Jump to content


Photo

Prasići koji svetle u mraku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#16 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 15 January 2006 - 05:40

monsanto je djubre. ako seme leti vaduhom ko su oni da naplacuju farmeru sto su mu doletela na polja?

<{POST_SNAPBACK}>

Pa, zakoniti vlasnici IP prava. Pitanje "da li to tako treba da bude ili ne" je čitava nauka (ima vrlo lepo ovde; koga mrzi da sve čita, može odmah da skoči na Conclusions, jasni su k'o dan i nude nadu).

#17 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 15 January 2006 - 06:45

Eduardo Kac, transgenic art, Transgenic bunny = "prodaje muda za bubrege". Od necega sto je standardna laboratorijska tehnika pravi se "umetnicki performns". Sto bi rek'o Mile Kurbla, op cvrc gevezn zajn. :wub:

Genetski modifikovani organizmi se koriste vec duze vreme, na primer, insulin se masovno proizvodi uz pomoc bakterije eserihije koli:

Human insulin is now manufactured for widespread clinical use using genetic engineering techniques, which significantly reduces impurity reaction problems. Eli Lilly marketed the first such insulin, Humulin, in 1982. Humulin was the first medication produced using modern genetic engineering techniques, in which actual human DNA is inserted into a host cell (E. coli in this case). The host cells are then allowed to grow and reproduce normally, and due to the inserted human DNA, they produce actual human insulin.

Genentech developed the technique Lilly used to produce Humulin. Novo Nordisk has also developed a genetically engineered insulin independently. Most insulins used clinically are produced this way, for it avoids the allergic reaction problem.
Insulin -Wikipedia

Ne postoji idealna nauka, odnosno idealno znanje, imuno od zlonamernog koriscenja. Tehnike genetske manipulacije ce imati kolateralnih efekata, ali ce kranji rezultat biti vrlo pozitivan. Lekovi za kancerogena oboljenja, produzetak zivota (skoro je objavljeno da su naucnici misevima produzili zivot 2.5 puta), kloniranje organa zarad transplantacije, jeftinija hrana ili biogoriva su nesto sto bih ja voleo da imamo vec sada.

#18 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 15 January 2006 - 14:16

A ja sam od cele vesti najvise zapazila :

Mogli bi da ga upotrebimo za ubrzavanje istraživanja osnovnih ljudskih ćelija, jer su prasići po strukturi najbliži ljudima



#19 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 15 January 2006 - 14:24

:wub:


Why pigs?

Many experts regard pigs as the most suitable animals for breeding for organs for a number of reasons:

A pig's heart is about the same size as a human heart. Pig heart valves have been used in human heart surgery for over a decade.

Pigs have already been cloned and genetically engineered.

Scientists understand something of what they need to do to make pig organs less likely to be rejected by the human immune system after transplantation.

#20 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 15 January 2006 - 20:55

sledeci korak je da naprave svetleceg indija. premda je on i ovako svetionik slobodnog sveta rame uz rame sa americkom administracijom.

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 15 January 2006 - 23:54

sledeci korak je da naprave svetleceg indija. premda je on i ovako svetionik slobodnog sveta rame uz rame sa americkom administracijom.

<{POST_SNAPBACK}>

Budalo.

#22 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 January 2006 - 08:21

"The scientists will use the transgenic pigs to study human disease."

Zaista, kakva perverzija. Umesto da lepo crknemo kad se razbolimo.

#23 vizl

vizl
  • Members
  • 353 posts

Posted 16 January 2006 - 16:04

...

Mi se cini da je ovo samo hoax.

Do sada, koliko sam cuo, - jedini sisari koji svetle u mraku bili su - sovjetski podmormichari.

...

<{POST_SNAPBACK}>



:huh: :( :s_w: :wub: :) 0:)

#24 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 16 January 2006 - 18:09

izgleda da su svetleci prasici otvorili jedno staro pitanje na ovom forumu. pitanje nauke kao apsolutnog alibija za svaku mogucu glupost i stetu koju ljudski rod napravi.

pri tome se isticu svi veliki uspesi nauke (produzenje zivota, cuj!), a sve se stete time nastale zanemaruju (prenaseljenost planete, isrcpljivanje prirodnih resursa). brzina kojom se nauka razvija (samo u mojoj oblasti prosle godine je registorvano preko 90 000 napisanih i objavljenih radova u vodecim svetskim casopisima!) ne dozvoljava ni da se sekund vremena odvoji za eticko preispitivanje rada, ili sagledavanje mogucih posledica. svi potrebni sertifikati dobice se lako samo ako je dovoljno love i vojnog interesa ufurano u istrazivanje. a javnost ce biti umirena imbecilno izjavom tipa: "nema sanse da se svetleci prasici spare sa divljima i izrode frankenstajne" (ah, da, farnkenstajn je naucnik, cudoviste je bezimeno, a i ta dosadna stara knjiga govori o prevazidjenom pitanju odgovornosti naucnika).

#25 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 January 2006 - 22:24

pri tome se isticu svi veliki uspesi nauke (produzenje zivota, cuj!), a sve se stete time nastale zanemaruju (prenaseljenost planete, isrcpljivanje prirodnih resursa).

<{POST_SNAPBACK}>

Sto ce ti ono "cuj!" iza produzenja zivota? A pazi sad ovo, "steta" od nauke je prenaseljenost planete?! Pa ti si ne samo budala, vec i perverznjak! Tu stetu mozes odmah da ispravis, barem u komada 1, tj. da se izbacis kroz prozor. Time bi mnogo doprineo covecanstvu, a plus ne bi rizikovao da zivis dugo (cuj!).

Nije valjda NAUKA izazvala PRENASELJENOST planete, vec valjda ljudi koji se JEBU bez kontracepcije... idiJote

Edited by Indy, 16 January 2006 - 22:41.


#26 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 16 January 2006 - 22:37

Sto ce ti ono "cuj!" iza produzenja zivota? A pazi sad ovo, "steta" od nauke je prenaseljenost planete?! Pa ti si ne samo budala, vec i perverznjak! Tu stetu mozes odmah da ispravis, barem u komada 1, tj. da se izbacis kroz prozor. Time bi mnogo doprineo covecanstvu, a plus ne bi rizikovao da zivis dugo (cuj!).

<{POST_SNAPBACK}>


I ti si neki profesor? :wub: Meni psujes majku, ljude nazivas budalama i perverznjacima ....

JUNIOR U ARE ISNOGOOD!

#27 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 January 2006 - 22:42

I ti si neki profesor?  :wub: Meni psujes majku, ljude nazivas budalama i perverznjacima ....

JUNIOR U ARE ISNOGOOD!

<{POST_SNAPBACK}>

Onaj ko napise da je nauka kriva za prenaseljenost planete je budalchina i perverznjak - i to bih mu rado rekao u lice.

A ti si zasluzio mnogo gore od psovanja, ali eto kad te moderator voli kao rodjenog cacu... tu se nista ne moze.

#28 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 16 January 2006 - 22:47

Akademski nema sta!

Sto se tice psovanja moje majke, .... moja majka je vec 10 godina mrtva, a oca sam pokopao pre 48 dana. Pa neka ti stoji na savesti ako je imas.

#29 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 January 2006 - 22:49

Akademski nema sta!

Sto se tice psovanja moje majke, .... moja majka je vec 10 godina mrtva, a oca sam pokopao pre 48 dana. Pa neka ti stoji na savesti ako je imas.

<{POST_SNAPBACK}>

Nek stoji tebi na savesti - svako ko je pismen i cita forum je video da si ti, kao i uvek, sam trazio djavola, jer valjda nemas pametnija posla.

Kao sto i sad trazis djavola, na svakom topiku gde se javim, bez obzira da li imas nesto da kazes o temi, ili ne.

Posto moderatora ocigledno zabole za to, onda cu ja sa tobom onako kako mogu, a posledice toga me ne interesuju.

#30 Simpsons

Simpsons
  • Banned
  • 518 posts

Posted 16 January 2006 - 22:51

Matori je puko ko lajsna. Nekrofilija za njega je ko dobar dan.



Nauka je produljila zivotni vek proizvodjaca metana i pospesila prenapucenost.