Jump to content


Photo

dresura pasa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#46 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 31 January 2006 - 20:23

ma ljubnucu je u usta kad je ochistim od glista. sudeci po obimu stomaka prepuna ih je. sutra cu kupiti tu tabletu. kontam pola da dam njoj, a pola sebi.
a shto se tiche machaka, ih. pa moje prethodno :wub: sam chak i ohrabrivala da ih juri, al negde na po metra od machke bi se usro i zastao. tolko o lovcu.
ovu ima da istreniram da ih shalje na drvo chim ih vidi :)

#47 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 31 January 2006 - 20:30

Terriers cannot be trusted off-leash.

Apsolutno tačno.


Barking.

Tačno, ali može da se kultiviše. Delimično. :)

Mind of their own.
...

To teach your Westie to listen to you, "Respect Training" is mandatory.


Malo je reći da je i prethodno tačno. Potrebu za respect training mi je objasnio jedan prijatelj, takodje vlasnik westija. Neizmerno sam mu zahvalna na tome.

Sada mi se čini da Aski misli da sam mu ja mama. :wub:

#48 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 31 January 2006 - 20:40

a kako da izvedem taj respect training?

#49 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 31 January 2006 - 20:54

Pa ono, komandujes joj `Lezi!`

ona legne

a ti kazes `Respect.` i das joj neki kolacic.

Posted Image

sellecta!

sto bi rekao moj dobri drugar i omiljeni poslovni saradnik..

#50 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 31 January 2006 - 20:56

Najmanje jednom dnevno, najbolje pre hranjenja, položi psa da legne na bok i drži ga, ne dozvoljavajući mu (pardon, joj) da ustane. Držiš je tako do momenta dok se sasvim ne opusti, tj. ne preda, što znači dok ne ostane da leži i kada skloniš ruke sa nje. Ona će naravno pokušati da ustane, pa i da folira (kao opusti se a čim popustiš stisak ona skoči) ali to ne treba da dozvoliš. Kada se sasvim preda, tj. ostane da leži i kada ti sasvim skloniš ruke, podigni je, postavi na noge i pohvali. Vežbu ne ponavljaj dva puta odjednom.

Ova vežba traje pet do deset minuta. Svakako da ne treba da očekuješ da uspeš iz prve, ali će ti trebati samo par dana da štene shvati da si ti gazda (vođa čopora) i samim tim će ti biti mnogo lakše. Dobro je i to što westie sve lako uči, u šta si već imala priliku da se uveriš, tako da ni za "respect training" ne treba mnogo ponavljanja.



Naravno, tebi ne treba objašnjavati da ne treba da je udaviš već da je potčiniš. :wub:

#51 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 01 February 2006 - 10:07

inache, za bukvalno dva dana je nauchila da pishki i kaki na novine. pametnica moja

Cestitam Duno na prinovi u kuci. Prvo pa zensko - em pametno :wub:
Posle ovolikih saveta i preporuka paz' da ne omanes....respect!