drugu stranu dok telefoniraš?" "Čujem" "Pa ko te jebe onda, tebe i tvoj internet" :( :s_w: :s_w:

(Smejem se ali uopšte mi nije smešno, oću da plačem)

#27 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 03 February 2006 - 11:32

U Srbiji jos uvek nije zavrsena ni elektrifikacija a kamoli telefonizacija. Mozda za jedo 2-3 petoljetke. Zamisli firmu koja "ne planira prosirenje kapaciteta". :wub:

#28 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 03 February 2006 - 11:58

Nemam nameru da stajem u odbranu Telekoma, ipak uzmite sledeće činjenice u obzir:
Telekom je bio rudnik blaga za onu vlast koja je bila toliko nezgrapna da je prodala njegovih 49% strancima. Umesto da se deo profita obrće, strani akcionari su takođe sav novac izvlačili iz Telekoma. Istovremeno, tokom sankcija oprema je izraubovana, ulagalo se samo u njeno održavanje, cena minuta je bila (a i sada je) među najnižima u svetu. Jednostavno, Telekom je urnisan. Tek sa promenom vlasti počinje proces digitalizacije, nova oprema počinje da stiže, kreće se u investicije. Ako je neko zaboravio to je bilo pre 5 godina. Druga stvar, mreže koje su rađene pre 20-30 godina nisu pretpostavljale da će svako domaćinstvo želeti da ima 2 telefonske linije, adsl ili neki drugi servis. To je tada bilo u domenu SF. Radim za projektantsku kuću koja između ostalog radi projekte za Telekom (nove mreže, proširenje postojećih) i svake godine broj projekata se povećava. Drugo, suočen sa velikim apetitom države, Telekom je prinuđen da donira budžet na uštrb investicija.
O ljudstvu u Telekomu nemam dobrih reči, ali to će biti desetkovano u narednih 5 godina pa će valjda ostati oni koji zaista vrede.

#29 stajs

stajs
  • Members
  • 93 posts

Posted 03 February 2006 - 15:12

......suočen sa velikim apetitom države, Telekom je prinuđen da donira budžet na uštrb investicija.

<{POST_SNAPBACK}>


Bice da je to glavni razlog.
Zato sada da bi se podigli i nekako iole uspesno poslovali uzlazu simbolicnih xy miljardi u reklamu i marketing.
Sta ces, moraju da se reklamiraju, stisla ih je konkurencija :wub: ...

#30 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 06 February 2006 - 03:03

Bas mi je zao.
Sta da ti kazem, prosto ne mogu da verujem da cekas
telefon vec 6 god u sred Zarkova u XXI veku, uzas.
Sta bi rekli mali japanci na ovo.
Kakva sugava zemlja, pu, fuj. :wub:

Edited by masikslimasasiks, 06 February 2006 - 03:07.