Jump to content


Photo

strah od smrti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#46 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2006 - 07:04

Dusan Pajin je izmedju ostalog pisao i o smrti. Cini mi se da su mu tekstovi bili objavljivani u casopisu "Kulture istoka".

<{POST_SNAPBACK}>

Jes' vala... čim sam se ja nekad trov'o... :wub:

#47 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 12 January 2006 - 07:12

Jes' vala... čim sam se ja nekad trov'o...  :wub:

Nemoj tako, "Kulture istoka" su bile dobar casopis, ne idealan, ali je bilo interesantnih tekstova. Pokrivali su sve "istocne" kulture, od bliskog, do dalekog istoka :)
Sada bi ih, na zalost, proglasili sektasima.
Komparativno izucavanje kultura i religija je preduslov medjuljudskog razumevanja.

#48 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2006 - 07:13

Nemoj tako, "Kulture istoka" su bile dobar casopis...

<{POST_SNAPBACK}>

Ma bili su super, nego sam ja taj stuff uzimao intravenozno. Mal' ne završih u Indiju, bRe :wub: (al' stigoh samo do Inđije)

#49 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 12 January 2006 - 07:25

is there sex after death?

<{POST_SNAPBACK}>



as much as there was before death....

Edited by mango, 12 January 2006 - 07:25.


#50 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2006 - 07:26

as much as there was before death....

<{POST_SNAPBACK}>

To sam 'teo i ja da kažem, al' me bio blam :wub:

#51 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 12 January 2006 - 07:55

mnogo si stidljiv postao u poslednje vreme.

B)

#52 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 January 2006 - 09:11

Svoje se smrti ne plasim, jebiga, mora nekad, nema vrdanja, a dovoljno sam psihopata da ti racionalni razlozi prevladaju iracionalnu komponentu straha kao takvog. Frka mi je od gubitka kao posledice smrti bliskih osoba, branim se tako sto uglavnom ne mislim o tome (sem kad me neko ili nesto ne cacne, kao kingmakerka ovde, thx for nothing), a kad se vec desi, izracionalizujem da tako mora, pa giljam dalje. Sto se samog way to go tice, biram tri gorgone (10$ Helli za copyright kad se vidimo), pa nek i boli, i to je za ljude.

#53 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 12 January 2006 - 09:27

Ne plašim se smrti. To je jedina konačna stvar. Desi se i kraj. Nema posle.

#54 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 12 January 2006 - 11:24

Ma bili su super, nego sam ja taj stuff uzimao intravenozno. Mal' ne završih u Indiju, bRe :wub: (al' stigoh samo do Inđije)

<{POST_SNAPBACK}>

po nicku bi se reklo da si josh na putu (za indiju). ili da predjemo na oslovljavanje sa inđy.


ima ona scena smrti u knjizi leopard li je gepard li je (pisao je neki sicilijanski plemic, to mu valjda bila jedina knjiga, umro mlad, posle napravili film sa betrom lankesterom) - mislim, scena je, "ako umram il zaginam nemo da me zaliteeee..." na terasi, sa pogledmo na adriatic, u neko kasno a kasnoletnje popodne, u lezaljci, blago narandzasto sunce, cela porodica i mili i dragi okolo, uz vino & smokve, vesele razgovore i draga secanja... kao dokaz da je frajer ziveo kako treba, pa moze da se chasti i lepim umiranjem... uf.

ovde je furka da ljudiu proberu muziku za svoju sahranu. makar jednu pesmu... mene da pitaju ja ne bih umela da slozim repertoar. a vi?

#55 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 12 January 2006 - 11:28

da, dobro me podseti. ja sam cula da u engleskoj
cesto
na sahranama
ljudi zele da se pusti:
one step beyond
by
madness

ludlo.

Edited by kingmaker, 12 January 2006 - 12:00.


#56 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2006 - 11:39

Always look on the bright side od Mojti Pajtona

#57 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 12 January 2006 - 11:46

ovde je furka da ljudiu proberu muziku za svoju sahranu. makar jednu pesmu... mene da pitaju ja ne bih umela da slozim repertoar. a vi?

<{POST_SNAPBACK}>

Sta ima gosti da slusaju, oni ce da ijaucu. Ili da se ponapijaju i viceve da pricaju, ko na vecini sahrana. Za sebe biram -

Posted Image

- 60 giga na opciji shuffle.

#58 tilia

tilia
  • Members
  • 91 posts

Posted 12 January 2006 - 11:48

kad je jesenas pocela frka oko pticijeg gripa Brakus je u postavio glasanje -koju pesmu bi ste trazili da puste na vasoj sahrani, ljudi se javljali ko ludi, i bilo je mnogo dobrih predloga, ali se ja naravno ne secam ni jednog :wub: , znam da je bilo bas dosta hard roka iliti cvrstog zvuka , ali ja nisam sigurna da bi se tako ispratila, mozda uz Miles Davisa "so what" ili nesto od Chat Bakera
ili bi se odlucila da puste nesto od Caneta , na primer pet ispod nule...

edit:greska u kucanju

Edited by tilia, 12 January 2006 - 11:50.


#59 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 January 2006 - 11:49

- 60 giga na opciji shuffle.

<{POST_SNAPBACK}>

Jedino zezaju baterije što iscure za koju desetinu sahata. Što je, priznaćemo, ništa u odnosu na večnost.

Bolja varijanta: kremacija, prašinu kao mineralno đubrivo pod drvo, od drveta majstor da sočini neku lepu đitru ili kakvigođ drugi inštrumenat. Pa da te plešu k'o Štradivarija, vekovima... :wub:

#60 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 12 January 2006 - 12:46

Jedino zezaju baterije što iscure za koju desetinu sahata. Što je, priznaćemo, ništa u odnosu na večnost.

<{POST_SNAPBACK}>

Dovoljno je da potraje dok ne zadrijemam, a kasnije je nebitno.

No, iako je nebitno, nekako mi postenije da ostavim tjelesinu kojekakvim gladnim zivuljicama, nego nepomicnim biljkama (jer one u svakoj varijanti dobijaju svoj dio). Plus sto kosta ta kremacija, a ne bih da uvaljujem u trosak ozaloscene kojima necu ostaviti ni krajcara. Ovako, ako se sjete u neku ponjavu da me uviju, dovoljno je.

A nije ni samo to. Moze svecano rasipanje pepela da se zakomplikuje naletom vjetrica nepredvidjenog smjera, kao u Velikom Lebovskom, pa da se u trenu umjesto da dostojanstveno pocines u sjeni velicanstvenoga hrasta stoljetasa, nadjes u disajnom sistemu najboljeg frenda ili razasut po njegovom isflekanom dzinsu koji ce koliko popodne da zavrsi u ves masini.

Na kraju krajeva, ako su drugari vanredno spretni poput Rodnija i Del Boja, moze i se dostojanstveno skonca u sarenoj utrobi smetljarskog kamiona.

Sto se mene tice - six feet underground is da way to go. Al opet, kako ljudima bude zgodnije..sigurno necu uloziti prigovor.

Edited by autsajder, 12 January 2006 - 13:03.