Jump to content

Photo
- - - - -

sa foruma u medije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
153 replies to this topic

#121 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 27 July 2007 - 11:18

QUOTE(Simche @ 27 Jul 2007, 12:08) <{POST_SNAPBACK}>
(A osim toga sto su Bitni oni su i Mutni, ne zato sto se kriju od debea nego zato sto ne umeju da fotografisu).

hm, nema Urosha na slici...
sad znamo i ko je baratao kamerom.

Edited by HattoriHanzo, 27 July 2007 - 12:04.

#122 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 27 July 2007 - 11:38

Kad smo već kod Biki Siki, evo još jedne reakcije koju je isprovocirala usputnim uvredama na svom b®logu.

Srbljanovićeva VS Gurović
BUDALA I NEDOJE...A
Biljana Srbljanović na blogu B92 nazvala Gurovića istetoviranom budalom, kapiten Srbije joj poručio da nije dobila porciju k...a
Beogradski dramaturg Biljana Srbljanović nazvala je, doduše indirektno, kapitena košarkaške reprezentacije Srbije Milana Gurovića istetoviranom budalom. Na svom blogu na sajtu B92, Srbljanovićeva je 21. jula u temi pod naslovom "Blogovština" reagovala na tekst Nebojše Krstića, savetnika predsednika Srbije, objavljen u nedeljniku Vreme, u kojem ovaj priča o blogu kao "bolesti koju nam je donela digitalna revolucija".

Srbljanovićeva je, uz opasku da i je sam Krstić autor bloga na portalu Presa, primetila da je ne čudi da u takvoj vrsti medija pročita naslov "Neka mi saigrači popuše", aludirajući na izjavu Milana Gurovića posle Evropskog prvenstva košarkaša 2005. godine.

KAKO JE GOVORIO ČIČA

Da je Biljana Srbljanović zaista mislila na Milana Gurovića kada je rekla "istetovirana budala", svedoči i izjava ovog košarkaša data sportskom dnevniku Ekipa, koju je preneo i Kurir u broju od 23. septembra 2005. godine. Na pitanje novinara da li je on bio jedan od igrača koji su tokom EP izlazili po diskotekama do pet ujutru, pili i provodili se sa ženskim društvom, Gurović je rekao:
- Neka se oni sami jave. Niko neće da prizna, jer nemaju muda i kriju se! Neka mi popuše! Njima je lako - pobegnu u inostranstvo i baš ih briga. A ja? Ostajem ovde u Beogradu i kad budem šetao Knez Mihailovom ulicom, ljudi će da me pljuju i vređaju. A oni će tamo negde daleko da mirno šetaju.

Nakon komentara jednog od posetilaca bloga pod nadimkom "Nikson" u kojem se obraća dramaturgu, između ostalog i rečenicom "Kritikujete one koji psuju, a vi to sami radite", Srbljanovićeva je odgovorila:

"Meni psovke apsolutno nikada nisu smetale, što sam i napisala i ne znam šta ti tu nije jasno. U citatu 'saigrači mogu da mi popuše' nije naglasak na predikatu, već na subjektu u rečenici. Kad, objavljujući u tim medijima, daješ legitimitet onim organizovanim grupama koji rasturaju infamacije o tvojim 'saigračima' (a primeri o Mićunoviću i Đeliću su stvarno najbenigniji), onda mi se čini da saigračima stvarno to i poručuješ, isto što i ona istetovirana budala što igra basket za reprezentaciju - da mogu da ti popuše. Ili to, ili da ti nisu saigrači, u novoj, postdvanaestomartovskoj raspodeli moći. Sad, izvini i ti što sam iskrena."

Kada smo pozvali Milana Gurovića za reakciju na komentar Biljane Srbljanović, doskorašnji košarkaš Crvene zvezde bio je prilično iznenađen takvim stavom priznate umetnice.

- Za njenu informaciju, "istetovirana budala", pored srpskog, govori i tri strana jezika. Znam ko je dotična spisateljica i mogu da kažem da mi je vrlo žao zbog nje. Žene u njenim godinama su u stanju da svašta kažu ako ujutru ne dobiju porciju k...a. Mora da se probudila neje...a - poručio je Gurović.
Popularni Čiča napomenuo je da ga takvi komentari ne dotiču previše jer, kako kaže, uživa podršku ogromne većine stanovnika Srbije.

- Meni je bitno što me 90 odsto ljudi u Srbiji voli. Uverio sam se nedavno u to kada su mi ljudi pomogli u teškoj situaciji iako nisu morali. Najvažnija u životu mi je podrška mojih Delija, za ostalo ne marim mnogo, pa ni za Biljanu Srbljanović - dodao je kapiten košarkaške reprezentacije Srbije.
U pokušaju da dobijemo reakciju Biljane Srbljanović na Gurovićevu izjavu, pozvali smo je na broj telefona poznat redakciji, ali je tokom jučerašnjeg dana bila nedostupna.

(M. R.)

Izvor: Kurir

Čini mi se da su oboje u pravu... biggrin.gif

#123 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 27 July 2007 - 11:40

QUOTE(HattoriHanzo @ 27 Jul 2007, 12:18) <{POST_SNAPBACK}>
hm, nema urosha na slici...
sad znamo i ko je baratao kamerom.

Ja mislim da je Uroš unutra, u crkvi. Ispoveda se.

#124 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 27 July 2007 - 11:45

QUOTE(Div @ 27 Jul 2007, 12:40) <{POST_SNAPBACK}>
Ja mislim da je Uroš unutra, u crkvi. Ispoveda se.

moguce, nema ni Bilje...

Edited by HattoriHanzo, 27 July 2007 - 12:04.

#125 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 July 2007 - 12:07

...

Edited by Vesna, 27 July 2007 - 12:32.

#126 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 27 July 2007 - 12:14

meni se cini da je los kvalitet fotografija nameran. da prosto ne znaju da fotografisu, sfumato bi se razisao bar na jednoj fotki, po cuvenom bjekovicevom zakonu velikih brojeva. ovako je jasno da je rec o konceptu.

#127 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 27 July 2007 - 12:17

ma to zbunjuje BIAin softver za prepoznavanje i gusi im kompjutere

#128 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 27 July 2007 - 12:26

QUOTE(spava mi se @ 27 Jul 2007, 12:12) <{POST_SNAPBACK}>
onda mu se tek nece dopasti sto je promenila mesto rodjenja

nije vise morska pena?

#129 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 July 2007 - 12:29

...

Edited by Vesna, 27 July 2007 - 12:32.

#130 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 July 2007 - 13:06

QUOTE(Div @ 27 Jul 2007, 12:05) <{POST_SNAPBACK}>
Eno i Uroša nije bilo preko nekoliko dana, a pojavio se noćas po punom mesecu. On je nešto pričao da ima neke specijalne veze sa Biljom samo mu se ne sviđa prezime, nezino.

WTF?
Zenu ni ne znam, to sto smo se upoznali na balonijadi ne znaci da ce zapamtiti ko sam, pobogu. blink.gif
I ne stavljaj mi u usta nesto sto nisam rekao, molim te.

#131 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 27 July 2007 - 13:07

QUOTE(PESC @ 27 Jul 2007, 14:06) <{POST_SNAPBACK}>

mani, čoveče, oralnu fiksaciju, puštaj ljude da pišu još biggrin.gif ovo je divno!

Edited by MaryPoppins, 27 July 2007 - 13:09.

#132 Maistor

Maistor
  • Members
  • 1,022 posts

Posted 27 July 2007 - 13:09

WTF?
Zenu ni ne znam, to sto smo se upoznali na balonijadi ne znaci da ce zapamtiti ko sam, pobogu. blink.gif

uki razočaravaš, mislili smo da si se već infiltrirao u komandni štab dry.gif

#133 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 27 July 2007 - 13:54

QUOTE(Larko @ 27 Jul 2007, 13:26) <{POST_SNAPBACK}>
nije vise morska pena?

laugh.gif

#134 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 July 2007 - 14:01

QUOTE(Maistor @ 27 Jul 2007, 14:09) <{POST_SNAPBACK}>
uki razočaravaš, mislili smo da si se već infiltrirao u komandni štab dry.gif

Eeeee.biggrin.gif:

#135 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 27 July 2007 - 14:32

WTF?

Što da ne zapamti. Doduše, zavisi od balona...
Čini mi se da si ti nešto pričao na temu prezimena (Biljinog), ili možda Precog. Ja mešam vas dvojicu.