Jump to content


Photo

dresura pasa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#31 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 27 January 2006 - 00:22

[q problem moze da nastane pod njihove stare dane kad postanu senilni i cesto se desi da postanu agresivni prema najblizima.

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote]


... da, a nemachke doge ako napune 11-tu godinu,
ubiju gazdu i pojedu mu glavu ...

1. pas koga ste nabavili kao shtene, a kod vas ugine od starosti
sluzi vam na chast.

2. kao i uslovi u kojima je ziveo, i broj sati koje ste proveli s'njim .

3. psi koji zive u stanu sa vlasnikom / intenzivan kontakt/
mogu da nauche i preko 50-tak komandi ....
to i nisu komande ..to je komunikacija ....

#32 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 27 January 2006 - 00:28

zasto sa leve?

zato sto se na ocenjivanju i takmicenjima ide u suprotnom smeru od kazaljke....cini mi se da su ludi englezi uveli to pravilo...kod njih je i onako sve naopacke.

<{POST_SNAPBACK}>


u levu povodac, a u desnu pushka ili brakestick ...

#33 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 January 2006 - 08:30

... a ako mu ugradish potkozni identifikacioni chip,
mozesh da ga registrujesh i ugradish mu alarm...

<{POST_SNAPBACK}>

htela sam da stavim taj chip za identifikaciju, al u to vreme imala dva psa pa mi se nije davalo nekih 5000 za dva chipa.

#34 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 27 January 2006 - 08:45

dare tvoj pas malo lici na

<{POST_SNAPBACK}>


Jes vala,

Ako obratiš pažnju videćeš da su svi ti "pupi" likovi iz Ratova Zvezda vuku koren od lika glave Shih Tzua ili Lasa Apso-a (Vukiji, onaj malešni Džedaj, pleme krznenih stvorenja i sl.)

Naravno u Gremlinima onaj slatki gremlinčić je orginal štene Shih Tzu-a, a kad mu podigneš uši u špic dobije po malo onaj đavolski izgled. (naše kuče ne voli kupanje , ali ne pravi nikakve incidente i transformacije 0:) ).

Nismo ga dzabe iz enciklopedije birali... :wub:

Sad što se tiče dresure, niti mi imamo nekog prethodnog iskustva, niti je Shih Tzu visoko plasiran (na dnu tabele), na listi inteligentih kučića pogodnih za dresuru...

Doduše videh u kineskom cirkusu da dotični kučići svašta lepo rade...

Ali mi nismo Kinezi...

Elem, batine, elektrošokove i rezanje ušiju nisam primenjivao ni kod svoje dece, ne bili nekako postala poslušnija... (mada ne verujem, ni da bi to upalilo) :)

Tako da sam protivnik istoga i kad je kuče u pitanju!

Evo i foto od letos kada je bila ošišana...

Attached Files



#35 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 27 January 2006 - 21:12

2 dare

kuca je :wub:

#36 Shiba

Shiba
  • Members
  • 610 posts

Posted 27 January 2006 - 21:53

htela sam da stavim taj chip za identifikaciju, al u to vreme imala dva psa pa mi se nije davalo nekih 5000 za dva chipa.

<{POST_SNAPBACK}>


to ja nagovaram moje najblize da se svi mi nagradimo u slucaju nesrece....ali ko da pricam sa gluvima.

ne pricam o psima.

#37 Shiba

Shiba
  • Members
  • 610 posts

Posted 27 January 2006 - 22:06

[quote name='musky' date='26 Jan 2006, 17:22']
[q problem moze da nastane pod njihove stare dane kad postanu senilni i cesto se desi da postanu agresivni prema najblizima.

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote]
... da, a nemachke doge ako napune 11-tu godinu,
ubiju gazdu i pojedu mu glavu ...

1. pas koga ste nabavili kao shtene, a kod vas ugine od starosti
sluzi vam na chast.

2. kao i uslovi u kojima je ziveo, i broj sati koje ste proveli s'njim .

3. psi koji zive u stanu sa vlasnikom / intenzivan kontakt/
mogu da nauche i preko 50-tak komandi ....
to i nisu komande ..to je komunikacija ....

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote]


ne znam zasto takav ton?! pretpostavljam da nisi imao iskustva. retko kad se desava kod doga da umru od starosti, to pitaj vlasnike istih. najcesce ih odvedu na eutanaziju jer je najhumanije za njih. mucenje kroz koje prolaze senilni psi, i njihovo nekontrolisano ponasanje uslovljavaju takav kraj.

isto, pas koji zivi u stanu, kuci sa vlasnicima, ne dozivljava vlasnike svoje kao nadredjena bica vec kao copor, i naravno onog koga slusa, kao vodju copora. zato i primecujemo neke ljudske osobine koje su psi skinuli od nas.


sto se tice seckanja usiju i repova to je stvar samog vlasnika. ako nece da ga vodi na izlozbe, ne mora da sece u protivnom mora i to buy the book.
psi iz dobrih legla se radjaju cesto i bez repa, narocito kod lovackih.
lovackim psima rep je visak da se ne bi zamrsio u zbunje raznorazno i pas u toku lova predje 3 puta vise od lovca. isto se desava da pas nasledi osobine svojih roditelja (sampiona) i uzgajivac ne mora puno da se trudi oko vaspitanja.

i da, ako imate starijeg psa u kuci, mnogo lakse cete vaspitati stene jer ce ono imitirati ovo starije kuce.




dare ima istine u onome za star wars :wub:)) bas ti je sva kao devojchica kad je osisana.

Edited by Shiba, 27 January 2006 - 22:07.


#38 pooor leno

pooor leno
  • Members
  • 31 posts

Posted 28 January 2006 - 23:03

Ja sam imala dosta problema sa kucovom koji mi se uvaljivao na gajbu u toku novogodisnjih praznika. Inace, nije moj pas, ali ga pustamo u hodnik zgrade kad je hladno, hranimo ga, volimo itd.
On, koji je totalni slobodnjak, volu-rep-da-iscupa dzukela, najveci svaler u kraju, tele koje atakuje na pajkane (sve u svemu neustrasiv), dobijao je napade straha od petardi i ostale pirotehnike; cvili, kunja, provaljuje vrata da bi se uvalio ispod stola, iza wc-solje, dahce, a kulminacija je najstrasnija kada mu cure bale ili pena (nisam sigurna sta, al' inace nikad ne balavi kao sto psi mogu). :wub:
Sad je sasvim OK, ali treba da prezivi jos novih godina, pa molim da mi se udeli savet kako da ga ohrabrimo, ili da ga naucimo da to nije nista strasno, i da mu se nista nece desiti od buke (kapiram da njemu to tako ne izgleda). :)

Hvala

#39 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 January 2006 - 08:31

to kontam da je totalno individualno. moj Charli nije jebo zivu silu. bombardovanje je bukvalno prespavao, zemljotres niti bi predosetio niti pobego pod krevet kad se deshava.

dare, je l ovo kuche ko ono iz As good as it gets?

elem, dobih malog zapadnoshkotskog belog terijera, svi pominju da je to rasa sa nekog viskija, al ne znam kog.
elem, tu je vec par dana, sve je zapishala, kad naletim dok je u akciji, odmah njushka u to, pa po guzi, pa do novina.
ne pomaze.

#40 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 29 January 2006 - 11:20

Strpljenja, samo strpljenja...
Jel ovaj?

Attached Files



#41 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 29 January 2006 - 15:48

2 Dunadan

Moje devojke su prilikom biranja kučeta iz enciklopedije birale Westija, međutim ja sam bio protiv...

Jer ko velim, terijer je terijer... Živ..ne možež ga smiriti, a mož i parket da raskopa ako ga ostavimo samog... :)

Posebno je za Westija pisalo da ume da bude svojeglav, dok su oni crni škotski terijeri ,kažu mnogo zahvalniji za manipulaciju.

U ostalom, ona beše gospođa što se žalila da joj Kinezi umalo pojeli psa (beše valjda Mallron Tree) ima više komada crnih, a čini mi se da sam na fotografijama video i jednog belog-Westija. Ta bi trebala da je stručnjak za tvog novog ljubimca...

Doduše gospođa se od incidenta sa Kinezima nije javljala na forumu... Valjda je OK.

Ovo moje kuče je ko persijska mačka u kući mirno i umiljato ( jedino moraš da je preskačeš i boriš se na trosedu za mesto pored TV-a)), a napolju je veselo ko zec u šumi dok ima snage za trčanje... :wub:

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 January 2006 - 18:19

Strpljenja, samo strpljenja...
Jel ovaj?

<{POST_SNAPBACK}>

e jeste :wub:
super se provodim, idem za njom i chistim. nocas sam imala jedan REM jer je stalno skakala i budila se.
Westi? je l to od miloshte za tu rasu?

ma ja nikad nisam dobila rasu koju sam htela, prvo pekinezera, sad terijera...

#43 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 January 2006 - 02:41



>> ... West Highland White Terriers

What's good about 'em. What's bad about 'em.

There are energetic Westies, and placid Westies. Hard-headed Westies, and sweet-natured Westies. Serious Westies, and good-natured goofballs. Introverted Westies, and Westies who love everyone.

If you acquire a West Highland White Terrier puppy, you can't know for sure what he or she will grow up to be like. Because a good number of purebred puppies do NOT grow up to conform to the "norm.

If you want a dog who:
Is small, yet sturdy and tough -- not a delicate lapdog
Has a natural appearance
Needs only moderate exercise
Makes a keen watchdog
Doesn't shed too much
Is easier to handle, friendlier with strangers, more amenable to training, and more tolerant of other pets than most terriers are:

a West Highland White Terrier may be right for you.


If you don't want to deal with:
The dynamic terrier temperament
Providing enough exercise and activities to keep them busy
Aggression toward other animals -- chasing instincts
Stubbornness
Digging holes
Barking
Regular brushing and clipping of the wiry coat, a considerable number of health problems:

a West Highland White Terrier may not be right for you.


If I were considering a West Highland White Terrier..:
My major concerns would be:

The dynamic terrier temperament.
Most terrier breeds are remarkably similar. The same words are used over and over -- quick to bark, quick to chase, lively, bossy, feisty, scrappy, clever, independent, stubborn, persistent, impulsive, intense.

Providing enough exercise and mental stimulation.
West Highland White Terriers are active go-getters. They MUST have regular opportunities to vent their energy and to use their busy minds to do interesting things.

Terriers were never intended to be simply household pets.
I strongly recommend that you get your Westie involved in obedience classes at the intermediate or advanced level, in agility (an obstacle course for dogs), or in an earth dog club (terriers dig and tunnel after small critters who are secured in a sturdy cage so they can't be harmed).

Animal aggression.
West Highland White Terriers are less scrappy toward strange dogs than many other terrier breeds, but they are still a determined force to reckon with if they decide to initiate or accept a challenge to fight. Most terriers have strong instincts to chase and seize small fleeing creatures. This can make for conflict if you own a cat. It may be much worse than that if you own a pet rabbit or hamster!

Terriers cannot be trusted off-leash.
They will take off -- oblivious to your frantic shouts -- after anything that runs.

Fence security.
Many terriers are clever escape artists who will go over or under fences in search of adventure. You may need higher fences than you might imagine for their small size. You may also need to sink wire into the ground along the fence line to thwart digging. Gates should have the highest quality locks.

Barking.
Terriers are often too quick to sound the alarm at every new sight and sound. You have to be equally quick to stop them. If you work all day and have close neighbors, terriers are not the best choice for you. For the same reason, terriers should NEVER be left outside in your yard, unsupervised. To make matters worse, some terriers have high-pitched barks that can set your teeth on edge.

Mind of their own.
Westies are not Golden Retrievers. Though they are more amenable to training than some other terriers, and indeed can excel in obedience competition, they must still be taught at an early age that they are not the rulers of the world. The toughness that makes them suited to killing vermin can frustrate you when you try to teach them anything. Terriers can be stubborn and dominant (they want to be the boss) and will make you prove that you can make them do things. You must show them, through absolute consistency, that you mean what you say.

To teach your Westie to listen to you, "Respect Training" is mandatory.

Defensive reactions.
If you need to physically chastise a terrier, and you go beyond what THEY believe is a fair correction, terriers (as a group) are more likely than other breeds to growl or snap. It may be because they were bred to become more fierce when their prey fought back, i.e. terriers are apt to "return pain" if they "receive pain." As an obedience instructor, I'm always extra careful when putting my hands on any terrier for a correction.

I do NOT recommend terriers for small children. Many terriers will not tolerate any nonsense from little life forms whom they consider to be below themselves in importance. Many terriers are quick to react to teasing, and even to the normal clumsiness that comes with small children (accidental squeezing of their ears or pulling of whiskers or stepping on their paw). Many terriers are possessive of their food and toys and will defend these from all comers, including children.

Grooming.
To keep their rough coat free of mats, West Highland White Terriers require regular brushing, and also clipping and trimming every few months.

Serious health problems.
Westies are more prone to health problems than most other terriers ... <<



#44 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 31 January 2006 - 16:57

ok. po ovome shto sam prochitala je ovaj terijer idealan za mene. volim kad pas ima zdravu dozu svojeglavosti. jedino mi je zao shto onda bash necu moci da je vodim na vikendicu, ako voli da odluta, a na vikendici mal mal pa neka rupa u ogradi koju su napravili psi lutalice, mal mal pa naidje neka machka, veverica itede.

inache, za bukvalno dva dana je nauchila da pishki i kaki na novine. pametnica moja :wub: to mora da je zato shto je zenka :)

#45 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 31 January 2006 - 20:00

e jeste :)
super se provodim, idem za njom i chistim. nocas sam imala jedan REM jer je stalno skakala i budila se.
Westi? je l to od miloshte za tu rasu?

ma ja nikad nisam dobila rasu koju sam htela, prvo pekinezera, sad terijera...

<{POST_SNAPBACK}>


Duno , ti postala ponosna vlasnica Westi zenke!

Cestitam ti , zavidim ti !

Ljubni je u vlaznu njuskicu , molim te! :wub:

Postavljaj slicice redovno!

Mislim da su Westi najpitomiji (terijerska klasa)
Druzeljubivi su, neces imati nikakvih problema sa
drugim zivotinjama. Nauci je od malena da ne juri macke!

Lep pozdrav
Teja