Jump to content


Preregistracija sa CG na Srbiju....


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#1 Guest_muamua_*

Guest_muamua_*
  • Guests

Posted 30 January 2006 - 23:42

...oko 20og februara i 25centi po kubiku....toliko....

#2 jankoster

jankoster
  • Members
  • 110 posts

Posted 31 January 2006 - 00:34

a kolko je to provereno?

#3 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 31 January 2006 - 06:16

104%

#4 Spaghetti Monster

Spaghetti Monster
  • Members
  • 133 posts

Posted 31 January 2006 - 14:36

...oko 20og februara i 25centi po kubiku....toliko....

<{POST_SNAPBACK}>

tesko...

#5 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 February 2006 - 01:01

104%

<{POST_SNAPBACK}>

Super je to, ali daj malo vise informacija. Malo sam se raspitao kod ljudi koji bi to trebalo da znaju, ispade da je to zestok trac! Dakle... odakle ti ta ideja... lepe zelje ili sta?

#6 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 03 February 2006 - 10:20

Pa auto iz CG i sad može da se preregistruje u Srbiji. Treba samo platiti PDV i carinu ako nije plaćena.

#7 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 February 2006 - 10:57

Pa auto iz CG i sad može da se preregistruje u Srbiji. Treba samo platiti PDV i carinu ako nije plaćena.

<{POST_SNAPBACK}>

Da, ali vazi i ogranicenje na EURO3, kako sam cuo. Ovo je bila vest da ce SVA vozila moci da se preregistruju za 25 centi po kubiku. Mislim da se cela prica odnosi na uvoz vozila bez ogranicenja koja vazi u CG, nasuprot EURO3 ogranicenju koja vazi u Srbiji. Zasto bi neko 2 puta placao carinu ako moze odmah da uveze u Srbiji kola koja zeli, osim ako nemaju nikakvih ogranicenje tipa EURO3 motor?

#8 gilespi

gilespi
  • Members
  • 271 posts

Posted 03 February 2006 - 22:36

Super je to, ali daj malo vise informacija. Malo sam se raspitao kod ljudi koji bi to trebalo da znaju, ispade da je to zestok trac! Dakle... odakle ti ta ideja... lepe zelje ili sta?

<{POST_SNAPBACK}>


da ne ponavljam ... covek rek'o sve....

#9 kokodiks

kokodiks
  • Members
  • 4 posts

Posted 07 February 2006 - 09:34

E dosta mi je tih što nagađaju iz proverenih izvora! Te biće 15 din/cm3, te pola evra, te evro... Od kad sam kupio stranca lane u Oktobru do danas sam na forumima pronašao bar 50 najava legalizacije ovog tipa, a po pravilu uvek bude nešto sasvim drugačije. Biće onako kako Dinki bude odgovaralo, a nama ostaje da se poklopimo po ušima i ćutimo. Pa sami smo birali!!!

#10 gilespi

gilespi
  • Members
  • 271 posts

Posted 07 February 2006 - 23:30

E dosta mi je tih što nagađaju iz proverenih izvora! Te biće 15 din/cm3, te pola evra, te evro... Od kad sam kupio stranca lane u Oktobru do danas sam na forumima pronašao bar 50 najava legalizacije ovog tipa, a po pravilu uvek bude nešto sasvim drugačije. Biće onako kako Dinki bude odgovaralo, a nama ostaje da se poklopimo po ušima i ćutimo. Pa sami smo birali!!!

<{POST_SNAPBACK}>


.... bice da si malo 'mashio podforum .. :wub:)

#11 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 09 February 2006 - 03:42

daj malo vise informacija...

Dakle... odakle ti ta ideja... lepe zelje ili sta?

<{POST_SNAPBACK}>

pouzdani izvori!

#12 kokodiks

kokodiks
  • Members
  • 4 posts

Posted 09 February 2006 - 08:45

.... bice da si malo 'mashio podforum ..  :))

<{POST_SNAPBACK}>

Ma promašio sam ja... i forum. I državu i naciju i vreme u kome ću da živim!!! Ma nek' smo mi živi i zdravi. Aj' živeli! :wub:

#13 barba1971

barba1971
  • Banned
  • 98 posts

Posted 28 November 2006 - 01:28

Sada se postavlja pitanje da li ce Velja Ilic uspeti da ubedi svoje koalicione partnere da dozvole pregistraciju CG tablica ili ce izgubiti bar 100 000 glasova?

#14 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 28 November 2006 - 01:44

QUOTE(barba1971 @ 28 Nov 2006, 01:28)
Sada se postavlja pitanje da li ce Velja Ilic uspeti da ubedi svoje koalicione partnere da dozvole pregistraciju CG tablica ili ce izgubiti bar 100 000 glasova?


Ako se negde dobro zapiju, onda ih mozda i obrlati, ali onaj Parivodic mi delovao prilicno ozbiljno. Dakle, ako alkohol ne odradi svoje, nema nista od toga. cool.gif

#15 barba1971

barba1971
  • Banned
  • 98 posts

Posted 02 December 2006 - 00:03

Mozda Parivodic deluje ozbiljno, ali ni on ni Dinkic ni bilo koji protivnik preregistracije nikada nije konkretno naveo koji su to zakon prekrsili gradjani koji su kupili auto u tada zajednickoj drzavi. Naprotiv, zakon je prekrsen od strane Vlade Srbije i to Zakon o spoljnotrgovinskom poslovanju. Naime, po tom zakonu spoljna trgovina je slobodna i neogranicena i nijedan drzavni organ ne sme da je ogranicavama donosenjem akta ili drugim delovanjem osim odredjivanjem uvoznih dazbina. Mesec dana nakon sto je taj Zakon usvojen Vlada donosi Uredbu o uvozu motornih vozila kojom direktno krsi zakon koji je sama predlozila.
Da je Srbija pravna drzava ova nakaradna uredba bi bila ukinuta i svi bi mogli da slobodno uvoze vozila.
Vlada Srbije je, takodje, prekrsila i Ustavnu povelju SCG u to vreme najvisi pravni akt drzave, jer je opstruirala uskladjivanje carinskih i poreskih propisa kako je to bilo predvidjeno ovom poveljom.
Vrhunac licemerija je sada optuzivati gradjane, koji su verovali Vladi Srbije da ce SCG opstati, i kupili robu u delu drzave gde je ona povoljnija, da su prevaranti i slicno.
Dakle, nie bas sve onako kako izgleda na prvi pogled, pa ni Parivodic bas nije ozbiljan covek.
Zapravo, mozda i jeste ozbiljan, ali sigurno je da u ovom slucaju nije korektan i da stiti interese malog broja ljudi kojima odgovara da je cena polovnih kola u Srbiji najveca u celoj Evropi.