Jump to content


Photo

Nisam videla lepsih ljudi i lepse zemlje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#1 Brooke Burke

Brooke Burke
  • Members
  • 81 posts

Posted 29 April 2001 - 10:45

IZNIMNE POHVALE AMERIČKE TELEVIZIJSKE VODITELJICE HRVATSKOJ U 'PLAYBOYU' ZA SVIBANJ
Nisam vidjela ljepše ljude ni ljepšu zemlju od Hrvatske

Brooke Burke vodi emisiju "Wild On E" na Entertaiment televiziji koj je, nakon šoua Howarda Sterna, druga najgledanija emisija u Americi. Brooke ima 29 godina i jednogodišnju djevojčicu Nariah (Božja svjetlost), a u Los Angeles je došla sa 19 godina kada je pobijedila na natjecanju glume i dobila stipendiju. U L.A. upoznala je producente i počela raditi kao voditeljica emisije "Wild On E", u kojoj prikazuje najdivnija i najluđa mjesta na svijetu. Brooke su u sjećanju posebno ostala Španjolska sa festivalom rajčice, na kojem se ljudima podijele tone rajčica (i besplatna pića!) za gađanje. U sjećanju joj je ostao i Novi Zeland, gdje je iskušala bunge jumping, te Australija po hranjenju petometarskog krokodila. Ako pitate Brooke za najbolje svjetsko odredište za odmor, dat će vam odgovor koji će vas šokirati.
- To je Hrvatska! Vjerujte mi, u životu nisam vidjela ljepše ljude ni ljepšu zemlju, s najboljom hranom i najboljim ikad kušanim vinima. Tamo ćete naći predivna lavandina polja, fantastične fontane i arhitekturu koja je starija čak od one u Grčkoj. Hrvatska je jedna od najbolje čuvanih europskih tajni i mjesto u koje bih se vratila u sekundi - vrlo iskreno rekla je Brooke u američkom izdanju "Playboya" za svibanj, u kojem je izašla na naslovnoj stranici te na još 10 unutrašnjih stranica.
Brooke je ljetos sa svojom ekipom snimala u Hrvatskoj, a bila je i posebna gošća "Saloona", odakle je također nekoliko kadrova otišlo na američku televiziju. I mi smo tada snimali Brooke te njene slike objavili u Zagreb by Nightu. Ona će opet ovog ljeta doći u Hrvatsku, i to na jedan dan u Dubrovnik, a jedan će dan provesti u Bolu na Braču.

#2 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 01 May 2001 - 10:29

E ovo je najveca laz koja se mogla videti. Otkud da je Hravatska najlepsa zemja kad moji prijatelji Italijani zale se kako ne znaju dal ce ove godine ici na odmor u Hrvatsku,jer maltene prosle godine pocrkli su od gladi,jer nije imalo sta da se kupi i sta da se jede. Cene velike kao i Italije. Ma mora da se ta shalila kad je rekla ono sto je rekla o Hrvatskoj ... Idi molim te ....

#3 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 01 May 2001 - 16:55

Platila Hrvatska reklamu?

#4 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 01 May 2001 - 17:04

Hrvatska jeste lepa zemlja, Dalmatinci jesu lepi ljudi, sta vas zulja?

#5 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 01 May 2001 - 17:09

Aleksa:
Hrvatska jeste lepa zemlja, Dalmatinci jesu lepi ljudi, sta vas zulja?  


E pa preterao si, Hrvatska je ruznija od Srbije, Hrvati su ruzniji od Srba i Dalmatinci su ruzniji od Sumadinaca.:wink:

To me zulja.:wink:

[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-05-01 18:10 ]

#6 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 02 May 2001 - 17:11

Brooke Burke je malo preterala, posto ne znam sta je to starije od videla u Hrvatskoj, nego u Grckoj.
Ali, hrvatska obala je zaista lepa i mnogi delovi unutrasnjosti su lepi, kao i mnogo gradovi. Vise puta sam cula komentare Italijana o tome kako nigde nisu videli lepse devojke nego u Dalmaciji i kako zbog toga odlaze u Hrvatsku na letovanje. Uopste, Hrvatska ponovo postaje sve trazenija turisticka meta, bar u severnoj Italiji. Kazu da je prosle godine sve bilo puno, ali, na zalost, turista koji su gotovo sve sto im treba poneli sa sobom. Hrvatska tesko resava problem koji je imala i u vreme SFRJ, problem vanpansionske potrosnje. Prijateljica (Hrvatica) mi je pisala da proslog leta na Visu nigde nisu mogli da kupe ribu. Dakle, ne treba potcenjivati hrvatski turizam, sigurno ima mnogo sansi da napreduje, u odnosu na crnogorski narocito, jer je uvek i bio znatno ispred.

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2001 - 20:59

I u vreme "one" Jugoslavije, na letovanje sam odlazio na hrvatsko primorje, a ne na crnogorsko.
Hrvatska je lepa zemlja, posebno lepe, razudjene i bogate obale, na zalost, ja je pamtim kao zemlju "socijalistickog" turizma, ne znam da li se danas nesto promenilo. Osim obale, Plitvicka jezera predstavljaju svetski biser, Zagreb je zanimljiv grad bogate istorije, kao i Split, Pula, Sibenik, Zadar, Dubrovnik i mnogi drugi gradovi. Osijek, Karlovac, Varazdin gradovi su pravog srednjeevropskog lika. Jako mi je zao mladjih generacija u Srbiji, kojima to vise nije domovina i koji tu zemlju nece upoznati onako kako smo je upoznali moja generacija i ja.
Medjutim, za razliku od Srbije, koja turistima nema gotovo nista da ponudi, velika sansa Hrvatske jeste u turizmu.
A sto se tice lepote ljudi: Neko voli popa, neko popadiju, a neko popovu cerku...

#8 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 May 2001 - 07:04

Jedno pitanje za sve ucesnike foruma: Hrvatska jeste lepe zemlja, ali dali je to po vama odmor ako treba da ponesete sve zivotne namernice recimo za s5 dana( ulje,shecer,kafa, suvomesnatih proizvoda i da ne nabrajam dalje). Koji vam je to odmor?

#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 May 2001 - 13:19

Tetovki:
A zasto bi neko sve to nosio, kad sve to normalno moze da se kupi u prodavnicama u Hrvatskoj?

#10 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 May 2001 - 13:55

A gde bi to moglo da se kupi,kad su prodavnice prazne. Mislim da ovo moze potvrditi i Haidi,jer sam negde procitala da su i njeni prijatelji Italijani morali nositi hrane. Ja nisam bila u Hrvatsku,ali ne vidim razloga zasto bi me prijatelji lagali u vezi stanja Hrvatskog turizma. Nije dovoljno imati samo lepa mesta ...

#11 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 May 2001 - 13:55

A gde bi to moglo da se kupi,kad su prodavnice prazne. Mislim da ovo moze potvrditi i Haidi,jer sam negde procitala da su i njeni prijatelji Italijani morali nositi hrane. Ja nisam bila u Hrvatsku,ali ne vidim razloga zasto bi me prijatelji lagali u vezi stanja Hrvatskog turizma. Nije dovoljno imati samo lepa mesta ...

#12 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 May 2001 - 15:44

Tetovka, to su gluposti.
Drugo je pitanje sto je roba mnogim ljudima u Hrvatskoj skupa u odnosu na njihova primanja, ali hrane (i ostale robe) ima vise i snabdevanje je bolje nego u Srbiji.

#13 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 May 2001 - 17:00

Vidish Vladane, ja vise verujem njima nago tebi,jer nema razloga da pricaju "gluposti".

#14 TETOVKA

TETOVKA
  • Members
  • 280 posts

Posted 03 May 2001 - 17:01

Vidish Vladane, ja vise verujem njima nago tebi,jer nema razloga da pricaju "gluposti".

#15 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 May 2001 - 17:20

Tetovka, to kome covek vise veruje, potpuno je njegova licna stvar.
Medjutim, isto tako si panicno pre nekoliko nedelja objavila da je poceo rat u Makedoniji, kao sto sad objavljujes da u Hrvatskoj nema hrane. To je najbolji nacin i kad napises nesto smisleno i tacno da ti niko ne veruje.
U Hrvatskoj sve hrane normalno ima, u Makedoniji nije poceo rat, a kome ces ti sta verovati to je potpuno tvoja licna stvar.

[ Izmena poruke: vladan na dan 2001-05-03 18:22 ]