Jump to content


Photo

BGD Zoo milioniti put...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 28 January 2006 - 02:01

Ponovni pokušaj da se organizujemo da ovo zlo sa BgdZoo-om prestane.
Ko želi da vidi nešto više neka ode ovde.

Baš me zanima hoće li ovoga puta biti poštede od glupih komentara tipa: "Sram vas bilo, dok naš narod pati pod teretom sveCke nepravde..., Brižit je kurBa, itd..."

#2 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 28 January 2006 - 13:31

u tom, za danasnje vreme necuvenom kazamatu za zivotinje, bila sam poslednji put pretproslog proleca ili jeseni. i nemam nameru skoro tamo opet da promolim njusku. uzas. ja bih najradije pustila sve one zivotinje napolje, mada sumnjam da bi se snasle, jer prirodu za zivota nisu videle. alterntiva je zatvoriti ga i renovirati. a zivotinje privremeno zbrinuti u okolne vrtove.
o upravniku doticne mucionice za zivotinje, bolje da se ne izjasnjavam da ne popijem lifetime ban :wub:

p.s. ne nadjoh peticiju na srpskom. izgleda da ni za sta nismo sami sposobni....

Edited by Cruella De Ville, 28 January 2006 - 13:36.


#3 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 28 January 2006 - 13:45

Slazem se sa ovim,mada je Bgd Zoo neobican i po tome sto ima zivotinja koje se drze u adekvatnim uslovima,a ima i onih na nekom kaznenom rezimu.
Inace meni ce uvek ostati sumnjiv neobjasnjiv nestanak divljih svinja iz onog zapustenog dela pored dela namenjenog medvedima,kao i misteriozni nestanak praseta Babe koje je poklonjeno Vuku Bojovicu za promociju istoimenog filma,a pred kamerama se doticni bradati gospodin zakleo da to prase nece podeliti sudbinu svojih rodjaka.

Edited by Alex-vozd, 28 January 2006 - 16:04.


#4 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 28 January 2006 - 15:57

Nikada nisam voleo zoo vrtove. I kao mali kada su nas vodili bilo mi je bljak da gledam te jadne zatvorenike. Takodje mi nije jasna poenta postojanja zoo vrtova.

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 January 2006 - 09:12

alterntiva je zatvoriti ga i renovirati. a zivotinje privremeno zbrinuti u okolne vrtove.

<{POST_SNAPBACK}>

ma jok. zatvoriti i zatvoriti.
poenta je u tome da zoo vrt takvog kapaciteta (mosh misliti kapacitet) moze da bude pogodan iskljuchivo za male zivotinje.
jedini put kad sam bila u BG zoo vrtu, neke '98. videla sam nilske konje u prostoru velichine 50 kvadrata, sve smrdi na govna, urin, mrachno. uzas. kako te zivotinje prosto ne umru od tuge, nije mi jasno.
sve velike sisare treba da prebace u bilo koji strani zoo vrt koji moze da im pruzi minimum prostora. isto vazi i za ptice. ima l grdje stvari od orla u kavezu visine 3m. ili geparda u kavezu od 10 kvadrata.
shto da ne.
nek nabave vishe reptila, njima i onako nije bitno gde su, dokle god ima hrane i toplote.

#6 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 29 January 2006 - 12:22

nek nabave vishe reptila, njima i onako nije bitno gde su, dokle god ima hrane i toplote.

<{POST_SNAPBACK}>

Nije bas tako jednostavno, ali je istina da su manje zahtevni...

Moglo bi na Kalisu, umesto ZOO vrta da se napravi herpetoloska zbirka. Prvo nase zemlje, pa onda Evrope i na kraju sa egzoticnim vrstama. Mogli bi da se dodaju i akvarijumi, mada je to u planu na nekom drugom mestu [milsim da je planirano u Tasovim katakombama].


Elem.
BG ZOO vrt bi premestio, na jedno 5-10 puta vecoj povrsini.. NApravio sto prirodniji biotop, uz veoma malo koriscenja ograda. Australijski ZOO gde radi onaj ludak [u pozitivnom smislu] Austin Stevens je domaci zadatak sto se tice ZOO vrtova [mada kapiram da mu je budzet mnogo mnogo mnogo mnogo veci od BG ZOO vrta].

Moje opste misljene je da BG ZOO vrt sa sredstvima koje ima, funkcionise OK i da su zivotinjje [uglavnom] zdrave. Uspevaju parenjna i bla bla bla bla .


Licno sam protiv zoo vrtova ali to je jedina prilika da obicni smrtnici [koji nemaju mogucnosti da putuju i slicno] vide neke egzoticne zivotinje...

#7 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 29 January 2006 - 13:01

Moglo bi na Kalisu, umesto ZOO vrta da se napravi herpetoloska zbirka.

<{POST_SNAPBACK}>

...ili crkva neka za promenu :wub:

Licno sam protiv zoo vrtova ali to je jedina prilika da obicni smrtnici [koji nemaju mogucnosti da putuju i slicno] vide neke egzoticne zivotinje...

<{POST_SNAPBACK}>

...sta ima da putuju, TV Animal Planet i uzhivaj...

#8 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 29 January 2006 - 13:47

...ili crkva neka za promenu  :)
...sta ima da putuju, TV Animal Planet i uzhivaj...

<{POST_SNAPBACK}>


Sto trujes ??? :wub:

prva stavka: ako ti je do zajebancije imas dosta topika [PZD i slicno]. Da li znas sta je herpetologija ???

druga stavka: da ih vide UZIVO, da im pomirisu govna, cuju krik i slicno...

#9 l_danvers

l_danvers
  • Members
  • 27 posts

Posted 30 January 2006 - 04:15

Najdobronamernija sugestija:
1. Nadjite ozbiljnijeg host-a za sajt. Ne znam koliko bi to moglo da kosta u Srbiji, ali ne verujem da se radi o ogromnom novcu.
2. Angazujte lektora i za srpske i za engleske tekstove.
3. Angazujte web dizajnera.

#10 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 30 January 2006 - 08:55

p.s. ne nadjoh peticiju na srpskom. izgleda da ni za sta nismo sami sposobni...


Pravi se i to, rekoše mi da će biti i potpisivanja na ulici. Potrudiću se da napišem ovde kada i gde.

#11 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 30 January 2006 - 09:03

1. Nadjite ozbiljnijeg host-a za sajt. Ne znam koliko bi to moglo da kosta u Srbiji, ali ne verujem da se radi o ogromnom novcu.
2. Angazujte lektora i za srpske i za engleske tekstove.
3. Angazujte web dizajnera.

Verujem da si dobronameran(na), ali od sugestija prihvatam samo: "Evo ja ću da izlektorišem/platim lektora za srpski/engleski. Možda to nije očigledno, pa da pojasnim: Od ovoga niko nema ni dinara, ljudi troše svoje vreme i pare u pokušaju da urade nešto za one životinje tamo na Kalemegdanu. Sve dobronamerne sugestije, naročito za hosting, su dobrodošle :wub:

#12 l_danvers

l_danvers
  • Members
  • 27 posts

Posted 30 January 2006 - 20:33

Potpuno vas podrzavam i sugestije su zaista dobronamerne.
Da pojasnim:
Da bi bili ozbiljnije shvaceni od strane zvanicnih institucija, medija i od onih dobronamernih koji bi vas podrzali, mislim da je zaista bitno i da vam sajt ozbiljnije izgleda. Grube greske u tekstovima, kao i reklame (kapiram kompromis za besplatni hosting) sa preparatima protiv celavosti i polugolim cicama odvlace paznju od sadrzaja.

Ne znam mnogo o web hostingu, ali pretpostavljam da na forumu ima dosta ljudi koji su u IT-u i koji bi mogli da pomognu sa sugestijama. Evo npr. Beotel (http://www.beotel.yu...ema=web hosting) nudi razlicite pakete u rasponu od $30-350 (?). To nije veliki novac. Otvorite Paypal nalog i verujem da ce dosta ljudi koji su vec izrazili zabrinutost pomoci i novcano. Takodje verujem da ce mnogi pomoci i oko lektorisanja kao i oko dizajniranja stranice.

#13 cune

cune
  • Members
  • 107 posts

Posted 30 January 2006 - 21:19

Cek bre malo, kuda se zalecete
kakve peticije, kakve budalastine, koji se to stranci cude beo zoovrtu.
Ko je btw autor onog sajta koji pljuje po beozoo? sta sere ( kad tako moram da kazem ) da u beozoo ima tigar bez sapa i hiljadu pasa u jednom kavezu.
Nit branim Vuka niti imam neke vajde od njega, ali nemoj da verujete kojekakvim budalastinama tipa u beozoo vrtu samo muce zivotinje. Ma nije nego, a taj koji to kaze nije dostojan ni svog potpisa. Sajt je krajnje politizovan, te zbog toga :wub:

ps. tebi Duno ako smeta izmet nilskih konja, sto si koji kurac uopste ulazila u zoo? Da ih hranis kokicama?

#14 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 30 January 2006 - 21:33

cune, ne mora niko beogradjanima/stanovnicima beograda da kaze da pod firmom "vrt dobre nade" tolerisu muciliste za zivotinje. pretpostavka je da je vecina stanovnika beograda bar jednom posetila isti. a to je vrlo upecatljiv dozivljaj. jedini razlog sto dan-danas nesto takvo neometano postoji, jeste upravo nasa zaostalost u svim segmentima. da ne sirim pricu i ne trolujem, ali beo zoo je skandalozan! i onog vuka bojovica treba osuditi na visegodisnji drustveno koristan rad tipa asfaltiranje u julu mesecu, i da ne padam u zanos.... :) onizavajuce za nas kao drustvo. ali ako se ima u vidu kako drzava tretira gradjane, bilo bi cudno da se zivotinjama posvecuje odgovarajuca paznja :wub:

#15 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 30 January 2006 - 21:47

Sto trujes ??? :wub:

prva stavka: ako ti je do zajebancije imas dosta topika [PZD i slicno]. Da li znas sta je herpetologija ???

druga stavka: da ih vide UZIVO, da im pomirisu govna, cuju krik i slicno...

<{POST_SNAPBACK}>


Peace bro :)
1) bio sam ironichan. Znam sta je.
2) u ovakvim uslovima gde definitivno mislim da vecina zivotinj u zoo pati licno mi je bitnije da se zivotinja ne muci, nego da bude zatvorena ceo zivot (da bi neko pomirisao necije govno).
Posted Image