Jump to content


Photo

SeX & The City- Bolesno, Izopaceno i na zalost Istinito


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#1 tstream

tstream
  • Members
  • 63 posts

Posted 20 February 2002 - 00:00

vidim u Srbiji se prikazuje sex & the City

Imam predlog da se prekine emitovanje te serije jer deluje zaglupljujuce bolesno i destruktivno na Moral I Duhovnost Srba koji zive u Srbiji.

Ko zivi u New Yorku zna o cemu pricam.
New York je bolestan grad , tu vladaju bolesni i izopaceni musko zenski odnosi.
Tu se ribe smatraju posebnim samo zato sto imaju sise , misle da mogu da uzjasu i izmuzu svakog muskarca jer su zasticene ( stiti ih Americki zakon) ne daj boze da joj zviznes samar za pokusaj da te napravi kretenom...U NY muskarci su u cosokovima sede, cute i gledaju u pod dok ribe jasu jedna po drugoj. "Imbecilna zabava za imbecilnu omladinu"

Za svakog Srbina je uteha sto moze da ode u Srbiju i da dozivi zivot na mnogo dublji , topliji, duhovniji nacin...nadajmo se da ce tako i da ostane!

#2 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 20 February 2002 - 17:40

Hmmm, "dublji i duhovniji nacin" u Srbiji... na primer -- kao sto je to kavalir Vuk Obradovic cinio?

Pomenuta serija je istinu zaista bedna, zasnovana na veoma ocajnoj premisi; nakon pola epizode u kojoj su te japi-usedelice uspele da napiju bivsu drugaricu u drugom stanju, vrlo je jednostavno bilo odbraniti se od tog djubreta -- klik!

Sve sto je potrebno osobi sa malo razuma i ukusa, jeste da promeni kanal ili iskljuci tv prijemnik. Nista lakse od toga.

#3 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 20 February 2002 - 18:29

tstream, ocigledno nemas pojma ni o zivotu, ni o zenama, a ni o muskarcima - ovde mislim na prave muskarce kojima samaranje zena nije dokaz njihove muzevnosti i kojima ravnopravnost i zakonska zastita zena od siledzija i manijaka ne predstavlja pretnju i drustvenu anomaliju-kako ti to u svom malom, skucenom univerzumu kukavicluka i iskompleksiranosti dozivljavas. Pre ce biti da ti imas problema ako ti je takvo agresivno ponasanje normalno.
I vracaj se u Srbiju, niko ti ne brani, ni tebi ni svima vama sto kukate kako vam fali 'toplina i duhovnost' Srbije a smeta vam sve u sredini u koju ste dosli da zivite i u svemu nalazite mane i pljujete. Muka mi je od slusanja ovakvih zalopojki raznih loosera. Sramota!

Inace, nisam nesto preterano odusevljena ovom serijom, ali ponekad je pogledam iz dokolice i cisto radi lake razonode. Medjutim, ono sto je upadljivo i ocigledno je da su da su komentari svih muskaraca koje sam dosad cula o ovoj seriji izuzetno negativni. Hmmm, pitam se pitam, zasto je to tako?

_________________
Destiny is no matter of chance - it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for - it is a thing to be achieved.

[ Izmena poruke: branka n. na dan 2002-02-20 18:30 ]

#4 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 20 February 2002 - 19:06

tstream:
Ne znam u kom NYC si ti bio ali dati ovako uopsteno negativnu izjavu o jednom gradu, ljudima, itd. pokazuje ili da u NYC nikada nisi bio i sve sto o njemu znas je iz prica ili TV, ili da si bio ali si se kretao u izuzetno uskim krugovima gde postoji samo jedna verzija realnosti. NYC je dovoljno veliki i raznolik da se moze naci sve i svasta, pa i to sto opisujes, ali uzeti samo jednu od tih stvari i to predstaviti kao "NYC je takav ili onakav" je BS. Moje licno iskustvo je da sam na takve odnose mnogo cesce naletela u Beogradu nego u NYC. To naravno ne znaci da toga ovde nema ili da je Srbija takva ili onakva. Kao i uvek sve zavisi od individua i krugova u kojima se kreces.

Sto se serije tice ja sam je gledala ovde (USA) poslednje dve sezone i dopala mi se kao "comic relief." Ne bi rekla da je nesto sto objasnjava "the meaning of life" ali kao "comic relief" (kako mislim i da je zamisljena) cini mi se ok. Ovo je jedna od retkih koja pokazuje zene koje razmisljaju i postupaju onako kako im se svidja, bez da bi bile "apologetic to the world." Osim toga svaka od junakinja ima razlicitu licnost i poglede na svet, veze, seks, itd.

branka:
I ja se pitam kakva bi bila reakcija da je serija o cetiri muskarca koji zive u gradu, dobro se zezaju, zavode zene i menjaju ih "k'o prljave carape?" Bice da im bode oci Samantha, mozda bi Charlotte bila vise po volji? :-)

#5 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 20 February 2002 - 19:35

Hmm, kako odgovoriti na 2 teme koje se ovde prozimaju?

#1
Mozda je u pitanju onaj stereotip -- muskarci vole price sa akcijom, zene vole price o odnosima, relacijama izmedju ljudi?

Ne bih medjutim osudjivao, niti pravio generalizaciju o osobama suprotnog pola, ukoliko bi mahom istakle da im ne prija serija "Sopranos". Razumeo bih - puna je nasilja, i vrlo cesto neprijatnih dramskih zapleta. Nikakve dalje zakljucke ne tipa "bode oci Samantha, mozda bi Charlotte bila vise po volji" ne bih pravio... to pomalo zajedljivo, svadjalacki zvuci.

#2
Istovremeno -- ne bih ni od "Sopranosa" a ni od "Sex in the City" pravio generalizaciju o NYC, NJ ili US. Bas kao sto su Branka i Sonja odgovorile -- ovo su price o jednom uskom segmentu ljudi, i nemogu da se preslikaju na citav grad, ili naciju. Naravno -- onom ko se ne svidja, put to JFK-a je uvek otvoren, pa nek se vrati tamo gde mu je lepse.

PS. Ima i treca tema, ona najozbiljnija -- gender relations u Srbiji, ali o tome mozda treba da se povede razgovor u 'Srbija' forumu

[ Izmena poruke: PWJT8D-17 na dan 2002-02-20 19:37 ]

#6 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 20 February 2002 - 19:40

"bode oci Samantha, mozda bi Charlotte bila vise po volji" je bilo misljeno vise kao "joke (with a hint of sarcasm)."

#7 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 20 February 2002 - 21:26

tstram, ti malko provociras stare diskusije, a vecnu temu zene-muskarci i nasilje kad kazes

"ne daj boze da joj zviznes samar
za pokusaj da te napravi kretenom...", je l da?



a tek:
" Za svakog Srbina je uteha sto moze da ode u Srbiju i da dozivi zivot na mnogo dublji , topliji,
duhovniji nacin...nadajmo se da ce tako i da ostane! "

pa, ono, jes vala

nek ostane

#8 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 20 February 2002 - 21:28

2 Sonja,
I know exactly what you mean.
A mozda ima i nesto u tome sto se na pocetku serije pojavljuje upozorenje 'scenes of a sexual nature' medjutim posto se ne radi o tipicno erotskom materijalu namenjenom muskom auditorijumu tu su muski gledaoci silno razocarani i zato i ne podnose ovaj program? Who knows?

#9 tstream

tstream
  • Members
  • 63 posts

Posted 20 February 2002 - 23:41

Vi Ribe po Americi,

Posto me prozivate po NYC cekam Vas u duelu
u "NIAGARA" 1st Avenue & 7th street(East Village) tu se zadesi cesto neka od svetskih Rock zvezda,
pa da porazgovaramo sa Argumentima

moze petak ili subota
i nemojte samo javno da pokazujete Sise
to radi svaka glupa Amerikanka

#10 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 21 February 2002 - 03:12

a sta tu ima lose u javnom pokazivanju sisa jedino mozda tebi smeta sto su zenske:eek:

#11 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 22 February 2002 - 01:39

Ovo je neki anti-topik na onaj o Tarantinu ?

Male otvori anti-temu, a onda se females spontano okupe u kruzok protiv, prema preosetljivostima

...
:lol:

#12 tstream

tstream
  • Members
  • 63 posts

Posted 23 February 2002 - 05:02

Eto "cak" i "Britney Spears" izbegava ucesce u ovoj napacenoj seriji
Pa sta onda pricamo molim vas!

#13 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 23 February 2002 - 05:14

...I'm Not That Inocent!! :grin::grin:

#14 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 25 February 2002 - 03:17

Svasta se u Srbiji prikazuje i prikazivalo se, zato smo tako i "luda izopacena fasisticka nacija koju treba leciti" - kako rece neki forumas na nekoj drugoj temi.
Ej, zamislite da TV serije zaista mogu imati uticaja na svakodnevni zivot ljudi i njihove naravi? Ni horde zena koje svaki dan pokusavaju da prevaspitaju i promene svoje muzeve to nisu ostvarile (zvocanje ne ulazi u ovu kategoriju), gde to moze neka bezazlena praznjikava serijica da promeni zene :grin:

[ Izmena poruke: zorana* na dan 2002-02-25 03:18 ]

#15 patriot

patriot
  • Members
  • 158 posts

Posted 26 March 2002 - 23:19

To je "Kasandra" na američki način, ali meni ne smeta. Eto da razuverim sve one devojčice koje su u svom feminizmu utonule u stereotipe. Dakle, kao muškarac odgovorno tvrdim: "ta serija mi ne ide na živce"!