Jump to content


Photo

Nova srpska fasisticka misao


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 January 2006 - 02:06

ali, u tome i jeste stvar: ovi sBuju i pricaju gluposti, a ovi se osvescuju i posipaju pepelom. jedni zagrizeni, drugi anti-zagrizeni. ne zna se ko je gori. a dosadili i preteruju i jedni i durgi.

<{POST_SNAPBACK}>



Teshko je procijeniti kome je teze,
nama koji nosimo teret njihovih zlochina, ili njima koji ljudske savjesti nemaju i koje boli qurac, shto nas boli glava.

Edited by milovan, 02 January 2006 - 15:31.


#17 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 January 2006 - 07:43

"jes, trebalo bi da pliva uzvodno sve do gejzirskog vodoskoka sa Cedom i Salatom, uz ... Vadikale? s kim drugim?
ne svidja vam se pristojni Tadic, mudri Kostunica voli sove.... nema vam druge nego s Cedom i Zaretom pa na metlu. po seceroskog bez v. "
bodhisattva

A da probas jos jednom, malo razumljivije?
A inace, vidim, pominjes neka imena. Ako je "Zare" Korac, kao sto mislim (ja nisam s njim licni prijatelj da bih ga oslovljavao licnim imenom), onda, moram da priznam da za njega imam neuporedivo vise postovanja nego za Kostunicu i Tadica zajedno. Znas zasto (pored ostalog)? Zato sto nije provincijalni malogradjanin kao pomenuta dvojica.
Kakav ce biti Jovanovic, tesko mi je da kazem, ali su, za sada, sve indicije povoljne. No, biti politicki superioran u odnosu na Kostunicu, zaista nije previse tesko.

#18 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 02 January 2006 - 12:51

bice bolje, tek smo poceli! treba graditi, ne samo i stalno rušiti i kuditi. i kad imas argumente i kad nemas. (cujete li vi sami sebe kad izjavljujete, Ovde vlada fašizam, Ova vlada je stetocinska, Vratili nas u '90-te, ili kad pricate, u stilu 'sve je isto, samo...', o nekakvom kontinuitetu? stvarno tako mislite? baš?!!

Ponovo se vracamo na pitanje na koje izgleda niko od vas takvih ne ume, ne moze ili ne sme da odgovori, a to je ko si ti i tvoj Kostunica da odredjujes novi povcetak istorije za Srbiju? To nece moci, jel vama to jasno? Kako su vasi decenijama prenosili price o istorijskim nepravdama sa "kolena na koleno" , tako ce ako treba sad drugi da to isto rade i to je to. Dobru ste taktiku smislili. Prvo sve usvinjite, a posle pod pritiskom to popravljate pa proglasavate za uspehe. Ona trtila Darvina a ovaj je sad dobar. Ukinuli ste opisno ocenjivanje i reformu osnovne skole, pa cete posle da je vracate kad vas naguzi Solana. Hteli ste da ukinete i engleski jezik i predmet "od igracke do racunara" (veronaniju niste pominjali) pa ste spreceni, na srecu. Sedite zajedno sa optuzenima za najteza krivicna dela a ovamo trtljate o postenju. Meni nije poznato da u normalnim zemljama neko osim kriminalaca sedi sa optuzenima za najteza krivicna dela koja su po svemu sudeci pocinjena i da takav trtlja da je posten. Na kraju ima i zakon o Drazi Mihajlovicu da ukinete. Sve u svemu, ko vas jebe, od vas nema ni moga. Mozes da se deres koliko hoces, vi ste isti kao Miloseviceva banda i to je to, a ono sto vam smeta je sto ima onih koji to vide. Izdrzavana lica.

Edited by Henry Chinaski, 02 January 2006 - 13:26.


#19 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 02 January 2006 - 15:42

capo di tutti capi. nacista. pasicevac, dahijsko-autarhican, lik filipa visnjica, njegosevac, o tome da je cosicevac da li da pocinjem? i voli macke!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Ima u toj ekipi još par stotina duša koje odgovaraju tom opisu.

#20 nomad

nomad
  • Members
  • 128 posts

Posted 02 January 2006 - 16:08

@eraserhead
POLITIČKI NOVINAR GODINE
1. Bogdan Tirnanić
2. Ljiljana Smajlović
3. Željko Cvijanović


Izbor govori najbolje o nama samima !

skandalozno ! ja Tirnanicevu "kolumnu" u Kuruiru/Presu ne smatram politickom .
To je 'sympa' ! On se odaaavno ne bavi politickim ...sta god.

Ljiljana Smailovic - ona je iz svog background'a , R. Srbska donela famu o sebi da je ona "prva liga novinar" i kao takva se nametnula , sa sve politickom aparaturom koja je duvala u njena jedra !
Osim sto zna pristojno engleski i pokazala da zna da caska sa osobljem haskog tribunala (kojima engleski nije 'native' , osim Nice ) , ne vidim nigde njenu izuzetnost i blistavost ! Zna zanat - ni manje vise od toga .

Koliko sjajnih pera je skrajnuto radi nje - da bi ona blistala .

Zeljko Cvijanovic - zna posao - zna zanat! Bio je najbolji u IWPR . Prija mu ocigledno da bude 'glodur' medijske carsije .
Al' dal je moguce da je Sarajevski klan totalno preplavio bgd. medijsku scenu! ?

Sa druge stane - zanimljiv je fenomen da se svi guraju u tu istu 'Srpsku politicku misao '- Vukadinovic je bez obzira na sve , uspeo da napravi respektabilnu publikaciju . B)

iako imamo gomiletine novina i nedeljenika - veoma malo ih zavredjuje respekt .

To je problem za razmisljanje ! B)

#21 alebuc

alebuc
  • Members
  • 289 posts

Posted 02 January 2006 - 22:36

...

Ako su B92 i Pescanik B92 toliko nebitni i zamenarljivo skrajnuti - pa cemu onda sva povika novih komesara iz NSPM?
Bice da ipak postoji neko ko kvari uniformnost novog srBskog politickog tela?
To se trsi da je navuklo nove politicke blistave odore - a viri mu glupo, musavo doope?
C,c,c,c ... kakva blamaza!

Teorija zavere. :wub:

#22 chicha richa

chicha richa
  • Members
  • 1,491 posts

Posted 03 January 2006 - 00:47

BUDISAVA mudra glava:
"ali, u tome i jeste stvar: ovi sBuju i pricaju gluposti, a ovi se osvescuju i posipaju pepelom. jedni zagrizeni, drugi anti-zagrizeni. ne zna se ko je gori. a dosadili i preteruju i jedni i durgi."



Ako ti je dobro, onda nista.
Slazem se, sve je stvar mere, samo je problem sto ti mislis da je kod tebe kantar.

#23 bodhisattva

bodhisattva
  • Banned
  • 436 posts

Posted 03 January 2006 - 02:57

... Zato sto nije provincijalni malogradjanin kao pomenuta dvojica.

<{POST_SNAPBACK}>


sta si ti? propagandni lazov? i Tadic i Kostunica su rodjeni u glavnom gradu, mada ne vidim šta bi bilo strašno i da su iz 'provincije', bar ovakvi kakvi su, u onome što bi se po svim kriterijumima osim crvenog komunizma moglo nazvati gradjanskim porodicama, tako da bi bilo dobro da ne lupetas oflje.
a Zare, jao Zare je simpatican, bre, onako kad viri iza katedre, pa mu kosica poleti na suprotnu stranu kao krilo leteceg šišmiša ... a on, sprcen, zgrcen, smušen, sav uljudan do bljutavosti, citira ti on neke silne prašnjave knjige, izašao iz rupe, napustio nauku, bacio se na binu bre, pod reflektore pa odlepio. to ti je Zare, Korac Zarko, 007 i Sef Komisije za Dodelu Registar Kasa. izmedju ostalih brojnih i odgovornih duznosti kojima se odgovorno odazivao kao poslusan vojnik celave revolucije.
ma daj, o njemu mogu Teofil ili Tijanic da istupe pera.

#24 bodhisattva

bodhisattva
  • Banned
  • 436 posts

Posted 03 January 2006 - 03:02

Slazem se, sve je stvar mere, samo je problem sto ti mislis da je kod tebe kantar.

<{POST_SNAPBACK}>


bozemesacuvaj! mislim da kantar tek pocinjemo da odredjuemo, svaki put na po 4 godine. svi mi. nazalost, ako mene pitas, bi kao P`ere Ubu, promenio bar pola i nesto naroda.
i henry nešto pominje slicno kantaru u mojim rukama. sta vam je ljudi, nikom ne odredjujem za koga ce da glasa, ali nemojmo lagati u podacima. samo to.

#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 January 2006 - 08:17

Nema potrebe da se zestis zbog napisanog.
Tvoje estetske impresije o Koracu su tvoje misljenje, sto, medjutim, ne pokazuje uopste da ti licno imas i najmanju sposobnost za razumevanje politike; jer da je imas, ne bi se bavio estetskim impresijama, posto, uzgred, ni Kostunica nije bas maneken.
Sto se malogradjanstine i provincijalizma tice, to su mnogo vise nekakve osobine ne previse vezane za poreklo. Uostalom, obojica (Kostunica i Tadic) seljaci su u najbolju ruku, vecu u drugom kolenu. Medjutim, njihov politicki diskurs je provincijalan, malogradjanski, carsijski, i po tome oni su jako, jako daleko iza jednog Koraca. O tome, uostalom, svedoci cela Kostunicina politicka (i ne samo politicka, nego i zivotna) aktivnost, ali i Tadiceve izjave, od kada je dosao na vlast.

#26 bodhisattva

bodhisattva
  • Banned
  • 436 posts

Posted 03 January 2006 - 12:08

<{POST_SNAPBACK}>


jesi ti procitao makar i dve 'malogradjanske i primitivne' recenice Koštunicinog diskursa? cak i kad ne cita!
a Zare je snishodljiv!!!

#27 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 03 January 2006 - 12:22

Evo ja jesam. "Srbija je mozda najevropskiji deo Evrope". "Evropska unija treba da bude uredjena na hriscanskim principima".

- U prisustvu više hiljada građana i najvisih državnih zvaničnika, patrijarh Srpske pravoslavne crkve Pavle i drugi crkveni velikodostojnici održali moleban ispred hrama Svetog Save u Beogradu. Premijer Srbije Vojislav Koštunica poručio je okupljenima da Srbija "neće dati Kosovo".

A jesi procitao ti neke koje to nisu?

Slika dole, nemalogradjanski i neprimitivni urbani momci u 21 veku:

Attached Files



#28 bodhisattva

bodhisattva
  • Banned
  • 436 posts

Posted 03 January 2006 - 12:35

Evo ja jesam. "Srbija je mozda najevropskiji deo Evrope". "Evropska unija treba da bude uredjena na hriscanskim principima".

- U prisustvu više hiljada građana i najvisih državnih zvaničnika, patrijarh Srpske pravoslavne crkve Pavle i drugi crkveni velikodostojnici održali moleban ispred hrama Svetog Save u Beogradu. Premijer Srbije Vojislav Koštunica poručio je okupljenima da Srbija "neće dati Kosovo".

A jesi procitao ti neke koje to nisu?

Slika dole, nemalogradjanski i neprimitivni urbani momci u 21 veku:

<{POST_SNAPBACK}>


dobrojutro, Henry. ne znam, majke mi, sta fali ovim dvema recenicama.
malo preterano, u Cedinom stilu, kako je Srbija mal'ne francuskija od frnacuske, dobro, jeste bombasticno, cak netipicno za autora, ali nije nista ruzno, nazadno, klerofasisticki, kako to mnogo vole da etiketiraju.
druga recenica ... ako misliš da nešto fali tim hiljadugodišnjim 'rišcanskim principima, kao principima, ne kao delu klerofasisticke zavere da porobe sve ovcice sveta - a ne milsim da takvih namera nema! - onda da ih modernizujemo?
prva zapovest: ne imaj drugih svetaca osim morala?

#29 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 03 January 2006 - 12:47

Fali to sto gologuzija prvo treba da zakrpi sebi tur da joj se ne vidi gola guzica, pa da kupi nove pantalone da ne nosi okrpljene, pa da se uljudi, oceslja, umije i opere zube, pa posle moze da akademski trtomudi o najevropskijim delovima Evrope. Ali to ne znaju izdrzavana lica koja u zivotu zutu banku nisu zaradila sopstvenom inicijativom i radom, nego samo ljigavim uklapanjem u sistem. A to sto se ti lozis na zvalave bukace i nekakve nicemu korisne govore, to je samo tvoj problem. Mene na primer zanimaju samo dela, i to iskljucivo dela po pitanju uljudjivanja i modernizacije ove zemlje u smeru da se olaksa zivot stanovnistvu, a ne birokratama koji su "pokazali kako je drzava ozbiljna stvar" , a pogotovo me ne zanima odbrana Kosova.

I lepo je da nemas primedbi na velicanstveni i nadasve korisni moleban kao sredstvo za resavanje problema.

#30 chicha richa

chicha richa
  • Members
  • 1,491 posts

Posted 03 January 2006 - 13:18

...
i henry nešto pominje slicno kantaru u mojim rukama. sta vam je ljudi, nikom ne odredjujem za koga ce da glasa, ali nemojmo lagati u podacima. samo to.

<{POST_SNAPBACK}>


Eto, nisam to video pa sam i ja ponovio. Zapitaj se zasto.
Ne govorimo ovde o dva tima sa razlicitim dresovima koji preteruju u ovom ili onom, govorimo o destruktivnoj i konstruktivnoj Srbiji. Deceniju i po imamo situaciju da jedan deo Srbije hoce da zivi a drugi da se ubije. I ti onda kazes da je ta svadja dosadna i da treba da se dogovorimo. Oko cega da se dogovorimo?
Evo predloga: Kad ova destruktivna Srbija deluje, neka ubije duplo manje ljudi nego sto je planirala, a ova konstruktivna Srbija ce zauzvrat da udje u Evropu i svet umesto 2019. , 2038. godine.
Sta pokazuje tvoj kantar na ovaj fer dogovor? Jel' u redu?
Ili imas neki bolji predlog, bas bih voleo da cujem.