Jump to content


Photo

audi 80


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 Noriega

Noriega
  • Members
  • 109 posts

Posted 20 January 2006 - 04:17

Mesto - Balkan, Srbija,
Vreme - odbrojavanje poslednjih dana domace auto industrije
Buzhet - tesan da zhulja,

E sad izbor... mora da je veci auto, pa makar i stariji, mora da je benzinac/plin, sto bolji lim i barem takav motor i "perspektivu" za bar jos 100.000km uz razumna ulaganja.

Oglasi, pijace, mamlazi i secikese, ciganija & shabanija - ne bi od njih semenke kupio, svaki ima jednu malu emotivnu pricu vezanu za svog lepotana, alu felne, siber, sharzher, spojler, remus i jos 100 cuda...

I tu nekako dodjem do Audi-a 80, '90-'92.
Ne videh jos ni jednog trulog, kazu pocinkovan, bogami ni raskantanog, svi utegnuti, deluju izdrzljivije od "nazionale" izvikanog, Golf 2. Kazu, majstori se kunu u 1.8s motor, 300 - 400k, bez diranja. Drugi kazu ne veruj kilometrazi, to je vracano, nego gledaj papucice (!?), motor i statijaznam...

Pa ko ima pametniju ideju za tu cenovnu kategoriju, neka slobodno kaze...

A meni je zapao za oko karavan tzv. Avant...

#2 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 20 January 2006 - 07:21

nisam sigurna i neka me neko ispravi...ali iskustva mojih kolega sa audijem je da nema lepsih kola za voziti i da mu je na zalost 'lektrika podlozna cestom kvarenju.

#3 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 20 January 2006 - 11:35

Мој најбољи друг је трговао половним аутомобилима, и протурио је кроз своје руке око 300 комада. Било је ту свега, од Заставе до Поршеа, од кршева до веома скупоцених примерака.

Када год га неко пита који је најбољи ауто који је возио, увек ће рећи АУДИ 80 ЈАЈЕ!!!

Ја сам лично возио три примерка, један 1.8Е и два 1.8S. Разлика је у систему убризгавања. Наиме, модел Е са директним убризгавањем је свакако јечи има има боље перформансе, али је компликованији и скупљи за одржавање. Модел S је феноменалан. Веома лепо вуче, а потрошња у граду је невероватних 8 литара!!! Битно је што је на таквом мотору знатно јефтинија уградња ТНГ (плин) од онога на Е моделу.

Лимарија, јефтино одржавање, удобност, поузданост, па и изглед... не постоји боље за те паре!

Једини проблем је што ћеш тешко наћи ауто од власника. Због популарности, препродавци га купују чим оператер прими оглас, па их је скоро немогуће предухитрити. Ако имаш неку личну понуду, не оклевај!!!

Иначе, ја сам поносни власник Аудија А6 (94), који је свакако виша класа од јајета, али признајем да са аспекта поузданости и цене одржавања, Ауди 80 нема премца.

#4 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 20 January 2006 - 13:13

Spremi se na cinjenicu da u gepek jedva mozes da stavis kisobran, na kukanje ljudi koji sede pozadi ako su visi od 170cm, i na poslovicnu audi-volskwagen neudobnost. Osim toga, sasvim ok auto.

#5 Noriega

Noriega
  • Members
  • 109 posts

Posted 20 January 2006 - 13:58

hm... da... tako sam i mislio...

Inace, sve je pocelo sa trazenjem obicnog transportnog resenja za tacka A -> tacka B problem. Recimo da sam u kategoriji nasao jos i Ford Mondeo, VW Passat i Opel Vektra.

Al sad stvar postaje drugacija, posto Audi stvarno pocinje da mi se svidja. Jos cu postati nekakav fan, nedajboze. :wub: Cak ga i po stranim sajtovima dosta komentarisu i hvale (usa, npr.!).

A sto se prostora tice, ljudi koje vozim su do sada navikli na zastavu. Ne verujem da ce se puno buniti. :)

#6 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 20 January 2006 - 14:07

hm... da... tako sam i mislio...

Inace, sve je pocelo sa trazenjem obicnog transportnog resenja za tacka A -> tacka B problem. Recimo da sam u kategoriji nasao jos i Ford Mondeo, VW Passat i Opel Vektra.

Al sad stvar postaje drugacija, posto Audi stvarno pocinje da mi se svidja. Jos cu postati nekakav fan, nedajboze. :wub: Cak ga i po stranim sajtovima dosta komentarisu i hvale (usa, npr.!).

A sto se prostora tice, ljudi koje vozim su do sada navikli na zastavu. Ne verujem da ce se puno buniti. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Da sam na tvom mestu, kupio bih Ford Mondeo. Mislim da najvise daje za te pare. Delovi verovatno jesu skuplji (nek me Fancy ispravi ako gresim), ali se sasvim sigurno ne prave u Staroj Pazovi. Sledeci izbor bi mi bila Vectra, ali nikako onaj prvi model. Koliko sam cuo, a i video, prva Vectra ima ocajnu limariju. Pasat jeste prilicno prostran i kvalitetan, ali su mu sedista i vesanje udobni taman koliko i ona u GSP autobusu.

#7 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 20 January 2006 - 15:00

Ford mondeo nikako ne mogu da preporucim. Nekolicina ljudi oko mene koja su posedovala ovu kantu nisu imali ni jednu nedelju bez nekakvog idiotskog problema.

Jos sam nekidan lupio jednog u guzu na raskrsnici sa nekih 5km na sat i sav se raspao. Na mom Ventu cak ni ogrebotine a na Mondeu steta od € 3.500... kanta.

#8 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 20 January 2006 - 15:48

Ford mondeo nikako ne mogu da preporucim. Nekolicina ljudi oko mene koja su posedovala ovu kantu nisu imali ni jednu nedelju bez nekakvog idiotskog problema.

Jos sam nekidan lupio jednog u guzu na raskrsnici sa nekih 5km na sat i sav se raspao. Na mom Ventu cak ni ogrebotine a na Mondeu steta od € 3.500... kanta.

<{POST_SNAPBACK}>

Khm, khm... da nisi malo preterao, da ne kazem nesto drugo?

#9 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 20 January 2006 - 16:06

Аман људи, будимо озбиљни!

Како поредити Мондео и ,,Јаје,,??????

Па цене на тржишту су најбољи показатељ!!!

Уосталом, Ауди уопште није тврд као стари Фолксвагени! Ја сам возио Голфа две године, и не могу да се пореде колико је Ауди удобнији и комфорнији!!!

Још једна битна ствар - пасивна безбедност!

Пошто у то време није постојао EURO NCAP (Европски програм процене безбедности аутомобила), ево до каквих резултата је дошла Америчка NHTSA. Ауди 80 је добио четири звездице за фронтални судар, а пет звездица за бочни судар. Шведски ФОЛКСАМ га је оценио са четири звездице, док је Вектра са три. Мондео је добио четири звездице од ФОЛКСАМ-а, али је у збирној оцени небезбеднији од јајета!

#10 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 21 January 2006 - 12:22

Khm, khm... da nisi malo preterao, da ne kazem nesto drugo?

<{POST_SNAPBACK}>

Ozbiljno ti kazem (naravno, sve se desava ovde u danskoj pa su samiom tim i cene ogromne). Bez obzira, Ford tradicionalno ima najgoru limariju i uz to branike napravljene od plastike od koje se prave kace za kupus. Sigurije bi bilo zalepiti kutiju jaffa biskvita umesto branika.

#11 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 22 January 2006 - 11:04

Ako ti treba prostor, bolje kupi Passat, veci je i u kabini, a narocito u gepeku, sto nije beznacajno ako jos planiras i plin da ugradis. Cene nabavke i odrzavanja su ionako priblizno iste. Svakako preporucujem da uzmes auto koji nije imao ugradjen plin.

#12 Noriega

Noriega
  • Members
  • 109 posts

Posted 23 January 2006 - 00:02

Ako ti treba prostor, bolje kupi Passat, veci je i u kabini, a narocito u gepeku, sto nije beznacajno ako jos planiras i plin da ugradis. Cene nabavke i odrzavanja su ionako priblizno iste. Svakako preporucujem da uzmes auto koji nije imao ugradjen plin.

<{POST_SNAPBACK}>


Da. Ta velicina je najveci + passatu. Sa druge strane, ne znam koliko je izdrzljiv spolja i iznutra, lim & motor?

A plin...? Zbog kvaliteta uredjaja, ugradnje ili neceg 3?

#13 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 28 January 2006 - 09:48

Da. Ta velicina je najveci + passatu. Sa druge strane, ne znam koliko je izdrzljiv spolja i iznutra, lim & motor?

A plin...? Zbog kvaliteta uredjaja, ugradnje ili neceg 3?

<{POST_SNAPBACK}>

Izdrzljivost lima i ostalih delova je slicna Audiju, jer ih isti koncern pravi. Sto se plina tice, to sam naveo zato sto su kola koja ga nemaju uglavnom manje presla i zadnji deo vozola je manje opterecivan, sto kod starih kola uopste nije beznacajno.

#14 direcway

direcway
  • Members
  • 89 posts

Posted 19 February 2006 - 23:12

ponosan sam vlasnik "jajeta" 250 000 km...motor nije otvaran,fenomenalan je...samo nesto ne valja ..glava upravlac je sranje,ostalo je sve perfektno.........preporucujem ti,bez razmisljanja :wub:

#15 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 20 February 2006 - 23:14

Cesto se moze naci Vento za nesto malo manje kinte. Tvrdji je od 80ice i limarija je (tradicionalno za VW u toj generaciji) osetljiva na vratima oko brava.
Inace imaju isti blok (u verziji 1.8) s tim sto je Vento obicno bolje opremljen s obzirom da je noviji auto. Takodje Vento ima vise prostora dok je i malo tezi (nisam totalno siguran)

Vlasnik sam Venta GL 1.8 i ide kao zmaj. Upravo sam presao preko 340 000.