Jump to content


Photo

New Apple's


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#1 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 11 January 2006 - 12:00

Vidi ovo cudo, sve sto se moze pozeleti, i to lepo, elegantno, pametno... Na primer, koliko puta ste se sapleli o kabal na laptopu?

Resenje :

The new power adapter with MagSafe connector is just that: a magnetic connection instead of a physical one. So, tripping over a power cord won’t send MacBook Pro flying off a table or desk; the cord simply breaks cleanly away, without damage to either the lough or the system. As an added nicety, this means less wear on the connectors.

Intel Core Duo procesor, kamerica ugradjena, keyboard koji svetli u mraku, konekcija sa svim zivim (ethernet giga, wifi, bluetooth, usb2, firewire, optical digital audio...

etc etc...

#2 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 11 January 2006 - 12:37

Vidi ovo cudo, sve sto se moze pozeleti, i to lepo, elegantno, pametno... Na primer, koliko puta ste se sapleli o kabal na laptopu?

Resenje :

The new power adapter with MagSafe connector is just that: a magnetic connection instead of a physical one. So, tripping over a power cord won’t send MacBook Pro flying off a table or desk; the cord simply breaks cleanly away, without damage to either the lough or the system. As an added nicety, this means less wear on the connectors.

Intel Core Duo procesor, kamerica ugradjena, keyboard koji svetli u mraku, konekcija sa svim zivim (ethernet giga, wifi, bluetooth, usb2, firewire, optical digital audio...

etc etc...

<{POST_SNAPBACK}>

Kvalitetno, lepo... al' skupo bre!

#3 Sizif

Sizif
  • Members
  • 30 posts

Posted 11 January 2006 - 13:40

Dovoljno je dobra vest što su počeli da koriste prave procesore, a ne one G4 i slične igračke...

#4 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 11 January 2006 - 14:53

Vidi ovo cudo, sve sto se moze pozeleti, i to lepo, elegantno, pametno... Na primer, koliko puta ste se sapleli o kabal na laptopu?

Resenje :

The new power adapter with MagSafe connector is just that: a magnetic connection instead of a physical one. So, tripping over a power cord won’t send MacBook Pro flying off a table or desk; the cord simply breaks cleanly away, without damage to either the lough or the system. As an added nicety, this means less wear on the connectors.

Intel Core Duo procesor, kamerica ugradjena, keyboard koji svetli u mraku, konekcija sa svim zivim (ethernet giga, wifi, bluetooth, usb2, firewire, optical digital audio...

etc etc...

<{POST_SNAPBACK}>



hocu ja jedan ............... :wub:

#5 moler

moler
  • Members
  • 589 posts

Posted 11 January 2006 - 19:18

Nakon mog nedavnog iskustva sa instalacijom XP SP2 i konsekventne reinstalacije Windowsa, ozbiljno planiram da isprobam Mac. Ono sto me najvise interesuje i sto treba tek da istrazim jeste komptibilnost hardwera koji trenutno imam poput externog hard drive-a, USB stampaca, wireless routera i sl.?! Da li cu mocu da djelim internet konekciju, da li cu mocu da koristim jedan externi hard drive, kakva je mogucnost umrezavanja, kompatibilnost fajlova izmedju Mac-a i PC-a i sl.?!

#6 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 11 January 2006 - 23:00

Ukoliko nisi bio u prilici da imaš kontakte sa Mac računarima ranije , npr. na poslu i sl. moj ti je savet da se ne bakćeš, propatićeš. Tim pre ako je instalacija SP2 bila komplikovana :)
Osim toga mnogo je skuplji i mnogo sporiji/gori od PCa, zato i prelaze na Intelove procesore. Postoji široka baza softvera za Mac računare, premda Apple ima tendenciju da to sve unifikuje u softverske pakete iWork i iHome, čije se nove verzije uskoro očekuju. Veliki broj igara radi na njemu takođe, a i taj hardver. Ali tu nema problema, sve iole zastupljenije softverske alatke imaju svoje analogije na mekovima. Sa eksternim diskom nećeš imati problema, ali za wireless router ne garantujem, mnogi od njih ne rade lepo ni pod Winom a kamoli pod Tigrom. Odnosno radi to sve, ali javlja se problem kod podešavanja jer za neke osnovne stvari moraš nekoga da pitaš, a kamoli kad su neka suptilna podešavanja u pitanju a ovde ti malo ko može pomoći. Oko umrežavanja - Bog neka ti je na pomoći.
Inače sam Mac OS 10.4.4 tj. Tigar izgleda fenomenalno, lepše i od dolazećeg Windows Vista koji ga je pokrao. Šteta što su sami računari meni neizmerno ružni :wub: (meni se taj šareniš ič ne dopada, možda sam tradicionalista). Ali to je sve jako puno mnogo skupo, posebno za nas i na ovom tržištu.

#7 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 11 January 2006 - 23:21

Nakon mog nedavnog iskustva sa instalacijom XP SP2 i konsekventne reinstalacije Windowsa, ozbiljno planiram da isprobam Mac. Ono sto me najvise interesuje i sto treba tek da istrazim jeste komptibilnost hardwera koji trenutno imam poput externog hard drive-a, USB stampaca, wireless routera i sl.?! Da li cu mocu da djelim internet konekciju, da li cu mocu da koristim jedan externi hard drive, kakva je mogucnost umrezavanja, kompatibilnost fajlova izmedju Mac-a i PC-a i sl.?!

<{POST_SNAPBACK}>


pa, daj imena hardware-a, pa da vidimo.

inace, garantujem ti, da 99% hardware-a radi. external hard drive koristi standardnu konekciju USB, to nije problem. Mac koristi standardni TCP/IP i ni konekcija nije problem. wireless router nije problem, jer firme kao Linksys, Netgear, D-Link, sve rade. meni radi cak i Microsoft Wireless Router koji sam dobio kao poklon. :wub:

kompitabilnost fajlova? fajlovi su standardni. jpg je jpg, .avi je .avi i slicno. ako mislis na Microsoft Office - postoji Microsoft Office za Mac, i po svemu sudeci, bolji je od onog za PC (Microsoft Office je prvo ekzistirao za Mac, tek onda za PC).

ako mislis na fotografiju, Photoshop CS2:Mac rules! :)

itd.

#8 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 12 January 2006 - 00:56

Nakon mog nedavnog iskustva sa instalacijom XP SP2 i konsekventne reinstalacije Windowsa, ozbiljno planiram da isprobam Mac. Ono sto me najvise interesuje i sto treba tek da istrazim jeste komptibilnost hardwera koji trenutno imam poput externog hard drive-a, USB stampaca, wireless routera i sl.?! Da li cu mocu da djelim internet konekciju, da li cu mocu da koristim jedan externi hard drive, kakva je mogucnost umrezavanja, kompatibilnost fajlova izmedju Mac-a i PC-a i sl.?!

<{POST_SNAPBACK}>


Da, da, da, da, da, da i da.

#9 moler

moler
  • Members
  • 589 posts

Posted 12 January 2006 - 08:45

Hvala na odgovorima, slijede potpitanja i objasnjenja!
Lako sam ja instalirao SP2 ali mi je nakon toga sve pocelo da se cudno ponasa dok naposlijetku Windows nije mogao da se uopste podigne. Nije bilo stete posto sam sve backup-ovao, ali sam ipak blago popizdio posto sam izgubio dosta vremena da sve podesim kako mi odgovara.

U vezi externog hard diska, znam da sam negdje procitao da ako je disk formatiran za windows, Mac moze da ga "cita" ali ne i da "pise" na njemu!! Meni je ideja, da bar u pocetku oba racunara backup-ujem na isti hard drive.

U vezi interneta i djeljenja konekcije, ako mi je recimo softwer za router instaliran na PC-u, da li to znaci da PC mora da bude upaljen da bi mogao da koristim Mac da surfujem webom (ili vice versa)???

Da li Office za Mac prepoznaje PC Office fajlove onako kakvi su na PC-u, tj da li je formatiranje naruseno? I ako da, da li to onda znaci da ce fajlovi sa makro virusima zaraziti Mac-a?

Koliko se softwera za Mac moze naci na internetu za dz. (if you know what i mean)!?

#10 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 12 January 2006 - 09:09

U vezi externog hard diska, znam da sam negdje procitao da ako je disk formatiran za windows, Mac moze da ga "cita" ali ne i da "pise" na njemu!! Meni je ideja, da bar u pocetku oba racunara backup-ujem na isti hard drive.

<{POST_SNAPBACK}>


ako preko meka formatiras HDD kao 'hibrid' moci ces da ga koristis sa oba OS-a

Da li Office za Mac prepoznaje PC Office fajlove onako kakvi su na PC-u, tj da li je formatiranje naruseno? I ako da, da li to onda znaci da ce fajlovi sa makro virusima zaraziti Mac-a?

<{POST_SNAPBACK}>


koliko ja znam, prepoznaje

Koliko se softwera za Mac moze naci na internetu za dz. (if you know what i mean)!?

<{POST_SNAPBACK}>


ako znas gde da trazis, sve (if you know what i mean)

#11 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 12 January 2006 - 11:22

Office 2004 za Mac ima punu unicode podršku i kompatibilan je sa (naravno, ne onim budževinama) .ttf fontovima, naši karakteri i sve.

I nećeš moći da se zaraziš makro virusima pošto nisu pisani za Mac.

#12 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 12 January 2006 - 16:23

U vezi interneta i djeljenja konekcije, ako mi je recimo softwer za router instaliran na PC-u, da li to znaci da PC mora da bude upaljen da bi mogao da koristim Mac da surfujem webom (ili vice versa)???

Da li Office za Mac prepoznaje PC Office fajlove onako kakvi su na PC-u, tj da li je formatiranje naruseno? I ako da, da li to onda znaci da ce fajlovi sa makro virusima zaraziti Mac-a?

Koliko se softwera za Mac moze naci na internetu za dz. (if you know what i mean)!?

<{POST_SNAPBACK}>


Zar podesavanje routera ne ide preko browsera?

Koliko je meni poznato sve radi identicno na Maku kao i na Win. U pitanju je ms office. Makro virusi su jako opasni , ali samo za win:)))

Za softvere gledaj ovde: www.macupdate.com i www.versiontracker.com (za mac)
Naravno tu je i torrent ko zeli piratske stvari:)

#13 wall

wall
  • Members
  • 2,221 posts

Posted 12 January 2006 - 16:29

Vidi ovo cudo, sve sto se moze pozeleti, i to lepo, elegantno, pametno... Na primer, koliko puta ste se sapleli o kabal na laptopu?

Resenje :

The new power adapter with MagSafe connector is just that: a magnetic connection instead of a physical one. So, tripping over a power cord won’t send MacBook Pro flying off a table or desk; the cord simply breaks cleanly away, without damage to either the lough or the system. As an added nicety, this means less wear on the connectors.

Intel Core Duo procesor, kamerica ugradjena, keyboard koji svetli u mraku, konekcija sa svim zivim (ethernet giga, wifi, bluetooth, usb2, firewire, optical digital audio...

etc etc...

<{POST_SNAPBACK}>


Ja pre pola sata poslao zahtev za ponudom.... :)
Ako daju pare :wub:

#14 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 12 January 2006 - 19:34

Reklo bi se da se Apple sada po cenama sasvim približio tradicionalnim konkurentima sa Wintel scene? Sličan Inspiron je samo malo jeftiniji a MacBook Pro je lepši, lakši, ima više zezalica i mnogo bolji OS, a i softver generalno (mada nema nikakve sumnje da će Intel Mekovi moći da voze i Windows, ali sumnjam da postoji idiotskiji potez na svetu od instaliranja Windowsa na Mek!?)

Ajd da vidimo kako će da se pokažu u praksi pa u banku po kredit :wub:

Edited by Ajvoks, 12 January 2006 - 19:34.


#15 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 12 January 2006 - 21:46

Ma sada kada je Intel ušao kod njih to je gotovo, sav softver ima da se optimizuje za njih, tako da će uskoro verovatno sve što iole valja na PCu od softvera dobiti svoje Mac verzije sa sličnim imenima (pošto u suštini veliki broj alatki već postoji).

Meni su jako interesantne najave kako su novi Intel procesori 4 puta brži od starih PowerMac G procesora. Kada li su lagali, pitanje je sad :wub: Marketing Applea je inače poznat po tome što voli da "preteruje". Evo upravo danas pišu o nekom skandalu kad su dostavljali istorijat nekome, pa nabubrili podatke ne zna se.