Jump to content


Photo

BGD Zoo milioniti put...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#16 cune

cune
  • Members
  • 107 posts

Posted 30 January 2006 - 21:58

Ne znam da li se secas na sta je vrt licio pre dolaska volfa na mesto direktora? Ja sam video beozoo u mnogo gorem stanju nego sto je danas. Nisam siguran da li bi neko drugi napravio bolju organizaciju, ali nisam ni primetio da se neko latio posla da nesto ucini konkretno. Bilo je nekih amaterskih pokusaja ali se sve svelo na to da uprava vrta kuka gradskim ocima i od njih iskamchi neku paru za hranu i ostale neophodne potrepstine.
Slazem se da zivotinje u vrtu zasluzuju bolje uslove za zivot, ali treba imati u vidu da u ovom gradu ni ljudi ne zive narocito bolje.
Bilo je predloga da se kompletno veliko ratno ostrvo pretvori u zoo vrt, ali koliko se secam, sve je palo u vodu, jerbo se pobunise neki privatnici koji tamo imaju imanje.
Znaci, para nema, mesta drugog nema, a ljudi bi ipak voleli da obidju zoo vrt. Mislim da se sa onim sajtom nista nece postici, jer je on direktan napad/pljuvanje na gradsku skupstinu ili sta vec, a pokusavaju da sa slikama sumnjivog poarekla i pricama koje ne piju bas mnogo vodu, trgnu narod iz neke uchmalosti. Tako se problemi ne resavaju. Sto se doticni autori sajta nisu dosetili pa od inostranstva, kome se tako lepo obracaju, ne zatraze koju crkavicu i plate obnovu nekog kaveza ili uredjenje nekog dela vrta.
Da potsetim, takve su akcije postojale, i imale su poprilicno uspeha, tako sto su pojedine firme ulozile izvesna sredstva, tako da su sada sve ulice ( pesacke staze ) u vrtu asfaltirane. Sad samo da neko ne krene paljbom na mene kako su te firme samo ljudima olaksale zivot, konkretno je jedna banka dosta fino uredila prostor za nilske konje. Naravno da je on jos uvek mali, i da je tim zivotinjama potrebno vise prostora, ali za sada je to sve.
Kada budemo imali veci standard, imacemo i manje pasa lutalica, i manje besnila, i mnogo lepsi zoo tj. stanovnici doticnog ce se barem malo bolje osecati u njemu.

#17 cune

cune
  • Members
  • 107 posts

Posted 30 January 2006 - 22:20

Evo kako danas izgleda mesto gde su nekada bile divlje svinje

Posted Image



a evo i tigra sa sve sapama

Posted Image


i jos malo savane

Posted Image

#18 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 30 January 2006 - 22:33

Peace bro :wub:
1) bio sam ironichan. Znam sta je.
2) u ovakvim uslovima gde definitivno mislim da vecina zivotinj u zoo pati licno mi je bitnije da se zivotinja ne muci, nego da bude zatvorena ceo zivot (da bi neko pomirisao necije govno).
Posted Image

<{POST_SNAPBACK}>


1)OK, pun mi je q ironije [pogotovu na ovu temu]
2)Opet kazem [kao i nekoliko puta do sada na slicnim temama] da zivotinje iz Zoo vrtova se ne uzimaju iz divljine vec godinama u nazad. TO su trampe i kupoprodaje "captive breed" zivotinja iz raznih ZOO vrtova... One ne bi mogle nikako da se vrate u divljinu.. Stavise, naviknute su na "zarobljenistvo" [generacijska adaptacija, nazalost...]

#19 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 30 January 2006 - 23:18

tako je. velike firme ne treba moliti da se jeftino reklamiraju. bitna je i lokacija svakako, ali pare nisu problem ako se stvarno hoce. u zg zoo vrtu (navodim taj primer jer bi trebalo da nam je blizak), skoro svako staniste ima sponzora: i tamo nilskog konja izdrzava izvesna banka, i ovde prisutna, lavove-poznati prozivodjac autombila, i tako redom, sve do snezne sove koju izdrzava-izdavac harija potera za hr! a direktor ovdasnjeg zoo vrta vodi patriJotsku politiku i zloupotrebljava zivotinje u dnevno-politicke svrhe, kad god mu se ukaze prilika, i tako dalje....

#20 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 31 January 2006 - 00:50

2 cune
Taj tigar bez sapa zaista postoji ali nije izlozen pogledima javnosti kao ni jos hiljadu stvari.Mislim da se tigar zove Radza i odgrizao je sebi sape tokom bombardovanja.Posto sam volontirala u Beo zoo mucilistu nekih sest meseci tokom 2002 godine vidjala sam jadnicka u prostoru u koji ne ulaze posetioci u kavezu dovoljnom tek da se okrene.Prizor je bio uzasan.I dalje ga pustaju samo nocu jer tada nikoga nema da ga vidi.

Druga je stvar kako se vecina zaposlenih ponasa prema zivotinjama.Cinjenica je da zoo vrt NEMA svog veterinara vec se o bolesnim zivotinjama brinu volonteri i poneki student veterine koji je tu u prolazu.Zaposleni u velikoj vecini apsolutno nemaju pojima kako sa zivotinjama (cast retkim izuzecima).Neke retke ptice i glodari su tamo izdrzali jako kratko.U principu jako malo zivotinja dozivi neku starost.Pomenuti direktor je pokupio jako puno para i za to svi znaju ali je problem sto niko nema dokaze.Jedino sto radi je da se smeska po Tv-u i zlostavlja zivotinje.Zar zdrava logika ne nalaze da ako je prostor jako mali u njega bude smesteno malo zivotinja ali u adekvatne uslove?Ono tamo je toliko tuzno i bedno da je uzas gledati.
"Pametna" uprava dozvoljava prodaju raznih grickalica kojima neizivljeni posetioci hrane zivotinje ali im pritom daju i plasticnu ambalazu od koje one umiru.I to niko ne sprecava.Resenje je da grad dodeli neki veci prostor i ulozi novac.Naravno i da se ono govedo udalji iz vrta sa dozivotnom zabranom prilaska bilo kojoj zivotinji.

#21 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 31 January 2006 - 02:25

Ma i da stavimo sve to na stranu,ko je taj Vuk Bojovic da bi bio dozivotni direktor ZOO vrta?Grozim se tog pustanja korenja u bilo kojoj sferi drustva.

#22 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 31 January 2006 - 09:55

Ne verujem "ljubiteljima životinja" koji nisu bar vegetarijanci.

#23 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 31 January 2006 - 10:03

iz ovog razloga ne idem u zoo vrt, no gledam tv i dovoljno mi je, ne moram da osetim miris, zadovoljna sam kad vidim snimak zivotinja u prirodnom okruzenju uz struchan tekst koji slusham. mislim da je to daleko korisnije od varijante da deca vide zivotinje koje ne pripadaju nashem podneblju.
ok mi je da se u zoo smeste vrste sa nashih prostora, adekvatno naravno pa nek deca iz grada gledaju koze, krave itd. to im je korisnije nego da vide tigra u 22 kvm okruzenog betonom koji je instinktivno sebi izgrizao shape tokom bombardovanja /ah, da on je sklonjen od pogleda javnosti, ne izgleda dobro/ ili sl.

zatvoriti i namesto toga napraviti jedno tipichno srpsko domacinstvo sa kokama, kravama,kozama, patkama itd da klinci stvarno mogu da uzivaju i da te zivotinje ne izazivaju tugu nego bar neku dechiju radost

#24 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 31 January 2006 - 14:56

Ne verujem "ljubiteljima životinja" koji nisu bar vegetarijanci.

<{POST_SNAPBACK}>


Fizioloski, covek je svastojed. Stoga je tesko preci na eksluzivnu vegetarijanski i vegansku ishranu. Naravno, vegan uzimaju razne vitamine i dodtke pri ishrani. Sad status jaja, ribe...

Poljoprivredom se utice na stanista, bilo ona za zivotinje ili retkih [i u nekim slucajevima reliktnih biljaka]. Poljoprivredom se hrane i svastojedi ljudi [hrane sebe i stoku za meso] i vegetarijanci [soja i ostalo]....

Tako da je svejedno sa te tacke.

Ti mesas domace zivotinje [za jelo] sa divljim [koje, po meni, ne treba jesti i intezivno loviti]. Domacec zivotinjje je covek stvorio. kozu od divokoze, svinju od divlje svinjne itd. One su daleko od ugrozenog i ne vidim zasto ih ne bi jeo.

Sad ces mi reci da plemena u Papua-Novoj Gvineji ili Amazonskim sumama koja love zivotinje za prezivljavanje ne mogu da uzmu te iste zivotinje zaa svetinje [sto i uzimaju]...

Ti si otisao u potpuno drugu krajnost, koja je isto toliko besmislena kao i oni gov**ri koji love tek rodjene foke na severnom polu zbog krzna... :wub:

#25 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 31 January 2006 - 15:37

Ne znam na kakvu krajnost misliš.

Ono što sam ja napisao je da ne verujem ljudima da su ljubitelji životinja ako su u stanju da ih jedu, a Vuk Bojović je mesožder par excellance...

Da li bi ti verovao ljudožderu da je filantrop makar on jeo samo ljude crvene boje kože?

Edited by srdjann, 31 January 2006 - 15:37.


#26 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 31 January 2006 - 16:02

Da li bi ti verovao ljudožderu da je filantrop makar on jeo samo ljude crvene boje kože?

<{POST_SNAPBACK}>


Da...

Oni [mislim na ta plemena] vole te zivotinje jer znaju da bez njih [i jos dosta stvari] ne bi bili zivi. Zato ih velicaju. Da sad ne ulazim u detalje zabacenih kultura...

Da ja volim zivotinje, basim se amaterski herpetologijom [od skoro i aktivnije ornitologijom], naravno jedem meso i uvek cu ga jesti. Necu jesti [nikad] meso crne gorile ili belog nosoroga...

Pitacu nase poznte ornitologe [naucnike] sta misle po tom pitanju i da li jedu meso... Inace to su Puzovic, Simic, Vasic...